Постанова № 90008442, 23.06.2020, Черняхівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
23.06.2020
Номер справи
293/108/20
Номер документу
90008442
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №293/108/20

Провадження № 3/293/330/2020

23 червня 2020 року смт.Черняхів

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого- судді Бруховського Є.Б.

секретаря судового засідання Давиденко Л.П.

з участю прокурора Колосовського В.Я.

правопорушниці ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Черняхів матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР Національної поліції України щодо:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки та мешканки АДРЕСА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , не працюючої, депутата Великогорбашівської сільської ради Черняхівського району Житомирської області,

за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 перебуваючи на посаді депутата Великогорбашівської сільської ради Черняхівського району Житомирської області, яка відноситься до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно за 2018 рік, без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування а саме 01.12.2019 року, в той час як таку декларацію за 2018 рік повинна була подати до 01.04.2019 року шляхом заповнення відповідної форми в особистому кабінеті користувача на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Правопорушниця ОСОБА_1 в судовому засіданні, свою вину не визнала, та зазначила, що оскільки 25.02.2019 року вона подавала декларацію кандидата на посаду провідного спеціаліста ЦНАП Овруцької міської ради, де вказала все наявне майно та доходи членів сім`ї за 2018 рік, а тому не вважала за неообхідне подавати повторно щорічну декларацію за 2018 рік. Також просила закрити провадження по справі у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, а саме по закінченню трьох місяців з дня вчинення правопорушення.

Прокурор Колосовський В.Я. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просив визнати її винною у вчиненні даного адміністративного правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 грн.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:

Так, 10 листопада 2015 року на першій сесії Великогорбашівської сільської ради 7 скликання головою Великогорбашівської територіальної виборчої комісії ОСОБА_2 оголошено про підсумки виборів до вказаної сільської ради та визнано повноваження депутатів сільської ради сьомого скликання в тому числі депутата по округу № 2 ОСОБА_1 .

Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Частиною 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частині першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.

Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Крім цього, згідно п.2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація, (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Тобто, ОСОБА_1 була зобов`язана подати декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік до 01.04.2019 року шляхом заповнення відповідної форми в особистому кабінеті користувача на веб - ресурсі https://public.nazk.gov.ua, однак подала декларацію за 2018 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 01.12.2019 року, тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 порушила порядок, передбачений частиною 1 статті 45 Закону, а саме у передбачений законодавством термін не подала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік за формою, що визначається Національним агентством.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП за №4 від 09.01.2020 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП; копіяєю декларацій; письмовими поясненнями правопорушника та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Посилання ОСОБА_1 на той факт, що нею як кандидатом на посаду провідного спеціаліста ЦНАП Овруцької міської ради подано декларацію за 2018 рік, а тому в повторній подачі такої декларації не має необхідності, суд до уваги не приймає з підстав, що законодавець чітко розмежовує порядок подачі декларацій осіб, які претендують на вакантні посади державної служби та щорічні декларації.

Підстав для закриття провадження по справі за закінченням строків накладення адміністративного стягнення не встановлено.

Так відповідно до ч.4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, днем виявлення правопорушення відповідно до матеріалів справи є день складання протоколу про адміністративне правопорушення - 09.01.2020 року, два роки з дня вчинення правопорушення не минуло, а також те, що постановою суду від 22.05.2020 року строк розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП зупинено.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вищенаведеними діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП в зв`язку з накладенням на правопорушницю адміністративного стягнення, суд стягує з неї судовий збір.

Керуючись ч.1 ст.172-6, ст. 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. на р/р - UA468999980313060106000006604, отримувач УК у Черняхівському районі/ Черняхівський район/21081100, код отримувача 37684003; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. на користь держави (адреса: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601; код ЄДРПОУ 26255795); отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)".

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено та потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя: Є.Б. Бруховський