Рішення № 90115856, 19.06.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2020
Номер справи
120/3959/19-а
Номер документу
90115856
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

19 червня 2020 р. Справа № 120/3959/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Бошкової Ю.М.,

за участю:

секретаря судового засідання: Федчук Т.Ю.,

позивача: ОСОБА_1 ,

представника позивача: Зубань О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іден. код НОМЕР_1 )

до: Козятинської міської ради Вінницької області (вул. Героїв Майдану, 24, м. Козятин, Вінницька область, 22100, код ЄДРПОУ 23063121)

про: визнання протиправним та скасування розпорядження

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась ОСОБА_1 до Козятинської міської ради Вінницької області про визнання протиправним та скасування розпорядження.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначила, що 01.11.2019 року Козятинською міською радою винесено розпорядження №205-к «Про виконання рішення Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року по справі №120/269/19-а», однак, вона не погоджується з даним розпорядженням в частині п. 4 та п. 5. Так, зокрема, в п.4 оскаржуваного розпорядження вказано, що ОСОБА_1 встановлюється з 16.11.2018 року по 31.12.2019 року надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 0% до посадового окладу. Разом із тим, на думку позивача дане розпорядження свідчить про грубе ігнорування та не виконання Козятинською міською радою постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року, оскільки розпорядження в частині призначення їй надбавки в розмірі 0% відповідач мотивував тим, що ОСОБА_1 відмовилася від підписання нової посадової інструкції. В свою чергу, позивач звертає увагу суду на те, що їй принесли на підпис нову посадову інструкцію, в якій коло обов`язків було значно розширено, при цьому її не було за 2 місяці попереджено про зміну істотних умов праці. Щодо п.5 оскаржуваного розпорядження, повідомила, що відповідно до даного пункту розпорядження її повідомляють про переведення у відділ економіки та регіонального розвитку Козятинської міської ради, однак, на думку позивача зазначена обставина є фактично не виконанням постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року, яким таке переведення (переміщення) вже визнано протиправним, в силу того, що ОСОБА_1 не має відповідної освіти, яка вимагається для роботи в відділі економіки, адже вона за освітою будівельник, закінчила Вінницький технікум залізничного транспорту за спеціальністю промислове та цивільне будівництво. Вважаючи розпорядження Козятинської міської ради від 01.11.2019 року №205-к «Про виконання рішення Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року по справі №120/269/19-а» в частині винесення п. 4 та п. 5 протиправним, позивач звернулась до суду.

Крім того, разом із позовом 29.11.2019 року на адресу Вінницького окружного адміністративного суду від ОСОБА_1 надійшла заява про забезпечення позову шляхом зупинення виконання пунктів 4 та 5 Розпорядження Козятинської міської ради від 01.11.2019 року №205-к "Про виконання рішення Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року по справі №120/269/19-а», до набрання законної сили рішенням у даній справі.

Ухвалою суду від 02.12.2019 року у задоволенні заяви про забезпечення позову відмовлено.

Ухвалою суду від 03.12.2019 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання на 24.12.2019 року.

16.12.2019 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечує щодо заявлених позовних вимог та зазначив, що відповідно до частини третьої статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України. Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України №268 від 9 березня 2006 року "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" затверджено схеми посадових окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців Адміністрації Президента України. Секретаріату Кабінету Міністрів України, Апарату Верховної Ради України, апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, Рахункової палати України, апарату Ради національної безпеки і оборони України, апарату Вищої ради юстиції, секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації, секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, апарату Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, центральних органів виконавчої влади, державних колегіальних органів, їх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Рахункової палати Автономної Республіки Крим, виборчої комісії Автономної Республіки Крим, міністерств і республіканських комісій Автономної Республіки Крим, органів прокуратури, судів та інших органів державної влади, згідно і додатками 1 - 47, 55, а також розміри надбавок за ранг державного службовця, дипломатичний ранг, спеціальне звання га окладів осіб рядового і начальницького складу податкової міліції за спеціальні звання та класний чин. За пунктом 2 цієї постанови керівникам вказаних органів надано право межах затвердженого фонду оплат праці установлювати надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи: керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за рані державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин. кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та надбавки (винагороди) за вислугу років. Пункт 2. 6 Постанови №268 також передбачає, що керівники центральних органів виконавчої влади наділені правом встановлювати в межах затвердженого фонду оплат праці вказану надбавку в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин. Кваліфікаційний клас, спеціальне звання) і надбавки (винагороди) за вислугу років. Встановлення надбавки за виконання особливо важливої роботи керівникам органів виконавчої влади відбувається на підставі рішення органів вищого рівня, а відтак, належить до їх дискреційних повноважень. Оскільки ОСОБА_1 не вчиняла високі досягнення у праці, не виконувала особливо важливу роботу, порушила правила трудової дисципліни, їй була встановлена надбавка в розмірі 0% до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг службовців органів місцевого самоврядування та вислугу років.

