
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 липня 2020 року справа № 320/5496/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області, в якому позивач просить суд:
- визнати незаконною відмову за №05-23/1353 від 09.06.2020, яка надана Управлінням соціального захисту населення Макарівської РДА Київської області щодо встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни (інваліда війни) 2-ї групи;
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області встановити позивачу з 01.06.2020 статус особи з інвалідністю внаслідок війни (інваліда війни) та з даної дати видати відповідне посвідчення, що підтверджує статус особи з інвалідністю внаслідок війни (інваліда війни).
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до пункту 9 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача
Згідно із пунктом 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається з позовної заяви, позивач посилається на те, що з 24.06.1986 по 10.09.1987, з 11.09.1987 по 31.12.1986 та з 01.01.1988 по 31.01.1990 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі формувань Цивільної оборони.
Проте, документальних доказів на підтвердження зазначених обставин позивачем до позовної заяви в повному обсязі не додано.
Так, позивачем не надано доказів його направлення для участі у роботах на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (наказ про відрядження, маршрутний лист, посвідчення про відрядження, довідка підприємства про період участі у роботах з ЛНА на ЧАЕС та мету направлення тощо).
Також судом встановлено, що копія трудової книжки позивача надана не в повному обсязі.
Також не зазначено про наявність або відсутність у позивача вказаних вище доказів, а саме доказів направлення позивача для участі у роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (наказ про відрядження, маршрутний лист, посвідчення про відрядження, довідка підприємства про період роботи, мету направлення тощо), чи звертався позивач до підприємства, на якому працював у 1986-1990 р.р. для їх отримання або до Трудового архіву).
Позивачем у позовній заяві не зазначено, чи наявні докази направлення позивача для участі у ліквідації наслідків аварії саме у складі формувань Цивільної оборони, та яких саме (воєнізованих чи невоєнізованих).
Приймаючи до уваги вищевикладене, позивачу слід надати документальні докази на підтвердження перебування в зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 24.06.1986 по 10.09.1987, з 11.09.1987 по 31.12.1986 та з 01.01.1988 по 31.01.1990, а також перебування в зоні ліквідації наслідків аварії саме у складі формувань Цивільної оборони (наказ про відрядження, маршрутний лист, посвідчення про відрядження, довідка підприємства про період роботи, мету направлення тощо), чи звертався позивач до підприємства, на якому працював у 1986-1990 р.р. для їх отримання або до Трудового архіву).
Крім того, суд зазначає, що додані до позовної заяви копії довідок №96-14 та №200 є нечитабельними, зокрема, у довідках №96-14 та №200 дата видачі та орган видачі є нечитабельними.
Отже, позивачеві у порядку усунення недоліків необхідно надати належні копії зазначених довідок №96-14 та №200 або оригінали для огляду судом з подальшим їх поверненням позивачу.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати документальні докази на підтвердження перебування позивача в зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у періоди з 24.06.1986 по 10.09.1987, з 11.09.1987 по 31.12.1986 та з 01.01.1988 по 31.01.1990, а також перебування в зоні ліквідації наслідків аварії саме у складі формувань Цивільної оборони (наказ про відрядження, маршрутний лист, посвідчення про відрядження, довідка підприємства про період роботи, мету направлення тощо);
- надати копію трудової книжки у повному обсязі;
- надати належну копію довідки №96-14 (дата видачі та орган видачі є нечитабельними) або оригінал;
- надати належну копію довідки №200 (дата та орган видачі є нечитабельними) або оригінал;
- надати уточнену позовну заяву (два примірники) з урахуванням вказаних судом зауважень.
3. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки, визначені цією ухвалою, продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя Кушнова А.О.