
Код суду 233 № 233/2692/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2020 року м.Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Стадченко О.В., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ст. 130 ч.1 КУпАП, якому роз`яснені права відповідно до ст. 63 Конституції України та ст.268 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
31 травня 2020 року о 02 годині 15 хвилин в м. Костянтинівка по вул. Бахмутській напроти будинку № 202, ОСОБА_1 керував мопедом Карпати, без номерного знаку, з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота). Від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки за допомогою газоаналізатора ALKOTEST 6810 або у встановленому законом порядку умедичному закладі категорично відмовився у присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , чим порушив своїми діями вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 в судове засідання, призначене на 09 годину 30 хвилин 19 червня 2020 року не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про розгляд справи був повідомлений належним чином, шляхом отримання телефонограми особисто. Клопотань про відкладення розгляду справи не надав.
Згідно ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права. Так, Європейській суд з прав людини в своєму рішенні по справі «Пономарев проти України» зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Зі змісту п.25 рішення Європейського суду з справ людини від 11 квітня 2011 року у справі “Жук проти України” вбачається, що суди, розглядаючи справи без участі учасників процесу, повинні пересвідчитися, що їх вчасно повідомлено про дату і час розгляду справи, тобто, що їх право бути присутніми під час судового розгляду не було порушено.
Згідно ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права. Так, Європейській суд з прав людини в своєму рішенні по справі «Пономарев проти України» зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, та телефонограми від 05 червня 2020 року про необхідність явки в судове засідання, яку ОСОБА_1 прийняв особисто; останній достеменно обізнаний про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення та про його розгляд в суді, проте жодних заходів з метою дізнатися про стан відомого йому судового провадження не вжив.
З огляду на викладене, судом прийняті законні заходи по сповіщенню ОСОБА_1 про час та місце розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, з метою забезпечення дотримання принципу невідворотної відповідальності за вчинене правопорушення. Подальше відкладення розгляду справи, яка має бути розглянута в п`ятнадцятиденний строк, може призвести до її розгляду в строк понад 3 місяці, що на переконання суду за відсутності достатніх обґрунтованих підстав та поважних причин порушуватиме одне з завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення, визначене ст.245 КУпАП, яким є своєчасне з`ясування обставин справи. Тож, суддя вважає, що розгляд справи про адміністративне правопорушення можливо проводити у відсутності ОСОБА_1 .
Суддею безпосередньо дослідженні зібрані докази по справі, а саме.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 235156 від 31 травня 2020 року, 31 травня 2020 року о 02 годині 15 хвилин в м. Костянтинівка по вул. Бахмутській напроти будинку № 202, ОСОБА_1 керував мопедом Карпати, без номерного знаку, з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота). Від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки за допомогою газоаналізатора ALKOTEST 6810 або у встановленому законом порядку умедичному закладі категорично відмовився у присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , чим порушив своїми діями вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України (а.с.3).
Відповідно до пояснень свідка ОСОБА_3 , 31 травня 2020 року в м.Костянтинівка по вул.Бахмутській напроти будинку № 202 його зупинили працівники поліції та запропонували бути присутнім під час складання адміністративних протоколів відносно ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом, а саме: мопедом Карпати, без номерного знака, з явними ознаками алкогольного сп`яніння. В його присутності, ОСОБА_1 пояснив, що він 31 травня 2020 року вживав алкогольні напої, а потім керував мопедом Карпати. Окрім того, в його присутності та присутності ще одного свідка працівники поліції запропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння на місці з використанням спеціального технічного засобу газоаналізатора ALKOTEST 6810або в медичному закладі, на що ОСОБА_1 категорично відмовився. Працівники поліції роз`яснили ОСОБА_1 права та обов`язки, а також повідомили, що відносно нього буде складено адміністративний протокол за ст.130 КУпАП (а.с.4).
Відповідно до пояснень свідка ОСОБА_2 , 31 травня 2020 року в м. Костянтинівка по вул.Бахмутській напроти будинку № 202 його зупинили працівники поліції та запропонували бути присутнім під час складання адміністративних протоколів відносно ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом, а саме: мопедом Карпати, без номерного знака, з явними ознаками алкогольного сп`яніння. В його присутності, ОСОБА_1 пояснив, що він 31 травня 2020 року вживав алкогольні напої, а потім керував мопедом Карпати. Окрім того, в його присутності та присутності ще одного свідка працівники поліції запропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння на місці з використанням спеціального технічного засобу газоаналізатора ALKOTEST 6810або в медичному закладі, на що ОСОБА_1 категорично відмовився. Працівники поліції роз`яснили ОСОБА_1 права та обов`язки, а також повідомили, що відносно нього буде складено адміністративний протокол за ст.130 КУпАП (а.с.5).
Відповідно до довідки поліцейського СРПП Костянтинівського ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області Вдовіченко А. – Самойленко О.О. раніше до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП не притягувався. Посвідчення водія у базі Національної поліції не значаться. (а.с.2).
Окрім того, в судовому засіданні досліджено відеозапис події, яка мала місце 31 травня 2020 року, на якому зафіксована відмова ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп`яніння на місті та в медичному закладі.
Оцінивши дослідженні в судовому засіданні докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність – з точки зору достатності та взаємозв`язку, суддя вважає, що подія адміністративного правопорушення за ст.130 ч.1 КУпАП - а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, мала місце 31 травня 2020 року і вина ОСОБА_1 у його вчиненні доведена повністю.
Відповідно до п. 28 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» позбавлення права керувати транспортними засобами можна застосовувати тільки як основне адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 121, ч. 4 ст. 122, ст. 122-2, ч. 3 ст. 123, статтями 124 і 130 КУпАП. Суди не вправі застосовувати таке стягнення тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.
Дотримуючись вимог ст.33 КУпАП, при визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, враховуючи особу правопорушника, характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, яке оцінюється як грубе, оскільки діяльність пов`язана з керуванням транспортним засобом – джерелом підвищеної небезпеки; даних щодо особи винного, ступінь його вини, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки останній такого права не має.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З урахуванням положень п.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого на час ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, тобто 420 гривень 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130 ч.1, 283 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок без позбавлення права керування транспортними засобами.
Штраф слід перерахувати на номер рахунку – (IBAN) – UA198999980313090149000005001, отримувач – Донецьке ГУК/м.Донецьк/21081300, код за ЄДРПОУ –37967785, банк отримувача– Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок, який слід перерахувати на номер рахунку (IBAN) – UA UA898999980313151206000005058,отримувач – Костянтин.УК/м.Костянтинiвка/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ)- 37890775, банк отримувача – Казначейство України(ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, код класифікації доходів бюджет – 22030101, призначення платежу – 101; Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.
Суддя: О.В.Стадченко