Щодо повідомлення ОСОБА_1 про зміни в організації виробництва і праці зазначив, що рішенням 31 сесії 7 скликання Козятинської міської ради (позачергової) від 14.12.2018 року № 1280-VІІ «Про внесення змін в рішення 7 сесії 7 скликання № 208-VIІ "Про затвердження структури виконавчого комітету Козятинської міської ради та виконавчих органів міської ради" від 20.05.2016 року» вирішено внести наступні зміни до структури апарату виконавчою комітету Козятинської міської ради: вивести із штатного розпису 31.12.2018 року у відділі містобудування та архітектури посаду спеціаліста І- категорії - 1 штатна одиниця та ввести з 01.01.2019 року у відділ економіки, регіонального розвитку та інвестицій посаду спеціаліста 1-ї категорії І штатна одиниця; ввести з 01.01.2019 у загальний відділ посаду охоронника - І штатна одиниця; затвердити загальну штатну чисельність виконавчого комітету Козятинської міської ради у кількості 71 штатної одиниці; начальнику відділу по роботі із персоналом. взаємодії з правоохоронними органами та оборонно-мобілізаційної робот ( ОСОБА_2 ) провесни необхідну кадрову роботу та внести зміни до штатного розпису виконавчого комітету міської ради. Вказане рішення оприлюднене па офіційному сайті Козятинської міської ради та ніким не оскаржено.

Згідно абз.3 ст.32 К3пП у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Оскільки 01.11.2019 року п.1 Розпорядженням Козятинської міської ради №205-К від 01.11.2019 було скасовано розпорядження Козятинської міської ради від 21.01.2019 року №19-К «Про переміщення ОСОБА_1 » з посади спеціаліста 1-ї категорії відділу містобудування та архітектури на посаду спеціаліста 1-ї категорії відділу економіки, регіонального розвитку та інвестицій, її завчасно повідомлено згідно положень сі .32 К3пП.

Крім того, звернув увагу, що сам факт повідомлення про зміни в організації виробництва і праці не може бути предметом оскарження, адже носить інформаційний характер та не є рішенням про переведення або звільненням.

24.12.2019 року позивачем подано відповідь на відзив, у якій повідомила, що міський голова дійсно наділений правом встановлювати надбавку за високі досягнення у праці, визначати розмір такої надбавки, за наявності підстав скасовувати або зменшувати її розмір. Разом з тим, міським головою надбавка за високі досягнення у праці ОСОБА_1 встановлена на рівні 50% ще при прийнятті її на роботу в 2010 році, а зменшення її розміру можливе у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни. Тобто, позивачу вже була встановлена дана надбавка при прийнятті її на роботу, тому в даному випадку це не нове встановлення надбавки, а дії керівника по зменшенню розміру цієї надбавки з 50% до 0% з підстав, не передбачених законом. Крім того, відповідач не надав жодних доказів па підтвердження того факту, що ОСОБА_1 порушувала трудову дисципліну чи неналежним чином виконувала посадові обов`язки, адже жодного дисциплінарного стягнення до неї не застосовано, в той час як зменшення розміру надбавки за високі досягнення у праці є можливим лише за умови несвоєчасного виконання працівником завдань, погіршення якості його роботи і порушення ним трудової дисципліни.

У судове засідання 24.12.2019 року представники сторін у судове засідання не прибули, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином. Крім того, представником відповідача подано клопотання про відкладення розгляду справи, обґрунтовуючи яке зазначив, що Козятинській міській раді необхідний додатковий час для вирішення питання щодо представництва по даній справі у Вінницькому окружному адміністративному суді.

Ухвалою суду від 24.12.2019 року клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого судового засідання задоволено та відкладено підготовче судове засідання на 07.02.2020 року.

02.01.2020 року представником відповідача подано заперечення на відповідь на відзив, у яких звернув увагу суду на те, що законодавством передбачено граничну межу можливої надбавки - до 50% посадового окладу, тобто керівник наділений правом визначати розмір надбавки працівника від 0 до 50 відсотків посадового окладу. Відповідачем не встановлюється надбавка взалежності від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, тендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров`я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану. Тому, звинувачення позивача у дискримінації є безпідставними. Крім того, у відповіді на відзив позивачем підтверджено, що вона відмовляється підписувати нову посадову інструкцію, що є порушенням правил трудової дисципліни. Власні міркування відмови від підпису в посадовій інструкції позивач вперше виклала в позовній заяві. Також, пунктом 5 розпорядження Козятинської міської ради №205-К від 01.11.2019 року вирішено повідомити ОСОБА_1 про зміни в організації виробництва і праці та зміну істотних умов праці у зв`язку з прийняттям рішення 31 сесії 7 скликання Козятинської міської ради віл 14.12.2018 року №1280 -VII та запропонувати за її згодою переведення на посаду спеціаліста 1- і категорії відділу економіки та регіонального розвитку, передбачену штатним розписом. Оскарження відповідачем незаконного вивільнення є передчасним, оскільки останню було лише повідомлено про зміни в організації виробництва і праці та зміну істотних умов праці у зв`язку з прийняттям такого рішення.

Ухвалою суду від 07.02.2020 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 25.02.2020 року.

25.02.2020 року з метою надання додаткового часу для надання доказів розгляд справи відкладено на 20.03.2020 року.

