Рішення № 89969327, 22.06.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.06.2020
Номер справи
640/13683/20
Номер документу
89969327
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 червня 2020 року м. Київ № 640/13683/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Чудак О.М., за участю секретаря судового засідання Лисун А.А., представників позивача Осатюка В.Г., Гричиної В.В., представника відповідача Кривошеї Д.А., представників третіх осіб Северенчук А.А., Тригуби В.М., Ліщенко Т.М., Хомутецького Я.В., Мастюгіна Д.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Іста» до Міністерства оборони України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Укравтозапчастини», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «СТ-ПРОЗОРО», про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

установив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Іста» (ТОВ «ТД «Іста») звернулося до суду з позовом до Міністерства оборони України, в якому просить:

- визнати незаконним та скасувати рішення тендерного комітету Міністерства оборони України щодо результатів переговорів за переговорною процедурою закупівлі акумуляторних батарей, закріплене Повідомленням Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України про намір укласти договір від 16.06.2020 з переможцем процедури закупівлі UA-2020- 05-22-002993-с;

- зобов`язати відповідача провести переговори із закупівлі акумуляторних батарей з ТОВ «ТД «Іста» та укласти відповідний договір, оскільки керуючись пунктом 6 статті 6 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», у разі виявлення невідповідності товару, роботи чи послуги технічним, кількісним або якісним характеристикам предмета закупівлі та/або учасника - кваліфікаційним критеріям та вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», та/або виявлення факту зазначення у поданих учасником документах будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, тендерний комітет або уповноважена особа (особи) приймає рішення про проведення переговорів з учасником відбору, цінова пропозиція якого є наступною, тобто з ТОВ «ТД «Іста».

В обґрунтування заявлених вимог представник зазначила, що Товариством з обмеженою відповідальністю «СТ-ПРОЗОРО» (ТОВ «СТ-ПРОЗОРО») в тендерній документації не вказано, що акумуляторні батареї можуть застосовуватися на танках та іншій важкій техніці, віднесеної до груп 1.10-1.11 категорії А ГОСТ В 20.39.304. Окрім того, сертифікат відповідності не відповідає вимогам законодавства, оскільки в ньому, зокрема, не вказано за якими технічними умовами випускається продукція, не вказуються протоколи випробувань продукції. Більш того, вказаний сертифікат відсутній в реєстрі сертифікації продукції. Також представник позивача зазначила про дискримінаційні вимоги замовника тендеру по відношенню до вітчизняного виробника у порівнянні з іноземними виробниками, адже в оголошенні замовника не було вказано чітких технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, що позбавило ТОВ «ТД «Іста» можливості запропонувати замовнику найбільш підходящий товар.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.06.2020 позовну заяву ТОВ «ТД «Іста» прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей провадження у справах щодо гарантованого забезпечення потреб оборони, встановлених статтею 282 КАС України, а також залучено до участі у справі третю особу.

Представником відповідача до суду подано відзив на позовну заяву, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечив, вважаючи їх необґрунтованими. В судовому засіданні представник Міністерства оборони України пояснив, що електричні акумулятори ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» пройшли необхідні випробування та, з огляду на найнижчу запропоновану ціну таких акумуляторів, товариство визнано переможцем процедури закупівлі UA-2020-05-22-002993-с.

Представники ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» вказали, що якісні та технічні характеристики запропонованих електричних акумуляторів ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» відповідають вимогам, визначеним замовником, а тому підстави для скасування рішення тендерного комітету Міністерства оборони України відсутні.

В судовому засіданні за клопотанням позивача до участі у справі залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Укравтозапчастини», як учасника процедури закупівлі UA-2020-05-22-002993-с.

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю «Укравтозапчастини» просив суд задовольнити першу позовну вимогу ТОВ «ТД «Іста» та скасувати рішення тендерного комітету Міністерства оборони України щодо результатів переговорів за переговорною процедурою закупівлі акумуляторних батарей, закріплене Повідомленням Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України про намір укласти договір від 16.06.2020 з переможцем процедури закупівлі UA-2020- 05-22-002993-с.

