Рішення № 90192102, 02.07.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2020
Номер справи
360/1808/20
Номер документу
90192102
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

02 липня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1808/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 ) до управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області (далі – відповідач, УПФУ в Попаснянському районі Луганської області), в якому позивач просив суд:

-визнати незаконним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 03.04.2020 “Про відмову в перерахунку пенсії в зв`язку з переходом на пенсію по втраті годувальника згідно ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” Внуковій Зої Іванівні”;

-зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 у відповідності до ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з врахуванням довідки про заробітну плату від 22.11.2019 №12, виданою Мирнодолинським дослідно-експериментальним заводом з часу первинного звернення з заявою про такий перерахунок, тобто з 25.03.2020.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що є пенсіонером та отримує пенсію в УПФУ в Попаснянському районі Луганської області. 27.10.2019 помер чоловік, ОСОБА_2 , який був ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС та отримував пенсію відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір якої складав більше 14000 грн. на місяць. Як стверджує позивач, після смерті чоловіка вона звернулась до відповідача з заявою про переведення на пенсію по втраті годувальника, яку було задоволено відповідачем. Із змісту позовної заяви слідує, що на час звернення із заявою про переведення на пенсію по втраті годувальника позивач не мала необхідних документів, які б підтверджували зв`язок смерті чоловіка з виконанням обов`язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відтак, на думку позивача, пенсію було призначено без врахування норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Після отримання необхідних документів, позивач 25.03.2020 звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Рішенням відповідача було відмовлено в перерахунку пенсії в зв`язку з переходом на пенсію по втраті годувальника згідно статті 54 Закону України «Про відмову в перерахунку пенсії в зв`язку з переходом на пенсію по втраті годувальника згідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Позивач вважає рішення відповідача протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Позивач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, просив розглянути справу без його участі (арк.спр.72).

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином (арк.спр.70).

05 червня 2020 року від представника відповідача до відділу діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) суду за вхідним реєстраційним номером 22292/2020 надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечував щодо задоволення позовних вимог у зв`язку з їх необґрунтованістю та безпідставністю (арк.спр.46-47).

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вимоги статті 205 КАС України, суд приходить до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Судом по справі вчинено такі процесуальні дії:

- ухвалою суду від 12.05.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено подальший розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження (арк.спр.41-42);

- ухвалою суду від 25 червня 2020 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті (арк.спр.69).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79, 90 КАС України, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 05.06.1999 Золотівським ВМ Первомайського МВУМВС України в Луганській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 (арк АДРЕСА_2 7-12,13).

Позивач була одружена з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що в Книзі реєстрації шлюбів 07.04.2008 зроблено відповідний актовий запис № 7 та видано Свідоцтво про народження від 07.04.2008 серії НОМЕР_3 (арк.спр.14).

ОСОБА_2 є особою, яка брала участь у роботі по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-1987 роках, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_4 від 15.10.1992 (арк.спр.23).

Згідно Свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5 від 29.10.2019, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 спр.24).

Відповідно до експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України від 02.03.2020 № 9117, захворювання, що призвело до смерті ОСОБА_2 пов`язане з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків на ЧАЕС (арк.спр.31).

Архівною довідкою від 15.11.2019 № 179/1/17685, виданою галузевим державним архівом Міністерства оборони України підтверджено, що ОСОБА_4 прибув для проходження зборів 18.02.1987 та вибув 17.04.1987. Місто дислокації військової частини: м.Чорнобиль (арк.спр.28). Вказані обставини також підтверджуються довідкою Військової частини 88279 від 17.04.1987 № 25787/17 (арк.спр.29-30).

25.03.2020 позивач звернулась до управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області із заявою про перерахунок пенсії, відповідно до якої просила здійснити перехід на пенсію за іншим Законом, зазначивши при цьому, що пенсія на іншій підставі, державна допомога, виплата на дитину, страхові виплати призначались, на момент звернення із заявою не працює (зворотній бік арк.спр.53).

