
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2020 року м. Київ № 640/14081/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шулежка В.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Північного офісу Держаудитслужби, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Комунальне підприємство «Жмеринкакомунсервіс», про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) з позовом до Північного офісу Держаудитслужби (далі - відповідач, Північний офіс Держаудитслужби), в якому просить:
- визнати бездіяльність Північного офісу Держаудитслужби щодо нерозгляду факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, відповідно до ч. 9 ст. 71 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині оприлюднення додатків № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі UA-2018-12-07-003239-с;
- зобов`язати Північний офіс Держаудитслужби підтвердити факт усунення замовником порушення (порушень) законодавства в частині оприлюднення додатків № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі UA-2018-12-07-003239-с, шляхом внесення відповідних відомостей в систему електронних закупівель ProZorro.
Позовні вимоги мотивовано тим, що Північний офіс Держаудитслужби безпідставно не виконав вимоги ч. 9 ст. 71 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме не підтвердив факт усунення Замовником (Комунальним підприємством «Жмеринкакомунсервіс») порушень законодавства у сфері публічних закупівель, оскільки оприлюднивши на веб-порталі Уповноваженого органу додатки № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі UA-2018-12-07-003239-с Замовник повністю усунув порушення законодавства у сфері публічних закупівель, виявлені відповідачем за наслідками здійсненого моніторингу закупівлі та зазначені у висновку про результати моніторингу закупівлі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.08.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Вказаною ухвалою відповідачу надано термін протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі для надання відзиву на позовну заяву, який подається до суду разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення.
Також, вказаною ухвалою до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, залучено Комунальне підприємство «Жмеринкакомунсервіс» (далі - КП «Жмеринкакомунсервіс», третя особа), якому цією ж ухвалою надано термін протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі для надання письмових пояснень з приводу заявлених позовних вимог.
Представником відповідача подано відзив на позовну заяву, в якому останній просив відмовити в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі та зазначив, що оприлюднення Замовником додатків № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі UA-2018-12-07-003239-с через шість місяців від кінцевої дати оприлюднення, тоді, коли відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» договір та всі додатки що є його невід`ємними частинами оприлюднюються протягом двох днів з дня його укладення, не звільняє його від відповідальності. А оскільки, відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи), дії Північного офісу Держаудитслужби щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення - порушення законодавства про закупівлі за ст. 16414 КУпАП відносно секретаря тендерного комітету КП «Жмеринкакомунсервіс» - позивача відповідають вимогам Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Третьою особою подано письмові пояснення на позовну заяву, в яких третя особа зазначає, що секретарем тендерного комітету - Гуменюк В.М., зазначені в висновку про результати моніторингу, порушення усунуто шляхом оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу додатків № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі UA-2018-12-07-003239-с. А тому, підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності відсутні.
Позивачем подано відповідь на відзив на позовну заяву, в якій позивач наголошує, що саме через бездіяльність Північного офісу Держаудитслужби щодо не розгляду факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель відповідно до ч. 9 ст. 71 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині оприлюднення додатків № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі UA-2018-12-07-003239-с, відносно неї планується складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Представником відповідача подано заперечення на відповідь на відзив, в яких відповідач не погоджується з позицією та доводами позивача, викладеними у позовній заяві та просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Позивачем подано до суду письмові пояснення, в яких позивач наполягає на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 перебуває в трудових відносинах з Комунальним підприємством «Жмеринкакомунсервіс» та відповідно до наказу підприємства «Про внесення змін до складу тендерного комітету» № 44 від 09.11.2018 є секретарем тендерного комітету Комунального підприємства «Жмеринкакомунсервіс».
З метою забезпечення потреб територіальної громади міста Жмеринка Вінницької області, а саме - технічного обслуговування 22 ліфтів у м. Жмеринка, Замовником - КП «Жмеринкакомунсервіс» 07.12.2018 через вебпортал з питань державних закупівель «ProZorro» шляхом оприлюднення оголошення UA-2018-12-07-003239-с про проведення процедури відкритих торгів на закупівлю послуги, очікуваною вартістю - 691 680,00 грн., здійснено закупівлю: «Послуги з технічного обслуговування 22 ліфтів у м. Жмеринка».
