Ухвала суду № 90192418, 02.07.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2020
Номер справи
815/6605/17
Номер документу
90192418
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/6605/17

УХВАЛА

02 липня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по справі №815/6605/17, -

Суть заяви: 24 червня 2020 року через канцелярію Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по справі №815/6605/17 з Головного управління ДФС в Одеській області на Головне управління ДПС в Одеській області.

У судове засідання 02 липня 2020 року учасники справи не з`явились, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлялись належним чином на своєчасно.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, суд розглядає заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по справі №815/6605/17 у письмовому провадженні, оскільки відсутня потреба заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи та подані до суду документи, суд –

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2020 року по справі №815/6605/17 адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено. Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на рахунок № НОМЕР_1 , код 38016923, УК у м. Одесі/Київський район/11010500, банк ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011 суму податкового боргу по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, у розмірі 1488586,66 грн. (один мільйон чотириста вісімдесят вісім тисяч п`ятсот вісімдесят шість грн. 66 коп.).

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 07 листопада 2018 року апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 задоволено частково. Скасовано рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2018 року та прийнято у справі нове рішення, яким задоволено позовні вимоги Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області. Стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на рахунок № НОМЕР_1 , код 38016923, УК у м. Одесі/Київський район» 11010500, банк ГУ ДКСУ в Одеській області, МФО 828011 суму податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатом річного декларування, у розмірі 1488586 (один мільйон чотириста вісімдесят вісім тисяч п`ятсот вісімдесят шість),66 грн.

05 серпня 2019 року постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 31 жовтня 2018 року задоволено. Скасовано рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2018 року та постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду від 07 листопада 2018 року, прийнявши у справі нове рішення, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області. Стягнуто з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір за подання апеляційної скарги та заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, у загальній сумі 66985 (шістдесят шість тисяч дев`ятсот вісімдесят п`ять) гривень 99 копійок.

Одеським окружним адміністративним судом 09 вересня 2019 року видано виконавчий лист по адміністративній справі №815/6605/17 про стягнення з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір за подання апеляційної скарги та заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, у загальній сумі 66985 (шістдесят шість тисяч дев`ятсот вісімдесят п`ять) гривень 99 копійок.

05 лютого 2020 року ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду заяву ОСОБА_1 про виправлення описки задоволено. Виправлено описку в постанові П`ятого апеляційного адміністративного суду від 5 серпня 2019 р. В третьому абзаці резолютивної частині постанови замість стягувача: « ОСОБА_1 » зазначено – «фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ».

Суд зазначає, що доказів внесення виправлень у виконавчий лист від 09.09.2019 року по справі №815/6605/17 в частині виконавчого листа «Постановив/ухвалив», які відповідали б виправленням, внесеним ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 05.02.2020 року до постанови від 05.08.2019 року, заявником до суду не надано.

Також, заявником до суду не надано доказів відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа від 09.09.2019 року по справі №815/6605/17.

Згідно ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником (ч.1). Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду (ч.2). Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч.4).

Відповідно до ч.1, ч.3 ст.373 КАС України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. Виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.

Згідно з п.5 ч.1 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень.

Таким чином, з викладеного вбачається, що виконавчий лист містить в собі резолютивну частину рішення суду, що передбачає заходи примусового виконання рішень. Тобто, в цій частині виконавчий лист повинен бути ідентичним відповідному абзацу (абзацам) резолютивної частини рішення.

Враховуючи вищенаведене та те, що у справі №815/6605/17 стягувачем згідно ухвали П`ятого апеляційного адміністративного суду від 05.02.2020 року є фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , відповідні виправлення до виконавчого листа внесено не було, а з вказаною заявою до суду звернулась фізична особа ОСОБА_1 , суд доходить висновку, що підстави для задоволення такої заяви відсутні.

Також суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що Кабінетом Міністрів України 18.12.2018 року прийнято Постанову №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» (далі - Постанова №1200) відповідно до якої постановлено утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності (абз.4 ч.2 Постанови №1200).

Відповідно до абз.6 ч.2 Постанови №1200, Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби, Державної митної служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

21 серпня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження №682-р «Питання Державної податкової служби», яким вирішено про можливість забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

Таким чином, з вищевказаного вбачається, що Державна податкова служба України здійснює до припинення Державної фіскальної служби України функції і повноваження, пов`язані з реалізацією державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 р. № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Головне управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646) перебуває у стані припинення.

Як вбачається з положення про Головне управління ДПС в Одеській області, затверджене наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 року №14, ГУ ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Одеської області (п.1). Основними завданнями ГУ ДПС (крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій) є: забезпечення реалізації державної податкової політики, здійснення у межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків, зборів, платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення розрахункових операцій, у тому числі готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.

Приписами ст.52 КАС України визначено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Таким чином, враховуючи те, що виконавчий лист по справі №815/6605/17 було видано щодо стягнення з Головного управління ДФС в Одеській області судового збору, а не щодо зобов`язання Головного управління ДФС в Одеській області вчинити дії щодо реалізації повноважень ДПС на території Одеської області, приймаючи до уваги те, що Головне управління ДФС в Одеській області станом на момент прийняття даної ухвали не припинено, суд приходить до висновку, що підстави для заміни сторони відповідача/боржника у даній справі відсутні.

Враховуючи вищевикладене суд вважає за доцільне у задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по справі №815/6605/17 відмовити.

Керуючись ст.ст.52, 205, 241-245, 248, 256, 295, 379 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження по справі №815/6605/17 - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Вовченко O.A.