Судом встановлено, що 03.04.2020 за результатами розгляду заяви від 25.03.2020 УПФУ в Попаснянському районі Луганської області прийнято рішення «Про відмову в перерахунку пенсії в зв`язку з переходом на пенсію по втраті годувальника згідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ОСОБА_3 (далі – рішення від 03.04.2020) (арк.спр.25-27).

Із змісту рішення від 03.04.2020 вбачається, що ОСОБА_3 з 21.11.2019 отримує пенсію в разі втрати годувальника згідно статті 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» за померлого годувальника ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 . У зв`язку із тим, що ОСОБА_2 працював в зоні відчуження один повний календарний місяць (березень 1987) згідно вимог Порядку № 1210 пенсію необхідно обчислювати виходячи із заробітної плати за повний календарний місяць у зоні відчуження за умови підтвердження її первинними документами. Відповідачем відмовлено ОСОБА_3 в перерахунку пенсії в зв`язку з втратою годувальника згідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за заявою від 25.03.2020 з урахуванням довідки про заробітну плату для обчислення пенсії одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 № 2 від 22.11.2019, видану ПАТ «Мирнодолинський дослідно-експериментальний завод» ПВТ «МДЕЗ» через відсутність первинних документів, підтверджуючих нараховану та виплачену заробітну плату (арк.спр.25-27).

Судом встановлено, що заробітна плата ОСОБА_2 , яка враховується для обчислення пенсії за період лютий-квітень 1987 року складала 0,01238 грн., про що свідчить довідка про заробітну плату для обчислення пенсії № 2 від 22.11.2019, виданою публічним акціонерним товариством «Мирнодолинський дослідно-експериментальним заводом» (арк.спр.32).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і відзив учасників справи, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Частиною першою статті 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Стаття 92. Виключно законами України визначаються: […] 6. основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення […].

Відповідно до пункту 1 статті 9 Закону України від 28.02.1991 №796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі Закон №796-XII).

Згідно з статтею 10 Закону №796-XII, учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Частиною першої статті 12 Закону № 796-XII передбачено, що причинний зв`язок між захворюванням, пов`язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою визнається встановленим (незалежно від наявності дозиметричних показників чи їх відсутності), якщо його підтверджено під час стаціонарного обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров`я.

Відповідно до пункту 2 статті 13 Закону №796-XII, держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов`язується відшкодувати її за втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою.

Згідно з пунктом 3 статті 14 Закону №796-XII учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали: у зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - від 1 до 5 календарних днів, у зоні відчуження в 1987 році - від 1 до 14 календарних днів.

Відповідно до статті 54 Закону №796-XII, пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв`язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Частиною другою статті 59 Закону №796-XII, військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), або відповідно до статті 54 цього Закону.

Як вбачається з матеріалів справи чоловік позивача – ОСОБА_2 , мав статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії (арк.спр.23).

Експертним висновком Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України встановлено, що смерть ОСОБА_2 пов`язана з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (арк.спр.31).

Разом з тим, статтею 13 Закону №796-XII встановлено обов`язок держави з відшкодування за завдану громадянам шкоду за втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 затверджено “Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі Порядок № 1210).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 1210, цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі - пенсії). Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Пунктом 2 Порядку № 1210 визначено, що заробітна плата для обчислення пенсій враховується за будь-які 12 місяців підряд такої роботи.

У разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менш як 12 місяців підряд, пенсія обчислюється виходячи із заробітної плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження (підпункт 3 пункту 3 Порядку № 1210).

Постановою Правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до пункту 2.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", до заяви про перерахунок пенсії у зв`язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв`язку зі зміною кількості членів сім`ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.

