Рішення № 90191734, 02.07.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2020
Номер справи
280/2490/20
Номер документу
90191734
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

02 липня 2020 року (о 17 год. 00 хв.)Справа № 280/2490/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Калашник Ю.В., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012), Запорізького обласного військового комісаріату (69063, м.Запоріжжя, пров. Тихий, буд.7, код ЄДРПОУ 07835529) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

13.04.2020 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), Запорізького обласного військового комісаріату (далі – відповідач 2), в якій, з урахуванням уточненої позовної заяви (вх. № 19410 від 27.04.2020) просить суд:

зобов`язати відповідача 1 подати до Запорізького обласного військового комісаріату список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.03.2018, з прізвищем, ім`ям та по-батькові позивача, за формою встановленою додатком 1 до Постанови № 45;

зобов`язати відповідача 2 встановити позивачу з 01.03.2018 посадовий оклад в розмірі 8460 грн.;

зобов`язати відповідача 2 підготувати нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.03.2018, що враховується для перерахунку пенсій, за формою згідно з додатком 2 Постанови № 45 та надати її до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, для проведення позивачу з 01.03.2018 перерахунку основного розміру пенсії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 27.02.2020 посадовий оклад позивача становить 8320 грн., що відповідає тарифному розряду № 47, тарифний коефіцієнт 4,72. Вважає, що встановлений посадовий оклад у розмірі 8320 грн. значно нижчим ніж визначеного в Постанові № 704 та Наказі № 90. Позивач посилається на приписи Постанови №704 та Наказу № 90 та зазначає, що максимальному розміру посадового окладу начальника кафедри 1720 грн. відповідає 49 тарифний розряд. Вказує, що з 01.03.2018 розмір посадового окладу повинен був відповідати 48 тарифному розряду, а не 47 тарифному розряду яким було встановлено позивачу: 49 тарифний розряд (начальник кафедри) мінус 1 тарифний розряд (заступник завідувача кафедри) = 48 тарифний розряд. При цьому, 48 тарифному розряду відповідає тарифний коефіцієнт 4,8. Виходячи з цього розмір посадового окладу повинен складати: 8460 грн. = 1762 грн. (розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року) помножений на 4,8 (тарифний коефіцієнт).

Ухвалою суду від 04.05.2020 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі. Призначено судове засідання на 28.05.2020 без виклику сторін.

Представник відповідача 1 надав відзив на позовну заяву, у якому заперечує проти задоволення позову в повному обсязі. Вказує, що позивачу у березні було проведено перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення з посадовим окладом в сумі 8320,00грн., яка була надана Запорізьким обласним військовим комісаріатом. Список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.03.2018, вже був направлений Відповідачу 2. Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45. Відповідно до п. 1 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пунктом 2 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС. Службі судової охорони (далі - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Оскільки на даний час не відбулося підвищення грошового забезпечення, а станом на 01.03.2018 списки направлялися, та враховуючи, що повідомлення від Пенсійного фонду України не надходило, у відповідача 1 не має законних підстав направляти списки до відповідача 2. Таке направлення списків буде суперечити чинному законодавству.

Позивач надав суду відповідь на відзив відповідача 1, у якому зазначив відмова подати до відповідача 2 список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку із зазначенням позивача, є протиправною.

Відповідачем 2 до суду надано відзив на позовну заяву, у якому відповідач 2 не погоджується із позовними вимогами через наступне. На момент звільнення посадовий оклад позивача складав 1300 грн. у подальшому у відповідності до змін у законодавстві внесених постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2021 № 335 позивачу Запорізьким обласним військовим комісаріатом було перераховано пенсію, та у відповідності до довідки направленої до Пенсійного фонду України встановлено посадовий оклад у розмірі 1668 грн. 16.03.2018 було прийнято наказ Міністерства оборони України № 90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами офіцерського складу Збройних Сил України». У відповідності до пункту 1 вказаного Наказу, установлено співвідношення встановлених до 01.03.2018 окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами встановленими у додатках 23, 24 до цього наказу. Виходячи з викладеного відповідач 2 вважає, що посадовий оклад не встановлюється заново у відповідності до нових розрядів, а прирівнюється встановлений раніше розряд. Позивачу раніше було встановлено посадовий оклад у розмірі 1668 грн. та у відповідності до пункту 14 додатку 24 Наказу №90 посадовий оклад позивача було прирівняно до 47 розряду.

