
18.06.2020
Справа №522/23230/15-ц
Провадження № 2/522/4145/20
УХВАЛА
18 червня 2020 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді – Кічмаренка С.М.,
при секретарі – Гудзь О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Приморської районної адміністрації Одеської міської ради до ОСОБА_1 про приведення приміщення у попередній стан,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом, по якому просить суд зобов`язати ОСОБА_1 привести в первинний стан квартиру АДРЕСА_1 шляхом демонтажу самовільно надбудованого другого поверху площею 40 кв.м.
До суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_2 про закриття провадження по справі, посилаючись на те, що вказана справа підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства. Також просить розглядати справу за відсутності представника відповідача.
Від позивача на адресу суду надійшла заява про розгляд справи за їх відсутності.
Згідно з положенням п.1., ч.1, ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч.1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно п.5 ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема за зверненням суб`єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб`єкту законом.
Відповідно до п.п.3 п. «б» ч.1 ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 за № 280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об`єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.
Аналогічна норма закріплена у ст. 14 Закону України від 16.11.1992 за № 2780-ХІІ «Про основи містобудування».
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про основи містобудування» державне регулювання у сфері містобудування здійснюється, зокрема, органами місцевого самоврядування, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами в порядку, встановленому законодавством.
Згідно з п. 3.2.8. Положення про Приморську районну адміністрацію Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 13.02.2014 № 4584-VI, райдамністрація здійснює контроль за недопущенням самовільного будівництва у районі.
Як встановлено судом, Приморська районна адміністрація Одеської міської ради звернулася до суду із позовом до ОСОБА_1 у якому просила зобов`язати відповідача за свій рахунок привести до попереднього стану приміщення, мотивувавши свої вимоги тим, що будівництво та реконструкція здійснені відповідачем без необхідних дозвільних документів.
Таким чином, спірні правовідносини обумовлені реалізацією позивачем передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» делегованих повноважень щодо здійснення державного контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Вказана позиція була висловлена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 10.04.2018 по справі № 1519/2-787/11 де зазначено, що спори, які виникають за участю суб`єкта владних повноважень з метою реалізації у спірних відносинах наданих йому законодавством владних управлінських функцій, є публічно-правовими.
Враховуючи наведене та те що вимоги позивача по даній справі саме є спором, який виникає за участю суб`єкта владних повноважень з метою реалізації у спірних відносинах наданих йому законодавством владних управлінських функцій, є публічно-правовим, суд встановлює що є законні підстави для закриття провадження по справі, яка не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства та відповідно до п.5 ч.1 ст. 19 КАС України підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 255, 256, 258-261, 353 ЦПК України, суд, –
УХВАЛИВ:
Провадження по цивільній справі за позовом Приморської районної адміністрації Одеської міської ради до ОСОБА_1 про приведення приміщення у попередній стан - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя С.М. Кічмаренко