
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" червня 2020 р. справа № 300/2341/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Біньковської Н.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Галицької митниці Держмитслужби про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської митниці ДФС, відповідно до змісту якого просить визнати протиправною бездіяльність, яка полягає у невиконанні обов`язків по поверненню позивачу надміру сплаченої суми митних та інших платежів на підставі заяви від 02 жовтня 2019 року та зобов`язати Івано-Франківську митницю ДФС підготувати і передати для виконання відповідному органу Державної казначейської служби висновки за відповідними платежами про повернення позивачу з державного бюджету надміру сплачених митних платежів у сумі 40647,32 грн., в тому числі: мито на транспортні засоби та шини до них, що ввозяться на територію України фізичними особами (код виду надходжень -121) в сумі 12704,65 грн.; податок на додану вартість з товарів, ввезених на територію України фізичними особами (код виду надходжень -128) в сумі 27942,67 грн.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.12.2019 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
З 26.12.2019 по 20.01.2020 головуючий суддя перебувала у відпустці.
Ухвалою суду від 29.01.2020 у справі замінено відповідача - Івано-Франківську митницю ДФС його правонаступником - Галицькою митницею Держмитслужби.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем, в порушення статті 45 Бюджетного кодексу України, статті 301 Митного кодексу України, статті 43 Податкового кодексу України, пункту 8 розділу ІІІ Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №643 від 18.07.2017, за наявності рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.06.2019 у справі №300/922/19, яке набрало законної сили, не виконано покладеного на відповідача визначеного законом обов`язку – у строк до 17.10.2019 не підготовлено та не подано для виконання відповідному органу Державної казначейської служби висновки про повернення позивачу надміру сплачених згідно заяви від 02.10.2019 платежів до бюджету в розмірі 40647,32 грн., в тому числі 12704,65 грн. мита на транспортні засоби та шини до них, що ввозяться на територію України фізичними особами та 27942,67 грн. ПДВ з товарів, ввезених на територію України фізичними особами. Позивач стверджує, що вищевказаним судовим рішенням визнано протиправними та скасовано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA206010/2019/01582 та рішення про коригування митної вартості товарів №UA206010/2019/001178/2 від 09.04.2019, а відтак всі внесені до митної декларації №UA206010/2019/409456 від 09.04.2019 на підставі рішення про коригування митної вартості товарів №UA206010/2019/001178/2 від 09.04.2019 відомості є помилковими, а сплачені згідно скасованого рішення про коригування митної вартості товарів митні платежі є надміру сплаченими і підлягають поверненню.
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, в якому стосовно заявлених позовних вимог заперечив. З урахуванням вимог частини 2 статті 13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України, частин 1, 3 статті 301 Митного кодексу України, пунктів 4, 5, 11 розділу ІІІ Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №643 від 18.07.2017, просить у задоволенні позову відмовити. Зазначає, що всі підстави відмови у поверненні надміру сплачених позивачем коштів викладені у листі Івано-Франківської митниці ДФС №1419/10/09-70-10-12 від 22.10.2019.
Заяв про розгляд справи з викликом сторін суду не надходило. У відповідності до вимог ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши в сукупності письмові докази, судом встановлено наступне.
09.04.2019 декларантом – ПП «Брок-Вест», в інтересах позивача, як одержувача товару, подано до митного органу митну декларацію №UA206010/2019/409, якою задекларовано для митного оформлення товар, який ввозиться на територію України, бувший у використанні транспортний засіб (легковий автомобіль), марки VOLKSWAGEN, модель PASSAT, номер кузова НОМЕР_1 , календарний рік випуску 2015, тип двигуна - дизель (а.с.20). У вказаній митній декларації декларантом у графі 42 зазначено ціну товару 8830,00 EUR, у графі 43 митної декларації визначено « 1» метод, в графі 45 митної декларації наведено суму коригування -265511,80 (що, із врахуванням даних графи 23 декларації «курс валют» - 30.069287, що еквівалентно 8830,00 EUR). У графі 47 зазначено нарахування платежів: 185 (1598 CMQ) – 225 EUR – 10811,41 грн., 121 (265511,80) – 10% - 26551,18 грн., 128 (302874,39) – 20% - 60574,88 грн. (а.с.20).
09.04.2019 за результатами розгляду поданої електронної митної декларації №UA206010/2019/409 від 09.04.2019 Івано-Франківською митницею ДФС прийнято рішення про коригування митної вартості товарів №UA206010/2019/001178/2. В обґрунтування вказаного рішення зазначено, що митна вартість товару визначена за резервним методом визначення митної вартості (ст. 64 Митного кодексу України), вартість – 13100,00 EUR. Також Івано-Франківською митницею ДФС винесено картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення за №UA 206010/2019/01582 від 09.04.2019.
