Ухвала суду № 89998403, 22.06.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.06.2020
Номер справи
640/13433/20
Номер документу
89998403
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22 червня 2020 року м. Київ № 640/13433/20

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

за позовом ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора (Генеральний прокурор Венедіктова І.В.) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з позовом до Офісу Генерального прокурора (01011, м.Київ, вул. Різницька, будинок 13/15, код ЄДРПОУ 00034051), в якому просить суд:

- визнати протиправними (незаконними) дії (відмова надати запитувану інформацію) та бездіяльність (ненадання відповіді на запит) Генерального прокурора України Венедіктової І.В. та/або іншої уповноваженої особи Офісу Генерального прокурора щодо відмови надати та у ненаданні достовірної, точної та повної публічної інформації, а також відповідних копій документів на запит від 02.05.2020.

- зобов`язати Генерального прокурора України Венедіктової І.В. та/або іншу уповноважену особу Офісу Генерального прокурора вчинити дії, повідомити:

- чи мають право Генеральний прокурор України та/або інші уповноважені особи органів прокуратури змінювати підслідність встановлену статтею 216 КПК України в частині надання права слідчим органів Національної поліції здійснювати досудове розслідування злочинів (кримінальних правопорушень), що вчинені працівниками правоохоронних органів, в тому числі міліції МВС та Національної поліції України.

- якими Законами та підзаконними нормативно-правовими актами внормовано право Генерального прокурора України та/або інших уповноважених осіб органів прокуратури змінювати підслідність всупереч норм статті 216 КПК України в частині надання права слідчим органів Національної поліції здійснювати досудове розслідування злочинів (кримінальних правопорушень), що вчинені працівниками правоохоронних органів, в тому числі міліції МВС та Національної поліції України (зазначити повні реквізити).

- яким наказом Генеральної прокуратури України (іншим адміністративно- розпорядчим документом, тощо) встановлено порядок визначення, зміни підслідності та контролю дотримання правил підслідності органами прокуратури в кримінальних провадженнях (зазначити повні реквізити).

- які правові наслідки настають для слідчого Національної поліції та прокурора в кримінальному провадженні в зв`язку із свідомим здійсненням ними своїх повноважень у кримінальному провадженні з явним порушенням правил підслідності внормованими статтею 216 КПК України.

-надати копії підзаконних нормативно-правових актів (наказів, розпоряджень, тощо) щодо визначення підслідності, зміни підслідності, контролю за дотриманням правил підслідності органами прокуратури, зокрема прокурорами в кримінальних провадженнях, що ухвалювались Генеральним прокурором України та діяли в період з 01.01.2015 по теперішній час.

- стягнути на мою користь з Офісу Генеральної прокуратури моральну шкоду завдану протиправними (незаконними) діями та бездіяльністю Генерального прокурора України та/або іншої уповноваженої особи Офісу Генерального прокурора в розмірі 3 000 000 грн.

Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст. 160 КАС України позовна заява подається у письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Адміністративний позов разом з додатками надійшов до суду в електронному вигляді. Останній містить відмітку про те, що документ сформований в системі "Електронний суд" 16.06.2020.

Статтею 1 Закону України "Про електронний цифровий підпис" визначено, що електронний цифровий підпис - вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Відповідно до розділу VІІ Перехідних положень КАС України, пункту 15 частини 1 розділу VІІ Перехідних положень КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи:

15.1) подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі;

15.2) позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду в день надходження документів;

15.3) розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі;

До дня реєстрації суб`єкта владних повноважень в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі та отримання ним офіційної електронної адреси надсилання судом суб`єкту владних повноважень текстів повісток, копій судових рішень здійснюється за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу (пункт 16 частини 1 розділу VІІ Перехідних положень КАС України).

Відповідно до розділу VІІ Перехідних положень КАС України, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацію України у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Станом на день подачі зазначеного адміністративного позову, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує, а тому відсутня можливість зареєструвати офіційні електронні адреси в цій системі та подати процесуальні документи в електронній формі за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".

Враховуючи викладене, до початку функціонування в Україні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи всі документи мають подаватися в паперовому вигляді.

Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 160 КАС України, а також вимогам статті 161 КАС України.

В силу частини 1 статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Разом з тим, позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ст. ст. 160,161 КАС України, а саме: відсутня копія позовної заяви та всіх документів, що додаються до неї для відповідача.

Згідно ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Виявлений недолік необхідно усунути шляхом надання у паперовому вигляді примірників позовної заяви приведеної у відповідність до вимог ст. 159-161 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до кількості учасників справи.

Керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .

2.Встановити позивачу строк у десять днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.4 ст. 169 КАСУ.

Згідно ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, і не підлягає оскарженню згідно ст. 294 КАС України

Суддя Н.Г. Вєкуа