Постанова № 90127873, 24.06.2020, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.06.2020
Номер справи
755/2549/20
Номер документу
90127873
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 755/2549/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"24" червня 2020 р. Суддя Дніпровського районного суду міста Києва Мельниченко Л.А., за участю прокурора Спусканюка Р.Ю., захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Костенок А.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого виконуючим обов`язки директора Державного підприємства «Укрхімтрансаміак», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла справа про адміністративне правопорушення зі складеним протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Як вбачається з даних, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення за № 55 від 11 лютого 2020 року: « ОСОБА_1 , виконуючи з 13.03.2018 по 18.10.2019 обов`язки директора державного підприємства «Укрхімтрансаміак», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупцією (далі - Національне агентство) про суттєві зміни у своєму майновому стані, а саме: про отримання 19.07.2019 доходу у вигляді нарахованої компенсації за невикористану відпустку у розмірі 388 405, 51гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП.

ОСОБА_1 , наказом державного секретаря Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перевезенцева О. Ю . від 12 березня 2018 року № 25-п «Про призначення ОСОБА_1 », призначено виконуючим обов`язки директора державного підприємства «Укрхімтрансаміак» з 13 березня 2018 року до призначення керівника цього підприємства в установленому законодавством порядку.

Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону № 1700-VII правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом № 1700-VII вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно - правову відповідальність.

Згідно до частини 1 статті 65 Закону № 1700-VII за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичної особи публічного права.

Згідно Рішення Національного агентства «Про затвердження Змін до Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» від 08.02.2019 № 368 визначено «Хто вважається «посадовими та службовими особами» відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 та «посадовими особами» відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої цієї статті Закону».

Так, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно - розпорядчі чи адміністративно - господарські функції.

Адміністративно - господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо).

Організаційно - розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності.

Також як ознаки юридичної особи публічного права, зокрема, визначено:

- створення юридичної особи на підставі розпорядчого акту органу державної влади;

-метою та основним видом діяльності юридичної особи є реалізації останньою публічних функцій держави чи територіальної громади;

-відсутність у юридичних осіб майна, закріпленого на самостійному речовому праві.

Відповідно до п. п. 1.1., 3.1., 4.1., 4.3., 4.6., 6.6., 7.2., 7.3. Статуту державного підприємства «Укрхімтрансаміак» (ідентифікаційний код 31517060) (Нової редакції) затвердженого Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 червня 2017 № 928, державне підприємство «Укрхімтрансаміак» (далі - ДП «Укрхімтрансаміак») засноване на державній власності, належить до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі - Уповноважений орган управління) та є державним комерційним підприємством (п. п. 1.1.).

Мета, завдання та предмет діяльності ДП «Укрхімтрансаміак» є отримання прибутку за рахунок виробничої, підприємницької діяльності, експортно - імпортних операцій, здійснення послуг щодо транзиту аміаку через територію України трубопровідним транспортом, оптової торгівлі чи посередництві в торгівлі хімічної продукції, паливом тощо та з метою створення єдиного цілісного промислового комплексу магістрального трубопроводу для забезпечення ефективного функціонування системи транспортування аміаку (п. п. 3.1. ).

ДП «Укрхімтрансаміак» є юридичною особою. Права та обов`язки юридичної особи підприємство набуває з дня його державної реєстрації в установленому законом порядку (п. п. 4.1.).

ДП «Укрхімтрансаміак» має самостійний баланс, поточні та інші рахунки в банках та печатку зі своїм найменуванням, ідентифікаційним кодом, а також штампи та бланки зі своїм найменуванням (п. п. 4.3.).

Майно ДП «Укрхімтрансаміак» є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання ( п. п. 6.6.).

Органами управління ДП «Укрхімтрансаміак» є директор та наглядова рада (п. п. 7.2.). Управління поточною діяльністю підприємства відповідно до повноважень, визначених законодавством та цим Статутом, здійснюється директором, який призначається на посаду Уповноваженим органом управління (п. п. 7.3.).

Отже, ДП «Укрхімтрансаміак» є юридичною особою публічного права.

Згідно п. п. 7.4. Статуту державного підприємства «Укрхімтрансаміак» (ідентифікаційний код 31517060) (Нової редакції) затвердженого Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 червня 2017 № 928, директор :

-здійснює керівництво підприємством;

-видає накази з питань діяльності підприємства;

-вирішує питання добору, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, призначає на посади та звільняє з посад працівників підприємства, крім заступників директора, головного бухгалтера та керівника юридичної служби підприємства, які призначаються на посади і звільняються з посад директором підприємства за погодженням з Уповноваженим органом управління, здійснює розподіл функціональних обов`язків між ними, уживає заходів для їх заохочення та накладає дисциплінарні стягнення;

-здійснює матеріальне заохочення (преміювання) працівників підприємства;

-розпоряджається відповідно до законодавства та цього Статуту майном підприємства, у тому числі його коштами.

