Постанова № 90096113, 26.06.2020, Хортицький районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
26.06.2020
Номер справи
337/2204/20
Номер документу
90096113
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ЄУН №337/2204/20

Провадження № 3/337/705/2020

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.06.2020 року Суддя Хортицького районного суду м. Запоріжжя Ширіна Світлана Анатоліївна, з участю прокурора Панченко В.Я., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності , розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 .

за ч.1 ст.172-6 КУАП,

Роз`яснені права передбачені ст.268 КУпАП та ст.63 Конституції України,

в с т а н о в и л а:

Відповідно до наказу УПО в Запорізькій області від 07.11.2015 №4 о/с, ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання старший лейтенант поліції . 06.05.2016 року гр. ОСОБА_1 склав Присягу поліцейського на вірність Українському народові. Відповідно ст.59 ЗУ «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається як державна служба особливого характеру , яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно зі ст. 61 ЗУ «Про національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження , визначені ЗУ «Про запобігання корупції». Наказом ГУНП в Запорізькій області від 07.07.2017 № 351 о/с , старшого лейтенанта поліції Галагозу О.А. призначено на посаду інспектора СРПП №1 Запорізького ВР ДВП ГУНП в Запорізькій області. Відповідно до наказу ГУНП в Запорізькій області від 06.06.2018 року №227 о/с, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено за власним бажанням, з посади інспектора СРПП №1 Запорізького ВР ДВП ГУНП в Запорізькій області, з 11.06.2018 року.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

10.06.2016 року Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

До першого етапу з 00 год. 00 хв. 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування, які передбачені абзацом першим ч.2 ст.45 Закону(декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше з цієї дати припинять діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно за ст.50 Закону відповідальне та с особливо відповідальне становище.

До другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім того, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форма на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб ,уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність ,пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, за минулий рік.

Згідно п.п. 3 п.5 р. ІІ Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016р. (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089),Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 години 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація , та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Отже , гр. ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «з» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону , будучи ознайомленим із вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» , в тому числі в частині вимог фінансового контролю, припинивши діяльність на посаді інспектора СРПП №1 Запорізького РВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області , та маючи спеціальне звання старший лейтенант поліції, був зобов`язаний до 01.04.2019 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік,після припинення діяльності подав лише 19.06.2019 року.

Відповідно до листа голови НАЗК від 02.03.2017 року дата публікації документів,яка вказана у публічній інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», співпадає з фактичною датою подання суб`єктом декларування документів до Реєстру.

В порушення ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» гр. ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією , є 19.06.2019 року, тобто день несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації за 2018 рік , після припинення діяльності.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю. Додатково пояснив, що після звільнення з попереднього місця роботи, пропустив строк подання декларації через те, що він проживав за місцем реєстрації у селі, де відсутня мережа Інтернет, а також у зв`язку із закінченням строку дії електронного ключа, просить застосувати до нього адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУАП.

Прокурор під час розгляду справи вважає, що є всі підстави для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , просить визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя прийшла до такого висновку.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя.

Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Кодексом про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови) , що приймається в конкретній справі. В ній зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення , отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації .

Відповідно до вимог ст.245, ст.280, ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення , одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи. Необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні а також інші обставини, які мають значення для справи.

Стаття 9 КУпАП передбачає винність діяння, як обов`язкову ознаку складу правопорушення.

Частиною 1 статті 172-6 КУАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як встановлено під час розгляду справи наказом УПО в Запорізькій області від 07.11.2015 №4 о/с, ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання старший лейтенант поліції . 06.05.2016 року гр. ОСОБА_1 склав Присягу поліцейського на вірність Українському народові. Відповідно ст.59 ЗУ «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається як державна служба особливого характеру , яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно зі ст. 61 ЗУ «Про національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження , визначені ЗУ «Про запобігання корупції». Наказом ГУНП в Запорізькій області від 07.07.2017 № 351 о/с , старшого лейтенанта поліції Галагозу О.А. призначено на посаду інспектора СРПП №1 Запорізького ВР ДВП ГУНП в Запорізькій області. Відповідно до наказу ГУНП в Запорізькій області від 06.06.2018 року №227 о/с, старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено за власним бажанням, з посади інспектора СРПП №1 Запорізького ВР ДВП ГУНП в Запорізькій області, з 11.06.2018 року.

