
Справа № 420/3685/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ТанцюриК.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини А2238 про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Військової частини А2238 про визнання протиправними дій Військової частини А2238 щодо нарахування та виплати не в повному обсязі ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 05.04.2017р. по 29.02.2020р., стягнення з Військової частини А2238 на користь ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 05.04.2017р. по 29.02.2020р. включно в сумі 121245,33грн.
Ухвалою суду від 04.05.2020р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що у період з 05.04.2017 р. по 13.04.2018р. ОСОБА_1 проходив службу у військовій частині А0937, з 14.04.2018р. по 15.02.2019р. - А2951, а з 18.02.2019 р. по теперішній час - у військовій частині А0937, які зараховані на грошове забезпечення до військової частини А2238. Позивач зазначив, що у період проходження військової служби, нарахування грошового забезпечення відповідачем здійснювалося не у повному обсязі, а саме у період з 05.04.2017р. по 29.02.2020р. не у повному розмірі нараховувалася та виплачувалася індексація грошового забезпечення, яка є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці і її проведення, у зв`язку зі зростанням споживчих цін, є обов`язковим для всіх юридичних осіб роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи. 15 лютого 2020 року позивачем було подано рапорт до військової частини А2238 з проханням виплатити індексацію грошового забезпечення, однак у відповіді військової частини зазначено, що нарахування індексації грошового забезпечення у військовій частині А2238 проводиться відповідно до роз`яснення Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 04.01.2016р. №248/3/9/1/2 у зв`язку з чим відсутні підстави для задоволення вимог. Позивач зазначив, що відповідач вчинив дії відповідно до нормативно - правового акту (роз`яснення директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 04 січня 2016 року №248/3/9/1/2 про призупинення виплати індексації грошового забезпечення до окремого розпорядження), який повністю суперечить правовим актам вищої юридичної сили (Закону України "Про індексацію грошових доходів" та Постанові №1078), що спричинило протиправні дії. Як зазначив позивач, відсутність затвердженого особливого порядку індексації грошового забезпечення військовослужбовців, дає підстави для нарахування індексації грошового забезпечення у встановленому Урядом України порядку, а саме Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, а сума індексації грошового забезпечення є складовою частиною грошового забезпечення і відповідно до Закону, підлягає обов`язковому нарахуванню та виплаті. Поряд з цим, п.5 Порядку № 1078 в редакції від 15.12.2015р. встановлено, що місяцем з якого починається нарахування індексації грошового забезпечення є місяць в якому відбулося підвищення тарифних ставок та відповідно до абзацу 2 пункту 5 Порядку №1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених тарифних ставок. Позивач, посилаючись на те, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців (тарифних сіток), яка набрала чинності 01 січня 2008 року, вважає, що саме січень 2008 року є місяцем підвищенням тарифних ставок (посадових окладів), а тому відповідно до Порядку № 1078 січень 2008 року є базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення військовослужбовців. Відповідно до копії довідки про розміри щомісячних видів грошового забезпечення грошове забезпечення за лютий 2018 року склало 9914,40 грн. (нараховано в березні 2018 року), а за березень 2018 року 10 877,99 грн. (нараховано в квітні 2018 року), що свідчить про збільшення грошового доходу на 963,59 грн. Так як в лютому 2018 року прожитковий мінімум складав 1762,00 грн., а величина приросту індексу споживчих цін 241,70%, то відповідно, як зазначив позивач, до абзацу 5 пункту 4 Порядку №1078 сума індексації за лютий рахується як прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01 лютого 2018 року помножити на величина приросту індексу споживчих цін і поділити на 100 (1762,00 грн. * 241,70% / 100), що становить 4258,75 грн. У зв`язку з викладеним та посилаючись на абзац 4 пункту 5 Порядку №1078 позивач вважає, що сума належної індексації в березні 2018 року розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу, а саме: 4258,75 грн. мінус 963,59 грн. та становить 3295,16 грн. Таким чином, за період проходження служби з 05.04.2017 р. по 29.02.2020 р. сума невиплаченої індексації грошового забезпечення становить 121245,33 грн. У зв`язку з викладеним та посилаючись на те, що питання нарахування індексації грошового забезпечення до дискреційних функцій відповідача є неможливим, просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач повідомлявся про розгляд вказаної справи, відзив на позовну заяву до суду надано не було.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Як зазначалось позивачем та не спростовано відповідачем, ОСОБА_1 у період з 05.04.2017 р. по 13.04.2018р. проходив службу у військовій частині А0937, з 14.04.2018р. по 15.02.2019р. - А2951, а з 18.02.2019р. по теперішній час - у військовій частині А0937, які зараховані на грошове забезпечення до військової частини А2238.