Ухвалою суду від 20.03.2020 року відкладено судовий розгляд справи на 09.04.2020 року, у зв`язку із клопотанням представника відповідача щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, при цьому повідомлено, що про дату, час та місце підготовчого судового засідання сторони будуть повідомлені додатково після завершення запроваджених у державі комплексів обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

05.06.2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника позивача про призначення судового розгляду, у зв`язку із послабленням карантинних заходів.

Ухвалою суду від 10.06.2020 року клопотання представника позивача задоволено та призначено судове засідання на 19.06.2020 року.

Позивач та її представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити, посилаючись на доводи, викладені в позовній заяві.

У судовому засіданні представник відповідача заперечив щодо задоволення заявленого позову, надав пояснення, аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву, та просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до розпорядження №52-К від 31.05.2010 року Козятинської міської ради з 01.06.2010 року призначена на посаду спеціаліста 1-ї категорії управління містобудування та архітектури міської ради.

07.04.2017 року на сесії 7 скликання Козятинською міською радою Вінницької області прийнято рішення №602-VII, пунктом 1.3 якого вирішено ліквідувати управління містобудування, архітектури та містобудівного кадастру у кількості 2 одиниць.

29.08.2017 року згідно розпорядження міського голови Козятинської міської ради Вінницької області №133-К від 29.08.2017 року, ОСОБА_1 увільнена з займаної посади на підставі пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП України.

Розпорядженням міської ради №608-р. від 01.09.2017 року внесено зміни до штатного розпису та виведено посаду спеціаліста 1-ї категорії управління містобудування, архітектури та містобудівного кадастру, яку обіймала ОСОБА_1 .

Не погоджуючись із рішенням про звільнення, ОСОБА_1 звернулася до суду.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 03.07.2018 року адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано розпорядження Козятинської міської ради від 29.08.2017 року за № 133-к про звільнення ОСОБА_1 з посади спеціаліста 1-ї категорії Управління містобудування, архітектури та містобудівного кадастру з 31.08.2017 року. Поновлено ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста відділу державного архітектурно-будівельного контролю Козятинської міської ради. Стягнуто з Козятинської міської ради на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 01.09.2017 року по 03.07.2018 року в сумі 57930,08 грн. (з відповідними відрахуваннями загальнообов`язкових платежів). Рішення суду звернено до негайного виконання в частині поновлення на посаді та присудження виплати заробітної плати - у межах суми стягнення за один місяць, а саме, 5848,65 грн. (з відповідними відрахуваннями загальнообов`язкових платежів).

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15.11.2018 року рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 03.07.2018 змінено в частині, а саме поновлено ОСОБА_1 на посаді спеціаліста 1-ї категорії Управління містобудування архітектури та містобудівного кадастру. В іншій частині залишено без змін.

Розпорядженням Козятинської міської ради Вінницької області від 16.11.2019 року №203-К на виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15.11.2018 року по справі №802/933/18-а про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу поновлено ОСОБА_1 на посаді спеціаліста 1-ї категорії управління містобудування архітектури та містобудівного кадастру.

Козятинською міською радою Вінницької області прийнято розпорядження №796-р від 11.12.2018 року «Про скликання та порядок підготовки 31 (позачергової) сесії міської ради 7 скликання» на 14 грудня 2018 року о 10:00 годині в залі засідань міської ради.

Рішенням 31 (позачергової) сесії 7 скликання Козятинської міської ради Вінницької області від 14.12.2018 року №1279-VII на виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 15.11.2018 у справі №802/933/18-а пунктом 1.2 вирішила: «вивести із штатного розпису у відділі державного архітектурно-будівельного контролю посаду спеціаліста 1-ї категорії відділу - 1 штатна одиниця та ввести посаду спеціаліста 1-ї категорії у відділ містобудування та архітектури».

Разом з тим, рішенням 31 (позачергової) сесії 7 скликання Козятинської міської ради Вінницької області від 14.12.2018 року №1280-VII виведено із штатного розпису 31.12.2018 року у відділі містобудування та архітектури посаду спеціаліста 1-ї категорії - 1 штатна одиниця та введено з 01.01.2019 року у відділ економіки, регіонального розвитку та інвестицій посаду спеціаліста 1-ї категорії - 1 штатна одиниця.

Розпорядженням №236-К від 14.12.2018 року Козятинської міської ради позивачу, як спеціалісту 1-ї категорії відділу містобудування та архітектури встановлено надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 0% до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг службовців органів місцевого самоврядування та вислугу років з 14.12.2018 року по 31.12.2018 року включно.

Козятинською міською радою Вінницької області видано розпорядження №19-К від 21.01.2019 року про переміщення ОСОБА_1 21.01.2019 року з посади спеціаліста 1-ї категорії відділу містобудування та архітектури на посаду спеціаліста 1-ї категорії відділу економіки, регіонального розвитку та інвестицій, на підставі ч. 2 ст. 32 КЗпП України, рішення 31 сесії 7 скликання Козятинської міської ради (позачергової) від 14.12.2018 року №1280-VII.