Отже, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія Закону № 1700-VII, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені цим законом.

Статтею 1 Закону № 1700-VII встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону № 1700-VII Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону № 1700-VII. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно - правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно - правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 розділу 2 «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого Рішенням Національного агентства «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі реєстр) від 10.06.2016 № 3(у редакції наказу Національного агентства від 12 грудня 2019 року N 168/19), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2019 року за № 1300/34271, до Реєстру включаються такі електронні документи (далі - документи):

декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону № 1700-VII;

повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону № 1700-VII;

виправлені декларації, що подаються відповідно до частини четвертої статті 45 Закону № 1700-VII.

Суб`єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів на веб - сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форм.

Суб`єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі.

Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року № 3 (у редакції наказу Національного агентства від 12 грудня 2019 року N 168/19), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2019 року за № 1300/34271, суб`єкти декларування, що є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб`єкти декларування, які займають посади, пов`язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 50 Закону№ 1700-VII - повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону № 1700-VII шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.

У пункт 4 Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків, затвердженого рішенням Національного агентства від 17 червня 2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 19 липня 2016 за № 987/29117, внесені посади керівників державних підприємств, установ, організацій, інших суб`єктів господарювання державної форми власності та їх заступників, призначення яких здійснюється державними органами.

Згідно листа з додатками в.о. директора ДП «Укрхімтрансаміак» ОСОБА_3 від 28.12.2019 № 1664, ОСОБА_1 в липні було нараховано компенсацію за невикористану відпустку у розмірі 388 405, 51 гривень, і 19.07.2019 він отримав 365 034, 92 гривень.

Відповідно до підпункту 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - Кодексу) заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв`язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Згідно підпункту 14.1.54 пункту 14.1 статті 14 Кодексу дохід з джерелом їх походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, у тому числі, але не виключно, зокрема доходи у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно - правового договору.

Відповідно до рішення Національного агентства «Про затвердження Змін до Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» від 02.02.2018 № 118, визначено поняття «одноразовий дохід», який застосовується при повідомленні суб`єктами декларування про суттєві зміни в майновому стані.

Під поняттям «одноразовий дохід» слід розуміти отримання суб`єктом декларування доходу, що перевищує суму в розмірі 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, який нарахований та виплачений одним джерелом доходу, має певну ознаку доходу та визначену дату набуття права власності на такий дохід (дату отримання доходу).

При цьому для обчислення суми, яка створює у суб`єкта декларування обов`язок подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, необхідно брати нарахований розмір «одноразового доходу», оскільки відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 Кодексу, податковий агент, який нараховує, виплачує або надає оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб.

Наприклад, у випадку отримання кількох платежів заробітної плати з різними сумами має місце отримання декількох одноразових доходів з одного джерела. Тобто особа може розпоряджатись грошовими коштами одразу після їх одержання (надходження частинами, наприклад заробітна плата за першу половину місяця 15-го числа і заробітна плата за другу половину місяця до 30-го числа).

Отже, суб`єкт декларування повинен подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані лише в тому разі, коли розмір нарахованої заробітної плати за половину місяця, виплачений йому на певну дату перевищує суму в розмірі 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Відповідно до пункту 1 Правил заповнення повідомлення під суттєвою зміною в майновому стані суб`єкта декларування отримання ним одноразового доходу або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, у якому подається повідомлення. Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування.

Враховуючи зазначене, суб`єкт декларування зобов`язаний подати повідомлення уразі отримання ним доходу на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі: з 1 січня - 1921 гривень.

Таким чином, ОСОБА_1 отримав 19.07.2019 дохід у вигляді нарахованої компенсації за невикористану відпустку у розмірі 388 405, 51 гривень, що становить 202,18 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 01 січня 2019 року, що потребує здійснення додаткових заходів фінансового контролю, передбачених частиною 2 статті 52 Закону № 1700-VII, тому у ОСОБА_1 виник обов`язок, передбачений частиною другою статті 52 Закону № 1700-VII, а саме у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово повідомити про суттєві зміни у своєму майновому стані Національне агентство. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб - сайті Національного агентства.

Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися рокам, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Тобто, у ОСОБА_1 виник обов`язок повідомити Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані упродовж періоду часу з 00:00 год. 20.07.2019 по 23:59 год. 29.07.2019 шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб - ресурсі https://public.nazk.gov.ua.

30.07.2019 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушив десятиденний строк подання письмового повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до Національного агентства з моменту отримання ним доходу.

Також, відповідно до довідки начальника відділу організації праці та заробітної плати ДП «Укрхімтрансаміак» ОСОБА_4 , ОСОБА_1 не перебував з 19.07.2019 по 30.07.2019 у відрядженні та відпустці, а на лікарняному перебував з 25 по 31 липня 2019 року.

ОСОБА_1 відмовився від надання пояснень посилаючись на ст. 63 Конституції України.