З метою прийняття участі у відкритих торгах у вказаній процедурі закупівлі виступили два Учасника: ТОВ «Вінницяліфт» з пропозицією на суму 691 200,00 грн. та ДП «Спеціалізоване ремонтно-будівельне управління «Ліфт-3» з пропозицією на суму 691 680,00 грн.
26 грудня 2018 року відбулися торги (аукціон), за результатами яких перемогу здобуло ТОВ «Вінницяліфт» з остаточною ціновою пропозицією на суму 691 200,00 грн.
Рішенням тендерного комітету (Протокол № 77 від 29.12.2018) переможцем процедури закупівлі послуги з технічного обслуговування 22 ліфтів у м. Жмеринка визначено ТОВ «Вінницяліфт» з пропозицією на суму 691 200,00 грн. як найбільш економічно вигідною та прийнято рішення про намір укласти з ним договір, про що 29.12.2018 було опубліковано на веб-порталі Уповноваженого органу.
09 січня 2019 року між Замовником (КП «Жмеринкакомунсервіс») та Виконавцем (ТОВ «Вінницяліфт») укладено Договір № 03-01-19 від 09.01.2019, який цього ж дня було опубліковано на вебпорталі Уповноваженого органу.
На підставі наказу начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області «Про початок моніторингу закупівель» від 20.06.2019 № 32 (далі - Наказ № 32), відповідно до частини другої статті 71 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20.10.2016 № 18 із змінами, внесеними наказом Північного офісу Держаудитслужби від 21.12.2018 № 250, Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області було розпочато моніторинг закупівель відповідно до переліку, серед яких була закупівля UA-2018-12-07-003239-с (п. 1 Наказу № 32); забезпечення проведення моніторингу закупівель зазначеного у пункті 1 цього наказу, а саме: закупівлі третьої особи «ДК 021:2015:50750000-7 - Послуги з технічного обслуговування ліфтів» (ідентифікатор закупівель ID: UA-2018-12-07-003239-с) покладено на відділ контролю у сфері закупівель (п. 2 Наказу № 32).
08 липня 2019 року за результатами моніторингу органом державного фінансового контролю складено, підписано та затверджено начальником Висновок про результати моніторингу закупівлі № 235, а 09.07.2019 зазначений висновок оприлюднено на вебпорталі Уповноваженого органу з питань закупівель «ProZorro» (ідентифікатор моніторингу UA-М-2019-06-20-000050) з інформацією про те що, за результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері закупівель щодо оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог абзацу восьмого частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме - в частині неоприлюднення, несвоєчасного оприлюднення інформації (додатків № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі, які є його невід`ємною частиною) на вебпорталі Уповноваженого органу.
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області зобов`язало третю особу здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку та протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
На виконання вимог, зазначених у Висновку про результати моніторингу закупівлі № 235 від 08.07.2019, КП «Жмеринкакомунсервіс» 09.07.2019 опублікувало на вебпорталі Уповноваженого органу додатки № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі № 03-01-19 від 09.01.2019.
Втім, незважаючи на оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу додатків до договору, які є його невід`ємною частиною, відповідач звернувся до третьої особи з листом «Про надання інформації» № 26-02-05-14/3600 від 09.07.2019, в якому просив у термін до 16.07.2019 надати інформацію щодо осіб (прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), дата народження, реєстраційний номер облікової карти платника податку, місце роботи, посада та місце проживання), відповідальних за оприлюднення інформації про зазначену закупівлю (UA-2018-12-07-003239-с) на вебпорталі Уповноваженого органу (члени тендерного комітету або уповноважена особа) та документальне підтвердження покладення на них виконання таких обов`язків (положення про тендерний комітет або уповноважену особу, наказ про створення тендерного комітету тощо).
У відповідь на лист відповідача, третя особа своїм листом від 15.07.2019 № 230 повідомила, що секретарем тендерного комітету є ОСОБА_1 - юрисконсульт КП «Жмеринкакомунсервіс».