Пунктом 4 вказаного розпорядження встановлено позивачу з 21.01.2019 року по 31.12.2019 року включно надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 0% до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг службовців органів місцевого самоврядування та вислугу років.

Не погоджуючись з такими рішеннями відповідача та вважаючи їх протиправними позивач звернулася до суду.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 20.05.2019 року позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано розпорядження Козятинської міської ради від 21.01.2019 року №19-к про переміщення ОСОБА_1 у відділ економіки, регіонального розвитку та інвестицій на посаду спеціаліста 1-ї категорії. Визнано протиправним та скасовано розпорядження Козятинської міської ради від 14.12.2018 року №236-К "Щодо надбавки за високі досягнення у праці ОСОБА_1 ". Зобов`язано Козятинську міську раду розглянути питання щодо встановлення ОСОБА_1 надбавки за високі досягнення у праці відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.1996 року №1295 "Про умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів" та Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів". Визнано протиправним та скасовано рішення 31 (позачергової) сесії 7 скликання Козятинської міської ради від 14.12.2018 року №1280 "Про внесення змін в рішення 7 сесії 7 скликання №208-VII "Про затвердження структури виконавчого комітету Козятинської міської ради та виконавчих органів міської ради" від 20.05.2016" в частині виведення зі штатного розпису з 31.12.2018 у відділі містобудування та архітектури посаду спеціаліста 1-категорії - 1 штатної одиниці. В решті позовних вимог відмовлено. Стягнуто з Козятинської міської ради на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 5000 грн. Стягнуто на користь ОСОБА_1 сплачений при зверненні до суду судовий збір у розмірі 1536,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Козятинської міської ради.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, Козятинська міська рада подала апеляційну скаргу.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року апеляційну скаргу Козятинської міської ради Вінницької області задоволено частково. Рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 20 травня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Козятинської міської ради Вінницької області про визнання рішення протиправним та скасування рішень - скасовано в частині задоволення позовних щодо визнання протиправним та скасування рішення 31 (позачергової) сесії 7 скликання Козятинської міської ради від 14.12.2018 року №1280 "Про внесення змін в рішення 7 сесії 7 скликання №208-VII "Про затвердження структури виконавчого комітету Козятинської міської ради та виконавчих органів міської ради" від 20.05.2016 року" в частині виведення зі штатного розпису з 31.12.2018 року у відділі містобудування та архітектури посаду спеціаліста 1-категорії - 1 штатної одиниці. Прийнято в цій частині постанову, якою в задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування рішення 31 (позачергової) сесії 7 скликання Козятинської міської ради від 14.12.2018 року №1280 "Про внесення змін в рішення 7 сесії 7 скликання №208-VII "Про затвердження структури виконавчого комітету Козятинської міської ради та виконавчих органів міської ради" від 20.05.2016 року" в частині виведення зі штатного розпису з 31.12.2018 року у відділі містобудування та архітектури посади спеціаліста 1-категорії - 1 штатної одиниці відмовлено. Абзац четвертий резолютивної частини рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 20.05.2019 року змінити, викладено в такій редакції: "Зобов`язати Козятинську міську раду розглянути питання щодо встановлення ОСОБА_1 надбавки за високі досягнення у праці відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.1996 року №1295 "Про умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів" та Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" з моменту поновлення ОСОБА_1 на посаді спеціаліста 1-категорії Управління містобудування, архітектури та містобудівного кадастру, з урахуванням висновків Сьомого апеляційного адміністративного суду, викладених у постанові суду від 15 листопада 2018 року у справі № 802/933/18-а." В решті рішення суду першої інстанції залишено без змін.

01.11.2019 року відповідачем винесено розпорядження «Про виконання рішення Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року по справі №120/269/19-а» №205-к.

Зазначеним розпорядженням:

1) скасовано розпорядження Козятинської міської ради від 21.01.2019 року № 19 - К «Про переміщення ОСОБА_1 » з посади спеціаліста 1-ї категорії відділу економіки, регіонального розвитку та інвестицій;

2) начальнику відділу архітектури та містобудування Давидову О.М. визначити ОСОБА_1 робоче місце та ознайомити під особистий підпис із посадовою інструкцією спеціаліста 1-ї категорії відділу містобудування та архітектури;

3) скасовано розпорядження Козятинської міської ради від 14.12.2018 року № 236-К «Щодо надбавки за високі досягнення у праці ОСОБА_1 »;

4) встановлено ОСОБА_1 , спеціалісту І - категорії відділу містобудування та архітектури, з 16.11.2018 року по 31.12.2019 року надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 0% відсотка до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг службовців органів місцевого самоврядування та вислугу років;

5) повідомлено ОСОБА_1 про зміни в організації виробництва і праці та зміну істотних умов праці у зв`язку з прийняттям рішення 31 сесії 7 скликання Козятинської міської ради від 14.12.2018 року №280-VII та запропонувати за її згодою переведення на посаду спеціаліста І категорії відділу економіки та регіонального розвитку, передбачену штатним розписом;

6) відділу бухгалтерського обліку та звітності міської ради провести необхідні розрахунки (взявши до уваги розпорядження Козятинської міської ради від 14.12.2018 № 234-К «Про переведення ОСОБА_1 » з посади спеціаліста 1- ї категорії управління містобудування, архітектури та містобудівного кадастру на посаду спеціаліста 1-ї категорії відділу містобудування та архітектури) моральну шкоду в розмірі 5000, 00 грн. та сплачений судовий збір при зверненні до суду у розмірі 1 536,80 грн.

