
Справа №461/4074/20
П О С Т А Н О В А
18 червня 2020 року суддя Галицького районного суду м. Львова Фролова Л.Д.,
за участі:
секретаря Рудницької А.О.,
представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - адвоката Александрова Д.О.,
представника митного органу Бедрія М.Б.,
розглянувши матеріали справи про порушення, митних правил відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває зазначена справа про порушення митних правил.
В судовому засіданні представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, заявив клопотання про закриття провадження у справі. Свої вимоги мотивував тим, що у провадженні ГУ ДФС у Львівській області триває досудове розслідування кримінального провадження № 32020140000000013 за ч. 1 ст. 204 КК України за фактом переміщення 30 січня 2020 року ОСОБА_1 сигарет різних марок через митний кордон України.
Представник Галицької митниці Держмитслужби проти задоволення клопотання заперечив.
Статтею 458 МК України передбачено, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає у разі, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Частина 1 ст. 483 МК України передбачає адміністративну відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
У той самий час, кримінальна відповідальність за ч. 1 ст. 204 КК України настає за незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів.
Предметом злочину є: 1) алкогольні напої; 2) тютюнові вироби; 3) інші підакцизні товари. Для застосування ч. 1 ст. 204 необхідно встановити, що підакцизні товари як предмет передбаченого цією нормою злочину були виготовлені незаконно.
Об`єктивна сторона злочину полягає у таких діях: 1) придбання незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів; 2) зберігання таких товарів; 3) їх транспортування; 4) збут незаконно виготовлених підакцизних товарів.
Збут означає будь-які сплатні чи безоплатні форми реалізації підакцизних товарів, внаслідок чого вони переходять у володіння і розпорядження іншої особи (наприклад, дарування, обмін, передача в рахунок погашення боргу, відшкодування завданих збитків або як оплата виконаної роботи чи наданих послуг). Поняттям збуту охоплюється оптова і роздрібна торгівля підакцизними товарами, у т.ч. на розлив.
Під час збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв і тютюнових виробів можуть використовуватись незаконно виготовлені, незаконно отримані або підроблені марки акцизного збору, у зв`язку з чим дії винних потребують додаткової кваліфікації за ст. 216. Збут товарів, виготовлених із недоброякісної сировини, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків, тягне посилену кримінальну відповідальність (ч. 3 ст. 204 КК України).
Транспортування - це переміщення підакцизних товарів транспортом (наземним, водним, повітряним) з одного місця в інше в межах України. Незаконне переміщення зазначених товарів через митний кордон України за наявності до цього підстав може розглядатись як контрабанда (ст. 201 КК України).
Об`єктивна сторона ж порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України полягає у переміщення або діях, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, що виключає об`єктивна сторона злочину за ч. 1 ст. 204 КК України.
З урахуванням викладеного, з огляду на те, що об`єктивні сторони кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 204 КК України та адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, є різними та взаємовиключними, суд вважає, що кримінальне провадження № 32020140000000013 не виключає провадження у справі про порушення митних правил.
Керуючись ст.ст. 527-528 МК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання адвоката Александрова Д.О. про закриття провадження у справі у зв`язку здійсненням досудового розслідування управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області кримінального провадження № 32020140000000013 за ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України.
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті, в судовому засіданні 18 червня 2020 року проголошено її вступну та резолютивну частини.
Повний текст постанови виготовлений 22 червня 2020 року.
Постанова остаточна, в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Д. Фролова