Рішення № 90070240, 23.06.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2020
Номер справи
280/1367/20
Номер документу
90070240
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

23 червня 2020 року 11 год. 38 хв.Справа № 280/1367/20 м.ЗапоріжжяСуддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Р.В., за участі секретаря судового засідання Серебрянниковій О.А. та сторін

від позивача: адвокат Лісовська О.С.,

від відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» (юридична адреса: 69041, м. Запоріжжя, вул. Мінська, буд. 9, кв. 207, код ЄДРПОУ 42478443)

до – Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (юридична адреса: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17 - А, код ЄДРПОУ 43145015)

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.02.2020 № 0001203203, №0001213203

ВСТАНОВИВ:

28 лютого 2020 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» (далі по тексту – позивач) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі по тексту – відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20.02.2020 №0001203203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 250000,00 грн за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення – рішення від 20.02.2020 №0001213203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів0 та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 250000,00 грн за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального.

В обґрунтування позовних вимог, позивач посилається на те, що ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» не погоджується з винесеними податковими повідомленнями-рішеннями від 20.02.2020 №0001203203, від 20.02.2020 №0001213203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних, напоїв, тютюнових виробів та пального в загальному розмірі 500 000,00 грн. Виходячи зі змісту приписів пункту 86.8 статті 86 Податкового кодексу Українн, податкове повідомлення-рішення приймається протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки, а за наявності заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків. Враховуючи приписи п. 86.8 ст. 86 ПК України та дати актів про результати фактичної перевірки ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» №7449/04-36-32-03/42478443 від 01.11.2019, №7293/04-36-32-03/42478443 від 31.10.2019 можна прийти до висновку, що податкові повідомлення-рішення від 20.02.2020 №0001203203, від 20.02.2020 №0001213203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних, напоїв, тютюнових виробів та пального в загальному розмірі 500 000,00 грн прийняті ГУ ДПС у Дніпропетровській області поза межами строку встановленого п. 86.8 ст. 86 ПК України, тобто з порушення вимог чинного законодавства, а отже протиправно. З наведених підстав просить суд позов задовольнити.

02 березня 2020 року, ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 30 березня 2020 року об 14 год. 00 хв.

27.03.2020 від представника відповідача через канцелярію суду (вх. №14557) подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення позову заперечує та зазначає наступне. Рішенням ДПС України від 03.02.2020 не були скасовані висновки актів перевірки АЗС, які належать позивачу, на яких було виявлено порушення ст. 15 Закону України №481/95-ВР. Цим рішенням лише скасовано рішення про застосування фінансових санкцій з формальних підстав, з умовою усунення недоліків форми таких рішень, що і було вчинено відповідачем. Позивач у позовній заяві взагалі не спростовує суть правопорушень, які були встановлені перевірками, обмежуючись лише посиланням на порушення податковим органом строків на винесення ППР, при цьому не вказує на повний зміст рішення ДПС України від 03.02.2020, яким було зобов`язано прийняти ППР. Вказані обставини, на думку податкового органу, не повинні звільняти платника податків від фінансової відповідальності за умови фактичного порушення таким платником податкової дисципліни без спростування даної обставини належними доказами. В практиці Верховного Суду, на яку посилається позивач у позовній заяві, міститься правова оцінка зовсім іншим обставинам, де за висновками одного акту перевірки, через деякий час повторно застосовано штрафні санкції на іншу суму. Інші ж судові рішення, на які є посилання у позовній заяві не є обов`язковими до врахування у розумінні ч.5 ст.242 КАС України та навіть не набрали законної сили. З наведених підстав просить суд у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 30.03.2020 продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 25.05.2020 о 17 год. 00 хв.

08.04.2020 від представника позивача через канцелярію суду (вх. №16517) подані додаткові пояснення по справ.

28.04.2020 від представника відповідача через канцелярію сду (вх. №19689) подані додаткові пояснення.

Ухвалою суду від 25.05.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 23.06.2020 о/об 11 год. 00 хв.