Не погоджуючись із п. 4 та п.5 вказаного розпорядження, позивач звернулась до суду з даним позовом.

Даючи оцінку спірним правовідносинам, суд керувався таким.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 1 Закону України від 24.03.1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108/95-ВР) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Статтею 2 Закону № 108/95-ВР передбачено, що структура заробітної плати включає:

- основну заробітну плату - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців;

- додаткову заробітну плату - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій;

- інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Пунктом 13 частини четвертої статті 42 Закону України від 21.05.1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що міський голова є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою.

Відповідно до частини третьої статті 21 Закону України від 07.06.2001 року № 2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (далі - Постанова № 268) передбачено, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 і 57.

Відповідно до підпункту «в» підпункту 1 пункту 2 Постанови № 268 надано право керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, у межах затвердженого фонду оплати праці, установлювати:

- надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи: керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та надбавки (винагороди) за вислугу років; керівним працівникам і спеціалістам департаментів, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів, проводять експертизу проектів таких актів (якщо положеннями про підрозділи передбачено виконання такої роботи), - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та надбавки (винагороди) за вислугу років.

Згідно абзацу п`ятого підпункту 1 "в" пункту 2 Постанови № 268 у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни зазначена надбавка скасовується або розмір її зменшується.

З вищевикладеного слідує, що надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та премія за своїм змістом є засобом заохочення посадових осіб місцевого самоврядування та не є обов`язковими платежами, хоча і входять до структури заробітної плати.

При цьому встановлення вказаної надбавки є правом, а не обов`язком міського голови, і її розмір залежить від наявності високих досягнень працівника у конкретному періоді, виконання ним особливо важливої роботи, безпосереднє розроблення проектів нормативно-правових актів та проведення експертиз проектів таких актів та виплачується у межах фонду оплати праці.

Суд зауважує, що при вирішенні даного спору про виплату надбавки позивачу, насамперед, слід виходити з нормативно-правових актів, якими визначено умови та розмір цих виплат.

Однак, Постанова № 268 не містить конкретних умов та критеріїв, з яких слід виходити міському голові під час визначення розміру надбавки посадовим особам місцевого самоврядування.

Таким чином, Козятинський міський голова, приймаючи рішення про виплату надбавки та визначаючи її розмір, діє з певною свободою розсуду, може приймати таке рішення, яке він вважає найкращим за даних обставин, тобто діяти на «вільний розсуд».

При цьому, суд зазначає, що прийняте на «вільний розсуд» рішення Козятинського міського голови про виплату надбавки ОСОБА_1 має відповідати закріпленим частиною другою статті 2 КАС України критеріям правомірного рішення та не здаватися сторонньому спостерігачу «свавіллям».

Як слідує із завдань адміністративного судочинства, закріплених, зокрема у статті 2 КАС України, при наданні оцінки рішенню, прийнятому суб`єктом владних повноважень, суд зобов`язаний перевірити, чи прийнято (вчинене) воно, зокрема обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), добросовісно, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення суб`єктом владних повноважень конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Дослідженням розпоряджень, якими визначено розмір надбавки позивачу у спірному періоді, встановлено, що у цих рішеннях відсутнє будь-яке обґрунтування прийнятого рішення, не окреслено жодних критеріїв, з яких виходив Козятинський міський голова, визначаючи саме такий розмір надбавки.

У свою чергу, судом встановлено, що підставою для встановлення ОСОБА_1 надбавки у розмірі 0% став п.2 пп. Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, а саме відмова від посадових обов`язків шляхом не підписання ОСОБА_1 посадової інструкції спеціаліста І категорії відділу містобудування та архітектури від 08.01.2019 року.

Суд зазначає, що постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року зобов`язано Козятинську міську раду розглянути питання щодо встановлення ОСОБА_1 надбавки за високі досягнення у праці відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.1996 року №1295 "Про умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів" та Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" з моменту поновлення ОСОБА_1 на посаді спеціаліста 1- категорії Управління містобудування, архітектури та містобудівного кадастру, з урахуванням висновків Сьомого апеляційного адміністративного суду, викладених у постанові суду від 15 листопада 2018 року у справі № 802/933/18-а."

Отже, даним судовим рішенням зобов`язано відповідача розглянути питання про встановлення позивачу надбавки до заробітної плати з моменту поновлення її на посаді спеціаліста 1-категорії Управління містобудування, архітектури та містобудівного кадастру, з урахуванням висновків Сьомого апеляційного адміністративного суду, викладених у постанові суду від 15 листопада 2018 року у справі № 802/933/18-а.

Щодо посилань представника відповідача про те, що підставою для відмови у призначенні надбавки є відмова ОСОБА_1 від підписання посадової інструкції від 08.01.2019 року, суд зазначає наступне.

