Рішення № 90027399, 24.06.2020, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2020
Номер справи
540/909/20
Номер документу
90027399
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/909/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Херсоні ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної ради у м. Херсоні ради (далі - відповідач, УПСЗН Дніпровської районної ради у м. Херсоні ), в якому просить:

- визнати протиправною відмову відповідача у поновленні виплати ОСОБА_1 житлової субсидії, призначеної на період з 01.05.2019 до 30.04.2020, викладену у листі від 10.02.2020 № 02/1011;

- зобов`язати відповідача поновити ОСОБА_1 виплату житлової субсидії, призначеної на період з 01.05.2019 до 30.04.2020 з проведенням відповідного перерахунку.

Ухвалою від 29.04.2020 відкрите провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що їй була призначена житлова субсидія по оплаті житлово-комунальних послуг на період з травня 2018 року до 30 квітня 2019 року, яка була продовжена в автоматичному режимі на період з 01.05.2019 до 30.04.2020. Проте, 20 червня 2019 року відповідач прийняв рішення про відміну житлової субсидії. Не погоджуючись із зазначеним рішенням та вважаючи його протиправним, позивач звернулась з позовною заявою до суду. Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 13.01.2020 у справі № 540/2242/19 визнано протиправним та скасовано рішення УПСЗН Дніпровської районної ради у м. Херсоні від 20.06.2019 щодо припинення субсидії ОСОБА_1 . Вказаним рішенням встановлено, що в результаті помилки відповідача, в зв`язку із перерахунком раніше призначеної субсидії (за заявою позивача) на збільшену площу, виникла переплата за лютий місяць 2020 року у сумі 1801 грн. 59 коп., яку позивач отримала готівковими коштами в березні 2020 року. Разом з тим, судом встановлено, що чинним законодавством не передбачено припинення надання субсидії чи не призначення субсидії на наступний період у разі наявності надміру виплачених сум субсидій споживачеві, які утворились через помилку уповноваженого органу у разі відсутності зловживань з боку отримувача субсидії. Вказане рішення набрало законної сили 18.02.2020, після чого ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою про призначення житлової субсидії, проте, відповідач протиправно відмовляє у поновлені субсидії та здійсненні відповідного перерахунку, посилаючись на наявність переплати субсидії за лютий 2019 року на суму 1801,59 грн., не зважаючи на те, що питання наявності переплати та неправомірності дій відповідача у зв`язку з цим було предметом розгляду у справі № 540/2242/19. Посилаючись на викладене, просить задовольнити позовні вимоги повністю.

14.05.2020 відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначив, що відповідно до п.п. 5 прим 1 п. 6 Положення № 848 від 21.10.1995, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення. Оскільки станом на 13.05.2020 ОСОБА_1 не повернула надміру виплачену суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання (за лютий 2019 року) на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у сумі 1801,59 грн., відповідач вважає, що діє на підставі та в межах повноважень, передбачених чинним законодавством та не порушує законних інтересів позивача. Крім того, рішенням Херсонського окружного адміністративного суду позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково. Суд визнав протиправним та скасував рішення УПСЗН Дніпровської районної ради у м. Херсоні від 20.06.2019 про відміну субсидії ОСОБА_1 , призначену з 01.05.2019 до 30.04.2020. При цьому суд відмовив у задоволенні вимоги щодо зобов`язання УПСЗН Дніпровської районної ради у м. Херсоні винести рішення про призначення субсидії на неопалювальний період 2019 року з проведенням відповідного перерахунку. Отже, дане рішення суду не має зобов`язального характеру щодо призначення позивачу субсидії. За наведених обставин, просить відмовити у задоволенні позову.

Позивач у відповіді на відзив просив суд доводи та аргументи УПСЗН Дніпровської районної ради у м. Херсоні, викладені у відзиві на позовну заяву, відхилити.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені ст.ст. 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 КАС України, а також інші процесуальні строки, продовжуються на строк дії такого карантину.

Таким чином, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступне.

З травня 2018 року по квітень 2019 року ОСОБА_1 призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, яка була продовжена в автоматичному режимі з травня 2019 року по квітень 2020 року.

18.03.2019 на підставі заяви ОСОБА_1 від 11.02.2019, відповідач прийняв рішення (Протокол № 10) щодо призначення позивачу субсидії на збільшену площу, а саме - 63,53 кв.м. та провів перерахунок субсидії на період з 01.01.2019 до 30.04.2019.