10.06.2020 від представника позивача через канцелярію суду (вх. №26986) подана відповідь на відзив.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила суд їх задовольнити.

Представник відповідача до суду не з`явився, про причину неявки суд не повідомив. Про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.

Суд, оцінивши обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» (далі – ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ», Товариство, позивач) зареєстроване як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань 17.09.2018, код за ЄДРПОУ 42478443, зареєстроване в реєстрі платників ПДВ 01.11.2018, зареєстроване в реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального з 17.12.2018.

Основні види діяльності ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ»: роздрібна торгівля пальним (основний); оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; оптова торгівля хімічними продуктами; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах;складське господарство; діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; консультування з питань комерційної діяльності й керування; рекламні агентства; дослідження кон`юнктури ринку та виявлення громадської думки.

Товариство здійснює свою діяльністю через мережу автозаправних станцій на території м. Запоріжжя, Запорізької та Дніпропетровської області.

31.10.2019 були проведені фактичні перевірки ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» за адресою АЗС Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Вербове, вул. Шевченка, буд.18 та за адресою АЗС Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Калинівське, вул. Калинова, буд.101 з питань дотримання законодавства у сфері обігу підакцизних товарів, пального період діяльності згідно ст.102 Податкового кодексу України.

За результатами фактичних перевірок складено акти з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним:

- №7449/04-36-32-03/42478443 від 01.11.2019 про результати фактичної перевірки ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» за адресою АЗС: Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Вербове, вул. Шевченка, буд.18;

- акт №7293/04-36-32-03/42478443 від 31.10.2019 про результати фактичної перевірки ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» за адресою АЗС: Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Калинівське, вул. Калинова, буд.101.

Перевіркою ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» за адресою АЗС: Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Вербове, вул. Шевченка, буд.18 встановлені наступні порушення податкового законодавства, зазначені у висновках акту перевірки №7449/04-36-32-03/42478443 від 01.11.2019.

Порушення ст.15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (зі змінами та доповненнями), а саме, встановлено факт реалізації пального без діючої ліцензії на роздрібну торгівлю пальним за період 01.07.2019 та 02.07.2019 згідно АІС «Податковий блок», чек РРО від 01.07.2017 №69814 на суму 3039,00 грн час 09:03:06 дизпаливо; чек РРО від 01.07.2019 №69853 на суму 200,15 грн час 17:19:27 бензин; чек від 02.07.2019 №69944 на суму 176,50 грн час 15:40:24 газ скраплений.

Перевіркою ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» за адресою АЗС: Дніпропетровська область, Синельниківський район, с.Калинівське, вул. Калинова, буд.101 встановлені наступні порушення податкового законодавства, зазначені у висновках акту перевірки №7293/04-36-32-03/42478443 від 31.10.2019.

Порушення ст.15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (зі змінами та доповненнями), а саме, встановлено факт реалізації пального без діючої ліцензії на роздрібну торгівлю пальним за період 01.07.2019 та 02.07.2019 згідно АІС «Податковий блок», чек РРО від 01.07.2017 №194915 на суму 521,18 грн час 20:27:09 дизпаливо; чек РРО від 01.07.2019 №194765 на суму 308,59 грн час 08:27:22 бензин; чек від 02.07.2019 №194981 на суму 156,00 грн час 10:14:03 газ скраплений.

ГУ ДПС у Дніпропетровській області були оформлені та направлені Позивачу рішення про застосування штрафних санкцій:

- №000064/04-36-32-03/42478443 від 20.11.2019 на підставі акта про результати фактичної перевірки №7293/04-36-32-03/42478443 від 31.10.2019;

- №000063/04-36-32-03/42478443 від 20.11.2019 на підставі акта про результати фактичної перевірки №7449/04-36-32-03/42478443 від 01.11.2019.

ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» не погоджуючись з винесеними рішеннями про застосування фінансових санкцій подали скаргу до Державної податкової служби України.

