
Справа №: 398/1286/20
провадження №: 3/398/629/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
"24" червня 2020 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Коліуш Г. В., з участю секретаря судового засідання Хілевич Ю.П., прокурора Болгаріна Ю.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Олександрії справу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , уродженця м. Олександрії, Кіровоградської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого на посаді старшого механіка групи слюсарно-механічного ремонту технічно експлуатаційної частини в/ч 2269 Національної Гвардії України, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшов протокол № 99/20 від 25.04.2020 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу ОСОБА_1 , будучи станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року суб`єктом декларування в розумінні Закону, а саме: особою, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» заступником начальника підрозділу 10 державної пожежно-рятувальної частини м. Олександрія 2 державного пожежно-рятувального загіну Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2019р. до 01.04.2019р. в порушення вимог абзацу 2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», яким встановлено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (після звільнення), а саме 06.06.2019 року о 19 год. 10 хв., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав в повному обсязі, пояснив, що забув вчасно подати деларацію після звільнення.
Прокурор Болгарін Ю.С. в судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 є суб`єктом декларування, в період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року мав фізичну та технічну можливість подати декларацію, тобто в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
11.11.2008 року на підставі наказу №680 о/с Головного управління МНС України в Кіровоградській області, ОСОБА_1 призначено пожежним 11-ї підпорядкованої державної пожежної частини м. Олександрії ГУ МНС України в Кіровоградській області.
06.10.2017 року на підставі наказу №434 управління ДСНС України в Кіровоградській області, ОСОБА_1 призначено заступником начальника 10 державної пожежно-рятувальної частини м. Олександрії 2 державного пожежно-рятувального загону управління ДСНС України в Кіровоградській області з 06 жовтня 2017 року.
13 квітня 2018 року на підставі наказу №151 управління ДСНС України в Кіровоградській області, ОСОБА_1 звільнено із служби цивільного захисту у запас та виключено з кадрів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Відповідно до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 цього Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту І пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, ОСОБА_1 будучи особою, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» повинен був подати електронну декларацію після звільнення у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.
Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно подав електронну декларацію, а саме 06.06.2019 року. В ході судового розгляду поважних причин для несвоєчасної подачі електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було.
Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до примітки до зазначеної статті суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується доказами, дослідженими судом під час розгляду справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 99/20 від 25.04.2020 року, з яким ОСОБА_1 ознайомлений; наказом №680 о/с від 11.11.2008 року Головного управління МНС України в Кіровоградській області; наказом №434 від 06.10.2017 року управління ДСНС України в Кіровоградській області, згідно з яким ОСОБА_1 призначено заступником начальника 10 державної пожежно-рятувальної частини м. Олександрії 2 державного пожежно-рятувального загону управління ДСНС України в Кіровоградській області з 06 жовтня 2017 року; наказом №151 від 13 квітня 2018 року управління ДСНС України в Кіровоградській області, згідно з яким ОСОБА_1 звільнено із служби цивільного захисту у запас та виключено з кадрів Державної служби України з надзвичайних ситуацій; витягом з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо подання ОСОБА_1 декларації після звільнення 06.06.2019 року, поясненнями правопорушника, а також іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини вчинення правопорушення, особу винного, враховуючи наявність обставини, що пом`якшує його відповідальність - визнання своєї вини та відсутність обтяжуючих обставин, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі, яке є достатнім заходом впливу і буде сприяти його вихованню в майбутньому.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.280, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Штраф вноситься порушником в установу банку України. Назва платежу "Адміністративні штрафи та інші санкції по м. Олександрія», № рахунку – UA808999980313080106000011006, Назва одержувача коштів: Олександр. УК/Олександр. р-н.//21081100 (код – 37944584), Банк одержувача – Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 21081100 призначення платежу *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 420 грн. 40 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106; рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; призначення платежу - судовий збір, адміністративне правопорушення, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Коліуш Г. В.