Рішення № 90079391, 10.06.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2020
Номер справи
200/2002/20-а
Номер документу
90079391
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2020 р. Справа№200/2002/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А., при секретарі судового засідання Гуменній В.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення № 997 від 25.10.2019 року та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення № 997 від 25.10.2019 року та зобов`язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову зазначено, що набувши право на пенсію за віком на пільгових умовах позивач звернувся до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, додавши усі необхідні документи. Проте відповідач рішенням № 997 від 25.10.2019 року відмовив позивачу в призначенні пенсії на пільгових умовах з підстав не зарахування періоду знаходження позивача на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві з 16.06.2004 року по 17.10.2019 року до його страхового стажу, необхідного при призначенні пенсії за віком. Тому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення відповідача № 997 від 25.10.2019 року про відмову йому в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно з ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»; зобов`язати повторно розглянути заяву позивача від 17.10.2019 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах по Списку № 1 згідно зі ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши час перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах з 16.06.2004 року по 17.10.2019 року.

Відповідачем надано письмовий відзив на позовну заяву. В обґрунтування незгоди з позовними вимогами відповідач зазначає, що позивач 17.10.2019 року звернувся до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою № 6428 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Для призначення пенсії за віком на пільгових умовах до заяви позивачем були надані копії наступних документів: заява, копія трудової книжки від 10.07.1987 року, копії паспорту та ідентифікаційного коду. Відповідно до матеріалів пенсійної справи по інвалідності страховий стаж ОСОБА_1 склав 52 роки 04 місяці 00 днів (з них 24 роки 6 місяців 11 днів – додатковий стаж, при призначенні пенсії за віком не враховано) та врахована заробітна плата за період з 01.04.2002 року по 31.03.2005 року, яка складає – 4 974, 58 грн (розмір пенсії 2 000, 00 грн з 01.07.2019 року). При розрахунку пенсії за віком страховий стаж ОСОБА_1 склав 31 рік 02 місяці 19 днів (24 роки 06 місяців 11 днів – додатковий стаж при призначенні пенсії за віком не враховано) та врахована заробітна плата за період з 01.04.2002 року по 31.03.2005 року, яка склала – 5 582, 60 грн. (розмір пенсії 1 739, 93 грн).

Відповідач звертає увагу суду на той факт, що після розрахунку пенсії позивача її розмір зменшується, тому у переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком відповідачем було відмовлено з підстав недоцільності. Тому відповідач просить суд відмовити позивачеві у задоволенні його позовних вимог в повному обсязі.

Ухвалою від 26.02.2020 року Донецький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення № 997 від 25.10.2019 року та зобов`язання вчинити певні дії за правилами спрощеного позовного провадження та призначив судове засідання на 09 год 30 хв 25.03.2020 року.

Суд ухвалою відклав розгляд справи з 25.03.2020 року до 09 год 30 хв 22.04.2020 року.

22.04.2020 року суд ухвалою витребував у відповідача інформацію щодо причин не врахування при вирішенні питання щодо переведення ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності на пенсії за віком 24 років 06 місяців 11 днів додаткового стажу, а також з якого періоду складається цей додатковий стаж. Розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення № 997 від 25.10.2019 року та зобов`язання вчинити певні дії суд вирішив проводити за правилами загального позовного провадження. Суд замінив засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням, призначив підготовче засідання за правилами загального позовного провадження на 09 год 10 хв 13.05.2020 року та продовжив строк підготовчого провадження по адміністративній справі, - на тридцять днів з ініціативи суду.

Ухвалою від 13.05.2020 року суд закрив підготовче провадження по адміністративній справі та призначив судовий розгляд по суті на 9 год 15 хв 10.06.2020 року.

Позивач, представник позивача та представник відповідача на судове засідання не з`явились, про місце, дату та час проведення судового засідання повідомлялись судом належним чином.

Згідно з частиною четвертою статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, про що свідчить копія паспорту серії НОМЕР_1 . Згідно паспортних даних позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 5-9).

Позивач є внутрішньо переміщеною особою з фактичним місцем проживання: АДРЕСА_2 , про що свідчить довідка № НОМЕР_2 від 02.12.2014 року (а.с.27).