Державною податковою службою України було прийнято рішення про результати розгляду скарги від 03.02.2020 вих. №4194/6/99-00-08-05-06-06, яким ДПС України частково задовольнила скаргу Позивача, скасували рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 20.11.2019 №000064/04-36-32-03/42478443, №000063/04-36-32-03/42478443 та надали рекомендацію винести нові податкові повідомлення-рішення на підставі актів перевірок з урахуванням вимог

Кодексу та рішення про результати розгляду скарги.

На підставі акта перевірки від 31.10.2019 №7293/04-36-32-03/42478443 та рішення про результати розгляду скарги від 03.02.2020 №4194/6/99-00-08-05-06-06 (вх. ГУ ДПС у Дніпропетровській області №677/8 від 04.02.2020) Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області прийняте податкове повідомлення-рішення від 20.02.2020 №0001203203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 250000 (двісті п`ятдесят тисяч) гривень 00 копійок за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних, напоїв, тютюнових виробів та пального

На підставі акта перевірки від 01.11.2019 №7449/04-36-32-03/42478443 та рішення про результати розгляду скарги від 03.02.2020 №4194/6/99-00-08-05-06-06 (вх. ГУ ДПС у Дніпропетровській області №677/8 від 04.02.2020) Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області прийняте податкове повідомлення-рішення від 20.02.2020 №0001213203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі двісті п`ятдесят тисяч гривень 00 копійок за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних, напоїв, тютюнових виробів та пального.

Не погоджуючись з винесеними податковими повідомленнями-рішеннями від 20.02.2020 №0001203203, від 20.02.2020 №0001213203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних, напоїв, тютюнових виробів та пального в загальному розмірі 500 000,00 грн позивач звернувся до суду із даним позовом.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджувалися, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підставі для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України (далі – ПК України).

Підпунктом 86.8. ст. 86 ПК України встановлює, що податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Враховуючи приписи п. 86.8 ст. 86 ПК України, та дати актів про результати фактичної перевірки ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» №7449/04-36-32-03/42478443 від 01.11.2019, №7293/04-36-32-03/42478443 від 31.10.2019 можна прийти до висновку, що податкові повідомлення-рішення від 20.02.2020 №0001203203, від 20.02.2020 №0001213203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних, напоїв, тютюнових виробів та пального в загальному розмірі 500 000,00 грн прийняті ГУ ДПС у Дніпропетровській області поза межами строку встановленого п. 86.8 ст. 86 ПК України, тобто з порушення вимог чинного законодавства, а отже протиправно.

Тож діючим законодавством не передбачено право податкового органу приймати ППР протягом більше ніж 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки.

ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийняли оскаржувані ППР через 76 робочих днів після складання актів перевірок, чим порушили порядок встановлений ПК України.

Щодо строків видачі ліцензій на роздрібну торгівлю пальним та терміну дії ліцензій.

Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон № 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирали чинності з 1 липня 2019 року.

Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Суб`єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

У заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами зазначається адреса місця торгівлі.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним суб`єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об`єкта.

Суб`єкти господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі пальним копії таких документів не подають.

Після видачі/призупинення/анулювання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, вносить відповідні відомості до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня з дня видачі/призупинення/анулювання відповідної ліцензії.

Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. Зазначені в цьому Законі документи (крім документів, які подаються заявником для отримання ліцензії на право виробництва пального, оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального) подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа або посадовою особою органу ліцензування. Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального - не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.

Органи ліцензування, що уповноважені видавати ліцензії на оптову і роздрібну торгівлю алкогольних напоїв та тютюнових виробів і пального та на зберігання пального, зобов`язані надати контролюючому органу за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців інформацію про видані, переоформлені, призупинені або анульовані ліцензії у п`ятиденний строк з дня здійснення таких дій.

Наказом Міністерства фінансів України від 26.04.2019 №182 про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 №11 були внесені зміни до бюджетної класифікації, класифікацію доходів бюджету доповнити такими позиціями, у тому числі 22013300 – плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

На сайті Державної фіскальної служби http://dp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/ у червні 2019 року з`явились нові реквізити для сплати за ліцензії у тому числі по Дніпропетровській області.