15.02.2020р. ОСОБА_1 звернувся до командира військової частини А2238 із рапортом про надання довідок про додаткові грошового забезпечення для обчислення пенсії відповідно до додатку 1 до листа Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 17.04.2008р. №248/6/С/468 -Д за період проходження служби у військовій частині А2238, а саме з 31.03.2017р. по 31.03.2020р.; - довідку про виплату або невиплату індексації грошового забезпечення за весь період перебування на грошовому забезпечення з 31.03.2017р. по 31.03.2020р.; копію картки особового рахунку з 31.03.2017р. по 31.03.2020р.(а.с.10).
Листом командира військової частини А2238 від 19.03.2020р. №475/4/659 адресованого ОСОБА_1 зазначено, що нарахування та виплата індексації грошового забезпечення у зазначений період здійснювалась відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003р. №1078, а також роз`яснень Департаменту фінансів Міністерства оборони України, викладених у листі від 04.01.2016р. №248/3/9/1/2, у зв`язку з чим відсутні підстави для задоволення вимог щодо виплати(перерахунку) індексації та відповідної компенсації. Одночасно, разом із вказаним листом від 19.03.2020р. надано: довідка від 19.03.2020р. №475/4/565, від 19.03.2020р. №475/4/566 та копія картки особового рахунку ОСОБА_1 (а.с.11).
Згідно довідки командира військової частини А2238 від 19.03.2020р. №475/4/565 у період з 31.03.2017р. по 28.02.2018р. індексацію грошових доходів у військовій частині А2238 не отримував. При цьому, з 01.03.2018р. до цього часу індексація грошового забезпечення виплачувалась відповідно до діючого законодавства (а.с.22).
Частиною 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 43 Конституції України визначено, що кожен має право, зокрема, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України від 25.03.1992 № 2232-XII "Про військовий обов`язок і військову службу", військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.
Згідно із ст.1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі.
Як вбачається з ч.1 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Пунктом 2 Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам затвердженого Наказом Міністерства оборони України 07.06.2018 року № 260, визначено, що грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до абзацу другого частини третьої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Так, Законом України "Про індексацію грошових доходів населення" визначені правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.
Статтями 2 та 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", зокрема, передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: оплата праці (грошове забезпечення).
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Приписами частини другої статті 5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" передбачено, що підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.
Тобто, на підприємства, установи, організації незалежно від форм власності покладається обов`язок проводити індексацію заробітної плати (грошового забезпечення) у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації.
Статтею 18 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" визначено, що індексацію доходів населення, яка встановлюється для підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій, що, - згідно зі ст.19 цього Закону, є обов`язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Таким чином індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних нормативно-правових актів проведення індексації у зв`язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов`язковою для всіх юридичних осіб роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
Аналогічна правова позиція висловлена у рішеннях Верховного суду України по справам №240/4911/18, №240/5837/18, №803/904/17.
Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України (частина друга статті 6 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення").
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення поширюються на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників, і визначаються Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078.
Відповідно до пункту 1-1 Порядку № 1078 підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 06 лютого 2003 р. № 491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Згідно з пунктом 4 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення).
Відповідно до пункту 2 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
Пунктом 5 вказаного Порядку визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
Щодо твердження позивача стосовно врахування при розрахунку індексації базового місяця - січня 2008 року, суд зазначає наступне.
Індекс споживчих цін - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання.
Він є найважливішим показником, який характеризує інфляційні процеси в економіці країни і використовується для вирішення багатьох питань державної політики, в тому числі і для індексації заробітної плати працівників.
