
Справа № 428/4710/20
Провадження №3/428/1251/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2020 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:
судді Комплєктової Т.О.,
за участі секретаря Кожем`яки А.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від УПП в Луганській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП в матеріалах справи відсутній, паспорт серії НОМЕР_1 виданий 17.07.2012 року, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
28.05.2020 року о 14 годині 10 хвилин в м. Сєвєродонецьку по вул. Новікова, буд. 14, ОСОБА_1 керував транспортним засобом – BMW X 5, державний номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку, зі згоди водія, проводився в медичному закладі КНП КДЦ Сєвєродонецької міської ради в м. Сєвєродонецьку по вул. Сметаніна, буд. 5, висновок лікаря № 225 від 28.05.2020 року. При цьому, ОСОБА_1 двічі протягом року піддавався адміністративній відповідальності за ст. 130 КУпАП.
28.05.2020 року о 15 годині 52 хвилин в м. Сєвєродонецьку по вул. Новікова, буд. 14, ОСОБА_1 керував транспортним засобом – BMW X 5, державний номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку, зі згоди водія, проводився за допомогою Alcotest Drager ARMK-0081 у присутності двох свідків. Тест № 459 від 28.05.2020 року позитивний - 1, 96 %. При цьому, ОСОБА_1 двічі протягом року піддавався адміністративній відповідальності за ст. 130 КУпАП.
Судове засідання по даній справі було призначено на 19.06.2020 року на 08 годину 50 хвилин, проте ОСОБА_1 не з`явився про причини неявки суд не повідомив, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
В судовому засіданні адвокат ОСОБА_1 - Чернобай С.С., який діє на підставі договору № 1806/20 про надання правової допомоги, заявив клопотання про відкладення розгляду справи в зв`язку з необхідністю ознайомитися з матеріалами справи.
Розгляд справи було відкладено на 22.06.2020 року на 08 годину 10 хвилин.
22.06.2020 року ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
До суду надійшла заява адвоката Боровицького О.Є. – Чернобая С.С. про відкладення розгляду справи на іншу дату в зв`язку з тим, що він не мав можливості ознайомитися з матеріалами адміністративної справи через зайнятість.
Як вбачається з доповідної секретаря Сєвєродонецького міського суду Луганської області Плясулі О.В., яка є відповідальною особою щодо ознайомлення з матеріалами справ про адміністративне правопорушення, адвокату Чернобаю С.С. було надано час 19.06.2020 року з 09-00 до 12-00 год. та з 13-00 год. до 15-00 год., для ознайомлення з матеріалами справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, проте останній для ознайомлення не з`явився.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Таким чином, судом вживались належні заходи для повідомлення ОСОБА_1 про місце і час розгляду справи.
У рішеннях Європейського Суду з прав людини від 03 квітня 2008 року в справі «Пономарьов проти України», «Олександр Шевченко проти України» (Заява N 8371/02) від 26.04.2007 (п.27) «Трух проти України" (заява N 50966/99) від 14 жовтня 2003 року наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
З огляду на те, що при повідомленні судом про місце і час розгляду справи, та вжиття всіх заходів щодо унеможливлення порушення процесуальних прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення та розгляд справи Сєвєродонецьким міським судом Луганської області, не дивлячись на достатність часу для того, щоб з`явитися до суду та дізнатися про рух справи, не вжив заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколу, тому суд вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст. 38 КУпАП та уникнення відповідальності за вчинене правопорушення проти безпеки дорожнього руху.
Згідно зі ст.268 КУпАП, яка не передбачає обов`язкової участі особи при розгляді справи за ч.3 ст.130 КУпАП, а також з урахуванням принципу судочинства, зазначеного в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
На думку суду неодноразова неявка особи, що притягається до адміністративної відповідальності до суду, яка повинна добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, свідчить про безпідставне умисне затягування справи, нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП).
Поліцейський взводу роти №1 роти №3 батальйону УПП в Луганській області ДПП Погорилюк А.Є., пояснила, що 28.05.2020 року вона в складі екіпажу поліції здійснювала патрулювання в м. Сєвєродонецьку. Вони отримали повідомлення на службовий планшет, згідно якого водій транспортного засобу BMW X 5, державний номерний знак НОМЕР_2 , керує транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння. Зазначений транспортний засіб ними був зупинений о 15-52 год. в районі буд. № 11 по вул. Новікова в м. Сєвєродонецьку. В ході спілкування з ОСОБА_1 у нього були виявлені ознаки алкогольного сп`яніння, та було запропоновано пройти огляд на встановлення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу, або у медичному закладі, на що ОСОБА_1 погодився пройти огляд за на місці зупинки транспортного засобу за допомогою Alcotest Drager. Після чого, ними було запрошено двох свідків та в їх присутності ОСОБА_1 пройшов огляд за допомогою Alcotest Drager ARMK-0081 та прилад показав, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп`яніння. Водію було роз`яснено його права, а також те, що за відмову від проходження медичного огляду на встановлення стану алкогольного сп`яніння, передбачено таку ж відповідальність, як і за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння. Після чого у відношенні ОСОБА_1 було складено адміністративний протокол за ч. 3 ст. 130 КУпАП, оскільки останній двічі протягом року притягався до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП. Після чого, ОСОБА_1 було повідомлено, що його відсторонено від керування транспортним засобом.