Так, дослідивши підстави для встановлення надбавки за високі досягнення судом встановлено та не заперечується сторонами, у 2010 році позивачу була встановлена та виплачувалася надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, передбачена підпунктом 1 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".

Згідно з пунктом 8 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці" №13 від 24.12.1999 року при вирішенні спорів про виплату премій, винагороди за підсумками роботи за рік чи за вислугу років, надбавок і доплат необхідно виходити з нормативно-правових актів, якими визначено умови та розмір цих виплат. Працівники, на яких поширюються зазначені нормативно-правові акти, можуть бути позбавлені таких виплат (або розмір останніх може бути зменшено) лише у випадках і за умов, передбачених цими актами. З мотивів відсутності коштів у проведенні вказаних виплат може бути відмовлено в тому разі, коли вони обумовлені в зазначених актах наявністю певних коштів чи фінансування.

Отже, право керівника встановлювати надбавку до заробітної плати пов`язується не з бажанням керівника на свій розсуд установлювати, скасовувати чи знімати надбавку, а зумовлено певними обставини, визначеними чинними нормативними актами.

Разом з тим, відповідачем не надано доказів несвоєчасного виконання позивачем завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни, оголошення їй догани, як підстав для позбавлення її раніше встановленої надбавки, яка носила постійний характер.

Так само відповідачем не надано доказів втрати чинності або скасування наказу керівника, яким ця надбавка була встановлена позивачу у період принаймні з 2010 року, а також не доведено, що ця надбавка встановлювалася на певний термін, який закінчився у листопаді 2019 року.

Більш того, суд зазначає, що відповідач позбавив позивача надбавки за високі досягнення у роботі у зв`язку із не підписанням посадової інструкції від 08.01.2019 року з 16.11.2018 року, тобто з часу який відбувся раніше, ніж датована посадова інструкція ОСОБА_1 , яку остання відмовилась підписати.

Наведене свідчить, що відповідач безпідставно припинив виплату позивачу надбавки до заробітної плати за високі досягнення у праці починаючи з 16.11.2018 року та не довів, що відмова від підписання посадової інструкції є порушенням трудової дисципліни або погіршилась якість виконуваної позивачем роботи.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що п. 4 розпорядження Козятинської міської ради «Про виконання рішення Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року по справі №120/269/19-а» №205-к, яким встановлено ОСОБА_1 , спеціалісту І - категорії відділу містобудування та архітектури, з 16.11.2018 року по 31.12.2019 року надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 0% відсотка до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг службовців органів місцевого самоврядування та вислугу років не відповідає визначеним частиною другою статті 2 КАС України критеріям, зокрема, критеріям обґрунтованості, добросовісності, пропорційності, а отже, є протиправним.

Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування п.5 розпорядження Козятинської міської ради Вінницької області №205-К від 01.11.2019 року, яким повідомлено ОСОБА_1 про зміни в організації виробництва і праці та зміну істотних умов праці у зв`язку з прийняттям рішення 31 сесії 7 скликання Козятинської міської ради від 14.12.2018 року №280-VII та запропонувати за її згодою переведення на посаду спеціаліста І категорії відділу економіки та регіонального розвитку, передбачену штатним розписом, суд зазначає наступне.

Згідно зі статтею 2 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) працівник реалізує своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації (далі - підприємство) або з фізичною особою.

При цьому працівник бере на себе зобов`язання виконувати роботу, визначену трудовим договором (ст. 21 КЗпП).

Відповідно до положень статті 24 Кодексу законів про працю України трудовий договір з працівником укладається, як правило, в письмовій формі, укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу, трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи.

В силу статті 31 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Відповідно до ст. 32 КЗпП України переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров`я.

Відповідно до ч. 1 ст. 33 КЗпП України тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається лише за його згодою.

У зв`язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.

Пункт 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 року № 9 (далі - Постанова № 9) містить роз`яснення, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.

Переведення на іншу роботу передбачає зміну істотних умов трудового договору, тому вимагає згоди працівника (частина перша ст. 32 КЗпП). При цьому законодавством, зокрема статтею 33 КЗпП, визначено випадки, коли переведення може здійснюватися без згоди працівника.

Отже, переведення відрізняється від переміщення тим, що у разі переведення працівнику доручається або інша робота, або та ж сама, але на іншому підприємстві, або робота на цьому ж підприємстві, але в іншій місцевості. У той же час при переміщенні працівник продовжує виконувати ту ж роботу, на тому самому підприємстві і в тій же місцевості, однак на іншому робочому місці, засобі праці чи іншому відділі.

Заборона власнику або уповноваженому ним органу в односторонньому порядку змінювати укладений з працівником трудовий договір є одним із способів забезпечення права громадян на вільний вибір діяльності, що унеможливлює примусову працю, заборонену статтею 43 Конституції України від 28 червня 1996 року.

Відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого наказом державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року № 327, кваліфікація - здатність виконувати завдання та обов`язки відповідної роботи.

Професія є широкою сферою трудової діяльності, що відображає галузевий або родовий поділ праці, у якій працівник може застосовувати свої трудові здібності відповідно до наявних у нього знань, навичок та вміння. Виконання роботи певної професії потребує спеціалізації професійних навичок або знань за визначеним профілем, як-от, вчитель, лікар, водій, слюсар. Тому виконувана робота за однією професією може мати різні спеціальності.

