Рішення № 90207590, 06.07.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2020
Номер справи
420/4061/20
Номер документу
90207590
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА А0800
Державний герб України

Справа № 420/4061/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Юхтенко Л.Р., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Військової частини А0800 (код ЄДРПОУ 24981474, місцезнаходження: 65037, м. Одеса, вул. Італійський бульвар, 3) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду 14 травня 2020 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( ІПННОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Військової частини А0800 (код ЄДРПОУ 24981474, місцезнаходження: 65037, м. Одеса, вул. Італійський бульвар, 3) про визнання дій протиправними щодо ненарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 29 лютого 2018 року у розмірі 79 122 грн., яка обчислюється шляхом підсумовування утворених наростаючим підсумком щомісячних сум індексацій за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року починаючи від суми індексації, що утворилась наростаючим підсумком з 01.01.2008 року та зобов`язати нарахувати та виплатити індексацію у розмірі 79 122 грн.

Так, позивач зазначив, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12.12.2019 року по справі №420/5985/19 військовою частиною А 0800 було нараховано та виплачено позивачу 24 березня 2020 року індексація грошового забезпечення з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2020 року в сумі 4503,23 грн., яка була перерахована на картковий рахунок позивача.

Позивач з виплаченим розміром індексації не погоджується, вважає, що нарахування грошового забезпечення було проведено з порушенням вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою КМУ від 17.07.2003 року №1078 та роз`яснень департаменту фінансів Міністерства оборони України від 11.04.2019 року №248/2839 щодо індексації грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.

Позивач вважає, що оскільки перед спірним періодом останнє підвищення грошового забезпечення військовослужбовців відбулось з 01 січня 2008 року, то базовим місяцем у порядку нарахування позивачу індексації грошового забезпечення має бути січень 2008 року.

Таким чином, позивач вважає, що місяцем обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення для військовослужбовців буде місяць наступний на місяцем, в якому відбулось підвищення посадових окладів для військовослужбовців згідно з Постановою КМУ.

Позивач вважає, що загальний розмір індексації, що повинен бути сплачений відповідачем обчислюється шляхом підсумовування утворених наростаючим підсумком щомісячних сум індексацій за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року, починаючи від суми індексації, що утворилась наростаючим підсумком з 01.01.2008 року тобто з моменту підвищення посадових окладів Постановою №1294 до моменту початку дії Порядку №1078 в редакції від 09.12.2015 року, а тому відповідно до розрахунку та виплаченої суми індексації за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року у розмірі 4503,23 грн., відповідач повинен сплатити додаткову суму індексації яка складає різницю, а саме: 83 625,53 грн- 4 503,23 грн. =79 122 грн.

Ухвалою від 19 травня 2020 року цю позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін у порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

Вказану ухвалу отримано позивачем електронною поштою, про що свідчить звіт від 20.05.2020 року, а також відповідачем, що підтверджено поштовим повідомленням про вручення від 29.05.2020 року.

До суду 15 червня 2020 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач проти задоволення позову заперечував та просив відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначивши, що під час прийняття наказу про виключення позивача зі списків особового складу та усіх видів забезпечення з 22.08.2018 року військовою частиною А 0800 були проведені усі необхідні розрахунки при звільненні відповідно до наказу №206 від 22.08.2018 року та з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян, якими є також військовослужбовці з 01 січня 2016 року грошове забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України відповідно до протокольного рішення КМУ від 20.01.2016 року №3 було значно збільшено за рахунок збільшення їх розміру преміювання, що значно перевищує зростання споживчих цін (інфляцію) за вказаний період, тому індексація позивача обнулилася. Також відповідач послався на абз. 2 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», відповідно до якого, для обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078.

Крім того, відповідач зазначив, що відповідно до вказівок керівництва МОУ додаткові види грошового забезпечення за грудень 2015 року було збільшено, що дозволило перевищити суму індексації за грудень 2015 року, а тому виплачена позивачу індексація у розмірі 4503 грн. обрахована виходячи із базового місяця січень 2016 року, нарахована та виплачена відповідно до чинного законодавства у повному обсязі.

