
Дата документу 16.06.2020
ЄУ № 942/469/20
Провадження №3/942/287/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2020 року смт. Новопсков
Луганська область
Новопсковський районний суд Луганської області у складі судді Чалого А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , виданий Новопсковським РВ УМВС 27.11.1961, яка працює сільським головою Закотненської сільської ради Новопсковського району Луганської області, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді голови Закотненської сільської ради Новопсковського району Луганської області, до повноважень якої входить забезпечення доступу до публічної інформації, за місцем роботи за адресою: вул. Айдарська, 8, АДРЕСА_2 . АДРЕСА_1 , не вжила заходів щодо своєчасного оприлюднення інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, обов`язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації», чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 212-3 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнала та пояснила, що доступ до мережі Інтернет є нестійким, у зв`язку з чим виникають проблеми з доступом до Єдиного державного веб-порталу відкритих даних. Зазначила, що в штатному розкладі Закотненської сільської ради Новопсковського району Луганської області не передбачено посади спеціаліста, який володіє спеціальними знаннями у сфері комп`ютерних програм.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до диспозиції частини 1 ст. 212-3 КУпАП адміністративним правопорушенням є неоприлюднення інформації, обов`язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Згідно з вимогами частин 1 та 4 ст. 10-1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання. Розпорядники інформації зобов`язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначаються Кабінетом Міністрів України. При цьому до такого переліку Кабінет Міністрів України обов`язково включає інформацію, доступ до якої у формі відкритих даних передбачено законом.
Кабінетом Міністрів України постановою від 21 жовтня 2015 р. № 835 затверджено Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, яке визначає вимоги до формату і структури наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, періодичність оновлення та порядок їх оприлюднення, а також перелік таких наборів даних.
Пунктом 2 Положення передбачено, що набір даних сукупність однорідних значень (записів) даних і метаданих, що їх описують; оприлюднення набору даних - завантаження набору даних розпорядником інформації та забезпечення доступу до нього держателем порталу після проходження модерації.
Відповідно до пункту 4 Положення набори даних завантажуються та регулярно оновлюються розпорядником інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
В додатку до Положення знаходиться Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, в якому передбачено, зокрема, набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних органами місцевого самоврядування.
Відповідно до пунктів 1, 2, 5, 6, 7, 10 частини четвертої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» сільський, селищний, міський голова: забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету; вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради; вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України; здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету; призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
Згідно ч. 1 ст. 16 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації відповідає за визначення завдань та забезпечення діяльності структурного підрозділу або відповідальної особи з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації, відповідальних за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запиту на інформацію, надання консультацій під час оформлення запиту, а також за оприлюднення інформації, передбаченої цим Законом.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 212-3 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення від 14.04.2020, в якому зазначено обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 212-3 КУпАП; скріншотом з Порталу відкритих даних, з якого вбачається відсутність жодного набору даних у Закотненській сільській раді Новопсковського району Луганської області;
письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 14.04.2020.
Таким чином, суд, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши всі обставини справи вважає доведеним факт неоприлюднення ОСОБА_1 інформації, обов`язкове оприлюднення якої передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації», тому її дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 ст. 212-3 КУпАП.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 суд враховує: характер вчиненого нею правопорушення, ступінь її вини у вчиненому правопорушенні, передбаченого частиною 1 ст. 212-3 КУпАП та доходить переконання, що стосовно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції частини 1 ст. 212-3 КУпАП у виді штрафу. Застосування судом до ОСОБА_1 такого адміністративного стягнення є необхідним для досягнення мети його застосування.
З огляду на викладене та зважаючи на вимоги статті 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної частиною 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір».
Керуючись статтями 23, 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 25 (двадцяти п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 425 (чотириста двадцять п`ять) гривень00 коп.
Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачено ОСОБА_1 добровільно, протягом 15 днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу на рахунок UA758999980313040106000012223, Код 37942461, одержувач: УК у Новоп.р-ні/НОВОПСКОВ /21081100, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП).
У разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу, а саме 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн (чотириста двадцять грн 40 коп.) - отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Строк пред`явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців з моменту її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-тиденного строку для її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Новопсковський районний суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги в десяти денний строк з дня винесення постанови.
Суддя Новопсковського районного суду
Луганської області А.В. Чалий