
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 червня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2352/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали позовної заяви Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до комунального некомерційного підприємства “Станично-Луганське районне територіальне медичне об`єднання” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до комунального некомерційного підприємства “Станично-Луганське районне територіальне медичне об`єднання”, в якому позивач просив суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до комунального некомерційного підприємства “Станично-Луганське районне територіальне медичне об`єднання”, у вигляді зупинення експлуатації будівель та приміщень, розташованих за адресою: 93600, Луганська обл., Станично-Луганський район, смт. Станиця – Луганська, вул. 5 – лінія, буд. 39, до повного усунення всіх порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки в зазначеній будівлі, вказаних в акті перевірки.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суддя встановив таке.
Відповідно до пунктів 2, 4, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається:
-повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
-зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
-виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватись максимально чітко і зрозуміло.
Так, позивачем у прохальній частині позову не зазначено ані дати, ані номеру акту перевірки, відповідно до якого просять вжити заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до повного усунення комунальним некомерційним підприємством “Станично-Луганське районне територіальне медичне об`єднання” порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки шляхом зупинення експлуатації будівель та приміщень, розташованих за адресою: 93600, Луганська обл., Станично-Луганський район, смт. Станиця – Луганська, вул. 5 – лінія, буд. 39, до повного усунення порушень.
З огляду на вище викладене вбачається, що виклад позовних вимог не відповідає критеріям та вимогам КАС України щодо змісту позовних вимог та надання доказів на підтвердження заявлених позовних вимог.
Крім того, вивченням матеріалів позовної заяви суддею з`ясовано таке.
Частиною першої статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Згідно з частиною другою статті 5 КАС України захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
В рамках адміністративного судочинства:
дії - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб`єктом владних повноважень своїх обов`язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;
бездіяльність - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов`язків згідно із законодавством України;
рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).
Відповідно до частини першої статті 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Предмет позову - це матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, в яких встановлюється спосіб ліквідації правопорушення, вчиненого суб`єктом владних повноважень та іншими особами, в передбачених законом випадках, а підстава позову - це ті обставини (юридичні факти) і норми права, які у своїй сукупності дають право особі звернутись до суду з вимогами до іншої особи.
Згідно з частиною другою статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Частиною першою статті 70 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів.
Позивач просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до відповідача у вигляді зупинення експлуатації будівель, приміщень комунального некомерційного підприємства “Станично-Луганське районне територіальне медичне об`єднання”, порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки шляхом зупинення експлуатації будівель та приміщень, розташованих за адресою: у вигляді зупинення експлуатації будівель та приміщень, розташованих за адресою: 93600, Луганська обл., Станично-Луганський район, смт. Станиця – Луганська, вул. 5 – лінія, буд. 39.
Виходячи із змісту акту Станично-Луганського міського відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 21.02.2020 № 24 за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки встановленні численні порушення у експлуатації будівель, приміщень комунального некомерційного підприємства “Станично-Луганське районне територіальне медичне об`єднання”, зокрема, будівель харчблоку, пральні та моргу, приміщення приймального відділення, тощо.
Однак, позивачем не конкретизовано, до яких саме приміщень, будівель комунального некомерційного підприємства “Станично-Луганське районне територіальне медичне об`єднання” мають бути застосовані судом заходи у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді зупинення їхньої експлуатації.
У зв`язку з чим суддя пропонує позивачу уточнити позовні вимоги відповідно до положень статті 160 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Підсумовуючи викладене, суддя дійшов висновку про те, що виявлені недоліки позовної заяви не дають змоги суду відрити провадження у справі, як наслідок, є всі підстави для залишення позову без руху з наданням позивачу часу для їх усунення.
Керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 167, 169, 171, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Залишити відкритим клопотання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій про поновлення процесуальних строків.
Позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до комунального некомерційного підприємства “Станично-Луганське районне територіальне медичне об`єднання” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) залишити без руху.
Встановити Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій строк для усунення недоліків протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання суду:
-позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України разом з доказами на підтвердження вказаних у позові обставин, з доказами надіслання позовної заяви відповідачу.
У разі ненадання вищевказаних документів, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяЄ.О. Кисельова