Ухвала суду № 90084614, 30.06.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2020
Номер справи
360/2431/20
Номер документу
90084614
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

30 червня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2431/20 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали за позовною заявою адвоката Суткової Рени Агабєковни в інтересах ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Луганської обласної державної адміністрації (місцезнаходження: 93405, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний буд. 59) про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

24 червня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Суткової Рени Агабєковни (далі - представник позивача) в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Луганської обласної державної адміністрації (далі - відповідач), в якій представник позивача просить:

- визнати протиправним та скасувати наказ керівника апарату Луганської обласної державної адміністрації від 12 травня 2020 року № 41-к "Про звільнення ОСОБА_2 " в частині звільнення ОСОБА_1 , завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату Луганської обласної державної адміністрації, 25 травня 2020 року у зв`язку із скороченням посади державної служби внаслідок зміни структури та шатного розпису без скорочення чисельності або штату державних службовців;

- поновити ОСОБА_1 на посаді завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату Луганської обласної державної адміністрації з 26 травня 2020 року;

- стягнути з Луганської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час вимушеного прогулу за період з 26 травня 2020 року по день ухвалення судового рішення з відрахуванням установлених законом податків та інших обов`язкових платежів;

- стягнути з Луганської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 50000,00 грн в рахунок компенсації завданої моральної шкоди.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначила, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі № 360/1653/19, яке залишено без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 12 лютого 2020 року, позовні вимоги ОСОБА_1 до Луганської обласної державної адміністрації задоволено частково:

- визнано протиправним та скасовано наказ керівника апарату Луганської обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 24-к «Про звільнення ОСОБА_1 »; - поновлено ОСОБА_1 на посаді завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату Луганської обласної державної адміністрації з 14 березня 2019 року;

- стягнуто з Луганської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 14 березня 2019 року по 18 жовтня 2019 року у розмірі 200790,91 грн з відрахуванням установлених законом податків та інших обов`язкових платежів;

- в задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено за необґрунтованістю;

- допущено до негайного виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату Луганської обласної державної адміністрації;

- допущено до негайного виконання рішення суду в частині стягнення з Луганської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць у розмірі 26951,80 грн з відрахуванням установлених законом податків та інших обов`язкових платежів.

14 листопада 2019 року наказом керівника апарату Луганської обласної державної адміністрації № 138-к на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі № 360/1653/19 ОСОБА_1 поновлено на посаді завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації з 14 березня 2019 року, з посадовим окладом у розмірі 13 000,00 грн, із збереженням 6 рангу державного службовця.

Наказом керівника апарату Луганської обласної державної адміністрації від 13 лютого 2020 року № 9-к позивачу присвоєно черговий п`ятий ранг державного службовця з 29 квітня 2019 року.

Проте, вже 28 грудня 2019 року, до набрання законної сили рішення суду від 18 жовтня 2019 року у справі № 360/1653/20, відповідач отримав попередження про наступне звільнення з посади завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату Луганської обласної державної адміністрації на підставі частини третьої статті 5 Закону України «Про державну службу», відповідно до статті 49 Кодексу законів про працю України, у зв`язку зі скороченням посади державної служби внаслідок зміни структури Луганської обласної державної адміністрації (розпорядження голови облдержадміністрації - керівника обласної військово - цивільної адміністрації від 10 грудня 2018 року № 997), штатного розпису Луганської обласної державної адміністрації на 2018 рік (розпорядження голови облдержадміністрації від 28 грудня 2018 року № 1060). Також до попередження надано для ознайомлення та прийняття рішення щодо зайняття однієї з посад список вакантних посад станом на 28 грудня 2019 року у кількості 18 вакантних посад, серед яких 14 посад державної служби не вище головного спеціаліста та 4 посади працівників, які виконують функції з обслуговування.

При цьому, підстави попередження позивача про наступне звільнення від 28 грудня 2019 року, а саме скороченням посади державної служби внаслідок зміни структури Луганської обласної державної адміністрації згідно розпорядження голови облдержадміністрації - керівника обласної військово - цивільної адміністрації від 10 грудня 2018 року № 997 та штатного розпису Луганської обласної державної адміністрації на 2018 рік згідно розпорядження голови облдержадміністрації від 28 грудня 2018 року № 1060, є аналогічними з тими, які вже були предметом розгляду у справі № 360/1653/19, та обставини щодо яких не підлягають доказуванню згідно вимог частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України.