Заслухавши пояснення свідка, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Так, суд зобов`язаний виконувати завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення, передбачені ст.1 КУпАП, у якій зазначено, що завданням Кодексу України про адміністративне правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності,запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до диспозиції ч. 3 ст. 130 КУпАП адміністративна відповідальність настає за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння, а також за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинене особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Що стосується притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 310329 від 28.05.2020 року, суд виходить з наступного.
Згідно вимог ст.14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримуватись вимог Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, статтею 53 цього Закону передбачено, що юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно з законодавством України.
Відповідно до пункту 2.9 «а» Правил дорожнього руху України - водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Так, порядок проходження огляду водіїв на стан сп`яніння регламентується ст. 266 КУпАП та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом МВС України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 310329 від 28.05.2020 року, 28.05.2020 року о 14 годині 10 хвилин в м. Сєвєродонецьку по вул. Новікова, буд. 14, ОСОБА_1 керував транспортним засобом – BMW X 5, державний номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку, зі згоди водія, проводився в медичному закладі КНП КДЦ Сєвєродонецької міської ради в м. Сєвєродонецьку по вул. Сметаніна, буд. 5, висновок лікаря № 225 від 28.05.2020 року. При цьому, ОСОБА_1 двічі протягом року піддавався адміністративній відповідальності за ст. 130 КУпАП.
Як вбачається з висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських засобів, що знижують увагу та швидкість реакції № 225 від 28.05.2020 року, огляд на стан сп`яніння ОСОБА_1 було проведено 28.05.2020 року о 15 годині 20 хвилин лікарем ОСОБА_3 . Висновок огляду: ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп`яніння.
Таким чином, огляд на стан сп`яніння водія ОСОБА_1 проведено відповідно до вимог ст. 266 КУпАП та Інструкції, про що складено необхідні медичні документи.
Крім того, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП підтверджується відеозаписами з нагрудних відеокамер (відеореєстраторів), використання яких передбачено ст. 40 Закону України «Про національну поліцію» та Інструкцію про порядок зберігання, видачі, приймання, використання нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) працівниками патрульної поліції та доступ до відеозаписів з них», затвердженої наказом Департаменту патрульної поліції від 03.02.2016 року №100, що був досліджений у судовому засіданні, який містить фіксацію обставин зупинення транспортного засобу BMW X 5, державний номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_1 та складення щодо нього протоколу про адміністративні правопорушення. Так, з відеозапису вбачається, що на пропозицію працівника поліції пройти огляд на встановлення стану алкогольного сп`яніння на місці ОСОБА_1 відмовився. На пропозицію працівника поліції пройти огляд на встановлення стану сп`яніння у медичному закладі ОСОБА_1 погодився, після чого був доставлений працівниками патрульної поліції до медичної установи, де лікарем було проведено його огляд.
Даючи оцінку вищевказаним доказам як окремо, так і в їх сукупності, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 , вбачається порушення Правил дорожнього руху, які були зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме - п. 2.9 «а» ПДР України та наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Перевіркою матеріалів провадження порушень при складанні протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 310329 від 28.05.2020 року не встановлено, оскільки інспектором було виконано вимоги ст. 266 КУпАП та запропоновано пройти ОСОБА_1 медичний огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу, а оскільки останній відмовився від проходження такого огляду ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан сп`яніння у найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на проведення такого огляду, що відповідає вимогам п. п.8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, на що ОСОБА_1 погодився та пройшов відповідний медичний огляд, яким було встановлено перебування останнього в стані алкогольного сп`яніння.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, які не викликають у суду сумнівів, оскільки вони є логічними, послідовними та узгоджуються з матеріалами справи.
Що стосується притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 310414 від 28.05.2020 року, суд виходить з наступного.
