
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2020 року Справа № 160/3338/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ніколайчук С.В.,
розглянувши в порядку у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання у місті Дніпро адміністративну справу за позовом головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м.Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 43142831) до казенного підприємства «Південукргеологія» (вул. Чернишевського, 11, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 01432150) про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
25 березня 2020 року головне управління ДПС у Полтавській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до казенного підприємства «Південукргеологія», у якій позивач просить:
- стягнути кошти з рахунків за податковим боргом казенного підприємства «Південукргеологія» по платежу земельний податок з юридичних осіб в розмірі 269911,05 грн. (основний платіж 233858,61 грн., штрафні санкції – 16161,13 грн., пеня – 19891,31 грн.) на бюджетний рахунок: отг смт. Нова Галещина: № ЦА648999980334129811000016618, отримувач Козельщин. УК/отг. Н.Галещина/18010500, код отримувача: 38012473, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 18010500.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що заборгованість казенного підприємства «Південукргеологія» перед бюджетом виникла по земельному податку з юридичних осіб у розмірі 269911,05 грн., яка по теперішній час не погашена відповідачем у добровільному порядку у встановлений законодавством термін, тому підлягає примусовому стягненню в судовому порядку.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.03.2020 року відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1,2 ст.257, ч.1 ст.260 Кодексу адміністративного судочинства України зазначена справа є справою незначної складності та розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.
Згідно з ч.ч. 3, 4 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного суду від 30.03.2020 року відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.03.2020 року направлена сторонам у справі та отримана відповідачем 22.04.2020 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
В силу ч. 4 ст. 124, ч. 8 ст.126 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає відповідача належним чином повідомленим про можливість подання відзиву у зазначені строки та належним чином повідомленим про судовий розгляд справи.
Відповідачем, на виконання ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, не було надіслано до суду письмового відзиву на адміністративний позов та не було повідомлено про поважність причин ненадання відзиву.
Відповідно до ч. 6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розгляд даної адміністративної справи мав відбутись до 29.05.2020 року за правилами ст. 262 КАС України.
Проте, 2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічний гарантій з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) №540-ІХ від 30 березня 2020 року», яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кримінального процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України, Господарського кодексу України, Цивільного Кодексу України, Кодекс законів про працю тощо.
Суд звертає увагу на те, що вказаним законом доповнено розділ VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України пунктом 3 такого змісту: «Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Враховуючи наведене, судом продовжено розгляд справи до 26.06.2020 року з метою недопущення порушення права відповідача на подачу відзиву до суду та надання судом належної оцінки поданому відзиву.
Проте, відзиву на позовну заяву відповідачем подано не було, з огляду на що суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за наявними у справі матеріалами.
Суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.
Казенне підприємство «Південукргеологія» знаходиться на обліку як платник податків в ГУ ДПС у Дніпропетровській області. Казенне підприємство «Південукргеологія» до ЄДРПОУ включено за № 01432150 за юридичною адресою: 49005, м. Дніпро, вул. Чернишевського, буд.11.
Відповідно до чинного законодавства відповідач є платником податків, зборів (обов`язкових платежів) і перебуває на податковому обліку у соборній державній податковій інспекції ГУ ДПС у Дніпропетровській області з 09.01.1996 року.
Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній ) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлену цим Кодексом.
Зі змісту п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України вбачається, що податкова декларація, розрахунок, - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п.п.36.1-36.3 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та боргу в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
З матеріалів справи вбачається, що підставами нарахування податкових зобов`язань казенному підприємству «Південукргеологія», за якими обліковується податковий борг по земельному податку є:
1. По Козельшинському району Новогалещинської селищної ради (Кременчуцьке управління) за 2017 рік на підставі поданих податкових декларацій, а саме КП «Південукргеологія» нараховано плати самостійно по строку за 2017 рік згідно з податковим розрахунком по земельному податку № 9024030662 від 17.02.2017, якою відповідачем визначено узгоджене грошове зобов`язання:
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.03.2017 - дата виникнення податкового боргу 30.03.2017, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.05.2017 - дата виникнення податкового боргу 30.05.2017 року, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.06.2017 - дата виникнення податкового боргу 30.06.2017, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.07.2017 - дата виникнення податкового боргу 30.07.2017, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.08.2017 - дата виникнення податкового боргу 30.08.2017, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.09.2017 - дата виникнення податкового боргу 30.09.2017, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.10.2017 - дата виникнення податкового боргу 30.10.2017, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.11.2017 - дата виникнення податкового боргу 30.11.2017, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.12.2017 - дата виникнення податкового боргу 30.12.2017, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.01.2018 - дата виникнення податкового боргу 30.01.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,95 грн., залишок несплаченого боргу 6662,95 гривень.