30 червня 2020 року відповідач подав доповнення до відзиву, в якому просив закрити провадження у справі.

Ухвалою суду від 06 липня 2020 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі.

Позивач не подав суду відповідь на відзив.

Відповідно до ч.ч.1-2 ст. 262 КАС України, розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Частиною 5 цієї статті встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, відзив на позовну заяву та доводи, якими заперечуються позовні вимоги, суд встановив таке.

Відповідно до Витягу із наказу командира військової частини А0800 (по стройовій частині) №206 від 22.08.2018 року, полковника ОСОБА_1 , звільненого наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 07.08.2018 року № 481 у запас відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 26 пп. «к» (які проходять військову службу за контрактом), направлено для зарахування на військовий облік до Овідіопольського РВК Одеської області та з 22 серпня 2018 року виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення (а.с.3).

Суд встановив, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2019 року (справа №420/5985/19) позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Військової частини А0800 (65037, м. Одеса, вул. Італійський б-р, 3) задоволено частково.

Визнано протиправними дії Військової частини А0800 щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року.

Зобов`язано Військову частину А0800 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року.

На виконання вказаного рішення суду, відповідачем нараховано та виплачено ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року в сумі 4503, 23 грн., що не заперечується позивачем.

Зазначений розмір виплаченої індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року підтверджено довідкою-розрахунком, в якому зазначено, що відповідно до п. 3 ПКМУ 1013 від 09.12.2015 року січень 2016 року - базовий місяць (а.с. 7).

Позивач не погодився із розміром виплаченої індексації грошового забезпечення та звернувся до відповідача із відповідним зверненням щодо перерахунку та виплати індексації.

Листом від 10 квітня 2020 року вих. № 350/174/35/53 Військова частина А 0800 повідомила позивача, що індексація грошового забезпечення по грудень 2015 року нараховувалась та виплачувалась відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, який був чинним на той період часу та для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою КМУ від 17 липня 2003 року № 1078.

Також, у листі зазначено, що з метою реалізації п. 3 ПКМУ №1013 від 09.12.2015 року було надано вказівки керівництва МОУ № 248/3/9/1/1150 від 31.12.2015 року та №248/3/9/1/2 від 04.01.2016 року, відповідно до яких додаткові види грошового забезпечення за грудень 2015 року було збільшено, що дозволило перевищити суму індексації за грудень 2015 року.

Таким чином, позивачу повідомлено про те, що виплачена індексація, обрахована виходячи із базового місяця січень 2016 року, нарахована та виплачена відповідно до діючого законодавства в повному обсязі.

Суду надані позивачем розрахунок індексації грошового забезпечення за період з січня 2008 року по березень 2018 року (а.с. 4-5) та розрахунок сум, які позивач просить стягнути з відповідача, які виконані безпосередньо позивачем (а.с. 10).

Проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини та встановлені судом факти та обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги мають бути задоволені частково, з огляду на таке.

Матеріалами справи підтверджено, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2019 року по справі №420/5985/19 позивачу нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року в сумі 4503, 23 грн., виходячи із базового місяця 2016 року. Втім позивач вважає, що базовим місяцем має бути січень 2008 року.

Таким чином, у даній справі спірним є питання щодо визначення базового місяця для обчислення індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2016 року по 28 лютого 2018 року.

Оцінюючи доводи сторін, суд виходить із застосування норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини таким шляхом.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюються на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників, визначаються Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (надалі - Порядок №1078).

Як встановлено пунктом 1-1 Порядку №1078, підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Відповідно до пункту 4 Порядку №1078, індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 1078 в редакції від 01.12.2015 року, що діяла у спірний період, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1--1 цього Порядку.

Таким чином, з п. 5 Порядку в редакції від 01.12.2015 року, що діяла у спірний період чітко вбачається, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів) відбувається обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації, що здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Тобто, базовим місяцем при обчислені індексу для проведення індексації слід вважати місяць підвищення заробітної плати (грошового забезпечення) за рахунок зростання її постійних складових, а саме: тарифних ставок (окладів).