Як встановлено матеріалами адміністративної справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» 24.06.2019 подали до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області заяви на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним для одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на автозаправних станціях за адресами:

- 52500, Дніпропетровська область, Синельниківський р-он, село Калинівське, вулиця Калинова, 101 АЗС №10;

- 52524, Дніпропетровська область, Синельниківський р-он, село Вербове, вулиця Шевченка, 18 АЗС №9.

До заяви поданої до ГУ ДФС у Дніпропетровській області на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою торгівлі Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с. Калинівське, вул. Калинова, 101 був наданий пакет документів, визначений законодавством:

У відповідності до норм ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» до заяви було надано платіжне доручення від 06.06.2019 №807 на підтвердження сплати за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним в розмірі 2000,00 грн. Оплата була здійснена на рахунок Казначейства України (ел.адм.подат.), код ЄДРПОУ отримувача 37916468, УК у м.Синельн.р-на м.Дніпро/22013300, рахунок №31119091004034. Тобто платіж був направлений з відміткою про необхідну класифікацію доходів бюджету, а саме плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

До заяви поданої до ГУ ДФС у Дніпропетровській області на одержання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою торгівлі Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с. Вербове, вул. Шевченка, 18 був наданий пакет документів, визначений законодавством.

У відповідності до норм ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» до заяви було надано платіжне доручення від 06.06.2019 №806 на підтвердження сплати за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним в розмірі 2000,00 грн. Оплата була здійснена на рахунок Казначейства України (ел.адм.подат.), код ЄДРПОУ отримувача 37916468, УК у м.Синельн.р-на м.Дніпро/22013300, рахунок №31119091004034. Тобто платіж був направлений з відміткою про необхідну класифікацію доходів бюджету, а саме плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

У зв`язку з тим, що місцезнаходження ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» в м. Запоріжжя, представником Товариства був отриманий контактний телефон спеціаліста відділу ліцензування ГУ ДФС у Дніпропетровській області для отримання інформації щодо розгляду заяв та можливості отримання ліцензій на підставі поданих документів.

При здійсненні телефонних розмов зі спеціалістом 25 та 26 червня, на питання, чи опрацьовані подані Товариством документи та чи можливо буде отримати ліцензії, відповідали, що документи подані до заяви відповідають нормам чинного законодавства і Товариство отримає ліцензії на право роздрібної торгівлі з 1 липня 2019 року. Також було здійснено телефонний дзвінок і 1 липня 2019 з метою отримання ліцензії. Представнику було повідомлено, що в зв`язку з великою кількістю ліцензій, ліцензії по ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» ще оформлюються, але вони будуть терміном дії з 1 липня і отримати їх можливо буде 2 липня 2019 року. Проте 2 липня 2019 року по телефону було повідомлено, що ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» не може отримати ліцензії в зв`язку з тим що, не виявлено отримання коштів на бюджетний рахунок сплачених за ліцензії.

Тому 02.07.2019 ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» вдруге сплатили 4000, 00 грн, на казначейський рахунок Синельниківського району суми за отримання ліцензій у розмірі 2000,00 грн за кожне місце торгівлі, що підтверджується платіжним дорученням №991 від 02.07.2019 на сплату 2000,00 грн на місце торгівлі АЗС Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с. Вербове, вул. Шевченка, 18 та платіжним дорученням №992 від 02.07.2019 на сплату 2000,00 грн на місце торгівлі АЗС Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с. Калинівське, вул. Калинова, 101.