Індекс споживчих цін обчислюється Державною службою статистики України щомісяця по відношенню до попереднього місяця і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується на його офіційному сайті і в офіційних періодичних виданнях України.
Крім того, на основі щомісячних даних Держстату, індекс споживчих цін обчислюється бухгалтерськими службами підприємств, установ та організацій для визначення порогу індексації і величини приросту індексу споживчих цін.
В системі державного управління, а також місцевого самоврядування обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати працівників проводилось безперервно наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. (з місяця оприлюднення Закону) і до грудня 2015 року.
01.01.2008 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 року № 911-VIII, який набрав чинності з 01.01.2016р., внесено зміни у частину першій статті 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" цифри "101" замінити цифрами "103".
Відповідно з 01.01.2016 року діє наступна редакція частини 1 ст. 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення": "Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка".
09.12.2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів", п.3 якого передбачено, що Міністрам, керівникам інших центральних органів виконавчої влади, головам обласних, Київської міської державних адміністрацій та інших державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів вжити заходів для підвищення з 1 грудня 2015 року розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов`язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 р., з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 р. перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року.
Для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 р. відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2016р. №77 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 і від 9 грудня 2015 р. №1013.
Зокрема, в абзаці другому пункту 1-1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078, цифри "101" замінено цифрами "103".
Відповідно до п.2 Постанови КМУ №77, вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 грудня 2015 р., крім пункту 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. № 1013 і від 17 липня 2003 р. № 1078, який застосовується з 1 січня 2016 року.
У грудні 2015 року Кабінет Міністрів України, з метою припинення в подальшому виплат сум індексації заробітної плати в розмірах, що склалися станом на грудень 2015 року і відновлення індексації доходів з 1 січня 2016 року, але за умови - після перевищення індексу споживчих цін над порогом індексації у розмірі 103 %, видав Постанову № 1013, зобов`язавши всіх роботодавців здійснити в грудні місяці упорядкування структури заробітної плати своїх працівників шляхом підвищення всіх складових заробітної плати для того, щоб сума цього підвищення перевищила суму індексації, яка склалась у цьому місяці.
Таким чином з 1 січня 2016 року обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати працівників було запроваджене знову, але за зміненими правилами.
До грудня 2015 року при обчисленні індексу споживчих цін для індексації заробітної плати працівників відповідно до пункті 5 Порядку використовувався такий термін як "базовий місяць", який визначався для кожного працівника окремо.
Однак, після внесення останніх змін в Порядок, в тому числі і в його пункт 5, офіційне використання цього терміну було відмінено, а за новим змістом пункту 5 Порядку під цим терміном став використовуватись термін - "місяць підвищення тарифних ставок (окладів)".
Підвищення тарифних ставок (окладів) - не в сенсі підвищення тарифної ставки (окладу) працівнику індивідуально у зв`язку з: призначенням його на більш високу за оплатою посаду; підвищенням його кваліфікаційної категорії, педагогічного звання, педагогічного навантаження тощо, а в сенсі підвищення, що здійснюється відповідно до законодавства.
За новими правилами місяць підвищення тарифних ставок (окладів) для кожного окремо взятого працівника не визначається індивідуально і, зокрема, для новоприйнятого працівника не залежить від дати прийняття його на роботу (пункт 10І Порядку), а встановлюється єдиним для всієї категорії працівників, об`єднаних єдиним спільним законодавчим актом останнього підвищення їх тарифних ставок (окладів).
Надалі, відповідно до абзацу другого пункту 5 та пункту 10І Положення, обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації заробітної плати передбачено здійснювати з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифних ставок (окладів) за посадами, які займають працівники.
Обчислення індексу споживчих цін для визначення порогу індексації і величини приросту індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати працівників провадиться щомісяця наростаючим підсумком шляхом множення місячних індексів споживчих цін.
Обчислення індексу споживчих цін таким чином проводиться до тих пір, поки він не перевищить поріг індексації, який встановлено в розмірі 103 відсотка.
Поріг індексації - це величина індексу споживчих цін, перевищення якої надає підстави для індексації заробітної плати працівника.