Рішенням УПСЗН Дніпровської районної ради у м. Херсоні від 20.06.2019 відмінено ОСОБА_1 призначення житлової субсидії на період з 01.05.2019 до 30.04.2020 у зв`язку із переплатою за лютий 2019 року, яку позивач отримала у березні 2019 у сумі 1801,59 коп.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 13.01.2020 у справі №540/2242/19, яке набрало законної сили 18.02.2020, позов ОСОБА_1 задоволений частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної ради в м. Херсоні від 20.06.2019 про відміну в призначенні житлової субсидії ОСОБА_1 . Відмовлено ОСОБА_1 у задоволенні позовної вимоги про зобов`язання відповідача призначити ОСОБА_1 субсидію на не опалювальний період 2019 року з проведенням перерахунку, оскільки суд вважає, дану вимогу передчасною.

Після набрання законної сили рішенням від 13.01.2020 у справі № 540/2242/19, позивач звернулась до відповідача із заявою про призначення житлової субсидії.

10.02.2020 відповідач листом № 02/1011 повідомив позивача про те, що розпорядженням начальника управління від 23.01.2020 рішення комісії від 20.06.2019 про відміну житлової субсидії, призначеної з 01.05.2019 до 30.04.2020 скасоване. Також відповідач зазначив, що для прийняття рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії з травня 2019 року, позивачу необхідно добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії, або підписати угоду про намір добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії у сумі 1801,59 грн.

Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернулася до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій визначається положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" затверджено Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі – Положення № 848).

Відповідно до пункту 3 Положення № 848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком

Пунктом 4 Положення № 848 (в редакції станом на 10.01.2020) визначено, що право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначаються у разі, коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення. Якщо для опалення житлового приміщення (будинку) одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ, та/або електрична енергія, соціальні нормативи для опалення (теплопостачання) приміщення (будинку) під час розрахунку житлової субсидії застосовуються тільки на одну комунальну послугу. Якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого опалення (теплопостачання) і громадяни для обігріву приміщень використовують побутові електроприлади, для розрахунку житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення (п.п. 6-8 Положення № 848).

Відповідно до пп. 6 п. 14 Положення № 848 (п.п. 5-1 п. 6 Порядку № 848 у редакції, чинній на момент винесення рішення від 20.06.2019 про відміну субсидії) житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), зокрема, якщо громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її одержання на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або не сплачує суми до повернення, визначені відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення.

Згідно з п. 15 Положення № 848 за наявності умов, зазначених у п. 14 цього Положення, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії з урахуванням конкретних обставин, що склалися, крім випадків, зазначених у пп. 1 (за винятком житлових приміщень (будинків), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку, а також житлових приміщень, якими забезпечено за рахунок державного чи місцевого бюджету осіб з інвалідністю з ураженнями опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках) і пп. 7 пункту 14 цього Положення (за винятком осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти).

Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Згідно з п. 78 Положення № 848 після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому періоді, крім домогосподарств: у складі яких є особи, зазначені у пп. 3 пункту 14 цього Положення (за винятком осіб, зазначених в абз. 6 та 7 пп. 3 п. 14 цього Положення); у складі яких є внутрішньо переміщені особи; у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб; які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива; які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

Пунктами 79-80 Положення № 848 передбачено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому п.п. 50-59 цього Положення, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення, непризначення, відмову в призначенні житлової субсидії або подання документів на розгляд комісії та інформують про прийняте рішення громадян у порядку, визначеному п. 61-63 цього Положення. Домогосподарствам, зазначеним у п. 78 цього Положення, призначення житлової субсидії на наступний строк здійснюється після подання нових заяви та декларації.

Таким чином, відповідно до змісту п.п. 78, 79 структурні підрозділи з питань соціального захисту населення після закінчення строку отримання житлової субсидії на основі самостійно зібраної необхідної інформації, стосовно призначення житлової субсидії на наступний період приймають одне з таких рішень:

- призначення житлової субсидії;

- непризначення житлової субсидії;

- відмову в призначенні житлової субсидії;

- подання документів на розгляд комісії.

Відповідно до п.п. 61-63 Положення № 848 у разі прийняття рішення про: призначення (непризначення) житлової субсидії, відмову в призначенні житлової субсидії, подання документів щодо призначення житлової субсидії на розгляд комісії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття.

Заявник має право оскаржити до комісії або до суду рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення щодо розміру призначеної субсидії або про відмову в призначенні житлової субсидії, а також рішення щодо подання документів на розгляд комісії (п. 64 Положення № 848).

Крім того, п.п. 119-120 Положення № 848 передбачені випадки припинення надання раніше призначеної субсидії на підставі рішення комісії за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг та за рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, відповідно, у разі настання таких випадків: домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість за житлово-комунальні послуги; громадянин не виконує зобов`язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг; у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії; громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у п. 90 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення; під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії; виникнення обставин, зазначених у п. 18 цього Положення; виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи; громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.