При подачі документів для отримання ліцензій, спеціаліст податкового органу, що здійснював аналіз поданих документів не повідомив про наявність документів, а саме платіжних доручень про сплату ліцензій з некоректними реквізитами, у зв`язку з чим ГУ ДФС у Дніпропетровській області зареєстрували та видали на ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» наступні ліцензії:

- Ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним реєстраційний номер 04290314201900404, дата реєстрації 03.07.2019, термін дії з 03.07.2019 до 03.07.2024 на адресу торгівлі 69000 Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с. Калинівське, вул. Калинова, 101 АЗС;

- Ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним реєстраційний номер 04290314201900405, дата реєстрації 03.07.2019, термін дії з 03.07.2019 до 03.07.2024 на адресу торгівлі 69000 Дніпропетровська обл., Синельниківський район, с. Вербове, вул. Шевченка, 18.

В той час, які вищевказані ліцензії повинні бути видані з терміном дії з 01.07.2019 по 01.07.2024, оскільки необхідність ліцензування видів господарської діяльності роздрібної торгівлі пальним законодавчо набрало чинності з 1 липня 2019 року та суми необхідні для сплати за отримання ліцензій були перераховані до державного бюджету, а всі необхідні документи були подані у відповідності до законодавства.

Згідно з п. 9.3 ст. 9 ПК України зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України (далі - БК України).

Частиною 1 ст. 43 БК України визначено, що при виконанні держбюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Казначейство України забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку, відкритого в Нацбанку України.

Пунктами 4-5 ст. 45 Бюджетного кодексу України встановлено, що податки і збори (обов`язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету (за винятком установ України, які функціонують за кордоном).

Приписами ч. 5 ст. 45 БК України передбачено, що податки і збори (обов`язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Отже, аналіз норм БК України дає підстави для висновку, що усі податкові надходження, справляння яких передбачено законодавством України, є доходами бюджету. Податки і збори (обов`язкові платежі) визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Поняття «єдиний казначейський рахунок» закріплене в Положенні про єдиний казначейський рахунок, затвердженому Наказом Державного казначейства України від 26.06.2002 №122 (далі - Положення №122), та визначається як консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у системі електронних платежів Національного банку України.

Пунктом 2.1 цього Положення встановлено, що єдиний казначейський рахунок консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.

Зі змісту пунктів 2.2 і 2.3 Положення №122 слідує, що всі сплачені податки і збори (обов`язкові платежі), не залежно від того, до якого бюджету вони сплачені, в будь-якому випадку зараховуються та акумулюються на один консолідований рахунок - єдиний казначейський рахунок, а зарахування податку на відповідний рахунок має значення лише для обліку коштів.

Таким чином, усі сплачені податки і збори (обов`язкові платежі), незалежно від того, до якого бюджету вони сплачені, в будь-якому випадку зараховуються та акумулюються на один консолідований рахунок - єдиний казначейський рахунок, а зарахування на відповідний рахунок має значення лише для обліку коштів.

Допущена Позивачем помилка не свідчить про несплату необхідної суми за отримання ліцензції у визначений законодавством строк та не спричинила настання жодних негативних наслідків або збитків для відповідного бюджету та держави в цілому, оскільки плата за ліцензії в подальшому у будь-якому разі підлягали перерахуванню на відповідні рахунки за класифікацією доходів бюджету – плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним 22013300, відкриті на ім`я ДФС в казначействі.

Аналогічна ситуація також розглядалась Верховним судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі №805/3665/16 від 14.11.2018, де рішення прийнято на користь платника податків, штрафні санкції скасовані, а кошти сплачені платником податків на помилковий розрахунковий рахунок та зараховані до державного бюджету, тож дії платника не можуть розцінюватись як несплата необхідних зборів.

Тож переглянувши документи подані на отримання ліцензії та встановивши наявність оплати за ліцензії, спеціаліст податкового органу міг прийняти рішення на користь платника податків ТОВ «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» та видати ліцензії 01.07.2019 з терміном дії з 01.07.2019 до 01.07.2024.

Згідно підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Згідно підпункту 20.1.10 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право здійснювати контроль за додержанням законодавства з питань регулювання обігу готівки (крім банків), порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів, за додержанням порядку приймання готівки для подальшого переказу (крім приймання готівки банками), за дотриманням суб`єктами господарювання установлених законодавством обов`язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

Згідно підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Згідно підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.