Листами від 24 січня 2020 року № 21, від 10 лютого 2020 року № 38, від 18 лютого 2020 року № 47, від 16 квітня 2020 року № 92 та від 07 травня 2020 року № 13-к-01024-2-03-08 відповідачем на адресу позивача направлялись оновлені списки вакантних посад станом на 24 січня 2020 року, 10 лютого 2020 року, 18 лютого 2020 року, 16 квітня 2020 року та на 27 квітня 2020 року відповідно.

Листом від 24 лютого 2020 року позивач просив відповідача надіслати йому посадові інструкції обраних ним посад. Листом від 24 квітня 2020 року позивач повідомив відповідача про погодження на обіймання запропонованої посади радника патронатної служби голови обласної держадміністрації та відповідного переведення на цю посаду.

Наказом від 12 травня 2020 року № 41-к «Про звільнення ОСОБА_1 », керуючись частиною четвертою статті 44 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», відповідно до статті 17, пункту 1 частини першої, частин третьої, четвертої статті 87 Закону України «Про державну службу», статей 3, 24 Закону України «Про відпустки», розпорядження голови обласної державної адміністрації - керівника обласної військово - цивільної адміністрації від 10 грудня 2018 року № 997 «Про внесення змін до структури Луганської обласної державної адміністрації», штатного розпису Луганської обласної державної адміністрації на 2020 рік, затвердженого головою обласної державної адміністрації - керівником військово - цивільної адміністрації 04 лютого 2020 року (зі змінами), враховуючи відсутність можливості переведення на іншу рівнозначну посаду та ненадання згоди на переведення на іншу роботу, надано ОСОБА_1 , завідувачу сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації, частину невикористаної щорічної основної оплачуваної відпустки за робочий період з 14 березня 2019 року по 13 березня 2020 року тривалістю 14 календарних днів, з 12 до 25 травня 2020 року включно, на підставі його заяви; звільнено ОСОБА_1 , завідувача сектору з питань запобігання та виявлення корупції апарату облдержадміністрації, 25 травня 2020 року у зв`язку із скороченням посади державної служби внаслідок зміни структури та штатного розпису без скорочення чисельності або штату державних службовців, з виплатою вихідної допомоги у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.

Копію наказу від 12 травня 2020 року № 41-к «Про звільнення ОСОБА_1 » та трудову книжку у зв`язку зі звільненням позивачем отримано 25 травня 2020 року, про що свідчать відповідні відмітки в тексті наказу.

З посиланням на положення статей 40, 42, 49-2, 235, 237-1, 240-1 Кодексу законів про працю України, статей 23, 1173 Цивільного кодексу України, статей 2, 5, 48, 87 Закону України "Про державну службу", пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100, представник позивача вважає звільнення позивача незаконним і таким, що порушує його права та свободи, а тому просить визнати протиправним та скасувати оскаржуваний наказ, поновити на роботі, стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу, який станом на 23 червня 2020 року становить 20544,40 грн, та моральну шкоду у розмірі 50000,00 грн.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.

Згідно з пунктом 4 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до пункту 1 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Згідно з приміткою до статті 50 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII "Про запобігання корупції" під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються, зокрема, особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б".

Відповідно до абзацу четвертого пункту 2 частини другої статті 6 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" до категорії посад державної служби "Б" віднесені посади керівників та заступників керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів.

Таким чином, посада завідувача сектора з питань запобігання та виявлення корупції, яку обіймав позивач, є посадою державної служби категорії "Б", що, в свою чергу, свідчить про те, що позивач є службовою особою, яка у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займає відповідальне та особливо відповідальне становище.

Враховуючи, що позивач є службовою особою, яка у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займає відповідальне та особливо відповідальне становище, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження.

Керуючись статтями 5, 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою адвоката Суткової Рени Агабєковни в інтересах ОСОБА_1 до Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.

Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 22 липня 2020 року о 15 год. 15 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, І поверх, зала судових засідань № 3.

Зобов`язати відповідача протягом двадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов`язати Луганську обласну державну адміністрацію у строк до 22 липня 2020 року надати для приєднання до матеріалів справи у належним чином засвідчених копіях:

- Положення про Луганську обласну державну адміністрацію;

- розпорядження голови облдержадміністрації-керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 10 грудня 2018 року № 997;

- табель обліку робочого часу за січень-квітень 2020 року відносно ОСОБА_1 ;

- довідку про заробітну плату ОСОБА_1 за січень-квітень 2020 року, із зазначенням у довідці всіх складових заробітної плати та фактично відпрацьованих днів у кожному місяці за вказаний період.

Роз`яснити сторонам, що відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).

Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Справа розглядатиметься суддею Чернявською Т.І. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі "Електронний суд" для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяТ.І. Чернявська