09.04.2019 декларантом – ПП «Брок-Вест», в інтересах позивача, як одержувача товару, подано до митного органу митну декларацію №UA206010/2019/409456 щодо вказаного вище транспортного засобу, із зазначенням у графі 45 суми коригування – 392558,3 грн. У графі 47 зазначено нарахування платежів: 121 (392558,34) – 10% - 39255,83 грн., 185 (1598,00) – 225 EUR – 10773, грн., 128 (442587,73) – 20% - 88517,55 грн. (а.с.26).
28.03.2019 та 09.04.2019 позивачем сплачено до бюджету: як передоплата за митне оформлення суму коштів в розмірі 100500,00 грн. (платіжне доручення №19k156050); 38100,00 грн. - як доплата за митне оформлення (платіжне доручення №19к137918) (а.с.28-29).
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.06.2019 у справі №300/922/19, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.09.2019, визнано протиправними та скасовані картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA206010/2019/01582 та рішення про коригування митної вартості товарів №UA 206010/2019/001178/2 від 09.04.2019 (а.с.30-51). Вказане рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду набрало законної сили 16.09.2019.
02.10.2019 ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківської митниці ДФС із заявою про повернення надміру сплаченої суми митних та інших платежів, відповідно до якої просив повернути з державного бюджету надміру сплачені митні та інші платежі в загальній сумі 40647,32 грн., в тому числі: 12704,65 грн. мита на транспортні засоби та шини до них, що ввозяться на територію України фізичними особами (код виду надходжень -121) та 27942,67 грн. ПДВ з товарів, ввезених на територію України фізичними особами (код виду надходжень -128) (а.с.14).
За наслідками розгляду заяви від 02.10.2019, листом Івано-Франківської митниці ДФС від 22.10.2019 позивача повідомлено, що придбаний позивачем транспортний засіб випущено у вільний обіг за поданою ним митною декларацією №UA206010/2019/409456 від 09.04.2019, яка є чинною, а законних підстав для визнання такої декларації недійсною, з огляду на приписи пункту 44 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №450, відповідач не вбачає. Додатково у листі вказано, що подання ОСОБА_1 та оформлення відповідачем вказаної митної декларації свідчить про те, що позивач погодився з визначеною відповідно до рішення №UA206010/2019/001178/2 від 09.04.2019 митною вартістю ввезеного ним транспортного засобу (а.с.18).
Не погоджуючись із відмовою відповідача щодо здійснення повернення сплачених ним коштів, позивач звернувся із цією позовною заявою до суду.
Надаючи правову оцінку спірним публічно-правовим відносинам, суд виходить із наступного.
Згідно із частиною 1 статті 301 Митного кодексу України повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів здійснюється відповідно до Бюджетного та Податкового кодексів України.
У відповідності до підпункту 14.1.115 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України надміру сплачені грошові зобов`язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов`язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені регламентовані також статтею 43 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час спірних правовідносин).
Так, пунктом 43.1 статті 43 Податкового кодексу України визначено, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов`язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов`язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (пункт 43.2 статті 43 ПК України).
Обов`язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов`язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (пункт 43.3 статті 43 ПК України).
Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов`язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (пункт 43.4 статті 43 ПК України).
Контролюючий орган не пізніше ніж за п`ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п`яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету (пункт 43.5 статті 43 ПК України).
Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані (пункт 43.6 статті 43 ПК України).
Згідно з частиною 3 статті 301 Митного кодексу України помилково та/або надміру зараховані до державного бюджету суми митних платежів повертаються з державного бюджету в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Послідовність та порядок виконання дій посадовими особами митниць Державної фіскальної служби (далі - ДФС) та структурного підрозділу ДФС, до функціональних повноважень якого належить організація ведення єдиного рахунку для зарахування авансових платежів (передоплати), що вноситься підприємствами до/або під час митного оформлення (далі - підрозділ ДФС), при поверненні суб`єктам господарювання та/або фізичним особам (далі - платники податків) коштів авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів, контроль за справлянням яких здійснюється митницями ДФС, та пені, у тому числі у випадках, зазначених у частинах дев`ятій, десятій статті 55, частині п`ятій статті 299, частинах третій, п`ятій статті 301 Митного кодексу України, статті 43 Податкового кодексу України, частині першій статті 9 глави V Додатка А до Конвенції про тимчасове ввезення (м. Стамбул, 1990 р.), частині третій статті 11 глави ІІ Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року, визначає Порядок повернення авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 №643, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09 серпня 2017 року за № 976/30844, в редакції, чинній на час спірних правовідносин (надалі також - Порядок №643).
Порядок повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені, визначений розділом ІІІ Порядку №643.