Після перевищення такого порогу індексації, з метою проведення подальшої індексації заробітної плати працівників, обчислення індексу споживчих цін починається знову, з місяця наступного за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив цей поріг індексації.
При цьому величина приросту індексу споживчих цін для проведення кінцевої індексації, розрахована між цими проміжками, обчислюється як добуток сум проміжних індексів споживчих цін перевищення порогу індексації помножений на коефіцієнт 100.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації заробітної плати здійснюється таким чином до місяця підвищення тарифних ставок (окладів) працівників.
Індекс споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення тарифних ставок (окладів), приймається за 1 або 100 відсотків.
Відповідно до положень Порядку індексації підлягає заробітна плата у межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на рік.
Згідно довідки командира військової частини А2238 від 19.03.2020р., ОСОБА_1 у період з 31.03.2017р. до 28.02.2018р. індексація грошових доходів у військовій частині А2238 не отримував(а.с.22).
Водночас, згідно картки особового рахунку військовослужбовця ОСОБА_1 за 2017 року, індексація за 2017 рік не нараховувалась(а.с.19).
Згідно картки особового рахунку військовослужбовця ОСОБА_1 за 2018 рік, у період січень-жовтень 2018 року індексація не нарахувалась; в грудні (за листопад) - нарахована індексація вказаному військовослужбовцю (а.с.20).
Згідно картки особового рахунку військовослужбовця ОСОБА_1 за 2019 рік, у 2019 році індексація ОСОБА_1 нараховувалась, з урахуванням підвищення тарифних ставок.
Враховуючи викладене та те, що у період з травень 2017 року - жовтень 2018 року індексація ОСОБА_1 не нараховувалась та не виплачувалась, суд, керуючись положеннями ч.2 ст.9 КАС України, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача шляхом визнання протиправною бездіяльності Військової частини А2238 щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період травень 2017 року -жовтень 2018 року та відповідно зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити індексацію за вказаний період.
Щодо позовних вимог позивача про визнання протиправними дій Військової частини А2238 щодо нарахування та виплати не в повному обсязі ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 05.04.2017р. по 29.02.2020р.(з урахуванням надання правової оцінки невиплати в повному обсязі індексації за період травень 2017 року - жовтень 2018 року), суд зазначає, що згідно карток особового рахунку військовослужбовця ОСОБА_1 за 2018 рік та 2019 рік, вбачається, що позивачу нараховано індексацію за період листопад 2018 року-грудень 2019р, з урахуванням підвищення тарифних ставок.
При цьому, на підтвердження нарахування та виплати не в повному обсязі ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2020р. по 29.02.2020р., позивачем не надано до суду докази порушеного права.
У зв`язку з викладеним, протиправної складової щодо нарахування та виплати не в повному обсязі позивачу індексації грошового забезпечення за період листопад 2018 року- лютий 2020 року не вбачається, відповідно позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Враховуючи вищевикладене та те, що суд прийшов до висновку про наявність підстав для зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити індексацію за період травень 2017 року - жовтень 2018 року, відсутності підстав для визнання дій відповідача щодо виплати індексації в неповному обсязі за період листопад 2018 року- лютий 2020 року протиправними, похідні позовні вимоги про стягнення з Військової частини А2238 на користь ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 05.04.2017р. по 29.02.2020р. включно в сумі 121 245,33грн., задоволенню не підлягають.
Поряд з цим, суд зазначає, що враховуючи те, що за період травень 2017 року - жовтень 2018 року індексація відповідачем не нараховувалась, вимоги щодо стягнення на користь ОСОБА_1 конкретної суми за вказаний період задоволенню не підлягають, у зв`язку зі своєю передчасністю, враховуючи, що перерахунок індексації за вказаним рішенням ще не проведено, а завданням адміністративного судочинства є захист порушеного, а не можливо порушеного в майбутньому права.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2238 щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період травень 2017 року - жовтень 2018 року.
Зобов`язати Військову частину А2238 (вул. Приморська 26, м.Одеса код ЄДРПОУ 22993734) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) індексацію грошового забезпечення за період травень 2017 року - жовтень 2018 року.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Рішення набирає законної сили згідно ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.О. Танцюра
.