З копії трудової книжки серії БТ НОМЕР_3 0266574 від 10.07.1987 року вбачається, що позивач у період з 10.07.1987 року по 31.07.1987 року працював робочим на шахті ім. Н.А.Ізотова; з 26.05.1988 року по 05.07.1988 року був учнем підземного гірничого працівника шахти ім. В.І.Леніна; з 26.12.1988 року по 12.04.1989 року працював підземним гірничим працівником, а з 26.06.1989 року по 29.06.1989 року гірничим майстром з повним робочим днем на шахті ім. В.І.Леніна; 29.06.1989 року позивача звільнено у зв`язку з призивом до радянської Армії; з 01.09.1991 року по 29.12.1991 року прийнятий до органів внутрішніх справ; з 05.03.1992 року по 01.07.1993 року прийнятий менеджером до Донбаського філіалу СП «Фарма-екс»; з 09.08.1993 року по 18.05.2000 року працював на приватному гірничо-промисловому підприємстві «Прогрес-А» гірничим майстром з повним робочим днем під землею; з 11.06.2001 року по 25.10.2005 року працював гірничим майстром з повним робочим днем під землею на шахті ім. В.І.Леніна. 25.10.2005 року позивача було звільнено у зв`язку з невідповідністю виконуваним робам, внаслідок стану здоров`я (а.с.12-20).

18.04.2005 року ОСОБА_1 отримав довідку серії ДОН-04 № 035585, що видана обласною травматологічною МСЕК (м. Донецьк), якою з 16.06.2004 року позивачеві встановлено третю групу інвалідності у зв`язку із трудовим каліцтвом (а.с. 23-24).

Довідкою до огляду МСЕК серії 10 ААБ № 258668 від 25.07.2012 року встановлено ОСОБА_1 третю групу інвалідності безстроково у зв`язку із трудовим каліцтвом (а.с. 25-26).

Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_4 , виданого 01.07.2005 року, позивач є інвалідом третьої групи у зв`язку із трудовим каліцтвом (а.с.21-22).

Позивач перебуває на пенсійному обліку як отримувач пенсії по інвалідності в результаті трудового каліцтва. Вперше позивачу пенсію призначено управлінням Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області. З 29.09.2014 року на підставі особистої заяви позивача його пенсійну справу переведено до управління Пенсійного фонду України в м. Артемівську Донецької області, що підтверджено матеріалами справи та не є спірним у цій справі (а.с. 45-50).

Як встановлено судом на підставі матеріалів справи, ОСОБА_1 17.10.2019 року звернувся до відповідача із заявою № 6428 про переведення його з пенсії по інвалідності на інший вид пенсії (а.с. 56-57). В результаті розгляду вказаної заяви рішенням Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 25.10.2019 року № 997 позивачу відмовлено в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком у зв`язку зі зменшенням розміру пенсії після її розрахунку та недоцільністю такого переведення. Так, в рішенні зазначено, що за матеріалами пенсійної справи позивача по інвалідності його страховий стаж склав 52 роки 4 місяці 0 днів, з них 24 роки 06 місяців 11 днів додатковий стаж як інвалід та врахована заробітна плата за період з 01.04.2002 року по 31.03.2005 року, яка склала – 4 974, 58 грн (розмір пенсії 2 000, 00 грн з 01.07.2019 року. При розрахунку пенсії за віком страховий стаж позивача склав 31 рік 02 місяці 19 днів (з них 24 роки 06 місяців 11 днів додатковий стаж при призначенні пенсії за віком, який не враховано) та врахована заробітна плата за період з 01.04.2002 року по 31.03.2005 року, яка склала 5 582, 60 грн. (розмір пенсії 1 739, 93 грн.) (а.с. 11).

При цьому, до пільгового стажу позивача на підземних роботах не зараховано період його перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві з 16.06.2004 року по 17.10.2019 року (а.с. 51-52, 53, 54-55).

Не погодившись з рішенням відповідача про відмову в переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Проаналізувавши встановлені обставини справи та норми законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV (далі – Закон № 1058-ІV).

Громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом (стаття 8 Закону № 1058).

Відповідно до ст. 9 цього Закону № 1058-ІV в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором (частина 1 статті 10 Закону № 1058-ІV).

Частиною 3 статті 45 Закону № 1058 передбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Згідно з п «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-XII (далі – Закон № 1788-ХІІ) та ст. 114 Закону № 1058 на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах..

