
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/2651/20
Провадження № 3/279/1708/20
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"30" червня 2020 р.
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Шульга О.М., розглянувши справу, яка надійшла з Коростенського ВП ГУНП України в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Коростень, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Коростенським МРВ УМВС України в Житомирській області 18.07.2001 року, РНОКПП НОМЕР_2 , -
за ст. 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , 06.06.2020 року о 05 годині 25 хвилин на вул. Грушевського, 29 в м.Коростень, Житомирської області, керував транспортним засобом автомобілем «Мерседес Бенс», державний номерний знак НОМЕР_3 , в стані алкогольного сп`яніння,огляд проводився за згодою водія газоаналізатором «Аlcotest №6810» в Коростенський ЦМЛ (наявність алкоголю 0,78%, повторний результат 0,69%), чим порушив п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ст.130 ч. 1 КУпАП.
Так, відповідно до п.2.9 (а) Правил Дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
При розгляді справи ОСОБА_1 доказів на спростування викладеного в протоколі факту не подав.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, стверджується адміністративним протоколом серії ОБ №004987 від 06.06.2020 року, висновком щодо результатів медичного огляду на стан сп`яніння від 06.06.2020 року, висновками щодо результатів про стан сп`яніння від 06.06.2020 року, особистими поясненнями порушника.
Відповідно до диспозиції ст.130 ч.1 КУпАП відповідальність за вказаною нормою закону настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані алкогольного сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Процедура виявлення у водіїв ознак алкогольного сп`яніння та проведення огляду водіїв на стан алкогольного сп`яніння визначено ст.266 КУпАП, Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».
Відповідно до п.6 Розділу І Інструкції, огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Згідно з п. 7 Розділу І у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я.
При складанні протоколу відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення порушень положень вищезазначеної Інструкції та вимог ст.266 КУпАП допущено не було.
Обставиною, яка пом`якшує відповідальність, є щире розкаяння. Обставини, які обтяжують відповідальність, відсутні.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи обставини та характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність пом`якшуючих відповідальність обставин, є підстави для застосування адміністративного стягнення, в межах санкції статті.
Керуючись ст.ст. 130 ч.1, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 гривень, який підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач ГУК у Житомир обл./Житомир обл./21081300/, код за ЄДРПОУ 37976485, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача UA368999980313060149000006001, код класифікації доходів бюджету 21081300), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок, який підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач ГУК у м.Києві /22030106/, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Коростенський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Шульга О.М.
Примітка: У разі несплати правопорушником штрафу у 15 денний строк з дня отримання
копії постанови про накладення штрафу вказана постанова надсилається до примусового виконання в ході якого стягується подвійний розмір штрафу
(ст.308 КУпАП).
Строк пред`явлення постанови до виконання до 30.09.2020 року.