Як вбачається з вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення, 28.05.2020 року о 15 годині 52 хвилин в м. Сєвєродонецьку по вул. Новікова, буд. 14, ОСОБА_1 керував транспортним засобом – BMW X 5, державний номерний знак НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку, зі згоди водія, проводився за допомогою Alcotest Drager ARMK-0081 у присутності двох свідків. Тест № 459 від 28.05.2020 року позитивний - 1, 96 %. При цьому, ОСОБА_1 двічі протягом року піддавався адміністративній відповідальності за ст. 130 КУпАП.
Результат огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 , підтверджується чеком Alcotest Drager ARMK-0081, згідно якого результат тесту – 1, 96‰, а також актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням технічних засобів.
Вказані обставини підтверджуються поясненнями свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , згідно яких 28.05.2020 року о 16 годині 20 хвилин, вони були запрошені працівниками поліції в якості свідків та в їх присутності ОСОБА_1 , пройшов огляд на встановлення стану алкогольного сп`яніння за допомогою «Drager Alcotest», результат якого був 1,96 ‰.
Таким чином, огляд на стан сп`яніння водія ОСОБА_1 проведено відповідно до вимог ст. 266 КУпАП та Інструкції, про що складено необхідні документи.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП підтверджується відеозаписами з нагрудних відеокамер (відеореєстраторів), використання яких передбачено ст. 40 Закону України «Про національну поліцію» та Інструкцію про порядок зберігання, видачі, приймання, використання нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) працівниками патрульної поліції та доступ до відеозаписів з них», затвердженої наказом Департаменту патрульної поліції від 03.02.2016 року №100, що був досліджений у судовому засіданні, який містить фіксацію обставин зупинки 28.05.2020 року працівниками поліції транспортного засобу BMW X 5, державний номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_1 а також обставин проходження ОСОБА_1 огляду на встановлення стану алкогольного сп`яніння Drager- Alcotest в присутності двох свідків.
Перевіркою матеріалів провадження порушень при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не встановлено, оскільки інспектором було виконано вимоги ст. 266 КУпАП та запропоновано пройти ОСОБА_1 огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу на що він погодився та пройшов огляд на стан сп`яніння за допомогою приладу газоаналізатор Drager- Alcotest в присутності двох свідків, результат якого був позитивний.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП., оскільки останній, будучи особою, яка двічі протягом року притягалася до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП, порушив вимоги п.п. 2,9 «б» Правил дорожнього руху України, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, які не викликають у суду сумнівів, оскільки вони є логічними, послідовними та узгоджуються з матеріалами справи.
Перевіркою матеріалів провадження порушень при складанні протоколу про адміністративне правопорушення БД № 310414 від 28.05.2020 не встановлено, поліцейськими протокол про адміністративне складений в установленому законом порядку, відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі.
Крім того, інспектором було виконано вимоги Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовані не в автоматичному режимі Затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 року №1359 п. 1 розділу 9, та відсторонено ОСОБА_1 від керування транспортним засобом.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП., що підтверджується зібраними доказами, які на переконання суду є належними та допустимими, повністю взаємоузгоджуються між собою та відповідають дійсним фактичним обставинам справи встановленим у судовому засіданні.
При цьому, суд враховує особу ОСОБА_1 , виходячи з того, що останній відповідно довідок УПП в Луганській області ДПП, до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП протягом календарного року притягувався двічі, зокрема, 02.07.2019 року за ч. 1 ст. 130 КУпАП та 21.12.2019 року за ч. 2 ст. 130 КУпАП, отримав посвідчення водія НОМЕР_3 кат.: «А1, А,В1, В, С1,С».
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини та майновий стан, згідно адміністративного протоколу ОСОБА_1 не працює.
Обставин, що згідно зі ст. 34-35 КУпАП, пом`якшують та обтяжують відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, судом не встановлено.
Відповідно до положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням особи, майнового стану та ступеню вини ОСОБА_1 , характеру та суспільної небезпеки вчиненого ним правопорушення, суд вважає, що останньому слід призначити стягнення, в межах санкції ч. 3 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Вирішуючи питання про оплатне вилучення транспортного засобу, суд враховує, що матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять доказів, які б підтверджували той факт, що автомобіль BMW X 5, державний номерний знак НОМЕР_2 , належить саме ОСОБА_1 , в зв`язку з чим вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 стягнення без оплатного вилучення транспортного засобу.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 1, 7, 8, 9, 23, 26, 33-35, 130, 268, 278, 280-287, 307, 308 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі дві тисячі чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн. 00 коп. (Отримувач коштів – ГУК у Луганській області/ Луганська область; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37991110; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача: 899998, Казначейство України (МФО), рахунок отримувача: UА098999980313070149000012001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 (десять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106 (судовий збір) у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сєвєродонецький міський суд.
Суддя Т. О. Комплєктова