Окрім того, представники відповідача та третьої особи ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» в судовому засіданні зазначили, що фактично позивачем оскаржується рішення тендерного комітету Міністерства оборони України щодо результатів переговорів за переговорною процедурою закупівлі акумуляторних батарей, закріплене Повідомленням Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України про намір укласти договір від 16.06.2020 з переможцем процедури закупівлі UA-2020- 05-22-002993-с за лотом №2. Разом з тим, позивач просить суд зобов`язати відповідача провести переговори із закупівлі акумуляторних батарей з ТОВ «ТД «Іста» та укласти відповідний договір і за іншими лотами процедури закупівлі, а саме: лотами 1, 3 та 4.

З урахуванням заперечень інших учасників справи, представник позивача надала пояснення, що позивач вважає протиправними всі рішення тендерного комітету Міністерства оборони України щодо результатів переговорів за переговорною процедурою закупівлі акумуляторних батарей, закріплені Повідомленнями Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України про намір укласти договір від 16.06.2020 з переможцем процедури закупівлі UA-2020-05-22-002993-с щодо лотів 1, 2, 3 та 4, а тому просила зобов`язати відповідача провести переговори із закупівлі акумуляторних батарей з ТОВ «ТД «Іста» та укласти відповідні договори також щодо лотів 1, 3 та 4.

Отже, надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

На вебпорталі уповноваженого органу з питань закупівель «Prozorro» (ідентифікатор закупівлі UA-2020-05-22-002993-с) опубліковано протокол засідання тендерного комітету Міністерства оборони України від 01.06.2020, яким оголошено про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони за предметом закупівлі: електричні акумулятори (31430000-9) (танкові акумуляторні батареї або еквівалент) - 4 лота, а саме:

Лот №1 Електричні акумулятори (31430000-9) (Танкова акумуляторна батарея (12СТ-85) або еквівалент) - 692 шт.;

Лот №2 Електричні акумулятори (31430000-9) (Танкова акумуляторна батарея (12СТ-85) або еквівалент) - 692 шт.

Лот №3 Електричні акумулятори (31430000-9) (Танкова акумуляторна батарея (6СТС-170) або еквівалент) - 450 шт.

Лот №4 Електричні акумулятори (Танкова акумуляторна батарея (6СТС-170) або еквівалент) - 450 шт.

Акумуляторні батареї типу 12CT-85, 6СТС-170 або еквівалент повинні відповідати технічним вимогам замовника.

Призначення Товару - Лот №1, 2 Електричні акумулятори (31430000-9) (Танкова акумуляторна батарея (12СТ-85) або еквівалент) - призначена для пуску двигуна та живлення електрообладнання спеціальних машин, категорії «А».

Лот №3, 4 Електричні акумулятори (31430000-9) (Танкова акумуляторна батарея (6СТС-170) або еквівалент) - призначена для пуску двигуна та живлення електрообладнання спеціальних машин, категорії «А».

05.06.2020 Міністерством оборони України (надалі також Замовник) проведено електронний аукціон щодо наступних лотів (предметів закупівлі).

16.06.2020 на вебсайті уповноваженого органу з питань закупівель «Prozorro» опубліковано повідомлення Міністерства оборони України про намір укласти договір під час застосування переговорної процедурі з ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» за лотами №№1-4.

Так, особливості здійснення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, у період проведення антитерористичної операції, у період введення надзвичайного стану визначає Закон України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» від 12.05.2016 №1356-VIII.

Згідно зі статтею 2 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» цей Закон застосовується Міністерством оборони України та його розвідувальним органом, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національною гвардією України, Національною поліцією України, Державною прикордонною службою України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Управлінням державної охорони України та іншими військовими формуваннями та/або частинами (далі - замовники), які здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг (далі - товари, роботи і послуги) для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, у період проведення антитерористичної операції, у період введення надзвичайного стану, якщо вартість товарів і послуг дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.

Закупівля товарів, робіт і послуг замовниками, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Відповідно до пункту 3 частини четвертої статті 3 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» в оголошенні про проведення відбору обов`язково зазначаються технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі з урахуванням вимог пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі».