Спеціальність є частиною трудової діяльності в межах певної професії, що найбільш глибоко і всебічно опанована працівником. Спеціальність є основною ознакою, що характеризує трудову функцію працівника, оскільки вона містить у собі спеціалізацію працівників за професіями із специфікою роботи в умовах певного виду діяльності (як-от, вчитель фізики, лікар-терапевт, водій автотранспортного засобу, слюсар-сантехнік).

У дипломі чи іншому документі про професійну підготовку (посвідченні, сертифікаті тощо) кваліфікація визначається через назву професії (інженер-радіолог, економіст, токар, секретар-стенографіст тощо).

Із змісту п. 5 розпорядження Козятинської міської ради Вінницької області №205-К від 01.11.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 повідомлено про зміни в організації виробництва і праці та зміну істотних умов праці у зв`язку з прийняттям рішення 31 сесії 7 скликання Козятинської міської ради від 14.12.2018 року №280-VII та запропоновано за її згодою переведення на посаду спеціаліста І категорії відділу економіки та регіонального розвитку, передбачену штатним розписом.

Як встановлено під час судового розгляду, та не заперечується відповідачем, що ОСОБА_1 не має відповідної освіти, яка вимагається для роботи у відділі економіки, адже вона за освітою будівельник та закінчила Вінницький технікум залізничного транспорту за спеціальністю промислове та цивільне будівництво.

На основi квалiфiкацiйних характеристик посад працiвникiв та особливостей штатного розпису для їхнього розмежування через чiтке визначення конкретних функцiональних обов`язкiв, якi мають виконувати певнi працiвники, власник або уповноважений ним орган розробляє та затверджує такий локальний правовий документ, як посадовi iнструкцiї, наявнiсть яких є обов`язковим елементом на кожному пiдприємствi, в установi, органiзацiї.

Посадовi iнструкцiї регулюють органiзацiйно-правовий статус працiвникiв i визначають їхнi конкретнi завдання та обов`язки, права, повноваження, вiдповiдальнiсть, знання та квалiфiкацiю, потрiбнi для забезпечення ефективної роботи працiвникiв.

Посадова iнструкцiя - це первинний кадровий документ, який має юридичну силу та сприяє правовому захисту на пiдприємствi, в установi, органiзацiї.

Згідно посадової інструкції на спеціаліста 1-ї категорії управління містобудування та архітектури Козятинської міської ради Кирилюк В.В. (затверджена 01.01.2016 року) покладені такі завдання та функції:

здійсню попередній розгляд містобудівної документації і приймає участь у підготовці висновків щодо її затвердження, бере участь у її обговоренні;

здійснює підготовку пропозиції щодо розміщення, будівництва і реконструкції житлово-цивільних, виробничих, інженерно-транспортних та інших об`єктів, розглядає проекти конкретних об`єктів будівництва;

постійно веде архів вхідної та вихідної документації управління;

бере участь у встановленому порядку в роботі комісій, що працюють при міській раді та у відповідності до розпоряджень міського голови;

розглядає звернення громадян, інших суб`єктів містобудування з питань, що належать до спеціаліста першої категорії;

готує проекти рішень на чергові засідання виконавчого комітету;

готує довідки щодо зміни, присвоєння поштової адреси об`єктам;

здійснює за дорученням (наказом) начальника управління оформлення будівельних паспортів забудови земельної ділянки;

забезпечує ведення містобудівного кадастру у разі його практичного функціонування в управлінні містобудування та архітектури;

виконує інші завдання в межах повноважень та за дорученням начальника управління містобудування та архітектури;

в разі тимчасової відсутності головного спеціаліста управління містобудування та архітектури ( хвороби, відпустки, інше) виконує його обов`язки.

Згідно Посадової інструкції спеціаліста 1-ї категорії відділу містобудування та архітектури Козятинської міської ради (2018 року), завданнями та обов`язками є:

забезпечує ефективну роботу та виконання завдань, покладених на відділ чинним законодавством;

забезпечує опрацювання матеріалів для підготовки проектів рішень виконавчого комітету Козятинської міської ради стосовно присвоєння та зміни поштових адрес об`єктам нерухомого майна та присвоєння (зміна) поштових адрес земельним ділянкам, які у встановленому законом порядку надаються у власність, оренду та постійне користування;

проводить відстеження поточною стану адресного господарства міста та забезпечує процедури по впорядкуванню адресного господарства міста;

бере участь у підготовці пропозицій та матеріалів для розроблення містобудівної документації;

бере участь у оприлюдненні розроблення проектів містобудівної документації і доступ громадськості до зазначеної інформації;

забезпечує реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій

громадськості до проектів містобудівної документації;

бере участь в узгодженій спірних питань між громадськістю і

замовниками містобудівної документації через погоджувальну комісію;

бере участь в оприлюдненні результатів розгляду пропозицій

громадськості до проектів містобудівної документації;

