
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 червня 2020 рокум. Ужгород№ 260/939/20
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ващиліна Р.О., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження клопотання відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Закарпатського обласного військового комісаріату про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Закарпатського обласного військового комісаріату, в якому просить: 1) визнати бездіяльність Закарпатського обласного військового комісаріату, яка полягає у відмові ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії; 2) зобов`язати Закарпатський обласний військовий комісаріат підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ "Про соціальний і правових захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за кваліфікацію 7% посадового окладу, передбачену наказом Міноборони від 07.06.2018 №260; надбавку за роботу з таємними носіями, документами - 15% від посадового окладу, передбачену наказом Міноборони від 07.06.2018 №260; надбавку за особливо важливі завдання - 50% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років на підставі п. 5, п.п. 1 постанови КМУ від 30.08.2017 №704; премії у розмірі 10% посадового окладу на підставі п. 5, п.п. 2 постанови КМУ від 30.08.2017 №704, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.
12 травня 2020 року відповідач подав до суду клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19. В обґрунтування заявленого клопотання посилається на те, що рішення Верховного Суду в такій справі стосується подібних правовідносин, однак ще не набрало законної сили.
20 травня 2020 року позивач подав до суду заперечення на заявлене відповідачем клопотання, в якому вважає недоцільним зупиняти провадження у даній адміністративній справі, оскільки таке може порушити його права на ефективний доступ до правосуддя. Окрім того, наголошує на тому, що зупинення провадження у справі до вирішення типової справи є виключно правом суду.
Розглянувши подане відповідачем клопотання про зупинення провадження у справі, суд зазначає наступне.
Питання зупинення провадження в адміністративній справі врегульоване нормами ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Так, суд зобов`язаний зупинити провадження в адміністративній справі виключно за наявності обставин, передбачених ч. 1 ст. 236 КАС України.
Одночасно п. 9 ч. 2 зазначеної статті (як і п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України, на який посилається відповідач) встановлює право суду зупинити провадження у справі у разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Аналізуючи зміст цієї норми, вбачається, що рішення щодо зупинення провадження у справі з підстав ч. 2 ст. 236 КАС України, є правом суду, а не обов`язком.
Враховуючи вищенаведені процесуальні норми та обставини справи, суд не вбачає необхідності зупинити провадження в даній адміністративній справі, а тому у задоволенні клопотання відповідача належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 166, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Закарпатського обласного військового комісаріату про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 256 КАС України.
СуддяР.О. Ващилін