Частиною шостою вказаної статті передбачено, що технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі і кваліфікаційні критерії до учасників відбору не можуть містити дискримінаційних умов та зменшувати рівень конкуренції.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» рішення про запрошення учасника на переговори приймається тендерним комітетом або уповноваженою особою (особами) за результатами відбору, про що повідомляється учасник. Переговори призначаються не раніше ніж на наступний робочий день після прийняття такого рішення.

Під час проведення переговорів перевіряється відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, встановленим замовником, та вимогам, визначеним у статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі".

У разі виявлення замовником невідповідності документів учасника встановленим вимогам або відсутності будь-якого із документів учасник відбору може усунути недоліки в документах, крім випадку підтвердження подання забезпечення цінової пропозиції, шляхом прикріплення уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом наступних 24 годин з моменту ознайомлення на переговорах учасника з такими недоліками.

У разі виявлення невідповідності товару, роботи чи послуги технічним, кількісним або якісним характеристикам предмета закупівлі та/або учасника - кваліфікаційним критеріям та вимогам, визначеним у статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі", та/або виявлення факту зазначення у поданих учасником документах будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, тендерний комітет або уповноважена особа (особи) приймає рішення про проведення переговорів з учасником відбору, цінова пропозиція якого є наступною.

Після проведення переговорів складається протокол.

В свою чергу, статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов`язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої статті 40 цього Закону) в разі, якщо:

1) замовник має незаперечні докази того, що учасник процедури закупівлі пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій службовій (посадовій) особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі;

2) відомості про юридичну особу, яка є учасником процедури закупівлі, внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення;

3) службову (посадову) особу учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов`язаного з корупцією;

4) суб`єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів;

5) фізична особа, яка є учасником процедури закупівлі, була засуджена за злочин, учинений з корисливих мотивів (зокрема, пов`язаний з хабарництвом та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;

6) службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію (або уповноважена на підписання договору в разі переговорної процедури закупівлі), була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів (зокрема, пов`язаний з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;

7) тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов`язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника;

8) учасник процедури закупівлі визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура;

9) у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутня інформація, передбачена пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (крім нерезидентів);

10) юридична особа, яка є учасником процедури закупівлі (крім нерезидентів), не має антикорупційної програми чи уповноваженого з реалізації антикорупційної програми, якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) або робіт дорівнює чи перевищує 20 мільйонів гривень (у тому числі за лотом);

11) учасник процедури закупівлі є особою, до якої застосовано санкцію у виді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України "Про санкції";

12) службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми;

13) учасник процедури закупівлі має заборгованість із сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім випадку, якщо такий учасник здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника.

Як вже було зазначено вище, 16.06.2020 на вебсайті уповноваженого органу з питань закупівель «Prozorro» опубліковано повідомлення Міністерства оборони України про намір укласти договір під час застосування переговорної процедурі з ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» за лотами №№1-4.

Тобто, відповідачем за результатами розгляду тендерних документів ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» не встановлено невідповідності поданих документів учасника встановленим вимогам замовника, в тому числі щодо технічних та якісних характеристик товару, або відсутності будь-якого із документів ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» як учасник відбору.

Так, статтею 23 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг).

Технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб`єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".

Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.

Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.

Так, відповідачем в оголошенні про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони за предметом закупівлі: електричні акумулятори (31430000-9) (танкові акумуляторні батареї або еквівалент) - 4 лота, визначено вимоги до якості товару та технічні вимоги, яким повинен відповідати предмет закупівлі.

З документів (пропозиції) ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» вбачається, що електричні акумулятори запропоновані товариством, відповідають технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі, визначених замовником.

Для підтвердження відповідності пропозицій технічним, якісним, та кількісним та іншим вимогам замовника учасник у складі пропозицій повинен надати, в тому числі, наступні документи:

- копію або оригінал сертифікату відповідності, який виданий акредитованим органом, призначеним Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, на відповідність запропонованого товару вимогам ГОСТ, ТУ виробника та/або іншої нормативної документації, чинної на момент проведення переговорів;

- у разі якщо продукція виготовлена поза межами України, то на дану продукцію учасник повинен надати копію технічних умов, або іншої нормативної документації виробника на виготовлення даної продукції, а також, у разі визнання учасника переможцем, та, при поставці партії товару, після її ввезення на митну територію України надавати копію митної декларації, або копію сертифікату походження продукції (пункти 14, 18 розділу 12.3 оголошення тендерного комітету Міністерства оборони України).

ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» надано замовнику сертифікат відповідності UA.PN.060.0380-20, зареєстрований в реєстрі органу з оцінки відповідності Товариства з обмеженою відповідальністю «НПП Міжнародні стандарти і системи».

Товариством з обмеженою відповідальністю «НПП Міжнародні стандарти і системи», що акредитоване Національним агентством з акредитації України на виконання робіт з сертифікації систем управління відповідно до вимог до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17021-1:2015 (ISO/IEC 17021-1:2015) тa ІSO TS 22003:2013, у вказаному сертифікаті підтверджено, що продукція, зокрема, батареї акумуляторні свинцові стартерні 12СТ-85 N П1 та 6СТС-170 N П1 (виробник ТОО «Кайнар-АКБ»)», відповідають вимогам ДСТУ ГОСТ 959:2006.

Сертифікат відповідності №UA.PN.060.0380-20 розміщений в реєстрі сертифікації продукції на офіційному сайті ТОВ «НПП Міжнародні стандарти і системи».

Варто наголосити, що замовником у процедурі закупівлі UA-2020-05-22-002993-с визначалася обов`язковість дотримання учасниками відбору саме загальних вимог ДСТУ ГОСТ 959:2006. Внесення в документацію технічних умов конкретного виробника замовником не передбачалося.

Окрім того, на виконання вимог пункту 18 розділу 12.3 оголошення тендерного комітету Міністерства оборони України ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» у процедурі закупівлі UA-2020-05-22-002993-с замовнику надано «Стандарт организации Товарищество с ограниченной ответственностью «Батареи аккумуляторные свинцовые 6СТС-170 N П1, 12СТ-85 N П1» от 04.11.2019 СТ ТОО 0511400024467-014-2019, яким, зокрема, визначено якісні та технічні характеристики вищевказаних батарей.

Таким чином, твердження позивача щодо невідповідності сертифікату відповідності №UA.PN.060.0380-20 вимогам законодавства та його відсутність в реєстрі ТОВ «НПП Міжнародні стандарти і системи» не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.

Щодо вимог позивача про невідповідність технічних характеристик акумуляторних батарей 6СТС-170, 12СТ-85, запропонованих ТОВ «СТ-ПРОЗОРО», вимогам, визначених замовником в оголошенні про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури закупівлі для потреб оборони, суд зазначає наступне.

Позивачем аргументується невідповідність технічним характеристикам довжини ручок акумуляторної батареї (габаритні розміри) ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» та матеріалу, з якого виготовлені ручки, з огляду на незручність таких ручок в придатності до використання, а також недотриманням ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» вимог в частині передбачених замовником вимог до стійкості батареї до механічних ударів багаторазової тривалості (10+5) мс, з частотою повторення до 100 ударів за хвилину і прискоренням 20g (196м*с-2).

Водночас, з роз`яснень відповідача до процедури закупівлі UA-2020-05-22-002993-с вбачається, що замовником не вносилася вимога щодо ремонтопридатності в документацію, оскільки це буде обмежувати коло учасників і конкуренцію та буде суттєво збільшувати очікувану вартість одиниці акумулятора, що не є економічно обґрунтованим. Відсутність цієї вимоги дозволило замовнику значно знизити очікувану ціну та отримати можливість закупити акумулятори, які повинні відповідати ДСТУ ГОСТ 959:2006, нормативній документації різних виробників та вимогам, які вказані в розділі 3. "Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі" тендерної документації. Також, Замовник наголошує, що вказані технічні характеристики є однією із головних вимог Замовника щодо вказаних акумуляторних батарей.

В свою чергу, з інформаційних довідок ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» від 04.06.2020 за №№0626-0629 вбачається, що запропоновані третьою особою батареї є стійкими до механічних ударів багаторазової дії тривалістю (10+5) мс, з частотою повторення до 100 ударів за хвилину і прискоренням 20g (196м*с-2).

