
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №466/3341/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 червня 2020 року
м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., перевіривши матеріали позовної заяви підприємства об`єднання громадян «Львівське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» до Головного управління Держпраці у Львівській області, Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про скасування постанов,
в с т а н о в и л а :
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява підприємства об`єднання громадян «Львівське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» до Головного управління Держпраці у Львівській області, Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), в якій позивач просить:
- скасувати постанову № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020, що видало Головне управління Держпраці у Львівській області;
- скасувати постанову Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) від 26.03.2020, винесену при примусовому виконанні постанови № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020, що видало Головне управління Держпраці у Львівській області;
- зобов`язати державну виконавчу службу зняти арешт з майна підприємства об`єднання громадян «Львівське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» у зв`язку з його незаконністю.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 160 КАС України передбачено, що позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Частиною 1 ст. 55 КАС України передбачено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з ч. 3 ст. 55 КАС України юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Отже, для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначено її право діяти від імені такої юридичної особи (суб`єкта владних повноважень без права юридичної особи) без додаткового уповноваження (довіреності).
Позовна заява підприємства об`єднання громадян «Львівське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» підписана ОСОБА_1 як директором цього підприємства. Однак, при цьому до матеріалів позову не надано доказів на підтвердження займаної посади цієї особи та повноважень на вчинення юридично значимих дій від імені підприємства об`єднання громадян «Львівське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих».
Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, у позовній заяві, зазначається, серед іншого, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Втім, друга позовна вимога про скасування постанови Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) від 26.03.2020, винесеної при примусовому виконанні постанови Головного управління Держпраці у Львівській області № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020, є неконкретизованою, оскільки до матеріалів позову позивачем долучено кілька постанов відповідача від 26.03.2020, винесених при примусовому виконанні постанови Головного управління Держпраці у Львівській області № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020 (про арешт майна боржника, про відкриття виконавчого провадження, про стягнення виконавчого збору).
З огляду на викладене, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити п. 2 позовних вимог в частині зазначення оскаржуваної постанови Головного управління Держпраці у Львівській області № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020.
Частиною 3 ст. 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До матеріалів позову не додано документа про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року № 3674-VI (із наступними змінами і доповненнями).
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У свою чергу, відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня 2020 року, становить 2102,00 грн.
Оскільки оскаржуваною постановою Головного управління Держпраці у Львівській області № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020 на позивача накладено штрафу у розмірі 4173 грн, позовна вимога про скасування цієї постанови носить майновий характер, адже безпосереднім наслідком такої є зміна складу майна позивача.
Відтак, за таку позовну вимогу належить сплатити 2102,00 грн.
Стосовно позовної вимоги про скасування постанови Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) від 26.03.2020, винесеної при примусовому виконанні постанови Головного управління Держпраці у Львівській області № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020, то, як зазначалося, така є неконкретизованою, у зв`язку з чим суд позбавлений можливості визначити якого вона характеру – майнового чи немайнового, і відповідно обрахувати сумарний розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання цього позову.
Відтак, позивачу слід самостійно обчислити розмір судового збору за подання цього позову, виходячи з характеру (майновий чи немайновий) та кількості заявлених позовних вимог. При цьому, слід врахувати, що згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Сплата судового збору здійснюється за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів: УКуЗалiз.р м.Льв./Залізничний/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ): 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA978999980313101206084013003 код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі "Судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України позовну заяву у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Позивач оскаржує постанову Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) від 26.03.2020, винесену при примусовому виконанні постанови Головного управління Держпраці у Львівській області № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020.
При цьому, з цією позовною заявою позивач звернувся до суду 12.05.2020 (дата подачі позовної заяви у відділення поштового зв`язку), тобто з пропуском десятиденного строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Однак, заяви про поновлення строку звернення до суду з позовною вимогою про скасування постанови Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) від 26.03.2020, винесеної при примусовому виконанні постанови Головного управління Держпраці у Львівській області № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020, позивачем не подано.
Як убачається з ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Таким чином, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків останньої, у відповідності до ч. 1 ст. 169 КАС України.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248, 256, 294, п. 3 розділу VI “Прикінцеві положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
п о с т а н о в и в :
позовну заяву підприємства об`єднання громадян «Львівське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих» до Головного управління Держпраці у Львівській області, Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про скасування постанов – залишити без руху.
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали у такий спосіб: скерувати на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) або здати в канцелярію суду:
- докази на підтвердження займаної посади ОСОБА_1 та його повноважень на вчинення юридично значимих дій від імені підприємства об`єднання громадян «Львівське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих»;
- позовну заяву та її копії для відповідачів, в якій уточнити пункт другий прохальної частини позовної заяви в частині зазначення оскаржуваної постанови Головного управління Держпраці у Львівській області № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020;
- долучити оригінал документа про сплату судового збору, обчисленого з врахуванням характеру та кількості позовних вимог, за вказаними в мотивувальній частині ухвали реквізитами;
- додати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з позовною вимогою про скасування постанови Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) від 26.03.2020, винесеної при примусовому виконанні постанови Головного управління Держпраці у Львівській області № ЛВ 4694/459/АВ-ЛВ3989/П/459/ФС-1 від 05.02.2020.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Відповідно до п. 3 розділу VI “Прикінцеві положення” Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки, визначені цією ухвалою, продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя Сидор Н.Т.