У свою чергу, з п. 5 Порядку в редакції від 01.12.2015 року, що діяла у спірний період чітко вбачається, що у разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати.

Аналіз наведених норм законодавства України дає підстави суду дійти висновку, що місяць, в якому відбулося підвищення оплати праці (суми її постійних складових), є базовим при проведенні індексації.

За загальним правилом, для індексації заробітної плати необхідно знати два взаємопов`язаних елемента: базовий місяць та коефіцієнт індексації.

При цьому базовий місяць - це місяць підвищення тарифних ставок (окладів), незалежно від розміру підвищення, а коефіцієнт індексації обчислюють на основі щомісячних індексів інфляції, які публікуються Держстатом. Розрахунок ведеться наростаючим підсумком до перевищення порогу індексації.

Визначення базового місяця залежить тільки від зміни розміру тарифної ставки (посадового окладу) та нарахування індексації здійснюється до наступного підвищення розміру посадового окладу військовослужбовця.

Таким чином, згідно із пунктом 5 Порядку №1078, місяць, у якому підвищено тарифну ставку (оклад) слід вважати базовим для індексації за дотримання таких умов: заробітна плата зросла за рахунок її постійних складових; сума підвищення більша, ніж можлива індексація.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців (тарифних сіток), яка набрала чинності 01 січня 2008 року, а отже січень 2008 року є базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення.

Наступним підвищенням посадових окладів військовослужбовців було 01 березня 2018 року, зі вступом в дію постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою затверджено нові схеми тарифних розрядів військовослужбовців.

Матеріалами справи підтверджено, що відповідачем застосовано для обчислення індексації грошового забезпечення - базовий місяць січень 2016 року, як зазначено відповідачем у відзиві, у зв`язку з тим, що з 01 січня 2016 року грошове забезпечення військовослужбовцям відповідно до протокольного рішення Кабінету Міністрів України від 20.01.2016 року № 3 було значно збільшено за рахунок збільшення їх розміру преміювання, що значно перевищує зростання споживчих цін (інфляції) за вказаний період, тому індексація позивача обнулилася. Відповідно до абз. 2 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», для обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078.

Суд не погоджується з такими доводами відповідача, з огляду на таке.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Згідно зі ст. 2 цього Закону, основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, премія - це грошова сума, що виплачується понад основну заробітну плату, як стимулювання та заохочення за успішну трудову діяльність, втім, вона є однієї із складових грошового забезпечення, яка не тотожна з посадовим окладом (тарифними ставками).

Згідно з ст. 96 КЗпП України, системами оплати праці є тарифна та інші системи, що формуються на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників. Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і професійні стандарти (кваліфікаційні характеристики).Схема посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, формується на основі: мінімального посадового окладу (тарифної ставки), встановленого Кабінетом Міністрів України; міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень розмірів посадових окладів (тарифних ставок) і тарифних коефіцієнтів.

Зі змісту роз`яснення Мінсоцполітики від 09.02.2005 № 024-106 встановлено, що зміна розміру премії за рахунок фінансових можливостей підприємства не є підставою вважати місяць базовим, при розрахунку індексу для проведення індексації.

Як вже було зазначено, у абзаці 5 п. 5 Порядку №1078 чітко зазначено, що у разі збільшення зарплати за рахунок постійної надбавки, доплати, премії тощо без підвищення посадового окладу суму індексації не потрібно зменшувати на розмір такого підвищення зарплати, тобто збільшення розміру заробітної плати за рахунок надбавок, доплат та винагород без збільшення посадового окладу не впливає на зміну базового місяця.

Отже, премія не впливає на розмір індексації грошового забезпечення, відтак січень 2016 року не повинен визначатися як базовий місяць за наведеними доводами відповідача.

