Рішення № 90145149, 25.06.2020, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2020
Номер справи
140/6193/20
Номер документу
90145149
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2020 року ЛуцькСправа № 140/6193/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

за участю секретаря судового засідання Гринчук Я.О.,

представника відповідача Нівчика А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 ,позивач) звернулася в суд з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі – ГУ ДФС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення №0202835513 від 06.09.2019 про застосування штрафних санкцій у розмірі 2 295,92 грн та пені у розмірі 36 265,57 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 16.10.2019 позивачем отримано рішення ГУ ДФС у Волинській області №0202835513 від 06.09.2019 про застосування щодо неї штрафу у розмірі 2 295,92 грн та пені в розмірі 36 265,57 грн за несплачені (або невчасно сплачені) кошти з єдиного внеску за загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 03.04.2012 по 11.01.2019.

Зазначає, що зареєструвавшись 23.07.2010 як фізична особа-підприємець вона здійснювала підприємницьку діяльність до 2012 року. З початку 2012 року по березень 2015 року через сімейні обставини позивач фактично не займалась підприємницькою діяльністю, а 11.03.2015 було проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності позивача як фізичної особи-підприємця.

За період з 23.07.2010 по 11.03.2015 у ОСОБА_1 виникла заборгованість в сумі 11 140,51 грн, яка разом з штрафними санкціями на загальну суму 19 723,23 грн в порядку виконавчого провадження була повністю погашена, про що свідчать постанови державного виконавця від 18.03.2016 та від 18.01.2019 про закінчення виконавчого провадження.

Таким чином, на момент винесення ГУ ДФС у Волинській області рішення №0202835513 від 06.09.2019 у позивача не існувало жодної заборгованості перед ДФС, а тому спірне рішення є необґрунтованим, незаконним та підлягає скасуванню.

З наведених підстав просить позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 28.04.2020 відкрито провадження у даній справі та розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 25.06.2020 у даній справі допущено заміну відповідача Головного управління ДФС у Волинській області на його правонаступника - Головне управління ДПС у Волинській області.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 25.06.2020 у задоволенні клопотання представника ГУ ДПС у Волинській області про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду, відмовлено.

У поданому до суду відзиві на позов від 20.05.2020 №2337/03-20-08-02-10 представник відповідача позовних вимог не визнала, посилаючись на те, що згідно з інтегрованою карткою позивача по коду платежу “71040000” станом на 31.12.2017 за позивачем обліковувався борг (недоїмка) зі сплати єдиного соціального внеску у розмірі 19 723,23 грн.

27.02.2018 згідно з платіжним дорученням №3511 на суму 4010,30 грн був частково погашений залишок заборгованості у зв`язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 401,03 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 8650,22 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 2157 днів з 03.04.2012 по 27.02.2018).

06.03.2018 згідно з платіжним дорученням №4032 на суму 4572,42 грн був частково погашений залишок заборгованості у зв`язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 457,24 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 8454.4 грн. (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1849 днів з 12.02.2013 по 06.03.2018)

11.01.2019 згідно з платіжним дорученням №719 на суму 11 140,51 грн був повністю погашений борг та нарахована:

- штрафна санкція в сумі 119,40 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2495,52 грн (за прострочення у 2090 днів з 23.04.2013 по 11.01.2019); штрафна санкція в сумі 119,40 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2386,87 грн (за прострочення у 1999 днів з 23.07.2013 по 11.01.2019); штрафна санкція в сумі 119,40 грн.(10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2278,21 грн (за прострочення у 1908 днів з 22.10.2013 по 11.01.2019); штрафна санкція в сумі 121,87 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2214,32 грн (за прострочення у 1817 днів з 21.01.2014 по 11.01.2019); штрафна санкція в сумі 126,80 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2187,21 грн (за прострочення у 1725 днів з 23.04.2014 по 11.01.2019); штрафна санкція в сумі 126,80 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2073,10 грн (за прострочення у 1635 днів з 22.07.2014 по 11.01.2019); штрафна санкція в сумі 126,80 грн. (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 1957,71 грн (за прострочення у 1544 днів з 21.10.2014 по 11.01.2019);

- штрафна санкція в сумі 253,59 грн (20% від суми сплати) та пеня в сумі 1841,06 грн (за прострочення у 1452 днів з 21.01.2015 по 11.01.2019); штрафна санкція в сумі 253,59 грн (20% від суми сплати) та пеня в сумі 1726,95 грн (за прострочення у 1362 днів з 21.04.2015 по 11.01.2019).

На підставі зазначеного контролюючим органом було сформовано рішення від 06.09.2019 №0202835513, яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 2 2250,92 грн та пеню в сумі 38491,49 грн.

Таким чином, у зв`язку з несвоєчасною сплатою позивачем єдиного соціального внеску, що спричинило виникнення недоїмки у розмірі 19 723,23 грн, відповідачем правомірно сформовано оскаржуване рішення від 06.09.2019 №0202835513 про застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 2250,92 грн та пені в сумі 36265, 57 грн.

Просила у задоволенні позову відмовити.

