
760/11897/20
3/760/5598/20
солом`янський районний суд міста києва
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
26 червня 2020 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва
Жовноватюк В.С.,
за участю представника Київської міської митниці Держмитслужби, - Юрківа В.В.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, - ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності громадянинки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Старосільці Коростишівського району Житомирської області, яка проживає за адресою : АДРЕСА_1 ; не працює, паспорт громадянинки України НОМЕР_1 , виданий 18.04.1998 року Богунським РВ УМВС України в Житомирській області;
за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, -
В С Т А Н О В И В :
17 лютого 2020 року близько 18 години 21 хвилини громадянка України ОСОБА_1 поверталась з приватної поїздки з Р. Білорусь до України через пункт пропуску «Виступовичі» митного поста «Овруч» Київської митниці Держмитслужби смугою руху спрощеного митного контролю «Зелений коридор» в якості пасажира автомобіля марки «HYUNDAI H-1», реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN-код НОМЕР_3 .
В ході проведення візуального огляду вказаного транспортного засобу виникла підозра, що в ньому наявні предмети або товари, які обмежені або заборонені до ввезення громадянами на митну територію України, або в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Після виведення транспортного засобу із загальної смуги руху під час огляду, що відбувався у боксі для поглибленого догляду (Акт митного огляду UA100570/2020/000132 від 17.02.2020р.) було виявлено, понад неоподатковану норму ввезення на кожного громадянина, товар - запчастини до транспортних засобів, що переміщувався в багажному відділенні автомобіля, без ознак приховування від митного контролю, а саме: диафрагма ускорительного насоса 2101 коричневая - 2950 шт, вага брутто - 31 кг; винт качества ВАЗ 2101 - 1750 шт, вага брутто - 4 кг; формовка ДПУ 2108 красная - 6300 шт, вага брутто - 7 кг. Громадянка ОСОБА_1 знайдені предмети визнала своєю власністю.
Вказані товари гр.. ОСОБА_1 задекларовані у встановленому законом порядку не були. Таким чином, громадянинка України ОСОБА_1 порушила встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
У зв`язку з цим, відносно останньої , 17.02.2020 було складено протокол 0327/10000/20 про притягнення її до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України.
Згідно висновку експертизи №1420003301-0425 від 27.04.2020, вартість вилучених у ОСОБА_1 товарів станом на 17.02.2020 складає 102 540,00 грн (а.с. 31-34).
В судовому засіданні представник Київської митниці Держмитслужби пояснив, що в діях громадянинки ОСОБА_1 вбачаються ознаки порушення митних правил за ст. 471 Митного кодексу України, які виявились у тому, що особа, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", намагалася перемістити товари через митну територію України, які підлягають обов`язковому письмовому декларуванню.
Особа , яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину визнала. Зазначила, що готова сплатити штраф та просить суд повернути їй товар після здійснення всіх платежів.
Заслухавши пояснення представника Київської митниці Держмитслужби та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що дії гр. ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 471 МК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України.
Що стосується об`єктивної сторони правопорушення, передбаченого частиною першою статтею 471 МК України, вона полягає полягає у порушенні встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Відповідно до ст. 374 МК України, товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об`єктами оподаткування митними платежами.
Відповідно до п. 2 ст. 366 МК України «зелений коридор» призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які перемішують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митним платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщуванні ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митним платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та /або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
На момент перетину державного кордону митної декларації гр. ОСОБА_1 митному органу не надала.
Вина правопорушника підтверджується складеним відносно неї протоколом про порушення митних правил №0327/10000/20 , висновком товарознавчої експертизи від 27.04.2020, поясненнями ОСОБА_1 , а також доказами, які долучені до матеріалів справи представником Київської митниці Держмитслужби та досліджені судом у судовому засіданні.
Як вбачається з санкції ч.1 ст. 471 МК України, порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Переміщувані ОСОБА_1 товари не відносяться до категорії заборонених товарів або товарів, перевезення яких є обмеженим. Аналізуючи наявні в матеріалах справи докази та пояснення представника Київської митниці Держмитслужби, а також самої ОСОБА_1 , суд приходить до висновку , що дії гр.. ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 471 МК України, яке виявилось у тому, що особа, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", ввезла товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Враховуючи вищенаведене, суд застосовує до громадянинки України ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації вилучених у неї товарів, оскільки за вказаними працівниками Київської митниці ознаками , даний товар не є безпосереднім предметом порушення митних правил.
Керуючись статтями 196, 197, 366, 458, 471, 527-529 МК України, статтями 283, 284, 294 КпАП України, суд-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним громадянку України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Старосільці Коростишівського району Житомирської області, яка проживає: АДРЕСА_1 ; не працює, паспорт громадянки України НОМЕР_1 , виданий 18.04.1998 року Богунським РВ УМВС України в Житомирській області; у порушенні митних правил за ст. 471 Митного Кодексу України та піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 1 700 грн.
Реквізити для зарахування до Державного бюджету коштів по сплаті штрафу за порушення митних правил: Одержувач: Управління Державної казначейської служби України у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ одержувача: 38050812; р/р № UA058999980000031119106526010; Банк одержувач: ГУ ДКСУ у м. Києві; МФО: 899998; Призначення платежу: від (ПІБ) за ПМП від ____№_та постанови суду від ___.___.20__№___, код 050.
Повернути громадянинці України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці с. Старосільці Коростишівського району Житомирської області, яка проживає: АДРЕСА_1 ; зі слів - не працює, паспорт громадянки України НОМЕР_1 , виданий 18.04.1998 року Богунським РВ УМВС України в Житомирській області; тел.: НОМЕР_4 , вилучені за протоколом №0327/10000/20 від 17.02.2020 товари , а саме :
-Диафрагма ускорительного насоса 2101 коричневая у кількості 2950 штук;
-Винт качества ВАЗ 2101 у кількості 1750 штук;
-Формовка ДПУ 2108 красная у кількості 6300 штук.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народилася в селі Старосільці Коростишівського району Житомирської області, проживає: АДРЕСА_1 ; не працює, паспорт громадянки України НОМЕР_1 , виданий 18.04.1998 року Богунським РВ УМВС України в Житомирській області; судовий збір в дохід держави у розмірі 420,40 грн на наступні реквізити: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО), Рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, Код класифікації доходів бюджету22030106, Призначення платежу*;101.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: В.С. Жовноватюк