Позивач надав суду відповідь на відзив відповідача 2, у якому зазначає, що відповідачем 2 під час встановлення нового розміру посадового окладу допущено помилку і не враховано чи відповідає новий розмір посадового окладу класифікаційним характеристикам, назві, розміру. Зазначає, що розмір посадового окладу повинен складати 8460=1762 помноженим на 4,8 (тарифний коефіцієнт).

Згідно зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, в порядку письмового провадження.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини.

15.09.2006 позивача звільнено з військової служби Наказом Міністра оборони України №545.

Позивачу з 01.11.2006 призначена пенсія.

Станом на 01.01.2020 розрахунок пенсії позивача складає 12766,42грн. Розрахунок пенсії здійснений з урахуванням посадового окладу у сумі 8320грн.

У березні 2020 року позивач звернувся до відповідача 1 із заявою про перерахунок пенсії, у якій просив встановити йому з 01.03.2018 для обчислення пенсії розмір посадового окладу 8460грн. виходячи із 48 тарифного розряду (тарифний коефіцієнт 4,8); подати до відповідача 2 список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, з прізвищем позивача; провести перерахунок та виплату пенсії з 01.03.2018 виходячи із розміру посадового окладу 8460грн.

27.03.2020 листом №2238-2215/К-02/8-0800/20 відповідач 1 запропонував позивачу звернутися до відповідача 2 з усіх питань, які стосуються перерахунку пенсії.

Вважаючи, що посадовий оклад позивача, з урахуванням якого розрахована пенсія, є меншим, ніж встановлений законодавством, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходить з наступного.

Частиною 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 вказано, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 за № 103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (п. 1).

При цьому, п. 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.06.2017 за № 704 затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України Наказом Міністерства оборони України №90 від 01.03.2018 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" установлено тарифні розряди за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 1 - 22 до цього наказу, а також співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 23, 24 до цього наказу.

Згідно Схеми співвідношення встановлених до 01.03.2018 окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, яка є Додатком 24 до Наказу №90 від 01.03.2018, посадовий оклад, встановлений (обчислений) до 01 березня 2018 року в розмірі 1680 - 1719,99грн. відповідає тарифному розряду "48", що встановлюються з 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704.

Згідно матеріалів справи, позивач з 01.11.2006 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Запорізькій області та отримував пенсію розраховану виходячи із розміру посадового окладу 1668,00 грн.

Відтак, посадовий оклад позивача, встановлений до 01.03.2018 відповідає тарифному розряду "47", тарифний коефіцієнт "4,7".

Проте, позивач вважає, що його посадовий оклад має відповідати тарифному розряду "48" у співвідношенні посадовому окладу до 01.03.2018 в розмірі 1680 - 1719,99грн.

Відповідно до Примітки 3 Додатку 24 до наказу Міністерства оборони України 01.03.2018 № 90, тарифні розряди за посадами заступників, для яких посадові оклади до 01 березня 2018 року були встановлені відповідно до абзацу п`ятого підпункту 1 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (на 3-7 відсотків нижче розміру окладу безпосереднього військового керівника), встановлюються відповідно до абзацу четвертого пункту 1 цього наказу.

Якщо назва посади безпосереднього керівника містить слово "заступник", встановлення тарифного розряду для заступника такого керівника здійснюється відповідно до першого речення абзацу п`ятого пункту 1 цього наказу. У разі відсутності такої посади військового керівника в схемах, визначених в додатках 1 - 22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, тарифний розряд для посади заступника керівника встановлюється на підставі цієї Схеми.

Відповідно до п. 1 наказу Міністерства оборони України 01.03.2018 № 90, якщо назва посади безпосереднього військового керівника містить слово "заступник", - тарифний розряд для заступника такого керівника відповідно до абзацу четвертого пункту 1 цього наказу на підставі тарифного розряду військового керівника аналогічного підрозділу, який не є заступником керівника вищого рівня.

Суд зазначає, що назва посади позивача – заступник начальника кафедри з навчальної роботи кафедри військової підготовки Запорізького національного технічного університету.