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 цього Закону для призначення пенсії.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 4 ст. 24 Закону № 1058-ІV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв`язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону.

Час перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

Також відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону № 1788-ХІІ час перебування на інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах (статті 13, 14).

Відповідна гарантія встановлена і положеннями ч. 4 ст. 9 Закону України «Про охорону праці», якою передбачено, що час перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах у порядку, встановленому законом.

Частинами 1, 3 статті 44 Закону № 1058 визначено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 1058-ІV затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року N 22-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за N 1566/11846.

Відповідно до п. 1.5 цього Порядку заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім`ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.

Перелік документів, що додаються до заяви про призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший визначений Розділом 2 цього Порядку.

Суд зазначає, що позивач звернувся до відповідача з відповідною заявою, оформленою відповідно до норм чинного законодавства, до якої надав копію трудової книжки та копію паспорту та ідентифікаційного коду.

Згідно з пунктами 4.1, 4.1 Порядку орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (пункт 4.3. Порядку).

Пунктом 4.7 Порядку передбачено, що право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається дуже великий обсяг прав та обов`язків органів Пенсійного фонду при вирішенні питання щодо переведення з одного виду пенсії на інший та перевірки наявного стажу роботи для її призначення.

Суд зазначає, що матеріали справи не містять доказів надання відповідачем роз`яснень позивачеві або будь-яких письмових повідомлень щодо дооформлення у тримісячний строк поданих ним документів для розгляду питання щодо переведення його на пільгову пенсію за віком. Також матеріали справи не містять доказів звернення відповідача до попереднього управління Пенсійного фонду, де позивач раніше перебував на обліку, з метою витребування документів з його особистої пенсійної справи на підставі яких останньому була призначена пенсія по інвалідності у зв`язку із виробничою травмою з 16.06.2004 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

За приписами ч. 2 ст. 77 цього Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Із врахуванням встановлених в ході судового розгляду справи обставин щодо невідповідності викладених у спірному рішенні посилань матеріалам пенсійної справи, суд дійшов висновку, що в порушення приписів Порядку № 22-1 рішення від 25.10.2019 № 997 під час розгляду заяви позивача про переведення з одного виду пенсії на інший відповідачем не здійснено повного розгляду документів та не враховано всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, внаслідок чого таке рішення є необґрунтованим та протиправним, що є підставою для його скасування. Отже, заявлені позивачем вимоги про визнання протиправним та скасування рішення відповідача про відмову в переведенні з одного виду пенсії на інший № 997 від 25.10.2019 року підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Тобто, приймаючи рішення відповідач має враховувати висновки рішення суду.

Зі змісту спірного рішення відповідача вбачається, що при розрахунку пенсії позивача 24 роки 06 місяців 11 днів додаткового стажу як інвалід враховано, а при розрахунку пенсії за віком 24 роки 06 місяців 11 днів додаткового стажу враховано не було.

Отже, враховуючи скасування рішення про відмову у переведенні позивача з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, вимоги позивача про зобов`язання відповідача повторно розглянути його заяву від 17.10.2019 року № 6428 про переведення з одного виду пенсії на інший, зарахувавши час перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві до стажу роботи зі шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах з 16.06.2004 року по 17.10.2019 року є обґрунтованими та також підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Як вбачається із квитанції № 0.0.1623277294.1 (а.с. 32) позивач сплатив 19.02.2020 року суму судового збору у розмірі 840, 80 грн.

Відповідно до положень частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

За таких обставин, судовий збір у розмірі 840, 80 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача ОСОБА_1 .

Згідно з ч. 3 ст. 243 КАС України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 139, 244-250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_5 ; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734, місцезнаходження: вул. Миру, буд. 35, м. Бахмут, Донецька область, 84511) про визнання протиправним та скасування рішення № 997 від 25.10.2019 року та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 25.10.2019 року № 997 щодо відмови ОСОБА_1 в переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.

Зобов`язати Бахмутсько-Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 17.10.2019 року № 6428 про переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, зарахувавши до його стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах (Список № 1) з 16.06.2004 року по 17.10.2019 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області судовий збір у розмірі 840, 80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).

Повний текст рішення виготовлено та підписано 22.06.2020 року.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Роз`яснити сторонам, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 КАС України, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

Суддя В.А. Голуб