готує висновки щодо розгляду проекту відведення земельної ділянки, матеріалів технічної документації із землеустрою для надання їх у користування, приватної власності;

надає пропозиції щодо ефективного використання згідно з генеральним планом міста резервних територій міста в умовах втілення економічних реформ у країні;

бере участь у розгляді та підготовці пропозицій щодо розміщення пам`ятників та монументів, виробів монументально-декоративного мистецтва, пам`ятних знаків, малих архітектурних форм;

веде прийом громадян з особистих питань, працює у комісіях з перевірки пропозицій, заяв і скарг громадян, що відносяться до компетенції відділу;

бере участь в забезпеченні в установленому законом порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації під час планування та забудови відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації та проектів окремих об`єктів, а також може заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу;

бере участь у розгляді проектів реставрації пам`ятників архітектури, проектів охоронних зон;

забезпечує у встановленому порядку своєчасний розгляд заяв, звернень і скарг громадян, інших суб`єктів містобудування з питань, що належить до компетенції відділу та вжиття відповідних заходів;

готує номенклатуру справ відділу;

веде діловодство, кореспонденцію у відділі;

виконує інші завдання в межах повноважень та за дорученням начальника відділу містобудування та архітектури.

При цьому, згідно посадової інструкції спеціаліста відділу економіки, регіонального розвитку та інвестицій Козятинської міської ради покладені такі завдання та функції:

виконує аналітичну роботу, пов`язану з діяльністю відділу;

здійснює реалізацію державної політики та взаємодіє з відповідними органами влади у сфері діяльності відділу;

сприяє спільно із засобами масової інформації пропаганди, підприємницького розвитку, формуванню позитивної громадської думки щодо нього;

в межах компетенції бере участь в організації проведення ярмарків на міському рівні;

надає методологічну, консультативну і організаційну допомогу підприємствам з питань, що відносяться до компетенції відділу;

бере участь у здійсненні заходів щодо вдосконалення діяльності сфери обслуговування та контролю за додержанням затверджених у встановленому порядку правил торгівлі та побутового обслуговування населення, правил торгівлі на ринках, правильності розташування об`єктів торгівлі відповідно до існуючих норм;

розглядає за дорученням начальника відділу звернення громадян з питань діяльності відділу, готує проекти відповідей та пропозиції щодо їх вирішення;

бере участь у розробленні програм соціально-економічного розвитку міста;

готує інформації, звіти, аналітичних довідок, з питань віднесених до компетенції спеціаліста;

веде діловодство, кореспонденцію в підрозділі з питань торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування та ринків;

виконує інші розпорядження начальника структурного підрозділу.

Аналізуючи зазначені посадові інструкції спеціаліста 1-ї категорії відділу містобудування та архітектури Козятинської міської ради та відділу економіки, регіонального розвитку та інвестицій Козятинської міської ради, суд зазначає, що завдання та функції таких працівників кардинально відрізняються.

Відтак, суд звертає увагу, що відділ економіки, регіонального розвитку та інвестицій забезпечує виконання повноважень у галузі соціально-економічного розвитку міста, в той час, як на відділ містобудування та архітектури покладені зовсім інші завдання та обов`язки.

Більш того, суд зазначає, що ОСОБА_1 не має відповідної економічної освіти, яка необхідна для роботи у відділі економіки, адже вона за освітою будівельник.

Доводи відповідача щодо рівнозначності таких посад є безпідставними та не підтверджуються жодними належними і допустимими у розумінні ст.ст.73, 74 КАС України доказами.

З урахуванням викладеного суд зазначає, що пропозиція переведення ОСОБА_1 з посади спеціаліста 1-ї категорії відділу містобудування та архітектури на посаду спеціаліста 1-ї категорії відділу економіки, регіонального розвитку та інвестицій не відповідає норма чинного законодавства.

Отже, п.5 розпорядження Козятинської міської ради Вінницької області №205-К від 01.11.2019 року, яким повідомлено ОСОБА_1 про зміни в організації виробництва і праці та зміну істотних умов праці у зв`язку з прийняттям рішення 31 сесії 7 скликання Козятинської міської ради від 14.12.2018 року №280-VII та запропонувати за її згодою переведення на посаду спеціаліста І категорії відділу економіки та регіонального розвитку, передбачену штатним розписом є протиправним та підлягає скасуванню.

За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною першою статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Разом з тим, відповідач як суб`єкт владних повноважень не надав суду доказів на підтвердження правомірності своїх рішень.

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред`явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Судові витрати розподіляються відповідно до положень ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати пункти 4 та 5 Розпорядження Козятинської міської ради від 01.11.2019 року №205-к "Про виконання рішення Сьомого апеляційного адміністративного суду від 08.10.2019 року по справі №120/269/19-а».

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору при зверненні до суду в сумі 768,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Козятинської міської ради Вінницької області.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іден. код НОМЕР_1 ).

Відповідач - Козятинської міської ради Вінницької області (вул. Героїв Майдану, 24, м. Козятин, Вінницька область, 22100, код ЄДРПОУ 23063121).

Рішення у повному обсязі виготовлене 30.06.2020 року.

Суддя Бошкова Юлія Миколаївна