Рішення № 90040199, 24.06.2020, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
24.06.2020
Номер справи
461/4985/20
Номер документу
90040199
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №461/4985/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 червня 2020 року м.Львів

Галицький районний суд м. Львова

в складі: головуючої судді Волоско І.Р.

секретар судового засідання Скаб В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Львові справу за адміністративним позовом Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області (79007, м.Львів, вул.Січових Стрільців, 11, ЄДРПОУ 37831493) до громадянина Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про примусове видворення за межі території України, -

В С Т А Н О В И В:

ГУ ДМС України у Львівській області звернулись в суд з адміністративним позовом до громадянина Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про примусове видворення за межі території України, в якому просить видворити його за межі території України.

В обґрунтування позову покликаються на те, що громадянин Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 був доставлений до ГУ ДМС України у Львівській області. 24.06.2020 працівниками міграційної служби у Львівській області встановлено, що дана особа незаконно перебуває на території України. В подальшому було складено протокол про адміністративне правопорушення.

У судове засідання представник позивача Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Від представника позивача Книша С.М. скеровано в суд заяву про слухання справи за її відсутності. Позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити.

У судове засідання ОСОБА_2 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Від останнього подано в суд заяву про слухання справи за його відсутності. Позовні вимоги визнав повністю та не заперечує щодо їх задоволення.

Дослідивши матеріали справи, керуючись принципами верховенства права та законності, оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні в судовому засіданні аргументів учасників справі та доказів в їх сукупності, які є у справі, суд прийшов висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 23.06.2020 року працівниками Золочівського ВП ГУНП у Львівській області, в с. Словіта, Золочівського району, львівської області було виявлено та затримано був виявлений громадянин громадянина Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який порушив правила перебування іноземців на території України.

В ході проведення співбесіди з даним громадянином було встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прибув на територію України поза пунктом пропуску та проживав без документів на право проживання в Україні.

На момент перевірки документів, встановлено, що громадянин Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 знаходиться в Україні з порушенням правил перебування іноземних громадян, порушивши норми Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та вимогу п. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» а саме в діях Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі Ланка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 203 КУпАП.

За час свого перебування на території України, відповідач перевищив дозволений строк перебування на території України більше 90 днів на протязі 180 днів, визначений пунктом 2 Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України затвердженого Постановою КМУ №150 від 15.02.2012. Після закінчення визначеного для іноземців терміну перебування на території України (90 днів протягом 180 днів) зазначений громадянин ухилявся від виїзду з України, відмітки про продовження терміну перебування на території нашої держави в паспортному документі іноземця відсутні, законне джерело існування та підстави для подальшого перебування на території України відсутні.

За порушення правил перебування на території України, 30.05.2019 працівниками ГУ ДМС у Львівській області відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 складено протокол про адміністративне затримання MЛB №070229 за ознаками ч.1 ст.203 КУпАП та доставлено до ГУДМС України у Львівській області для вирішення питання про поміщення особи до ПТПІ.

Відповідно до п.п. 2, 5 Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 року № 150, іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в`їзду з держав з безвізовим порядком в`їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України. Строк перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, паспортні документи або документи, що підтверджують особу без громадянства, яких зареєстровано посадовою особою Держприкордонслужби, продовжується територіальними органами або підрозділами ДМС.

Відповідно до вимог ч.3ст.29 Закону №3773 іноземці або особи без громадянства, прийняті відповідно до міжнародного договору про реадмісію, які не мають законних підстав для перебування на території України, підлягають примусовому видворенню у разі, якщо між Україною і країною громадянської належності чи країною попереднього постійного проживання таких іноземців або осіб без громадянства відсутній договір про реадмісію.

Згідно ч. 1 ст. 30 Закону №3773 центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави. Частиною 5 цієї ж статті Закону передбачено, що рішення суду про примусове видворення іноземця або особи без громадянства виконується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, а стосовно іноземців та осіб без громадянства, затриманих ним у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України, - органом охорони державного кордону. Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове видворення здійснюється органом, за чиїм позовом суд прийняв рішення про примусове видворення. З метою контролю за виконанням іноземцем або особою без громадянства рішення про примусове видворення службові особи органу охорони державного кордону або центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, здійснюють супровід такого іноземця або особи без громадянства.

Частиною 5 ст.30 Закону №3773 передбачено, що рішення суду про примусове видворення іноземця або особи без громадянства виконується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, а стосовно іноземців та осіб без громадянства, затриманих ним у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України, - органом охорони державного кордону. Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове видворення здійснюється органом, за чиїм позовом суд прийняв рішення про примусове видворення. З метою контролю за виконанням іноземцем або особою без громадянства рішення про примусове видворення службові особи органу охорони державного кордону або центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, здійснюють супровід такого іноземця або особи без громадянства.

Згідно з ч. 4ст. 46 КАС України,іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Відповідно до вимог ч.1 ст.288 КАС України, позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову ГУ ДМС України у Львівській області про примусове видворення громадянина Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки відповідач порушив встановлені правила перебування іноземців на території України та перебував без дозволу на право перебування на території держави, постійного місця проживання та близьких родичів на території України не має, до органів та підрозділів міграційної служби з заявою і документами необхідними для вирішення питання про продовження строку перебування - не звертався, своїми діями порушив вимоги ст. ст. 9, 16, 23, 26 Закону №3773, що дає обґрунтовані підстави для прийняття рішення про його примусове видворення за межі території України.

Керуючись ст.ст.241-246, 288 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

позов задовольнити.

Видворити за межі території України громадянина Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 24 червня 2020 року.

Суддя І.Р.Волоско.