Постанова № 90100047, 26.06.2020, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
26.06.2020
Номер справи
947/15562/20
Номер документу
90100047
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 947/15562/20

Провадження № 3/947/3994/20

26.06.2020 року

Суддя Київського районного суду міста Одеси Чаплицький В.В., за участю: прокурора Сакала С.В., адвоката Федорончука І.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали, що надійшли з Одеського управління ДВБ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Монаститище Черкаської області, громадянина України, працювавшого головним спеціалістом – державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря відділу екологічного контролю природних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста – державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря відділу екологічного контролю природних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря, будучи державним службовцем категорії «В», суб`єктом декларування відповідно до підпункту «В» ч. 1, п. 1, ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав 22.05.2019 року декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Прокурор в судовому засіданні вказав на необхідність подання таких відомостей в строк, передбачений ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

ОСОБА_1 підтримавши доводи, викладені адвокатом Федорончуком І.В. в письмових запереченнях, пояснив, що він вважає, що строк притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП сплив.

В судовому засіданні адвокат Федорончук І.В., посилаючись на доводи, викладені у письмовому запереченні, пояснив суду, що не оспорюючи факту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП вважає, що провадження у справі підлягає закриттю у зв`язку зі спливом строку накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 .

Суд, вислухавши прокурора, адвокат та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного.

З досліджених судом матеріалів справи встановлено, що 25.10.2005 року гр. ОСОБА_1 прийняв Присягу державного службовця.

Наказом Державної екологічної інспекції Північно-західного регіону Чорного моря №19-о від 02.01.2012 року ОСОБА_1 було призначено на посаду провідного спеціаліста – держінспектора відділу екологічного та радіологічного контролю в пунктах пропуску через державний кордон «Одеський морський торгівельний порт» порядком переведення з Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря.

Наказом Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря №254-о від 02.10.2017 року ОСОБА_1 02.10.2017 року було переведено на посаду головного спеціаліста – державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря відділу екологічного контролю природних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами.

Наказом Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря від 16.01.2019 р. №14-о ОСОБА_1 було звільнено з посади головного спеціаліста – державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря відділу екологічного контролю природних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами у зв`язку з ліквідацією державного органу з 16.01.2019, відповідно по п.1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України, п.1 ч.1 ст. 43-1 КЗпП України, п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу».

Під час перебування на посаді головного спеціаліста – державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря відділу екологічного контролю природних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами гр. ОСОБА_1 було ознайомлено особисто під підпис з попередженням про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та про заходи запобігання та протидії корупції, щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби.

Відповідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, організаційно-правова форма Державна екологічна інспекція України, структурним підрозділом якої є Державна екологічна інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря (код 38016986, юридична адреса: м.Одеса, вул.Люстдорфська дорога, 22) – орган державної влади.

Таким чином, гр. ОСОБА_1 є державним службовцем категорії «В», суб`єктом декларування та суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно п.п. «В» п. 1 ч. 1 ст. 3 України «Про запобігання корупції», і на нього поширюється юридична відповідальність за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, тож зобов`язана виконувати вимоги Закону, в тому числі визначені ч.1 ст. 45 вказаного Закону України «Про запобігання корупції» вчастині обов`язку щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

18.01.2019 року гр. ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2018 рік.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», визначено що декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Ззідно даних інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями 22.05.2019 року.

За встановлених обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста – державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря відділу екологічного контролю природних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря, будучи державним службовцем категорії «В», суб`єктом декларування відповідно до підпункту «В» ч. 1, п. 1, ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав 22.05.2019 року декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушив вимоги абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена.

Водночас, з матеріалів справи встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 був складений 04.06.2020 року та 10.06.2020 року поступив у провадження Київського районного суду м.Одеси.

Відповідно до відповідно до абз.1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» декларація перед звільненням - декларація, яка подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», тобто останнім днем подання декларації ОСОБА_1 було 06.02.2019 року.

У зазначений період часу діяла редакція ст.38 КУпАП від 02.02.2019 року, частиною 3 якої передбачено, що адміністративне стягнення за правопорушення, пов`язані з корупцією може бути накладено протягом 3 місяців з моменту виявлення зазначеного правопорушення.

Відповідно до супровідного листа Голови ліквідаційної комісії Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу матеріали відносно ОСОБА_1 , на підставі яких ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності надійшли та зареєстровані в Управлінні стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР НПУ 19.02.2020 року.

Викладене свідчить про те, що днем виявлення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП є саме 19.02.2020 року, а не 22.05.2020 року, як помилково зазначено у протоколі, тому строк накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 сплив 19.05.2020 року, тобто строк накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 сплив до надходження справи про адміністративне правопорушення в провадження суду.

Таким чином, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративні правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст.38, ч.1 ст.172-6, ст.247 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП закритина підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду, через Київський районний суду м. Одеси, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Чаплицький В. В.