Більше того, що в матеріалах справи міститься Висновок Центрального бронетанкового управління Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України відповідності пропозицій, що надійшли від учасників електронного аукціону процедури закупівлі за предметом закупівлі UA-2020-05-22-002993-с електричні акумулятори (31430000-9) (танкові акумуляторні батареї або еквівалент) за 4-ма лотами.

Так, за результатами проведення електронного аукціону у Центральному бронетанковому управлінні Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України перевірені тендерні пропозиції, що були надані учасниками (ТОВ «Укравтозапчастина», ТОВ «ТД «Іста», ТОВ «СТ-ПРОЗОРО») на відповідність пропозицій учасників очікувальній вартості та відповідності технічним умовам, які надані учасниками, вимогам замовника. На підставі наданої вигідної цінової пропозиції та комплексу документів ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» в управлінні дійшли висновку, що саме документація ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» відповідає технічним, якісним та іншим вимогам.

Суд також зазначає, що відповідно до частини восьмої статті 18 вказаного Закону скарги, що стосуються тендерної документації та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулися до закінчення строку, установленого для подання тендерних пропозицій, можуть подаватися до органу оскарження з моменту оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, установленої для подання тендерних пропозицій.

Водночас позивачем не оскаржувалися технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі.

Відповідно до статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Разом з тим, позивачем не надано суду належних та допустимих доказів щодо невідповідності тендерної документації ТОВ «СТ-ПРОЗОРО» вимогам замовника, а відтак і протиправність рішень відповідача, закріплених в Повідомленнях Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України про намір укласти договір від 16.06.2020 з переможцем процедури закупівлі UA-2020- 05-22-002993-с.

Оскільки вимоги позивача про зобов`язання відповідача провести переговори із закупівлі акумуляторних батарей з ТОВ «ТД «Іста» та укласти відповідні договори за лотами №№1-4 є похідними, суд дійшов висновку про відсутність підстав для їх задоволення.

Вирішуючи питання про розподіл між сторонами судових витрат, суд виходить з того, позивачем при поданні позову сплачено судовий збір у сумі 4204 грн.

При цьому, питання, які вирішує суд при ухваленні рішення, визначені статті 244 КАС. Так, під час ухвалення рішення суд вирішує: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин; 4) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити; 5) як розподілити між сторонами судові витрати; 6) чи є підстави допустити негайне виконання рішення; 7) чи є підстави для скасування заходів забезпечення позов.

Враховуючи, що в судовому засіданні 22.06.2020 представником позивача надано пояснення, що товариство не погоджується з рішеннями тендерного комітету Міністерства оборони України щодо результатів переговорів за переговорною процедурою закупівлі акумуляторних батарей, закріпленими в Повідомленнях Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України про намір укласти договір від 16.06.2020 з переможцем процедури закупівлі UA-2020-05-22-002993-с за лотами №№1-4, проте сплачено судовий збір у розмірі меншому, ніж встановлено законодавством, суд дійшов висновку про можливість стягнення не в повному розмірі сплаченого судового збору з позивача, про що зазначає в резолютивній частині рішення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 77, 139, 242-246, 255, 282 КАС України, суд

вирішив:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Іста» до Міністерства оборони України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Укравтозапчастини», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «СТ-ПРОЗОРО», про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, - відмовити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Іста» до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у сумі 4204,00 грн (чотири тисячі двісті чотири гривні 00 копійок).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 296, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" цього ж Кодексу.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач - Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Іста» (місцезнаходження юридичної особи: вулиця Першого Травня, будинок 1-А, місто Київ, 02088; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 25411862).

Відповідач - Міністерство оборони України (місцезнаходження юридичної особи: Проспект Повітрофлотський, будинок 6, місто Київ, 03168; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 00034022).

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Укравтозапчастини» (місцезнаходження юридичної особи: вулиця Першого Травня, будинок 1-А, місто Київ, 02088; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30722204).

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «СТ-ПРОЗОРО» (місцезнаходження юридичної особи: вулиця Запорізька, будинок 8-В, місто Бориспіль, Київська область, 08300; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 41152392).

Повний текст рішення складено й проголошено в судовому засіданні 22.06.2020.

Суддя О.М. Чудак