У запереченнях на відзив від 04.06.2020 представник позивача зазначив, що будь-якої заборгованості чи недоїмки перед бюджетом зі сплати ЄСВ у позивача не було, тому нарахування штрафу та пені є неправомірним, у зв`язку з чим просив позов задовольнити (а.с.76-77).

У судове засідання позивач та представник позивача не прибули, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце судового розгляду справи. 25.06.2020 від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

У судовому засіданні представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити з мотивів та підстав, викладених у відзиві на позов.

З урахуванням вимог частини п`ятої статті 205 КАС України справу розглянуто за відсутності позивача, оскільки його неявка не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову належить відмовити з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 23.07.2010 зареєстрована як фізична особа-підприємець, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця. 11.03.2015 внесено запис №21980060002017170 про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , що підтверджується повідомленням про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця від 11.05.2015 б/н (а.с.5,9)

В період здійснення підприємницької діяльності як фізична особа-підприємець позивач була платником єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

06.09.2019 ГУ ДФС у Волинській області прийнято рішення №0202835513 про застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до позивача застосовано штраф за період з 03.04.2012 до 11.01.2019 у розмірі 2295,92 грн та нараховано пеню у розмірі 36 265,57 грн (а.с.4).

Позивач, не погоджуючись з оскаржуваним рішенням звернулась з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд встановив наступне.

Спеціальним законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку є Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010за №2464-VI (далі Закон №2464-VI).

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 1 Закону №2464-VI єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Згідно з пунктом 4 частини 1статті 4 Закону №2464-VI, платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Частиною другою статті 6 Закону №2464-VI встановлено обов`язок платника єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до частин п`ятої, шостої, сьомої статті 9 Закону №2464-VI сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування.

Для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів. Зазначені рахунки відкриваються виключно для обслуговування коштів єдиного внеску.

Обслуговування коштів єдиного внеску здійснюється згідно з положенням про рух коштів, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

Згідно з абзацом третім частини восьмої статті 9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Законом від 03.10. 2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесені зміни до системи пенсійного страхування та до Закону №2464-VI. Зокрема, відповідно до внесених змін, у абзаці 3 частини 8 статті 9 викладено в такій редакції: "Платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок".

Днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів; 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі (частина десята статті 9 цього Закону).

Відповідно до частини одинадцятої статті 9 Закону №2464-VI у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Частиною дванадцятою статті 9 Закону №2464-VI визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов`язаннями із сплати єдиного внеску зобов`язань із сплати податків, інших обов`язкових платежів, передбачених законом, або зобов`язань перед іншими кредиторами зобов`язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов`язаннями, крім зобов`язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до частини шостої статті 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 07.04.2016 за №422 «Про затвердження Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Наказ №422), оперативний облік податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску здійснюється органами Державної фіскальної служби України в інформаційній системі органів ДФС. Для обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі - ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Наказ №422 визначає порядок: ведення інтегрованої картки платника (далі - ІКП) та здійснення контролю за коректністю інформації при відкритті/закритті ІКП в інформаційній системі ДФС; відображення в ІКП показників щодо податкових зобов`язань, визначених самостійно платниками податків та контролюючими органами у випадках, не пов`язаних із порушенням податкового законодавства; перенесення до ІКП визначених за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов`язань, податкових, митних та інших платежів та методи контролю відповідності показників результатів даним ІКП; відображення в ІКП сум погашення податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного внеску, розстрочення (відстрочення) зобов`язань (боргів), а також списання податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного внеску; перенесення до ІКП результатів адміністративного та/або судового оскарження рішень органів ДФС та методи контролю достовірності відповідних показників.

Як вбачається з інтегрованої картки за платежем “для фізичних осіб-підприємців, у тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування” по коду “71040000” станом на 31.12.2012 за ФОП ОСОБА_1 обліковувався борг з єдиного соціального внеску у розмірі 10 970,78 грн.

В подальшому позивачу проводилось нарахування єдиного соціального внеску у наступних розмірах: 21.10.2013 на суму 1194,03 грн, 20.01.2014 на суму 1218,67 грн, 22.04.2014 на суму 1267,95 грн, 21.07.2014 на суму 1267,95 грн, 31.12.2014 на суму 1267,95 грн, 20.04.2015 на суму 1267,95 грн.

Таким чином, з урахуванням проведених нарахувань, станом на 31.12.2015, 31.12.2016 та 31.12.2017 за ФОП ОСОБА_1 обліковувався борг з єдиного соціального внеску у розмірі 19 723,23 грн, що спричинило виникнення недоїмки у вказаному розмірі (а.с. 21-27).

Разом з тим, як вбачається з інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 , позивачем платіжними дорученнями від 26.02.2018 №3511 на суму 4010,30 грн, від 05.03.2018 №4032 на суму 4572,42 грн та від 10.01.2019 №719 на суму 11 140,51 грн повністю сплачено заборгованість з єдиного соціального внеску на загальну суму 19 723,23 грн (а.с. 27-28).

