
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
23 червня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1956/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши в порядку спрощеного письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДПС у Луганській області до відкритого акціонерного товариства "Сільгосптехніка" про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
15 травня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява головного управління ДПС у Луганській області до відкритого акціонерного товариства "Сільгосптехніка", в якій позивач просить суд стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих Відкрите акціонерне товариство "Сільгосптехніка" в рахунок погашення податкової заборгованості з земельного податку за період з 30.07.2019 по 27.04.2020 у сумі 39902,27 грн, яка складається з 36996,01 грн - основний борг та 2906,26 грн - пені.
В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що станом на 27.04.2020 ВАТ "Сільгосптехніка" допущено податкову заборгованість з земельного податку у загальній сумі 39902,27 грн, яка складається з 36996,01 грн - основний борг та 2906,26 грн - пеня, за період з 30.07.2019 по 27.04.2020.
З 23.10.2019 по 27.03.2020 відповідач частково сплачував податкову заборгованість (зараховано в порядку черговості до попередньо відпрацьованої в судовому порядку заборгованості по справі № 360/2910/19), в результаті чого була нарахована пеня відповідно до статті 129 Податкового кодексу України у загальній сумі 2906,26 грн.
ГУ ДГІС у Луганській області було сформовано податкову вимогу від 03.02.2014 № 1, яку вручено уповноваженій особі ВАТ "Сільгосптехніка" 03.02.2014. По закінченню встановленого законом терміну сплати податків, вказана сума податкової заборгованості не перерахована до бюджету, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду.
Ухвалою суду від 19.05.2020 позовну заяву головного управління ДПС у Луганській області до відкритого акціонерного товариства "Сільгосптехніка" про стягнення податкового боргу,- залишено без руху.
Ухвалою суду від 25.05.2020 продовжено процесуальний строк на усунення недоліків позовної заяви головного управління ДПС у Луганській області до відкритого акціонерного товариства "Сільгосптехніка" про стягнення податкового боргу.
Ухвалою суду від 03.06.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Представник позивача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи не прибув у судове засідання, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи не прибув до суду, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 КАС України, суд дійшов такого.
Відкрите акціонерне товариство «Сільгосптехніка» зареєстроване Біловодським районним управлінням юстиції 18.04.1995 за номером запису в Єдиному державному реєстрі підприємств, установ та організацій України №24197622Ю0050007, місцезнаходження відповідача: вул. Гуньяна, 51, смт. Біловодськ, Луганська область; з 18.04.1995 перебуває на податковому обліку в Біловодському відділенні Станично-Луганської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Луганській області та має відкриті банківські рахунки (а.с.9,10,34-37).
Як вбачається з довідки про борг, розрахунку про борг та інтегрованої картки платника податків станом на 27.04.2020, за ВАТ «Сільгосптехніка» рахується заборгованість з земельного податку у сумі - 39 902,27 грн, яка складається з основного боргу у сумі 36 996,01 грн та пені - 2906,26 грн за період з 30.07.2019 по 27.04.2020 (а.с.3-6,39-42).
Заборгованість виникла у зв`язку з несплатою грошових зобов`язань, самостійно визначених відповідачем в податкових деклараціях з плати за землю за 2019 рік: по строку сплати 30.07.2019 за червень 2019 року у сумі 5285,14 грн; по строку сплати 30.08.2019 за липень 2019 року - 5285,14 грн; по строку сплати 30.09.2019 за серпень 2019 року у сумі - 5285,14 грн; по строку сплати 30.10.2019 за вересень 2019 року - 5285,14 грн; по строку сплати 30.11.2019 за жовтень 2019 року - 5285,14 грн; по строку сплати 30.12.2019 за листопад 2019 року - 5285,14 грн; по строку сплати 30.01.2020 за грудень 2019 року - 5285,14 грн. З 23.10.2019 по 27.03.2020 відповідач частково сплачував податкову заборгованість (зараховано в порядку черговості до попередньо відпрацьованої в судовому порядку заборгованості), в результаті чого була нарахована пеня відповідно до статті 129 Податкового кодексу України у загальній сумі 2906,26 грн (а.с.5-8).
Позивачем було сформовано податкову вимогу від 03.02.2014 №1, яку вручено уповноваженій особі ВАТ «Сільгосптехніка» 03.02.2014 (а.с.11).
Згідно статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі ПК України) передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг це сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Стаття 36 ПК України передбачає, що податковим обов`язком визнається обов`язок платника податків обчислити, задекларувати та сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов`язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим кодексом або законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно положень пункту 287.3 статті 287 ПК України податкове зобов`язання щодо сплати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцем знаходження земельної ділянки за податковий період , який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
З урахуванням вимог статті 57 ПК України у зв`язку з несплатою відповідачем у встановлені строки нарахованих сум, грошові зобов`язання набули статусу податкового боргу.
Відповідно до статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
За змістом пункту 59.5 статті 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається.
Згідно із пунктом 42.2 статті 42 ПК України документи вважаються належним чином вручені, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Пунктом 60.6 статті 60 ПК України передбачено, що якщо нарахована сума грошового зобов`язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане повідомлення - рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов`язання надсилається окреме податкове повідомлення - рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.
У відповідності до підпункту 14.1.137 пункту 14.1 статті 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно із пунктом 95.4 статті 95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Отже, враховуючи, що податковий борг відповідачем не сплачено, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного.
За приписами статті 139 КАС України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 189, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Головного управління ДПС у Луганській області до відкритого акціонерного товариства "Сільгосптехніка" про стягнення податкового боргу, - задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Сільгосптехніка" (код ЄДРПОУ 3562997, вул. Гуньяна, 51, смт. Біловодськ, Біловодський район, Луганська область, 92800) кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника в рахунок погашення податкової заборгованості з земельного податку за період з 30.07.2019 по 27.04.2020 у сумі 39 902,27 грн (тридцять дев`ять тисяч дев`ятсот дві гривні 27 коп), у тому числі: 36 996,01 грн - основний борг; 2906,26 грн - пеня.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Суддя К.Є. Петросян