Відповідно до вимог ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність ,пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першої цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, за минулий рік.

Згідно п.п. 3 п.5 р. ІІ Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016р. (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089),Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 години 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація , та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Отже , гр. ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «з» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія вказаного Закону , будучи ознайомленим із вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» , в тому числі в частині вимог фінансового контролю, припинивши діяльність на посаді інспектора СРПП №1 Запорізького РВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області , та маючи спеціальне звання старший лейтенант поліції, був зобов`язаний до 01.04.2019 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік,після припинення діяльності подав лише 19.06.2019 року.

В порушення ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» гр. ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією , є 19.06.2019 року, тобто день несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації за 2018 рік , після припинення діяльності.

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що вина водія ОСОБА_1 підтверджується сукупністю доказів, які знаходяться в матеріалах справи, а саме, обставинами викладеними в протоколі про адміністративні правопорушення, пов`язане з корупцією № 16/2020 від 01.06.2020 року, рапортом ст. О/У в ОВС ЗУ ДВБ НП України, копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, копі. Наказу №4 о/с від 07.11.2015 року про призначення на посаду, копією наказу від 07.07.2017 р. № 351 о/с, копією наказу від 06.06.2018 р. №227 о/с про звільнення з посади , копією Присяги, копією повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, письмовими поясненнями правопорушника та пояснення правопорушника в судовому засіданні.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов`язкова до застосування судами як джерело права.

Відповідно ст. 33 КпАП України, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини які пом`якшують відповідальність.

Суддя вважає, що надані суду докази є належними та допустимими, оскільки зібрані в установленому законом порядку, і в своїй сукупності, взаємозв`язку, достатності та достовірності, повністю підтверджують фактичні обставини вчинення даних адміністративних правопорушень, та винуватість в них ОСОБА_1 . Підстав сумніватися в достовірності вказаних доказів у суду немає.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані суддею за ч.1 ст.172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи , яка вчинила адміністративне правопорушення , в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником , так і іншими особами.

Вивчивши матеріали справи, беручи до уваги обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, а саме: ту обставину, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щиро розкаявся у вчиненому, тому вважаю, що ОСОБА_1 необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за правопорушення передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, та стягнення слід визначити необхідним та достатнім для досягнення ст.23 КУпАП мети, зокрема виховання в дусі додержання законів України та запобігання вчиненню нових правопорушень, адміністративне стягнення в межах санкцій за статтями, за якими кваліфіковані правопорушення у вигляді штрафу, але в мінімальному розмірі.

Крім того, на підставі ст.40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судові витрати у вигляді судового збору .

Керуючись: ст.ст. 23, 33, 36, 40-1, 172-6, 221, 283, 287-294, КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення,передбаченого ч.1 ст.172-6 КУАП,та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. в дохід держави.

Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником в прибуток держави не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу за наступними реквізитами: Банк отримувача : Казначейство України(ЕАП), отримувач : УК у Хорт.р-ні м.Зап./Хортиц./21081100, Код ЄДРПОУ отримувача : 38025414, номер рахунку отримувача : UA368999980313020106000008008, код класифікації доходів бюджету : 21081100.

У разі несплати у встановлений законом строк штрафу, на підставі ст.308 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина Україниу примусовому порядку подвійний розмір штрафу, тобто 1700,00 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина Українина користь держави (Банк отримувача : Казначейство України (ЕАП); Отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код ЕДРПОУ отримувача: 37993783; Номер рахунку отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету : 22030106) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі – 420,40 грн.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м. Запоріжжя. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред`являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя : С.А.Ширіна

26.06.2020