На підставі викладеного, суд вважає, що законодавство не передбачає такої підстави припинення виплати вже призначеної житлової субсидії, як не повернення споживачем надміру перерахованої (виплаченої) суми житлової субсидії за попередні періоди її одержання.

Водночас, суд відмічає, що п. 125 Положення № 848 передбачено, що у випадках, зазначених в абз. 4-7 п. 119 цього Положення, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином, а сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, повертається управителем, об`єднанням, виконавцем комунальних послуг шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії.

У разі призначення житлової субсидії громадянину на наступний період структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може утримувати суму надміру виплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум субсидій шляхом їх зменшення не більш як 20 відсотків.

У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується органом, який призначив житлову субсидію, у судовому порядку (п. 127 Положення № 848).

Суд зазначає, що рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 13.01.2020 у справі № 540/2242/19, яке набрало законної сили 18.02.2020, скасоване рішення відповідача від 20.06.2019 про відміну ОСОБА_1 субсидії, призначеної на період з 01.05.2019 до 30.04.2020, тобто відновлено попередній стан позивача, тобто, вважається, що житлова субсидія на період з 01.05.2019 до 30.04.2020 призначена.

На підставі викладеного, суд не бере до уваги посилання відповідача у листі від 10.02.2020 № 02/1011 на п.п. 5-1 п. 6 Положення № 848 (у новій редакції – пп. 6 п. 14 Положення № 848) щодо того, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період) у разі не повернення надміру перерахованих (виплачених) сум вказаної субсидії за попередні періоди її одержання, оскільки після набрання законної сили рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 13.01.2020 у справі № 540/2242/19, вважається, що вказана субсидія має статус вже призначеної.

Відтак, у зв`язку з тим, що положення чинного законодавства не передбачають такої підстави припинення надання раніше призначеної субсидії, як не повернення надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії у попередньому періоді, суд приходить до висновку, що відповідач вчинив протиправну бездіяльність, що виразилася у не вчиненні будь-яких дій, спрямованих на продовження виплати ОСОБА_1 субсидії, призначеної на період з 01.05.2019 до 30.04.2020 .

Одночасно, суд зауважує, що у зв`язку із виникненням ситуації, коли в умовах призначеної житлової субсидії, ОСОБА_1 не повернула надміру перераховані (виплачені) суми вказаної субсидії за попередні періоди її одержання у розмірі 1801,59 грн, що встановлене рішенням від 13.01.2020 у справі № 540/2242/19, то підлягає застосуванню п. 125 Положення № 848, про утримання суми надміру виплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум субсидій шляхом їх зменшення не більш як 20 %.

Відповідно до ст. 19 ч. 2 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірність дій щодо не продовження виплати позивачу житлової субсидії за період з 01.05.2019 до 30.04.2020.

З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку про захист порушеного права позивача шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не вчинення дій, спрямованих на продовження виплати ОСОБА_1 субсидії, призначеної на період з 01.05.2019 до 30.04.2020 та зобов`язання відповідача здійснити виплату позивачу житлової субсидії призначеної на період з 01.05.2019 до 30.04.2020 з проведенням відповідного перерахунку та з урахуванням висновків суду стосовно утримання суми надміру виплаченої житлової субсидії за попередні періоди її одержання.

Відтак, суд задовольняє позовні вимоги ОСОБА_1 у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки ухвалою від 29.04.2020 позивачу відстрочено сплату судового збору до ухвалення рішення в адміністративній справі, а за результатами розгляду суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, то судовий збір у сумі 840,80 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь ТУ ДСА в Херсонській області.

Керуючись ст.ст. 9, 14, 73-78, 90, 139, 242- 246, 250, 255, 262 КАС України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної ради у м. Херсоні ради (код ЄДРПОУ 37542181, 73036, м. Херсон, вул. Перекопська, 166) щодо не вчинення дій з продовження виплати ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) житлової субсидії, призначеної на період з 01.05.2019 до 30.04.2020.

Зобов`язати управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної ради у м. Херсоні ради (код ЄДРПОУ 37542181, 73036, м. Херсон, вул. Перекопська, 166) здійснити виплату ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) житлової субсидії, призначеної на період з 01.05.2019 до 30.04.2020 із проведенням відповідного перерахунку та з урахуванням висновків суду щодо утримання суми надміру виплаченої житлової субсидії за попередні періоди її одержання.

Стягнути до Державного бюджету України (р/р № UA908999980313111256000026001, ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету-22030106) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 840 (вісімсот сорок) грн 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної ради у м. Херсон (код ЄДРПОУ 37542181, 73036, м. Херсон, вулиця Перекопська, 166).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені ст.ст. 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 КАС України, а також інші процесуальні строки, продовжуються на строк дії такого карантину.

Суддя О.Й. Кисильова

кат. 108060200