Так, згідно з пункту 1 розділу ІІІ Порядку №643 повернення з державного бюджету помилково та/або надміру сплаченої суми митних, інших платежів та пені здійснюється за заявою платника податків протягом 1095 днів від дня її виникнення.
Пунктом 3 розділу ІІІ Порядку №643 встановлено, що у заяві зазначаються: 1) сума коштів до повернення за видами митних, інших платежів та пені; 2) причини виникнення такої суми коштів; 3) найменування юридичної особи та код за ЄДРПОУ, або прізвище, ім`я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); 4) напрям(и) перерахування суми коштів: а) на поточний рахунок платника податку в установі банку із зазначенням реквізитів; б) для виплати готівкою (у разі якщо кошти авансових платежів (передоплати) вносилися готівкою); в) для подальших розрахунків як авансові платежі (передоплата) або грошова застава: на депозитний рахунок 3734; на депозитний рахунок 3734 іншої митниці ДФС; на банківський рахунок 2603 (у разі якщо кошти авансових платежів (передоплати) вносилися готівкою); г) для погашення грошового зобов`язання (податкового боргу) з інших платежів незалежно від виду бюджету; 5) реквізити митної декларації (іншого документа, що її замінює) або уніфікованої митної квитанції, за якими помилково та/або надміру сплачені суми митних платежів.
До заяви додаються: документи, що підтверджують суму помилково та/або надміру сплачених митних, інших платежів та пені; виконавчий лист суду та/або рішення суду, що набрало законної сили (за наявності), щодо скасування рішення митниці ДФС, яке призвело до виникнення помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені; документи, що підтверджують право на перенесення граничних строків для подання заяви щодо повернення надміру сплачених митних платежів (за наявності).
Після реєстрації в митниці ДФС заява платника податку про повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені передається на опрацювання до Підрозділу (пункт 4 розділу ІІІ Порядку №643).
Згідно з пунктом 5 розділу ІІІ Порядку №643 Підрозділ перевіряє факт перерахування суми коштів з відповідного рахунку до державного бюджету за допомогою автоматизованої системи митного оформлення та відсутність у нього податкового боргу. За результатами опрацювання готує висновок або лист про відмову в поверненні коштів з відповідним обґрунтуванням (пункт 11 цього розділу).
Заява платника податку, висновок, завізований керівником (заступником керівника) Підрозділу, реєстри висновків за відповідними платежами, підготовлені за формами згідно з додатками 1, 2 до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов`язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15 грудня 2015 року № 1146, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31 грудня 2015 року за № 1679/28124 , та акт звірки (у разі складання) подаються керівнику (заступнику керівника) митниці ДФС для прийняття рішення та підписання висновку і реєстрів за відповідними платежами (пункт 6 розділу ІІІ Порядку №643).
Висновок реєструється в журналі реєстрації висновків про повернення з державного бюджету помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені (далі - Журнал реєстрації висновків про повернення платежів з державного бюджету), який ведеться Підрозділом за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку (пункт 7 розділу ІІІ Порядку №643).
Відповідно до пункту 8 розділу ІІІ Порядку №643 митниця ДФС у строк не пізніше ніж за п`ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за відповідними платежами для виконання відповідному органу Державної казначейської служби України.
У разі якщо заявником не виконано вимоги пункту 3 цього розділу, надано недостовірні дані та/або за наявності у нього податкового боргу (крім випадків визначення у заяві напряму перерахування коштів на погашення податкового боргу), готується та надсилається заявнику письмова обґрунтована відмова (пункт 11 розділу ІІІ Порядку).
Згідно з частиною 2 статті 45 Бюджетного кодексу України, Казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
Таким чином, вказаними нормами права регламентовано чіткий порядок повернення надмірно сплачених митних платежів, який включає в себе сукупність послідовних дій учасників даних правовідносин, а саме: звернення до митних органів із заявою; проведення відповідними структурними підрозділами митного органу перевірки наведених в заяві обставин та підстав; встановлення митними органами наявності факту переплати; складання ними відповідного висновку та його надіслання органам Державної казначейської служби України для повернення суб`єкту звернення надміру сплачених митних платежів або прийняття обґрунтованої відмови у задоволенні заяви.
Як слідує із змісту листа Івано-Франківської митниці ДФС від 02.10.2019, єдиною підставою відмови у задоволенні заяви ОСОБА_1 та поданні висновку Головному управлінню Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області слугувала встановлена відповідачем чинність митної декларації №UA206010/2019/409456 від 09.04.2019, у якій, як зазначено у листі, ОСОБА_1 самостійно задекларовано скориговану відповідачем вартість ввезеного транспортного засобу та сплачено митні платежі, внаслідок чого, автомобіль видано з-під митного контролю. На переконання відповідача, вказані обставини свідчать про погодження позивача із митною вартістю транспортного засобу, визначеною у рішенні про коригування митної вартості транспортного засобу №UA206010/2019/001178 від 09.04.2019.
