
Справа № 336/859/20
Пров. № 3/336/537/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Щаслива О. В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, за ознаками ч.2 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А:
4 лютого 2020 року, о 23 годині 54 хвилини, ОСОБА_1 керував автомобілем марки DAEWOO MATIZ, державний номер НОМЕР_1 біля буд. № 3 по вул. Бочарова в м. Запоріжжі в стані алкогольного сп`яніння. Огляд поводився за допомогою алкотестера DRAGER № 6820, за результатами якого було виявлено 2,33 % алкоголю в крові, чим порушив п 2.9 ПДД України. Правопорушення вчинене повторно протягом року.
В судове засідання 19.02.2020 року ОСОБА_1 не з`явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином співробітниками патрульної поліції. Причину неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не подав.
В судові засідання 13.03.2020 року та 01.04.2020 року він також, не з`явився, про день, час та місце слухання справи повідомлявся у встановленому порядку, його захисником надані заяви про відкладення розгляду справи у відсутність не лише доказів поважності причин неприбуття до суду, а навіть посилання на поважність цих причин.
Суддя використала усі процесуальні можливості щодо повідомлення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, про розгляд справи, проте ОСОБА_1 , не виконуючи процесуальних обов`язків своєчасно з`являтися до суду за викликом, затягує розгляд справи, що суддя розцінює як намагання уникнути відповідальності.
Звернення відповідача та його представника з заявами про відкладення судового розгяляду свідчать про обізнаність осіб про дати проведення судових засідань, а ці обставини у відповідності до ст. 268 КУпАП є підставою для розгляду справи у відсутність особи, що притягується до відповідальності.
З наведених міркувань суддя позбавлена можливості оцінити пояснення правопорушника, які в силу ст. 51 КУпАП є джерелом доказів в справі про адміністративне правопорушення, та вирішує протокол на підставі наданих Управліням поліції фактичних даних.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Винуватість правопорушника у вчиненні описаних дій підтверджує протокол про адміністративне правопорушення, який в силу вимог законодавства про адміністративні правопорушення є джерелом доказів (ст. 251 КУпАП).
До доказів винуватості також відносяться:
- розміщені на паперовому носії результати огляду особи на стан сп"яніння з використанням приладу "Драгер" (а. с. 4);
- акт огляду водія транспортного засобу на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а. с. 9);
- свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, чия чинність простирається до 12 вересня 2020 року (а. с. 10);
- пояснення осіб, у чиїй присутності проведений огляд (а. с. 6-7);
- рапорт співробітника поліції, який склав протокол про адміністративне правопорушення (а. с. 13);
- відеозапис події, наданий управлінням патрульної поліції (а. с. 19).
Згідно із ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Проведення цього огляду внормоване «Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008 року.
Відповідно до п. 3 «Порядку…» огляд проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом;
лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
В силу п. 4 огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
Описані положення нормативних актів, які внормовують порядок направлення водіїв для медичного огляду, приписують обов`язкове залучення свідків для констатації відмови водіїв від проходження такого огляду.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення випливає, що автор протоколу дотримався законодавчо встановленого порядку проведення огляду з метою виявлення стану сп`яніння .
За змістом ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Правопорушник жодного разу не з`явився до суду з метою захисту свого права, висловлення позиції щодо висунутого проти нього обвинувачення, не протиставив сукупності фактичних даних, що викривають правопорушника, жодного з аргументів, розпорядившись своїми правами на власний розсуд.
За таких обставин суддя вважає сукупність наданих автором протоколу доказів достатньою для їхнього використання на користь визнаного доведеним обвинувачення.
Дії правопорушника містять ознаки складу правопорушення, яке передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП: керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинене повторно протягом року.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, суд вважає за необхідне призначити передбачене санцією статті покарання у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, не вбачаючи підстав для звільнення особи від відповідальності.
Керуючись ст. ст. 130, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 (ІПН - НОМЕР_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафа в розмірі 20400 грн. (двадцять тисяч чотириста) 00 коп. (UA708999980313000149000008001, отримувач: ГУК у Запорізькій області, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37941997 Банк: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету : 21081300, призначення платежу – адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік, а також судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. в дохід держави (на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач: ГУК у м. Києві, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету : 22030106).
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга в Запорізький апеляційний суд через суд, який виніс постанову протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Роз`яснити правопорушнику, що в разі несплати штрафа у встановлений ст. 307 КУпАП строк, постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається на примусове виконання у відділ державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, у відповідності до ч. 2 ст. 308 КУпАП, стягується у подвійному розмірі штрафу - в розмірі 40800 грн. (сорок тисяч вісімсот) 00 коп.
Суддя О.В. Щаслива
Строк пред`явлення виконавчого документу « »___20___р.
Постанова набрала законної сили « »____20____р.
Дата видачі « »____20____р.