
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"30" червня 2020 р. Справа № 300/1450/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Берлі ІФ» до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними і скасування рішень та зобов`язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Берлі ІФ» звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними і скасування рішень Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493894/43289693, №1493895/43289693, №1493896/43289693, №1493897/43289693, №1493905/43289693, №1493908/43289693, №1493909/43289693, №1493910/43289693, №1493928/43289693, №1493929/43289693 про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №594 від 17.02.2020 на загальну суму 27 568,20 грн., в тому числі ПДВ - 4 594,70 грн.; податкову накладну позивача №619 від 17.02.2020 на загальну суму 7 790,04 грн., в тому числі ПДВ - 1 298,34 грн.; податкову накладну позивача №597 від 17.02.2020 на загальну суму 8 960,10 грн., в тому числі ПДВ - 1 493,35 грн.; податкову накладну позивача №668 від 18.02.2020 на загальну суму 7 716,00 грн., в тому числі ПДВ - 1 286.00 грн.; податкову накладну позивача №829 від 20.02.2020 на загальну суму 11 929,32 грн., в тому числі ПДВ 1 988,22 грн.; податкову накладну позивача №882 від 24.02.2020 на загальну суму 26 250,36 грн., в тому числі ПДВ - 4 375,06 грн.; податкову накладну позивача №883 від 24.02.2020 на загальну суму 13 843,92 грн., в тому числі ПДВ - 2 307.32 грн.; податкову накладну позивача №914 від 24.02.2020 на загальну суму 11 212.32 грн., в тому числі ПДВ - 1 868,72 грн.; податкову накладну позивача №1030 від 26.02.2020 на загальну суму 8 000,76 грн., в тому числі ПДВ - 1 333,46 грн.; податкову накладну позивача №1136 від 27.02.2020 на загальну суму 12 582.00 грн., в тому числі ПДВ - 2 097,00 грн.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Із змісту адміністративного позову слідує, що позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493894/43289693;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493895/43289693;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493896/43289693;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493897/43289693;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493905/43289693;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493908/43289693;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493909/43289693;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493910/43289693;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493928/43289693;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 20.03.2020 за №1493929/43289693;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №594 від 17.02.2020 на загальну суму 27 568,20 грн., в тому числі ПДВ - 4 594,70 грн.;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №619 від 17.02.2020 на загальну суму 7 790,04 грн., в тому числі ПДВ - 1 298,34 грн.;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №597 від 17.02.2020 на загальну суму 8 960,10 грн., в тому числі ПДВ - 1 493,35 грн.;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №668 від 18.02.2020 на загальну суму 7 716,00 грн., в тому числі ПДВ - 1 286.00 грн.;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №829 від 20.02.2020 на загальну суму 11 929,32 грн., в тому числі ПДВ 1 988,22 грн.;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №882 від 24.02.2020 на загальну суму 26 250,36 грн., в тому числі ПДВ - 4 375,06 грн.;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №883 від 24.02.2020 на загальну суму 13 843,92 грн., в тому числі ПДВ - 2 307.32 грн.;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №914 від 24.02.2020 на загальну суму 11 212.32 грн., в тому числі ПДВ - 1 868,72 грн.;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №1030 від 26.02.2020 на загальну суму 8 000,76 грн., в тому числі ПДВ - 1 333,46 грн.;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача №1136 від 27.02.2020 на загальну суму 12 582.00 грн., в тому числі ПДВ - 2 097,00 грн.
Так, вимоги про визнання протиправними та скасування рішень Головного управління ДПС в Івано-Франківській області та вимоги про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) вищезгадані податкові накладні позивача є самостійними позовними вимогами, так як за своїм змістом є різними шляхами (способами) захисту порушеного права, а також можуть бути заявлені окремо одна від одної.
Аналогічні правові позиції (щодо визначення кількості позовних вимог у спорах про визнання протиправними і скасування рішень щодо відмови у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов`язання відповідача зареєструвати в зазначеному реєстрі податкові накладні) висвітлені в ухвалах Верховного Суду від 08.08.2019 у справі №520/10372/18 (адміністративне провадження №К/9901/22128/19), від 11.07.2019 у справі №2040/6310/18 (адміністративне провадження №К/9901/19303/19), від 27.03.2019 у справі №810/2847/18 (адміністративне провадження №К/9901/7682/19), від 16.01.2019 у справі №820/4359/18 (адміністративне провадження №К/9901/1533/19).
Суд констатує, що якщо позивач, не вступаючи у правовідносини щодо можливої добровільної реєстрації в ЄРПН податкових накладних позивача з урахуванням мотивів суду після визнання протиправними та скасування рішень відповідача щодо відмови у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних в судовому порядку, а одночасно із вказаною позовною вимогою заявляє вимогу про зобов`язання відповідача вчинити певні дії (зареєструвати в ЄРПН вищезгадані податкові накладні позивача), то такі вимоги адміністративного позову мають різні предмети доказування, тобто є самостійними вимогами.
Також варто звернути увагу, що у межах однієї справи суд вправі розглядати кілька позовних вимог. Проте, такі вимоги мають бути пов`язаними (частина 1 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС)).
У свою чергу, заявлення у позові кількох пов`язаних вимог, для цілей сплати судового збору не може бути розцінено як заявлення однієї вимоги. У такому випадку Закон України «Про судовий збір», як зазначалося, чітко визначає, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивач самостійно визначив такі вимоги у позовній заяві, відтак, виходячи із принципу диспозитивності адміністративного судочинства, суд вважає їх окремими позовними вимогами немайнового характеру.
Таким чином, позивачем у позовній заяві заявлено двадцять вимог немайнового характеру.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», який вступив в дію з 01.01.2020, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року складає 2 102,00 грн.
Суд звертає увагу на те, що абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
За таких обставин, оскільки позивачем у позовній заяві заявлено двадцять вимог немайнового характеру, то із урахуванням положень частини 2 статті 4, частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір», позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити 42 040,00 грн. (2 102,00 грн. х 20), проте, згідно платіжного доручення №197 від 22.06.2020, яке долучено позивачем до матеріалів справи, позивачем сплачено судовий збір тільки за дві позовні вимогу немайнового характеру у розмірі 4 204,00 грн.
За таких обставин суд дійшов висновку, що ТзОВ «Берлі ІФ» в порушення вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір», сплачено судовий збір не в повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.
На підставі наведеного, керуючись статтями 122, 123, 161 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Берлі ІФ» до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними і скасування рішень та зобов`язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання (долучення) документа про сплату судового збору у розмірі 37 836,00 грн.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Кафарський В.В.