На суму заборгованості за податковими розрахунками по земельному податку №9020887709 від 19.02.2016, № 9024030662 від 17.02.2017 в автоматичному режимі було нараховано пеню у загальному розмірі 12620,71 грн. за період з 31.03.2017 по 30.12.2017.
За наслідками проведеної камеральної перевірки КП «Південукргеологія» з питань своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов`язань по земельному податку за січень-жовтень 2016 року, складено акт від 13.11.2017 № 6173/16-31-12-07-22/01432150 на підставі якого прийняте податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0039641207 від 29.11.2017, яким встановлено порушення строку сплати суми грошових зобов`язань з земельного податку з юридичних осіб визначеного п. 287.3 ст. 287 ПК України, внаслідок порушення строку сплати суми грошового зобов`язання на 305,328, 329, 332, 336, 343, 351, 359, 360, 362, 365, 366, 367, 371, 382, 413 календарних днів у розмірі 59966,82 грн. та зобов`язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 11993,35 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення направлене на адресу відповідача 29.11.2017 рекомендованим листом у порядку встановленому ст. 42 ПК України та вручене відповідачу 11.12.2017;
2. По Козельшинському району Новогалещинської селищної ради (Кременчуцьке управління) за 2018 рік на підставі поданих податкових декларацій, а саме КП «Південукргеологія» нараховано плати самостійно по строку за 2018 рік згідно з податковим розрахунком по земельному податку № 9054443993 від 29.03.2018, якою відповідачем визначено узгоджене грошове зобов`язання:
- дата нарахування податкового зобов`язання 29.03.2018 - дата виникнення податкового боргу 29.03.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.03.2018 - дата виникнення податкового боргу 30.03.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.04.2018 - дата виникнення податкового боргу 30.04.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.05.2018 - дата виникнення податкового боргу 30.05.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.06.2018 - дата виникнення податкового боргу 30.06.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.07.2018 — дата виникнення податкового боргу 30.07.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.08.2018 — дата виникнення податкового боргу 30.08.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.09.2018 - дата виникнення податкового боргу 30.09.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.10.2018 - дата виникнення податкового боргу 30.10.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.11.2018 - дата виникнення податкового боргу 30.11.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.12.2018 - дата виникнення податкового боргу 30.12.2018, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.01.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.01.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,95 грн., залишок несплаченого боргу 6662,95 гривень.
30.01.2018 на суму заборгованості за податковими розрахунками по земельному податку № 9020887709 від 19.02.2016, № 9024030662 від 17.02.2017 в автоматичному режимі було нараховано пеню у загальному розмірі 7270,57 гривень.
За наслідками проведеної камеральної перевірки КП «Південукргеологія» з питань своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов`язань по земельному податку за жовтень-листопад 2016 року, складено акт від 31.01.2018 № 6061/16-31-12-07-22/01432150 на підставі якого прийняте податкове повідомлення-рішення «Ш» № 0008091207 від 14.02.2018, яким встановлено порушення строку сплати суми грошових зобов`язань з земельного податку з юридичних осіб визначеного п. 287.3 ст. 287 ПК України, внаслідок порушення строку сплати суми грошового зобов`язання на 335,364,365 календарних днів у розмірі 13325,95 грн. та зобов`язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 2665,18 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення направлене на адресу відповідача 14.02.2018 рекомендованим листом у порядку встановленому ст. 42 ПК України та вручене 16.02.2018.
За наслідками проведеної камеральної перевірки КП «Південукргеологія» з питань своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов`язань по земельному податку за грудень 2016 року, січень 2017 року складено акт від 22.06.2018 № 5824/16-31-12-04-22/01432150 на підставі якого прийняте податкове повідомлення-рішення «III» № 0039471207 від 22.06.2018, яким встановлено порушення строку сплати суми грошових зобов`язань з земельного податку з юридичних осіб визначеного п. 287.3 ст. 287 ПК України, внаслідок порушення строку сплати суми грошового зобов`язання на 364, 334 календарних днів у розмірі 6662,97 грн. та зобов`язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 1332,60 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення направлене на адресу відповідача 22.06.2018 рекомендованим листом у порядку встановленому ст. 42 ПК України та вручене 25.06.2018.
