Ухвала суду № 90082023, 26.06.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2020
Номер справи
120/2542/20-а
Номер документу
90082023
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

про відкриття провадження у адміністративній справі

м. Вінниця

26 червня 2020 р. Справа № 120/2542/20-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Яремчук Костянтин Олександрович, розглянувши матеріали за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницьке СКТБ ОПК" (21021, м. Вінниця, просп. Юності, 18) до виконавчого комітету Вінницької міської ради (21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 59), Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради (21050, м. Вінниця, вул. Пушкіна, 38), Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради (21050, м. Вінниця, вул. Театральна, 29) про визнання протиправними та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницьке СКТБ ОПК" до виконавчого комітету Вінницької міської ради, Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради про визнання протиправними та скасування рішень.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на протиправність рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 19 вересня 2019 року №2404 "Про надання громадянам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вихідних даних - містобудівних умов та обмежень на проектування нове будівництво торгової будівлі по АДРЕСА_1 ", містобудівних умов та обмежень від 19 вересня 2019 року №122 та повідомлення про початок будівельних робіт ВН 061201290514, у зв`язку із чим просить їх скасувати.

Ухвалою від 16 червня 2020 року вказану позовну заяву залишено без руху у зв`язку із тим, що позивачем як відповідачів, окрім іншого, визначено Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради, Департамент архітектурно-будівельного контролю, однак позовних вимог до них не сформовано, що не узгоджується із пунктом 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України). Відтак, цією ухвалою запропоновано позивачеві усунути недоліки позовної заяви шляхом визначення змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Цією ж ухвалою встановлено строк, що не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), про що йдеться у пункті 3 розділу VI КАС України, для усунення недоліків, що містить позовна заява.

На виконання вимог ухвали від 16 червня 2020 року позивачем 22 червня 2020 року подано до суду заяву, якою розмежовано позовні вимоги відповідно до кількості відповідачів, що визначені позивачем у позовній заяві.

Відтак, позивачем усунуто недоліки, що містила позовна заява. При цьому інших перешкод для відкриття провадження в адміністративній справі не виявлено.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, відповідає вимогам, передбаченим статтями 160, 161 КАС України, що є підставою для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Водночас, пунктом 4 частини 9 статті 171 КАС України визначено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, окрім іншого, вказується за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Визначаючись з приводу того, за якими правилами позовного провадження здійснюватиметься розгляд адміністративної справи, зважаю на таке.

Адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (частини 1, 2 статті 12 КАС України).

Особливості розгляду справ за правилами спрощеного позовного провадження врегульовано главою 10 розділу ІІ КАС України.

Відповідно до частин 1, 2 та 3 статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відтак, керуючись приписами статей 12, 257, 262 КАС України, а також враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи, доходжу висновку про розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Окрім того, у позовній заяві як третіх осіб визначено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , що розцінюється судом як клопотання про залучення до участі у справі третіх осіб.

Розглянувши клопотання позивача про залучення до участі у справі третіх осіб, зважаю на таке.

Особливості залучення третіх осіб до участі у справі визначено статтею 49 КАС України.

Так, частиною 2 статті 49 КАС України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (частина 5 статті 49 КАС України).

Розглянувши клопотання позивача про залучення до участі у справі третіх осіб ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , дійшов висновку про його задоволення з огляду на те, що рішення у цій справі може вплинути на права та обов`язки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , оскільки рішення, що оскаржується, стосується надання згаданим особам вихідних даних - містобудівних умов та обмежень на проектування нового будівництва торгової будівлі по АДРЕСА_1 .

Керуючись статтями 12, 49, 72, 80, 160, 161, 171, 257, 262 КАС України,

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницьке СКТБ ОПК" до виконавчого комітету Вінницької міської ради, Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради про визнання протиправними та скасування рішень.

Розгляд справи здійснюватиметься суддею Яремчуком Костянтином Олександровичем одноособово.

Призначити справу до судового розгляду на 20 липня 2020 р. о 14 год. в залі судового засідання №2 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.

Запропонувати відповідачам подати відзив на позовну заяву в порядку статті 162 КАС України у строк, що не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), про що йдеться у пункті 3 розділу VI КАС України. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України.

Відповідно до вимог частини 3 статті 162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Запропонувати позивачу після отримання відзиву подати відповідь на відзив в порядку статті 163 КАС України у строк, що не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), про що йдеться у пункті 3 розділу VI КАС України. Копія відповіді на відзив одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Запропонувати відповідачам після отримання відповіді на відзив подати заперечення в порядку статті 164 КАС України у строк, що не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), про що йдеться у пункті 3 розділу VI КАС України. Копія заперечення одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Клопотання позивача про залучення до участі у справі третіх осіб задовольнити. Залучити до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Запропонувати третім особам подати письмові пояснення щодо позову або відзиву у строк, що не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), про що йдеться у пункті 3 розділу VI Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали суду надіслати учасникам справи.

Відповідачам та третім особам направити також копію позовної заяви з додатками.

Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".

Ухвала суду оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.

Суддя Яремчук Костянтин Олександрович