Згідно частини 1 статті 16 Закону №481 контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Згідно абзацу 57 статті 1 Закону №481 роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції / автогазозаправної станції / газонаповнювальної станції / газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів.

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 №2628-111 були внесені зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі Закон №481), а саме: частину 20 статті 15 доповнено словами після слова "виробами" доповнити словами "або пальним", а після слова "ліцензій" - словами "на роздрібну торгівлю". Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону від 23.11.2018 №2628-111 вказана норма набирає чинності з 1 липня 2019 року. Отже, з 1 липня 2019 року запроваджено ліцензування роздрібної торгівлі пальним.

Факти реалізації пального за відсутності ліцензії на роздрібну торгівлю Позивач не заперечує.

Згідно абзацу 9 частини 2 статті 17 Закону №481 до суб`єктів господарювання (у тому числі іноземних суб`єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії - 250000,00 гривень.

Згідно п.8 ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Так, згідно частини 30 статті 15 Закону №481 ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на п`ять років.

Положеннями статті 15 Закону №481 передбачено, що ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання (у тому числі іноземний суб`єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального - не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів.

Отже, ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним повинна бути видана органом, визначеним Кабінетом Міністрів України, не пізніше 20 календарних днів з дня одержання визначених ст. 15 Закону №481 документів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" утворено Державну податкову службу шляхом реорганізації Державної фіскальної служби. Згідно з підпунктом 27 пункту 4 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року №227 ДПС відповідно до покладених на неї завдань здійснює ліцензування діяльності суб`єктів господарювання з виробництва пального, з оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального і контроль за таким виробництвом. ДПС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку її територіальні органи.

Листом Державної фіскальної служби від 30.05.2019 за № 17014/7/99-99- 12-01-01-17 на виконання Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" доведено територіальним органам - головним управлінням ДФС в областях та м. Києві, що суб`єкти господарювання можуть подати документи на розгляд до органу ліцензування для отримання відповідних ліцензії на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем роздрібної торгівлі пальним починаючи з 12.06.2019. При цьому головні управління ДФС у областях та м. Києві мають видавати зазначені ліцензії суб`єктам господарювання починаючи з 01.07.2019.

Виходячи із норм Закону № 481 та листа Державної фіскальної служби від 30.05.2019 року за № 17014/7/99-99- 12-01-01-17 відповідач мав право та можливість видавати ліцензії на роздрібну торгівлю пальним з 1 липня 2019 року, тобто з дня, коли при здійсненні роздрібного продажу пального за відсутності ліцензії наступала відповідальність у вигляді штрафу.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Таким чином, суд дійшов висновку що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч. 1 ст.143 КАС України).

Відповідно до частини 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у сумі 7500,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №2780 від 26.02.2020.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» (юридична адреса: 69041, м. Запоріжжя, вул. Мінська, буд. 9, кв. 207, код ЄДРПОУ 42478443) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (юридична адреса: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17 - А, код ЄДРПОУ 43145015) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 20.02.2020 № 0001203203, №0001213203 - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20.02.2020 №0001203203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 250000,00 грн за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального, яке прийняте Головним упрвлінням ДПС у Дніпропетровській області.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення – рішення від 20.02.2020 №0001213203 про застосування суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 250000,00 грн за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального, яке прийняте Головним упрвлінням ДПС у Дніпропетровській області.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (юридична адреса: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17 - А, код ЄДРПОУ 43145015) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ФАКТОР КОМПАНІ» (юридична адреса: 69041, м. Запоріжжя, вул. Мінська, буд. 9, кв. 207, код ЄДРПОУ 42478443) судовий збір у розмірі 7500 (сім тисяч п`ятсот) грн 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України у перебіг установленого судом строку для подання апеляційної скарги не враховується строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), запроваджений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 (із змінами та доповненнями).

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписане суддею 26.06.2020.

Суддя Р.В. Сацький