Таким чином, єдиний соціальний внесок за 2012- 2015 роки на суму 19 723,23 грн позивачем сплачено лише у 2018-2019 роках, тобто з пропуском граничних строків сплати, що стало підставою для нарахування відповідачем штрафу у розмірі 2 295,92 грн та пені у розмірі 36 265,57 грн.

Порядок стягнення заборгованості з платників єдиного внеску, формування, оформлення та надсилання вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску передбачений розділом VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів України від 20.04.2015 за №449 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953).

Відповідно до пунктів 2 - 3 розділу VI Інструкції №449, у разі виявлення органом доходів і зборів своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум єдиного внеску такий орган доходів і зборів обчислює суми єдиного внеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції у порядку і розмірах, визначених розділом VII цієї Інструкції. Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

За несплату (неперерахувания) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону №2464-VI).

Відповідно до частин десятої, одинадцятої статті 25 Закону №2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (п. 13 ст. 25 Закону № 2464).

Отже, вищезазначені штрафні санкції застосовуються у разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) платником податків узгодженої суми грошового зобов`язання з єдиного внеску.

Суд звертає увагу, що позивачем протягом 2012-2017 років не вживалися заходи для своєчасної та повної сплати єдиного внеску, натомість заборгованість з єдиного соціального внеску на загальну суму 19 723,23 грн була сплачена 26.02.2018 на суму 4010,30 грн, 05.03.2018 на суму 4572,42 грн та 10.01.2019 на суму 11 140,51 грн, тобто з пропуском граничного терміну сплати.

У зв`язку з несвоєчасною сплатою (несвоєчасним перерахуванням) платником податків ОСОБА_1 узгодженої суми грошового зобов`язання з єдиного внеску позивачу нараховано штраф та пеню за несплату (несвоєчасну) сплату єдиного соціального внеску за наступні періоди:

- сплата заборгованості на суму 4010,30 грн згідно з платіжним дорученням від 27.02.2018 №3511 у зв`язку з чим застосована штрафна санкція в сумі 401,03 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 8650,22 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 2157 днів з 03.04.2012 по 27.02.2018);

- сплата заборгованості на суму 4572,42 грн згідно з платіжним дорученням від 06.03.2018 №4032 у зв`язку з чим була застосована штрафна санкція в сумі 457,24 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 8454,40 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1849 днів з 12.02.2013 по 06.03.2018);

- сплата заборгованості на суму 11140,51 грн згідно з платіжним дорученням від 11.01.2019 №719 на загальну суму 11140,51 грн у зв`язку з чим була застосована:

штрафна санкція в сумі 119,40 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2495,52 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 2090 днів з 23.04.2013 по 11.01.2019);

штрафна санкція в сумі 119,40 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2386,87 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1999 днів з 23.07.2013 по 11.01.2019);

штрафна санкція в сумі 119,40 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2278,21 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1908 днів з 22.10.2013 по 11.01.2019);

штрафна санкція в сумі 121,87 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2214,32 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1817 днів з 21.01.2014 по 11.01.2019);

штрафна санкція в сумі 126,80 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2187,21 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1725 днів з 23.04.2014 по 11.01.2019);

штрафна санкція в сумі 126,80 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 2073,10 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1635 днів з 22.07.2014 по 11.01.2019);

штрафна санкція в сумі 126,80 грн (10 % від суми сплати) та пеня в сумі 1957,71 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1544 днів з 21.10.2014 по 11.01.2019);

штрафна санкція в сумі 253,59 грн (20 % від суми сплати) та пеня в сумі 1841,06 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1452 днів з 21.01.2015 по 11.01.2019);

штрафна санкція в сумі 253,59 грн (20 % від суми сплати) та пеня в сумі 1726,95 грн (0,1 % на суму фактично сплаченої недоїмки за кожний день прострочення за прострочення у 1362 днів з 21.04.2015 по 11.01.2019).

Згідно з підпунктом другим пункту другого розділу VII Інструкції № 449 за несплату (неперерахувания) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції. При цьому приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки, незалежно від періодів та кількості випадків сплати за вказані періоди. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів платника.

Відповідно до частини п`ятнадцятої статті 25 Закону №2464-VI рішення органу доходів і зборів про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом.

Згідно з частиною шістнадцятою статті 25 Закону №2464-VI строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем належним чином не виконувались вимоги статті 9 Закону №2464-VI, що призвело до порушення законодавчо встановленого строку сплати єдиного внеску за 2012- 2015 роки.

Таким чином, ГУ ДФС у Волинській області відповідно до вимог чинного законодавства 06.09.2019 винесено рішення №0202835513 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Проаналізувавши обставини справи та вищенаведені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що рішення №0202835513 від 06.09.2019 ГУ ДФС у Волинській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску винесене відповідачем з дотриманням вимог чинного законодавства України, на підставі та в межах наданих йому повноважень, а тому у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити повністю.

Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення №0202835513 від 06.09.2019 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, встановленого статтею 295 КАС України, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 30 червня 2020 року.

Головуючий-суддя Т.М. Димарчук