Постанова № 90060338, 24.06.2020, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
24.06.2020
Номер справи
346/2071/20
Номер документу
90060338
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 346/2071/20

Провадження № 3/346/1460/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2020 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

Суддя Коломийського міськрайонного суду Беркещук Б.Б. розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, громадянина України, за ст. 191 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 079380, ОСОБА_1 , 28.05.2020 року близько 11:00 год. під час перевірки умов зберігання зброї за адресою: с АДРЕСА_1 , виявлено, що зброя зберігається в одному сейфі зі зброєю, яка йому не належить, що є порушенням правил зберігання зброї.

Постановою суду від 02 червня 2020 року матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 191 ч.1 КУпАП повернуто до Коломийського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області на доопрацювання для належного оформлення справи та забезпечення явки правопорушника в судове засідання.

Однак, після доопрацювання справа повернулась до суду 23 червня 2020 року на розгляд без належного доопрацювання.

Вивчивши матеріали справи, вважаю, що Коломийський ВП ГУНП в Івано-Франківській області не виконав вимог постанови суду, та не направив до суду належно оформлених матеріалів справи, а тому, вважаю, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню на доопрацювання.

Так, до матеріалів справи долучено супровідний лист в якому зазначено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 191 ч.1 КУпАП, однак знову ж таки не конкретизовано, які саме правила зберігання були порушені, не викладено суті правопорушення.

Відповідно до вимог ст.ст.245,251,252,280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Статею 191 КУпАП встановлено відповідальність за порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів.

Диспозиція ст.191 КУпАП є бланкетною, тому слід зазначати зміст правопорушення з врахуванням того нормативного акта, що містить у собі вимоги до зберігання зброї.

Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені суть правопорушення, кваліфікуюча ознака, відсутні відомості щодо наявності чи відсутності у особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідного документу дозвільного характеру, не вказано, які саме правила зберігання були порушені, з посиланням на нормативні чи законодавчі акти, що встановлюють такі правила.

Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення містяться виправлення, що є недопустимим. У разі виявлення помилки допускаються виправлення за умови запису «Виправленому вірити» та підпису державного інспектора, що склав протокол.

Відповідно до п. 7 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015р. № 1376, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.

Верховний Суд України у своїй Постанові № 13 від 25 травня 1998 року, з наступними змінами, Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов`язані з корупцією, пункт 2, та в інших своїх позиціях, роз`яснив, що у випадку складання протоколів по справах про адмінправопорушення без додержання вимог ст.256 КУпАП, інші порушення закону, суддя зобов`язаний своєю постановою повернути такий протокол відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.

Вказані недоліки не дають можливості встановити судом наявності в діях ОСОБА_2 складу правопорушення, передбаченого ст.191 КУпАП, а тому протокол про адміністративне правопорушення слід повернути до Коломийського ВП ГУНП для належного оформлення.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 256, 268, 277, 283- 285 КпАП України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , жителя АДРЕСА_1 за ст. 191 КУпАП повернути на доопрацювання для належного оформлення Коломийському відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Беркещук Б. Б.