16 липня 2019 року органом державного фінансового контролю направлено на адресу позивача запрошення № 26-02-05-16/3737 для складання та підписання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення - порушення законодавства про закупівлю за статтею 16414 КУпАП на « 02» серпня 2019 року об 11 год. 00 хв.
02 серпня 2019 року відповідачем повторно направлено на адресу позивача запрошення № 26-02-05-16/4065 для складання та підписання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення - порушення законодавства про закупівлю за статтею 16414 КУпАП на « 13» серпня 2019 року об 11 год. 00 хв.
Позивач, вважаючи бездіяльність Північного офісу Держаудитслужби щодо нерозгляду факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, відповідно до ч. 9 ст. 71 Закону України «Про публічні закупівлі» в частині оприлюднення додатків № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі UA-2018-12-07-003239-с, а також вважаючи за необхідне зобов`язати відповідача підтвердити факт усунення замовником порушення (порушень) законодавства в частині оприлюднення додатків № 1, № 2, № 3 до Договору закупівлі UA-2018-12-07-003239-с, шляхом внесення відповідних відомостей в систему електронних закупівель ProZorro, звернулася з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з Положенням про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43 (далі - Положення № 43), Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань, відповідно до пп. 3 п. 4 Положення № 43, реалізує державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту; перевірки закупівель; інспектування (ревізії); моніторингу закупівель.
Відповідно до пункту 7 Положення № 43, Держаудитслужба здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку міжрегіональні територіальні органи.
Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначені в Законі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII (далі - Закон № 2939-XII).
Відповідно до статті 2 Закону № 2939-XII, головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі.
Відповідно до статті 5 Закону № 2939-XII контроль за дотриманням законодавства у сфері закупівель здійснюється шляхом проведення моніторингу закупівлі у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі», проведення перевірки закупівель, а також під час державного фінансового аудиту та інспектування.
Перевірка закупівель у замовників проводиться за місцезнаходженням юридичної особи, що перевіряється, чи за місцем розташування об`єкта права власності, щодо якого проводиться перевірка, і полягає у документальному та фактичному аналізі дотримання замовником законодавства про закупівлі. Результати перевірки закупівель викладаються в акті перевірки закупівель.
Моніторинг закупівлі здійснюється за місцезнаходженням органу державного фінансового контролю.
Підстави для проведення моніторингу публічних закупівель викладені в частині другій статті 71 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (в редакції, чинній в момент виникнення спірних правовідносин), (далі - Закон № 922-VIII), а саме:
1) дані автоматичних індикаторів ризиків;
2) інформація, отримана від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель;
3) повідомлення в засобах масової інформації, що містять відомості про наявність ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель;
4) виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель;
5) інформація, отримана від громадських об`єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 9 цього Закону.
За наявності однієї або декількох таких підстав, які визначено частиною другою статті 71 Закону № 922-VIII, керівник органу державного фінансового контролю або його заступник приймає рішення про початок моніторингу закупівлі та відповідно до частини третьої статті 71 Закону № 922-VIII таке рішення оприлюднюється протягом двох робочих днів з дня його прийняття в електронній системі закупівель органом державного фінансового контролю із зазначенням унікального номера оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєного електронною системою закупівель, та дати його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та/або унікального номера повідомлення про намір укласти договір та дати його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу, а також опису підстав для здійснення моніторингу закупівлі.
Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 1 Закону № 922-VIII веб-портал Уповноваженого органу з питань закупівель (далі - веб-портал Уповноваженого органу) - інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять модуль електронного аукціону і база даних, та який є частиною електронної системи закупівель та забезпечує створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про закупівлі, проведення електронного аукціону, автоматичний обмін інформацією і документами та користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет. Забезпечення функціонування веб-порталу Уповноваженого органу здійснюється у тому числі за рахунок надання авторизованим електронним майданчикам платного доступу до модуля електронного аукціону та бази даних. Порядок надання доступу та розмір плати встановлюються Кабінетом Міністрів України; електронна система закупівель - інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує проведення процедур закупівель, створення, розміщення, оприлюднення та обмін інформацією і документами в електронному вигляді, до складу якої входять веб-портал Уповноваженого органу, авторизовані електронні майданчики, між якими забезпечено автоматичний обмін інформацією та документами. Таким чином, з метою забезпечення належного функціонування електронної системи закупівель Мінекономрозвитку своїм наказом від 18.03.2016 № 473 «Про визначення веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель у складі електронної системи закупівель та забезпечення його функціонування» відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу визначено державне підприємство «ПРОЗОРРО» (далі - ДП «ПРОЗОРРО»), яке належить до сфери управління Мінекономрозвитку.
Відповідно до частини четвертої статті 71 Закону № 922-VIII строк здійснення моніторингу закупівлі не може перевищувати 15 робочих днів з дати оприлюднення рішення про початок моніторингу закупівлі в електронній системі закупівель.
Частиною першою статті 71 Закону № 922-VIII моніторинг закупівлі здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його територіальні органи (далі - органи державного фінансового контролю).
Відповідно до частин шостої та сьомої статті 71 Закону № 922-VIII за результатами моніторингу закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу закупівлі (далі - висновок), що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.
У висновку обов`язково зазначаються:
1) найменування замовника, щодо якого здійснювався моніторинг закупівлі, його ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, місцезнаходження;
2) найменування предмета закупівлі та його очікувана вартість;
3) унікальний номер оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір та дата його оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу;
4) опис порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявленого за результатами моніторингу закупівлі;
5) зобов`язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
У висновку може зазначатися додаткова інформація, визначена органом державного фінансового контролю необхідною для більш детального опису результатів моніторингу закупівлі.
Якщо за результатами моніторингу закупівлі не виявлено порушень законодавства у сфері публічних закупівель, у висновку зазначається інформація про відсутність порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
Згідно із частиною восьмою статті 71 Закону № 922-VIII замовник має право протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення висновку одноразово звернутися до органу державного фінансового контролю за роз`ясненням змісту висновку та його зобов`язань, визначених у висновку.
Протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення органом державного фінансового контролю висновку замовник оприлюднює через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
За приписами частини дев`ятої статті 71 Закону № 922-VIII у разі підтвердження органом державного фінансового контролю факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, про що цей орган зазначає в електронній системі закупівель протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення замовником відповідної інформації в електронній системі закупівель, службова (посадова) особа замовника, уповноважена особа замовником не притягається до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель з порушень, що були усунуті замовником відповідно до висновку.
Судом встановлено що Комунальним підприємством «Жмеринкакомунсервіс» було проведено відкриті торги на предмет закупівлі: послуги з технічного обслуговування 22 ліфтів у м. Жмеринка (код ДК 021:2015:50750000-7 - «Послуги з технічного обслуговування ліфтів») очікуваною вартістю 691 680,00 грн., інформація про оприлюднення UA-2018-12-07-003239-с, 07 грудня 2018 року.
За результатами процедури закупівлі ДК 021:2015:50750000-7 - «Послуги з технічного обслуговування ліфтів» переможцем конкурсу обрано ТОВ «Вінницяліфт».
09 січня 2019 року між КП «Жмеринкакомунсервіс» та ТОВ «Вінницяліфт» укладено Договір № 03-01-19 від 09.01.2019 (далі - Договір), який цього ж дня було опубліковано на вебпорталі Уповноваженого органу.
По умовам вказаного договору, Виконавець (ТОВ «Вінницяліфт») зобов`язується з 1 січня 2019 року до 31 грудня 2019 року надавати Замовнику (КП «Жмеринкакомунсервіс») послуги, зазначені в п. 1.2. Договору, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити такі послуги, які Виконавець надає Замовнику згідно цього Договору, ДК 021:2015:50750000-7 - «Послуги з технічного обслуговування ліфтів», а саме: послуги з технічного обслуговування 22 ліфтів у м. Жмеринка, що знаходяться на балансі Замовника відповідно додатку № 1 та додатку № 2 (далі іменуються - Послуги) (п. 1.1. Розділу 1 «Предмет договору» Договору).