Однак, жодних підстав, визначених пунктом 11 розділу ІІІ Порядку №643 для відмови у задоволенні заяви (заявником не виконано вимоги пункту 3 розділу ІІІ Порядку №643, надано недостовірні дані та/або наявний у нього податковий борг), відповідачем у вищевказаному листі не зазначено.
Будь-які зауваження щодо змісту та реквізитів заяви ОСОБА_1 від 02.10.2019 про повернення надміру сплачених сум платежів, стосовно достовірності таких даних, відомостей про наявність податкового боргу чи заперечення з приводу заявленої до повернення суми коштів у листі Івано-Франківської митниці ДФС та у відзиві на позовну заяву відсутні.
Матеріалами справи підтверджено, що під час митного оформлення вказаного вище транспортного засобу марки VOLKSWAGEN, модель PASSAT, номер кузова НОМЕР_1 , позивачем сплачено до бюджету мита та податку на додану вартість в сумі 127773,38 грн. замість необхідних 87126,06 грн., внаслідок чого виникла надміру сплачена сума коштів в розмірі 40647,32 грн., зокрема, 12704,65 грн. за кодом виду надходжень 121, та 27942,67 грн. за кодом виду надходжень 128.
За таких обставин, суд зазначає, що оскаржена відмова відповідача не ґрунтується на вимогах вищенаведених правових норм та є безпідставною.
Як встановлено судом, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.06.2019 в справі №300/922/19, залишеного без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.09.2019, визнано протиправними та скасовано прийняті відповідачем рішення про коригування митної вартості товарів №UA206010/2019/001178/2 від 09.04.2019 та картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA206010/2019/01582 від 09.04.2019.
Наявність зазначеного рішення суду, що набрало законної сили, свідчить про правильність визначення митної вартості товару ОСОБА_1 .
Відтак, всі відомості, внесені до митної декларації на підставі скасованого рішення про коригування митної вартості товарів, є помилковими, що підтверджується відповідними рішеннями судів, які набрали законної сили, а сплачені на підставі такого скасованого рішення митні платежі є надміру сплаченими та підлягають поверненню за умови звернення до митного органу платника податків із відповідною заявою.
Таким чином, повернення надміру сплачених коштів слід ставити в залежність від наявності самого факту переплати, яким в даному випадку є сплата позивачем завищеної митної вартості, яка була визначена йому протиправним рішенням відповідача, а також подання відповідної заяви протягом 1095 днів, що також має місце в межах спірних правовідносин.
Підсумовуючи наведене вище, суд вважає відмову відповідача скласти та подати Головному управлінню Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області висновок про повернення позивачу надміру сплачених сум митних платежів у розмірі 40647,32 гривень безпідставним, у зв`язку із чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відтак, для належного захисту порушених прав позивача в спірних правовідносинах, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Івано-Франківської митниці ДФС щодо нескладення та неподання Головному управлінню Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області висновку про повернення надміру сплачених митних платежів у розмірі 40647,32 грн. за заявою ОСОБА_1 від 02.10.2019 та зобов`язати Галицьку митницю Держмитслужби, як правонаступника Івано-Франківської митниці ДФС, підготувати висновки за відповідними платежами про повернення ОСОБА_1 надміру сплачених митних платежів в сумі 40647,32 грн. та подати їх для виконання Головному управлінню Державної казначейської служби в Івано-Франківській області.
Частина 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Документально підтвердженими судовими витратами в цій справі є витрати позивача на сплату судового збору в розмірі 1536,80 гривень, згідно квитанції за №09RW3368M від 27.11.2019.
Як наслідок, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають стягненню сплачений судовий збір в розмірі 1536,80 гривень.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Івано-Франківської митниці ДФС щодо нескладення та неподання Головному управлінню Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області висновку про повернення надміру сплачених митних платежів у розмірі 40647,32 грн. за заявою ОСОБА_1 від 02.10.2019.
Зобов`язати Галицьку митницю Держмитслужби підготувати висновки за відповідними платежами про повернення ОСОБА_1 надміру сплачених митних платежів в сумі 40647,32 грн. (сорок тисяч шістсот сорок сім гривень тридцять дві копійки) та подати їх для виконання Головному управлінню Державної казначейської служби в Івано-Франківській області.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Галицької митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ – 43348711, вул.Костюшка, 1, м.Львів, 79000) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 1536 (одна тисяча п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до суду апеляційної інстанції через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Згідно пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України, строк апеляційного оскарження продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Біньковська Н.В.