
Дата документу 25.06.2020 Справа № 554/10853/19
Провадження №6/554/197/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2020 року Октябрський районний суд м.Полтави
в складі головуючого судді Чуванової А.М.
за участю секретаря Таран В.І.,
за участю учасників справи:
представник заявника Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради - Мосієнко В.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою начальника Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради Регеда О. про відстрочення виконання судового рішення по справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради, Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради про визнання незаконними, скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИВ:
У червні 2020 року до суду з заявою про відстрочку виконання рішення суду звернувся начальник Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради Регеда О., в якій просив відстрочити виконання рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 27.02.2020 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради, Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради про визнання незаконними, скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу на три місяці з дати подання заяви до 03.09.2020 року.
В обґрунтування своїх вимог заявник вказав, що рішенням Октябрського районного суду м.Полтави від 27.02.2020 року позовОСОБА_1 до Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради, Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради про визнання незаконними, скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу задоволено. Визнано незаконним та скасовано наказ начальника Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради №2 від 30.09.2019 року «Про розірвання контракту з ОСОБА_1 ».
Визнано незаконним та скасовано наказ начальника Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради №3 від 01.10.2019 року «Про введення в дію наказу від 30.09.2019 року «Про розірвання контракту з ОСОБА_1 ».
Поновлено ОСОБА_1 на роботі в Комунальному підприємстві «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради на посаді директора з дати звільнення (15.11.2019 року).
Стягнуто з Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 105581,97 гривень.
Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на роботі та стягнення на його користь з Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць допущено до негайного виконання.
Стягнуто на користь ОСОБА_1 судові витрати у вигляді сплаченого при подачі позову судового збору з Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради - в сумі 768,40 гривень, з Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради - в сумі 1536,80 гривень.
Стягнуто з відповідачів: Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради, Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради на користь Держави судовий збір в розмірі 768,40 гривень (по 384,20 гривень з кожного).
Так як рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 27.02.2020 року є не зовсім зрозумілим в частині негайного виконання, Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради звернулось із заявою про роз`яснення вказаного рішення.
В судовому засіданні представник заявника Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради - Мосієнко В.Б. в судовому засіданні заяву підтримала, просила вимоги задовольнити. Вказала, що необхідно відстрочити виконання рішення суду, бо видано два виконавчих листи до різних боржників; КП «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради поновив ОСОБА_1 на роботі. Просила відстрочити виконання рішення суду, бо заявник подав заяву про роз`яснення рішення суду.
Інші учасники справи до суду не з`явилися, про розгляд справи повідомлені належним чином.
Заслухавши представника заявника, дослідивши матеріали справи та подані сторонами письмові докази по справі, суд прийшов до висновку, що заява не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 27.02.2020 року позовОСОБА_1 до Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради, Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради про визнання незаконними, скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу задоволено. Визнано незаконним та скасовано наказ начальника Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради №2 від 30.09.2019 року «Про розірвання контракту з ОСОБА_1 ».
Визнано незаконним та скасовано наказ начальника Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради №3 від 01.10.2019 року «Про введення в дію наказу від 30.09.2019 року «Про розірвання контракту з ОСОБА_1 ».
Поновлено ОСОБА_1 на роботі в Комунальному підприємстві «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради на посаді директора з дати звільнення (15.11.2019 року).
Стягнуто з Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 105581,97 гривень.
Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на роботі та стягнення на його користь з Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць допущено до негайного виконання.
Стягнуто на користь ОСОБА_1 судові витрати у вигляді сплаченого при подачі позову судового збору з Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради - в сумі 768,40 гривень, з Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради - в сумі 1536,80 гривень.
Стягнуто з відповідачів: Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради, Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради на користь Держави судовий збір в розмірі 768,40 гривень (по 384,20 гривень з кожного) (т.1 а.с.181-184).
Постановою Полтавського апеляційного суду від 25.05.2020 року рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 27.02.2020 року залишено без змін (т.1 а.с.231-236).
Згідно заяви стягувача, ОСОБА_1 отримав два виконавчих листа та вони звернулися до суду за роз`ясненням судового рішення.
В судовому засіданні встановлено, що рішення відповідачем ще не виконувалось та у своїй заяві заявник зазначає, що йому не зовсім зрозуміло рішення в частині його негайного виконання, тому просить розстрочити виконання рішення суду.
Згідно з нормами Конституції України та ст. 18 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду.
Відповідно до ст.33 Закону України «Про виконавче провадження» у виняткових випадках за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Відповідно до ч.1 ст.435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Відповідно до ч.3 ст.435 ЦПК України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Відповідно до ч.4 ст.435 ЦПК України вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім`ї, її матеріальний стан; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Відповідно до ч.7 ст.435 ЦПК України про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення, встановлення чи зміну способу та порядку його виконання або відмову у вчиненні відповідних процесуальних дій постановляється ухвала, яка може бути оскаржена. У необхідних випадках ухвала надсилається установі банку за місцезнаходженням боржника або державному виконавцю, приватному виконавцю.
Відповідно до п.10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року №14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку або розстрочку виконання рішення, встановлення або зміну способу й порядку його виконання суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст. 351 ЦПК (1503-06) і ст.121 ГПК (1798-12) їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім`ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Тобто, Законом встановлено критерій визначення підстав для відстрочки виконання рішення суду - це наявність обставин, які утруднюють його виконання. Обставинами, які утруднюють виконання можуть бути лише ті обставини, які існують насправді, і які безпосередньо не дозволяють виконати судове рішення в обсязі, в строки та в порядку, визначених в ньому.
З урахуванням вищевикладених обставин справи, з огляду на інтереси сторін, інші обставини справи, суд приходить до висновку про відсутність виняткових обставин, які можуть бути підставою для розстрочки виконання судового рішення. З матеріалів справи не вбачається того, що відсутність відстрочки виконання судового рішення унеможливить виконання такого рішення або ускладнить його виконання.
З огляду на викладене, у задоволенні заяви начальника Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради Регеда О. про відстрочення виконання рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 27.02.2020 року слід відмовити.
Керуючись ст.ст.435, 259 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви начальника Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради Регеда О. про відстрочення виконання судового рішення по справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради, Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради про визнання незаконними, скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, або в порядку ч.2 ст. 354 ЦПК України.
Повний текст ухвали складено 30.06.2020 року.
Суддя: А.М.Чуванова