За наслідками проведеної камеральної перевірки КП «Південукргеологія» з питань своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов`язань по земельному податку за 2018 рік складено акт від 12.06.2018 № 5485/16-31-12-04-22/01432150 на підставі якого прийняте податкове повідомлення-рішення «ПС» № 0039471207 від 02.07.2018, яким встановлено порушення строків подання податкової звітності з земельного податку з юридичних осіб визначеного п. 286.2 ст. 286 ПК України та застосовано штрафні санкції у розмірі 170 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення направлене на адресу відповідача 02.07.2018 рекомендованим листом у порядку встановленому ст. 42 ПК України та вручене 06.07.2018;
3. По Козельшинському району Новогалещинської селищної ради (Кременчуцьке управління) за 2019 рік на підставі поданих податкових декларацій, а саме КП «Південукргеологія» нараховано плати самостійно по строку за 2019 рік згідно з податковим розрахунком по земельному податку № 9024744369 від 18.02.2019, якою відповідачем визначено узгоджене грошове зобов`язання:
- дата нарахування податкового зобов`язання 02.03.2019 - дата виникнення податкового боргу 02.03.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.03.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.03.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.04.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.04.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.05.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.05.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.06.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.06.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.07.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.07.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.08.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.08.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.09.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.09.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.10.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.10.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.11.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.11.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.12.2019 - дата виникнення податкового боргу 30.12.2019, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень;
- дата нарахування податкового зобов`язання 30.01.2020 - дата виникнення податкового боргу 30.01.2020, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,95 грн., залишок несплаченого боргу 6662,95 гривень;
4. По Козельшинському району Новогалещинської селищної ради (Кременчуцьке управління) за 2020 рік на підставі поданих податкових декларацій, а саме КП «Південукргеологія» нараховано плати самостійно по строку за 2020 рік згідно з податковим розрахунком по земельному податку № 9017461098 від 10.02.2020, якою відповідачем визначено узгоджене грошове зобов`язання:
- дата нарахування податкового зобов`язання 01.03.2020 - дата виникнення податкового боргу 01.03.2020, сума нарахованого податкового зобов`язання 6662,97 грн., залишок несплаченого боргу 6662,97 гривень.
Доказів оскарження в установленому законом порядку зазначених податкових повідомлень-рішень суду не надано.
Оскільки у встановлений законодавством строк Казенне підприємство «Південукргеологія» не сплатило самостійно визначені та узгоджені податкові зобов`язання, вони набули статусу податкового боргу.
Таким чином, судом встановлено та матеріалами справи підтвердженою заявлену позивачем суму заборгованості до стягнення у розмірі 269911,05 грн., яка підлягає стягненню судом з відповідача.
Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України визначено обов`язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом, та п. 57.1 ст. 57 ПК України, згідно якого платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом, підприємством не сплачено суму самостійно визначеного грошового зобов`язання протягом строку, визначеного Податковим кодексом України.
Відповідно до ст. 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв`язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Згідно з п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
На підставі п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно з вимогами п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У відповідності до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження , але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Згідно з п.87.1 ст.87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також сум надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (п.п. 95.1, 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України).
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до ст.59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У відповідності до приписів п.60.6 ст.60 Податкового кодексу України на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.
Податковим органом було сформовано податкову вимогу від 24.01.2019 року №242-16, яка була направлена платнику податків засобами поштового зв`язку, та вручена відповідачу 04.02.2019 року.
Відповідно до п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається.
У зв`язку з тим, що відповідач не відреагував на вищезазначену податкову вимогу та не погасив заборгованість, інші вимоги податковим органом не формувались.
Згідно з ст.ст. 67, 68 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори у порядку і у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України встановлено обов`язок платника податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Докази сплати відповідачем наявної у позивача заборгованості в розмірі 269911,05 грн., як і докази оскарження її у встановленому законом порядку у справі відсутні.
Частиною 1 п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Статтею 124 Конституції України визначено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а частиною 2 статті 19 Конституції України - що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Приймаючи до уваги усе вищевикладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена в добровільному порядку, доказів протилежного суду не надано, то суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що належить задовольнити.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд зазначає, що при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз (ч. 2. ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).
В даному випадку, такі витрати не мали місце.
Керуючись ст. ст. 241-246, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м.Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 43142831) до казенного підприємства «Південукргеологія» (вул. Чернишевського, 11, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 01432150) про стягнення заборгованості - задоволити повністю.
Стягнути кошти з рахунків за податковим боргом казенного підприємства «Південукргеологія» по платежу земельний податок з юридичних осіб в розмірі 269911,05 грн. (основний платіж 233858,61 грн., штрафні санкції – 16161,13 грн., пеня – 19891,31 грн.) на бюджетний рахунок: отг смт. Нова Галещина: № ЦА648999980334129811000016618, отримувач Козельщин. УК/отг. Н.Галещина/18010500, код отримувача: 38012473, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 18010500.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Ніколайчук