
Номер справи 623/1606/20
Номер провадження 3/623/348/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2020 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюк М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця міста Краматорська, Донецької області, тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 4 статті 85 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №003247 від 24 квітня 2020 року громадянин ОСОБА_1 порушив правила використання об`єктів тваринного світу, чим скоїв правопорушення, передбачене частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з`явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, заяв та клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надавав.
Судом були вжиті всі заходи, направлені на повідомлення ОСОБА_1 про час і місце розгляду справи. Так, направлені поштові повідомлення про час та місце розгляду справи №6430904359390 та №6430904384751 були отримані 16 травня 2020 року та 09 червня 2020 року відповідно.
Відповідно до вимог частини 2 статті 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 4 статті 85 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.
У рішенні ЄСПЛ по справі "Пономарьов проти України" від 03 квітня 2008 року судом було визначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (див., mutatis mutandis, рішення у справі "Олександр Шевченко проти України" (974_256) (Aleksandr Shevchenko v. Ukraine), заява N 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та «Трух проти України» (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява N50966/99, від 14 жовтня 2003 року). (п.41 Рішення).
Зважаючи на стислі строки розгляду справи, те, що судом здійснені заходи з повідомлення правопорушника про дату, час та місце розгляду справи були належними, а правопорушник мав бути заінтересований для вжиття заходів для явки до суду, то суддя вважає за можливе розглянути справу за відсутністю правопорушника за наявними у справі документами.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення, суддею встановлено наступне.
24 квітня 2020 року, о 05 годині 20 хвилин, гр. ОСОБА_1 ловив рибу з гумового човна, зеленого кольору, на річці Оскіл в районі села Оскіл, Ізюмського району, Харківської області, забороненими знаряддями лову риби – рибацькою сіткою з льоси 1 шт., риби впіймати не встиг, чим порушив пункт 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства.
Факт правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №003247 від 124 квітня 2020 року, розпискою про прийняття на відповідальне зберігання вилученого майна від 24 квітня 2020 року, описом-оцінкою до протоколу, квитанцією про отримання речей №963 від 27 квітня 2020 року, поясненнями самого правопорушника ОСОБА_1 , зазначеними в протоколі на зворотній стороні.
Аналізуючи досліджені докази та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суддя приходить до висновку, що дії правопорушника ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за частиною 4 статті 85 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила використання об`єктів тваринного світу.
Відповідно до пункту 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України №19 від 15 лютого 1999 року, встановлено, що забороняється лов водних живих ресурсів, в тому числі, із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших
матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.
Статтею 27 КУпАП передбачено, що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до частини 1 статті 29 КУпАП конфіскація предмета, який став знаряддям або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність правопорушника ОСОБА_1 , не встановлено.
Відповідно до статті 401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно протоколу у ОСОБА_1 було виявлено рибацьку сітку з льоси (1 шт.), розмірами l-20 м., h-1,5 м., а-30 мм., яка відповідно до приймального акту вилучена 24 квітня 2020 року у гр. ОСОБА_1 , прийнята на склад БОХРП, гумовий човен, зеленого кольору, 1 шт., який переданий 24 квітня 2020 року на відповідальне зберігання ОСОБА_1 , що згідно положень статті 29 КУпАП є знаряддям вчинення адміністративного правопорушення.
З урахуванням вищевикладеного, оскільки діями правопорушника не було завдано матеріальної шкоди, суддя вважає за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян на користь держави з частковою конфіскацією знарядь вчинення правопорушення.
Керуючись статтями 27, 29, 33, 401, частиною 4 статті 85, статтями 221, 282-284 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 85 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення, а саме: рибацької сітки з льоси (1 шт.), розмірами l-20 м., h-1,5 м., а-30 мм., (отримувач коштів: Ізюмське УДКСУ Харківської області, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37283992, рахунок UA508999980313010106000020575, код класифікації доходів: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 420 гривень 40 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджет 22030106).
Вилучений гумовий човен, зеленого кольору, вважати повернутим ОСОБА_1 .
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.П. Одарюк