З`ясовано, що для виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 отримав сертифікат ЕЦП в Акредитованому центрі сертифікації ключів ІДД ДФС (початок строку дії : 2018-08-13, завершення строку дії : 2020-08-13), який використовував для подання відповідних декларацій та повідомлень на веб - сайті Національного агентства.

Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 , 27.10.2016 о 15:57 було подано декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015 рік (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/65b7f800-26c0-44d9-a1ea-e69a0fdcc1b7 ,

29.10.2016 о 18:32 було подано виправлену декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015 рік (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/e7d3ed90-8149-4ecb-85ce-fd6fb872d38c),

19.03.2017 о 21:00 було подано декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/790915a5-5788-4132-879a-2c0b7b4a83db),

14.07.2017 о 14:49 було подано декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням) (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/8189ae73-b783-434e-8607-6015d34992b5),

28.03.2018 о 16:02 було подано декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/5554ad26-7711-47ab-aa9f-a82395679456),

09.05.2018 о 10:23 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/36668399-95bb-452e-9c47-1b5b5bc65acb),

10.05.2018 о 14:17 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/79b61392-4cdc-4f9e-aa08-6cc68ce8d041),

14.06.2018 о 14:16 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/f0541224-1833-4e15-a803-6d5a6f7e1ed9),

14.07.2018 о 10:23 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/4d34471e-0f91-4c9a-9c46-4c6e11079cc4),

14.08.2018 о 12:53 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/7b47880d-3ded-4480-b520-c6a90bc3937f),

10.09.2018 о 20:57 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/6106597d-a9f0-489c-807e-93270330d40b),

01.11.2018 о 13:34 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/02e3de3c-3975-4396-b3b8-1b27b545d619),

26.11.2018 о 19:08 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/df6d44ce-90ed-4214-a3b7-ea425189c4a4),

14.12.2018 о 10:56 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/55ccdc25-e04f-4d46-90ea-9717164b0395),

07.02.2019 о 21:53 було подано повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/ff28ff36-b582-4df2-b9b4-b6ded52799b2),

02.03.2019 о 09:51 було подано виправлену декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (гіперпосилання -

https://public.nazk.gov.ua/declaration/9a9a82df-3a74-40a5-b1e6-78f4aade10d0),

що свідчить про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами Закону № 1700-VII у частині фінансового контролю та наявності навичок заповнення електронних форм декларацій на веб - сайті вказаного Реєстру.

ОСОБА_1 до теперішнього часу не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за фактом отримання 19.07.2019 доходу у вигляді нарахованої компенсації за невикористану відпустку у розмірі 388 405, 51 гривень.

Згідно відповіді Національного агентства дата публікації повідомлень н а сайті співпадає з фактичною датою подання до Реєстру.

Про технічну справність реєстру та можливість подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 з 00:00 год. 20.07.2019 по 23:59 год. 29.07.2019 свідчить відповідь адміністратора Реєстру - державного підприємства «Українські спеціальні системи».

Таким чином, ОСОБА_1 , виконуючи з 13.03.2018 по 18.10.2019 обов`язки директора ДП «Укрхімтрансаміак», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII, не повідомив Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані, а саме: про отримання 19.07.2019 доходу у вигляді нарахованої компенсації за невикористану відпустку у розмірі 388 405, 51 гривень, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП є місце роботи ОСОБА_1 , а саме: державне підприємство «Укрхімтрансаміак», яке розташовано за адресою: місто Київ, вул. Євгена Сверстюка, 15.

Датою вчинення триваючого адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 30 липня 2019 року, тобто день коли ОСОБА_1 порушив десятиденний термін подання Національному агентству повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Датою та часом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 1726 КУпАП є дата та час складання цього адміністративного протоколу.

Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно статті 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони, в той час як обов`язковим елементом об`єктивної сторони формального складу завжди є діяння.

Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є необхідними та достатніми підставами для застосування статті 22 КУпАП».

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, подав клопотання про проведення засідання без його участі, оскільки за станом здоров`я не може бути присутнім у судовому засіданні, зазначив, що його інтереси під час судового розгляду буде представляти адвокат Костенок А.М. Просив розглянути та задовольнити клопотання його адвоката про закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо нього, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

У судовому засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Костенок А.М. подав письмове клопотання про закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 у зв`язку з тим, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Прокурор ОСОБА_5 не заперечував щодо закриття провадження у справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Відповідно до вимог п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч. 2, ч. 4 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, а адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Враховуючи те, що протокол про адміністративне правопорушення було складено 11 лютого 2020 року, а адміністративне правопорушення мало місце 30 липня 2019 року, суддя приходить до висновку про можливість закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

В свою чергу, суд враховує, що Законом України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями) та ст. 40-1 КУпАП визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому виходячи з норм ч. 2 ст. 284 та ст. 247 КУпАП, не вбачає підстав для звернення судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 172-6, 247, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: Л.А. Мельниченко