Згідно з підпунктами пункту 2.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", до заяви про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2, 3 пункту 2.1 цього розділу. Також надаються такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування особи, якій призначається пенсія, та померлого годувальника (подається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника, має такі документи); свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається пенсія, довідка про склад сім`ї померлого годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім`ї з померлим годувальником (за наявності); свідоцтво про смерть годувальника, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його померлим, або витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що засвідчує факт внесення до цього реєстру інформації про безвісне зникнення особи, або інформація з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, отримана в порядку, передбаченому статтею 15 Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти”, документи про вік померлого годувальника сім`ї за відсутності таких даних у свідоцтві про смерть чи рішенні суду про визнання годувальника безвісно відсутнім або оголошення його померлим, довідки загальноосвітніх навчальних закладів системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів про те, що особи, зазначені в абзаці другому пункту 2 частини другої статті 36 Закону, навчаються за денною формою навчання, довідка про те, що чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків, дід, баба, брат чи сестра померлого годувальника незалежно від віку і працездатності не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років, документи про місце проживання (реєстрації), документ про перебування членів сім`ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника, експертний висновок про встановлення причинного зв`язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (крім дружин (чоловіків), які втратили годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, та звернулися за призначенням пенсії у зв`язку з втратою годувальника).

Суд зазначає, що ОСОБА_3 при зверненні із заявою про перерахунок пенсії від 25.03.2020 було надано всі необхідні документи для здійснення відповідного перерахунку у відповідності до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Як встановлено судом, єдиною підставою для відмови у перерахунку пенсії є відсутність первинних документів, підтверджуючих нараховану та виплачену заробітну плату. При цьому, рішення від 03.04.2020 про відмову в перерахунку пенсії в зв`язку з переходом на пенсію по втраті годувальника згідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не містить посилання на нормативно-правові акти, якими обґрунтована вказана позиція відповідача.

У свою чергу, суд звертає увагу, що ані Порядок № 1210, ані Порядок № 22-1, на який посилається відповідач, не визначають обов`язкової умови подання заявником первинних документів на підтвердження нарахованої та виплаченої заробітної плати згідно довідок про заробітну плату для обчислення пенсії за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем до заяви про перерахунок пенсії було надано довідку про заробітну плату для обчислення пенсії № 2 від 22.11.2019, виданою публічним акціонерним товариством «Мирнодолинський дослідно-експериментальним заводом» про заробітну плату, одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в лютому-квітні 1987 року.

Судом встановлено, що зазначена довідка містить всю необхідну інформацію про розмір нарахованої та виплаченої заробітної плати, сплати страхових внесків. Крім того, згідно довідки від 22.11.2019 № 2 ПАТ «Мирнодолинський дослідно-експериментальний завод» не заперечував щодо проведення перевірки документів за період, зазначений у довідці.

Пунктом 3 статті 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 за № 1058-IV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Натомість, у матеріалах справи відсутність жодні відомості щодо вчинення управлінням Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області дій на виконання пункту 3 статті 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Аналіз застосованих відповідачем підзаконних нормативно-правових актів при прийнятті рішення від 03.04.2020 свідчить, що вони суперечать положенням норм діючих законів, які регламентують пенсійне забезпечення позивача, відтак вони безпідставно були прийняті до уваги відповідачем при вирішенні питання щодо відмови у перерахунку пенсії.

Таким чином, в даному випадку не прийняття відповідачем довідки про заробітну плату для обчислення пенсії № 2 від 22.11.2019, є проявом надмірного формалізму з його боку, що порушує в даному випадку право позивача на належний соціальний захист.

Отже, з урахуванням встановлених судом обставин та виходячи з системного аналізу наведених норм законодавства, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії по втраті годувальника з урахуванням вимог статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Позивачем при зверненні до суду було сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн, що підтверджується квитанцією №2861 від 29.04.2020 (арк.спр.6).

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позов задовольняється повністю, відповідно до приписів частини першої статті 139 КАС України суд вважає за необхідне стягнути судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 840,80 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області (код ЄДРПОУ:21792608, місцезнаходження: Луганська обл., Попаснянський район, місто Попасна, вул. Шкільна, будинок 2) про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 03 квітня 2020 року «Про відмову в перерахунку пенсії в зв`язку з переходом на пенсію по втраті годувальника згідно статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ОСОБА_1 .

Зобов`язати управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 у відповідності до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з врахуванням довідки про заробітну плату № 2 від 22 листопада 2019 року, виданої публічним акціонерним товариством «Мирнодолинський дослідно-експериментальний завод», на підставі поданої заяви від 25 березня 2020 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в сумі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Суддя Є.О. Кисельова