
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про відстрочення чи розстрочення виконання рішення суду,
зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення)
22 червня 2020 року м. Житомир справа № 240/11916/19
категорія 111020300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Токаревої М.С.,
розглянувши у порядку письмового провадження заяву про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Житомирській області до Державної установа "Бердичівський виправний центр (№108)" про стягнення коштів,
встановив:
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 06.04.2020 було задоволено адміністративний позов Головного управління ДПС у Житомирській області до Державної установи "Бердичівський виправний центр (№108)" (вул.Низгірецька,2 м.Бердичів,13306, код ЄДРПОУ 08563398) про стягнення коштів та стягнуто з рахунків у банках, обслуговуючих Державну установу "Бердичівський виправний центр (№108)" на користь Головного управління ДПС у Житомирській області податковий борг у розмірі 1011411,85 грн .
Державна установа "Бердичівський виправний центр (№108)" звернулась до суду із заявою про відстрочення виконання судового рішення терміном на один рік у зв`язку зі складним матеріальним становищем.
Представники заявника та позивача подали заяви про розгляд питання щодо відстрочення виконання рішення суду у порядку письмового провадження. Позивач також у своїй заяві вказав, що проти відстрочення виконання рішення не заперечує.
У відповідності до ст.205 КАС України суд здійснює розгляд заяви відстрочення виконання рішення суду у порядку письмового провадження.
Дослідивши надані матеріали та заслухавши думку учасників процесу, суд дійшов висновку, що заяву необхідно задовольнити з наступних підстав.
Рішення суду, що набрало законної сили та, у відповідності до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, є обов`язковим для сторін і підлягає виконанню.
Податковим кодексом України встановлено особливий порядок виконання судових рішень про стягнення коштів з платника податків у рахунок погашення податкового боргу. Органами стягнення за такими рішеннями, які здійснюють процедуру їх примусового виконання, є контролюючі органи в розумінні Податкового кодексу України. При цьому органи державної виконавчої служби до цієї процедури не залучаються, тому що процедура погашення податкового боргу є самостійною процедурою, яка регулюється окремими нормами, а саме Податковим кодексом України, а не законодавством про виконавче провадження.
Однак виконання судового рішення може ускладнюватися об`єктивними та суб`єктивними обставинами.
Частиною першою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на час вчинення процесуальної дії, надалі - КАС України) передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (ч. 3 ст. 378 КАС України).
У відповідності до ч. 4 ст. 378 КАС України, вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: ступінь вини відповідача у виникненні спору; щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Державна установа "Бердичівський виправний центр (№108)" входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України, органом управління якої є Міністерство юстиції України. Виправні центри є установи відкритого типу, призначені для виконання покарання у виді обмеження волі стосовно осіб, засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості.
Відповідно до ст.61 Кримінально-виконавчого кодексу України засуджені до обмеження волі утримуються в установі за кошти спеціального фонду кошторису. Комунально-побутове забезпечення, харчування, медичне забезпечення, забезпечення їх миючими засобами та засобами гігієни передбачено лише за рахунок коштів спеціального фонду за рахунок доходів від послуг з надання робочої сили. Протягом багатьох років на утримання засуджених, на покращення їхнього комунально-побутового забезпечення, на проведення ремонтних робіт житлових зон із загального фонду бюджету кошти не виділялися і всі понесені витрати мають забезпечитися коштами, які заробили на себе засуджені.
Кошторис по спеціальному фонду бюджету на 2019 рік затверджено в сумі 16,5 млн. грн., станом на 31.12.2019 року доходи спеціального фонду склали лише 4.5 млн. грн., тобто має місце невиконання дохідної частини на 73 %, що не дає можливості створювати належні умови утримання засуджених та в повному обсязі проводити усі обов`язкові платежі.
Зміст указаних документів і заяви, свідчить про неможливість виконання боржником судового рішення в справі на даний час, а тому, з метою уникнення банкрутства заявника, суд вважає за можливе відстрочити виконання рішення суду від 06 квітня 2020 року.
Водночас під час визначення строку надання розстрочки судового рішення суд ураховує, що, згідно зі частиною п`ятою статті 378 КАС України, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що заяву Державної установа "Бердичівський виправний центр (№108)"про відстрочення виконання рішення суду необхідно задовольнити.
Керуючись статтями 243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
Заяву Державної установи "Бердичівський виправний центр (№108)" задовольнити.
Відстрочити виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 06.04.2020 у справі № 240/11916/19 за позовом Головного управління ДПС у Житомирській області до Державної установи "Бердичівський виправний центр (№108)" про стягнення податкової заборгованості на загальну суму 1011411,85 грн., втому числі 603531,39 грн. - основний платіж, 246890,25 грн. - штрафна санкція, 160990,21 грн. - пеня, терміном на 1 (один) рік з дня ухвалення рішення.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.С. Токарева