Постанова № 90096089, 30.06.2020, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
30.06.2020
Номер справи
328/1196/20
Номер документу
90096089
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

328/1196/20

30.06.2020

3/328/494/20

П О С Т А Н О В А

Іменем України

30 червня 2020 року м.Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Коваленко П.Л., за участю секретаря судового засідання Баздирь О.Л., особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 , прокурора Саврана О.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої на посаді начальника відділу кадрів ТОВ «Геолан-Агро», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягалася,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

До Токмацького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №278 від 03.06.2020 та додані матеріали, відповідно до якихдепутат Новомиколаївської сільської ради Токмацького району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, а саме з 14.01.2020, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), у порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, подала її несвоєчасно, лише 28.03.2020, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судовому засіданні ОСОБА_1 , після роз`яснення їй прав передбачених ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП, свою вину в інкримінованому їй адміністративному правопорушенні повністю визнала. Пояснила, що після звільнення їй не пояснили, що також необхідно подавати декларацію протягом двадцяти робочих днів після звільнення.

Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, вважав доведеними, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та вважає, що є підстави для притягнення її до відповідальності. Просив врахувати обставини справи та особу порушника і обмежитися мінімальним розміром стягнення, яке визначено у ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вислухавши пояснення учасників провадження, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч.1 та ч.2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п.1, п.п.«а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону.

Згідно з п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.

Відповідно до ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.

11.11.2015 відповідно до протоколу 1 сесії 7 скликання Новомиколаївської сільської ради Токмацького району Запорізької області оголошено результати виборів депутатів 7 скликання Новомиколаївської сільської ради та визнано повноваження депутатів, у тому числі депутата ОСОБА_1 .

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Новомиколаївської сільської ради Токмацького району Запорізької області, відповідно до ст.1, п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно з ч.2 ст.8 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», 22.12.2019 проведені вибори до Новомиколаївської об`єднаної територіальної громади, у склад якої увійшли колишні Новомиколаївська та Балківська сільські ради Токмацького району Запорізької області. 14.01.2020 рішенням № 1 першої сесії Новомиколаївської об`єднаної територіальної громади, визнано повноваження новообраних депутатів сільської ради.

ОСОБА_1 з моменту визнання повноважень депутатів нового скликання Новомиколаївської сільської ради Токмацького району Запорізької області, яке відбулося на першій сесії сільської ради від 14.01.2020, припинила свої повноваження, тобто припинила діяльність особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом Новомиколаївської сільської ради Токмацького району Запорізької області, була зобов`язана не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, а саме з 14.01.2020, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням).

Згідно з публічною частиною Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua), ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, несвоєчасно, лише 28.03.2020, що є порушенням вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 відповідальність за яке встановлена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 28.03.2020, тобто день несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідно до ст.251, 252 КУпАП є 03.06.2020, оскільки саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надається оцінка зібраним доказам у їх сукупності.

Отже, ОСОБА_1 ,будучи, як депутат Новомиколаївської сільської ради Токмацького району Запорізької області, згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, а саме з 14.01.2020, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), у порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 подала її несвоєчасно, лише 28.03.2020, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними та дослідженими доказами, а саме, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 278 від 03.06.2020 року, повідомленням прокуратури Запорізької області від 08.04.2020; рішенням № 1 сесії Новомиколаївської сільської ради від 11.11.2015; списком депутатів Новомиколаївської сільської ради сьомого скликання 25.21.2015, рішення № 1 сесії Новомиколаївської сільської ради від 14.01.2020; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, поясненнями ОСОБА_1 .

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , суддя, відповідно до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, як таку, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, працює, відсутність обставин, що обтяжують покарання, визначених ст.35 КУпАП, мету адміністративного стягнення, відповідно до ст.23 КУпАП та вважає необхідним накласти стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.

Крім того, згідно зі ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 23, 33, 40-1, ч.2 ст.172-6, 251, 252, 245, 283-285, 294 КУпАП, суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винуватою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач: Токмацьке УК/м.Токмак/ 22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA628999980313121206000008014, код класифікації доходів бюджету: 22030101. Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області.

Cуддя