Як вже було зазначено, базовим місяцем вважається місяць, в якому підвищена тарифна ставка (посадовий оклад) військовослужбовця за посадою, яку він займає. Визначення базового місяця залежить тільки від зміни розміру тарифної ставки (посадового окладу), яке вперше відбулось у спірний період в цій справі у січні 2008 року на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007, місяці, у якому відбулося збільшення розміру посадового окладу штату. При цьому загальна сума збільшення грошового забезпечення перевищила суму індексації нараховану в цьому місяці і відповідно до абз. 1 і 2, п. 5 Порядку № 1078 січень 2008 року став базовим місяцем для нарахування індексації заробітної плати позивача.

В такому порядку, нарахування індексації здійснюється до наступного підвищення розміру посадового окладу військовослужбовця, яке відбулося у березні 2018 року, відповідно до Наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 Про встановлення тарифних розрядів осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Встановлений абз. 2 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» початок для обчислення індексу споживчих цін- січень 2016 року відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 не змінює порядок застосування п. 5 Порядку № 1078 для обчислення індексації грошового забезпечення військовослужбовців, оскільки, як встановлено судом, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 не внесені зміни до відповідного нормативно-правового акту щодо збільшення тарифних ставок військовослужбовців.

З огляду на викладене, суд доходить висновку, що оскільки при нарахуванні індексації грошового забезпечення позивачу неправильно встановлено базовий місяць, у спірний період нарахування індексації здійснювалось неправильно.

Тому, позовні вимоги позивача про визнання дій протиправними щодо ненарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 29 лютого 2018 року у розмірі 79 122 грн., яка обчислюється шляхом підсумовування утворених наростаючим підсумком щомісячних сум індексацій за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року починаючи від суми індексації, що утворилась наростаючим підсумком з 01.01.2008 року є частково правомірними та належать задоволенню шляхом визнання протиправними дії відповідача щодо нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 28 лютого 2018 року, виходячи із базового місяця нарахування - січень 2016 року.

Стосовно позовних вимог про зобов`язання нарахувати та виплатити індексацію у розмірі 79 122 грн., яка обчислюється шляхом підсумовування утворених наростаючим підсумком щомісячних сум індексацій за період з 01.01.2016 року по 28.02.2018 року починаючи від суми індексації, що утворилась наростаючим підсумком з 01.01.2008 року, суд також доходить висновку, що ці позовні вимоги є частково правомірними та належать задоволенню шляхом зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 28 лютого 2018 року, виходячи із базового місяця нарахування - січень 2008 року, з урахуванням здійснених виплат.

В задоволенні позовних вимог в частині визначення суми нарахування та виплати у розмірі 79 122 грн., суд доходить висновку, що слід відмовити, оскільки розрахунок індексації грошового забезпечення є компетенцією відповідача як органу, в якому позивач проходив службу, і який виплачував йому грошове забезпечення. Саме на відповідача за наявності законних підстав покладається обов`язок нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення.

Таким чином, визначення розміру індексації грошового забезпечення, який підлягає виплаті на користь позивача належить до компетенції відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню частково.

З огляду на те, що позивач звільнений від сплати судового збору, відсутні докази понесення ним інших судових витрат, та відсутні витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, жодні витрати не належать стягненню з відповідача та компенсації за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України.

Керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( ІПННОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Військової частини А0800 (код ЄДРПОУ 24981474, місцезнаходження: 65037, м. Одеса, вул. Італійський бульвар, 3) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Військової частини А0800 (код ЄДРПОУ 24981474, місцезнаходження: 65037, м. Одеса, вул. Італійський бульвар, 3) щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 ( ІПННОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 28 лютого 2018 року, виходячи із базового місяця нарахування - січень 2016 року.

Зобов`язати Військову частину А0800 (код ЄДРПОУ 24981474, місцезнаходження: 65037, м. Одеса, вул. Італійський бульвар, 3) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( ІПННОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 28 лютого 2018 року, виходячи із базового місяця нарахування - січень 2008 року, з урахуванням здійснених виплат.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням п.15.5 п. 15 ч.1 Перехідних положень КАС України, п. 3 розділу УІ Прикінцевих положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко

.