Відповідно до п. 1.2. Розділу 1 «Предмет договору» Договору, перелік Послуг визначено відповідно до примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10 серпня 2004 року № 150 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 серпня 2004 року за № 1046/9645 згідно Додатка № 3 до Договору який є невід`ємною частиною даного Договору.
Згідно із п. 11.3. Розділу 11 «Інші умови» Договору, додатки до цього договору є невід`ємною його частиною.
Таким чином, всі додатки № 1, № 2, № 3 до Договору № 03-01-19 від 09.01.2019 є його невід`ємною частиною та підлягають оприлюдненню на вебпорталі Уповноваженого органу одночасно із вказаним договором.
Оприлюднення інформації про закупівлю визначено в статті 10 Закону № 922-VIII.
Так, відповідно до абзацу восьмого частини першої статті 10 Закону № 922-VIII замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: договір про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладення.
Таким чином, останнім днем для оприлюднення Замовником на вебпорталі Уповноваженого органу Договору № 03-01-19 від 09.01.2019 з його додатками № 1, № 2, № 3, що є його невід`ємною частиною, є 11.01.2019.
Втім, як вбачається з матеріалів справи та не заперечується позивачем, Договір № 03-01-19 від 09.01.2019 Замовником було оприлюднено на вебпорталі Уповноваженого органу 09.01.2019 без його додатків.
І лише за наслідками проведеного органом державного фінансового контролю моніторингу вказаної закупівлі, майже через шість місяців від кінцевої дати оприлюднення визначеної Законом № 922-VIII, а саме: 09.07.2019 Замовником було оприлюднено на вебпорталі Уповноваженого органу додатки № 1, № 2, № 3 до Договору № 03-01-19 від 09.01.2019, що є його невід`ємною частиною.
На підставі вищевикладеного, вбачається, що вказане порушення неможливо усунути, оскільки оприлюднення додатків № 1, № 2, № 3 до Договору № 03-01-19 від 09.01.2019, що є його невід`ємною частиною, в рамках Закону № 922-VIII наразі уже неможливо вчинити у строки визначені Законом № 922-VIII - протягом двох днів з моменту укладення договору, тобто до 11.01.2019, оскільки час для виконання даної події минув.
За приписами абзацу дванадцятого частини першої статті 10 Закону № 922-VIII відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).
Як встановлено під час розгляду справи та підтверджується листом третьої особи від 15.07.2019 № 230, саме позивач - ОСОБА_1 як секретар тендерного комітету Комунального підприємства «Жмеринкакомунсервіс» відповідає за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу.
Стосовно твердження позивача про обов`язок органу державного фінансового контролю підтвердити факт усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, суд зазначає що положення частини дев`ятої статті 71 Закону № 922-VIII не передбачає обов`язку, а навпаки вказує на право органу державного фінансового контролю діяти, тобто вчинити дії по підтвердженню факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель які технічно та без порушень строків визначених Законом № 922-VIII можливо усунути. В разі відсутності такої можливості, орган державного фінансового контролю не вправі вчиняти дії по підтвердженню такого факту.
Відтак, твердження позивача щодо протиправної бездіяльності відповідача є необґрунтованими та спростовуються встановленими судом обставинами.
У той же час, висновки відповідача щодо неоприлюднення, несвоєчасного оприлюднення замовником інформації на вебпорталі Уповноваженого органу знайшли своє підтвердження під час судового розгляду справи.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Як встановлено частиною другою статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до статті 244 КАС України, під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:
1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень ч. ч. 1 та 2 статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно із ч. 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно положень статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих позивачем доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є необґрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Оскільки судове рішення ухвалене на користь суб`єкта владних повноважень, судові витрати, відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, не відшкодовуються.
Керуючись ст. ст. 72-77, 139, 241-246, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.
Суддя В.П. Шулежко