Тобто, назва посади безпосереднього військового керівника містить слово "заступник", а тому тарифний розряд позивача має бути на 1 тарифний розряд нижче тарифного розряду безпосереднього військового керівника, але не більше 99 відсотків розміру окладу безпосереднього військового керівника, відповідно до абзацу четвертого пункту 1 цього наказу.

Суд зазначає, з урахуванням окладу позивача у розмірі 1668грн., який на 3-7 відсотків нижче розміру окладу безпосереднього військового керівника, розмір посадового окладу начальника кафедри становить 1720грн., що відповідає тарифному розряду "49".

Тому, з урахуванням приписів абз. 4 п. 1 наказу Міністерства оборони України 01.03.2018 № 90, тарифний розряд позивача – заступника керівника структурного підрозділу, має бути на 1 тарифний розряд нижче тарифного розряду керівника.

Отже, посадовий оклад позивача має відповідати тарифному розряду "48".

Проте, із матеріалів справи встановлено, що посадовий оклад позивача становить 8320,00 грн., що відповідає тарифному розряду "47" у співвідношенні посадовому окладу до 01.03.2018 в розмірі 1600 - 1679,99 грн.

Таким чином, суд вважає, що посадовий оклад позивача для перерахунку пенсії згідно постанови №103 від 21.02.2018, необхідно розраховувати виходячи із співвідношення його посадового окладу встановленого до 01.03.2018, із застосуванням тарифного розряду "48" та розміру посадового окладу 8460,00 грн.

Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Таким чином, для ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії відповідача 2 встановлення позивачу посадового окладу, який прирівнюється до 47 тарифного розряду.

Відтак, для відновлення порушених прав позивача необхідно зобов`язати відповідача 2 виготовити та направити до відповідача 1 нову довідку про розмір грошового забезпечення, за формою згідно з додатком 2 Постанови № 45, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу позивача, у розмірі 8460 грн., який відповідає тарифному розряду - "48" додатку №24 згідно наказу Міністерства оборони України №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".

В той же час, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог позивача до відповідача 1 через наступне.

Суд звертає увагу на те, що право на захист - це суб`єктивне право певної особи, тобто вид і міра її можливої (дозволеної) поведінки із захисту своїх прав. Воно випливає з конституційного положення: "Права і свободи людини і громадянина захищаються судом" (ст. 55 Конституції України).

Отже, кожна особа має право на захист свого права у разі його порушення, невизнання чи оспорювання у сфері цивільних, господарських, публічно-правових відносин та за наявності неврегульованих питань.

Порушення права означає необґрунтовану заборону на його реалізацію або встановлення перешкод у його реалізації, або значне обмеження можливостей його реалізації тощо.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Із системного аналізу вказаних норм випливає, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорюванні права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин.

Позивач просить суд зобов`язати відповідача 1 подати до Запорізького обласного військового комісаріату список осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.03.2018, з прізвищем, ім`ям та по-батькові позивача, за формою встановленою додатком 1 до Постанови № 45.

В даному ж випадку, суд зазначає, що відповідно до п. 1 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пунктом 2 Порядку № 45 визначено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС. Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Суд вказує, що не відбулося підвищення грошового забезпечення, а станом на 01.03.2018 списки відповідачем 1 на адресу відповідача 2 направлялися (лист від 28.02.2018 №4057/03), тому на цей час відповідачем 1 права позивача не порушені, у зв`язку із чим відсутні підстави для задоволення позову.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані позивачем докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина 1 статті 143 КАС України). Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, то судові витрати не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд –

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012), Запорізького обласного військового комісаріату (69063, м.Запоріжжя, пров. Тихий, буд.7, код ЄДРПОУ 07835529) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Запорізького обласного військового комісаріату щодо встановлення ОСОБА_1 посадового окладу, який прирівнюється до «47» тарифного розряду додатку №24 згідно наказу Міністерства оборони України №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".

Зобов`язати Запорізький обласний військовий комісаріат виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсій, за формою згідно з додатком 2 Постанови Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393», із зазначенням посадового окладу у розмірі 8460 грн., який відповідає тарифному розряду – «48» додатку №24 згідно наказу Міністерства оборони України №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".

В іншій частині позовних вимог – відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк, визначений ст.295 КАС України, а також інші процесуальні строки щодо апеляційного оскарження, продовжуються на строк дії такого карантину.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 02.07.2020.

Суддя Ю.В. Калашник