Постанова № 89961827, 11.06.2020, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.06.2020
Номер справи
757/21300/20-п
Номер документу
89961827
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/21300/20-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 червня 2020 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Шаповалова А.В., прокурора Ковчі С.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працюює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 за ч. 1 ст. 172-6, Кодексу України про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 19.05.2020, обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу зв`язків із громадськістю та засобами масової інформації Генеральної прокуратури України, знаходячись за адресою: м. Київ, вул. Різницька, 13/15, в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 даного Закону, 23.07.2018 фактично припинивши виконання функцій держави, несвоєчасно без поважних причин, 12.06.2019 о 22:54 несвоєчасно без поважних причин подав в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за наступних обставин.

Так, з 2010 року ОСОБА_1 працював в Генеральній прокуратурі України. Тоді ж, 07.04.2010 прийняв Присягу державного службовця.

В день прийняття Присяги ОСОБА_1 підписав Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та «Про боротьбу з корупцією», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби.

Відповідно до наказу Генеральної прокуратури України від 22.12.2017 № 1183-ц ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу зв`язків із громадськістю та засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.

14.04.2014 відповідно до наказу Генеральної прокуратури України «Про присвоєння чергового рангу державного службовця» від 14.04.2014 № 697-ц ОСОБА_1 присвоєно черговий 9 (дев`ятий ранг) державного службовця.

Відповідно до статті 39 Закону України «Про державну службу» державним службовцям, які займають посади державної служби категорії "В", присвоюють - 6, 7, 8, 9 ранг.

Отже, ОСОБА_1 працював на посаді, яка відноситься до категорії «В» посад державної служби.

Статтею 8 Закону України «Про державну службу» визначено, що державний службовець зобов`язаний, зокрема, дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини тер тої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, є суб`єктом, на «кого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Пропрацював ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста відділу зв`язків із громадськістю та засобами масової інформації Генеральної прокуратури України до 23.07.2018 та був звільнений відповідно до наказу Генеральної прокуратури України від 23.06.2018 № 387ц за власним бажанням п. 3 ч. 1 ст. 83, ч.1 ст. 86 Закону України «Про державну службу»).

Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», припинивши діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний був до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року, подавати в установленому частиною першою статті 45 Закону України - Про запобігання корупції» порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік після звільнення), шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний "персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність за минулий 2018 рік (після звільнення) до вказаного реєстру лише 12.06.2019 о 22:54, тобто несвоєчасно.

Згідно послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , дата реєстрації: 2.2017 , податковий номер: НОМЕР_1 , період: 01.01.2019-31.12.2019, останній у 2019 році до 12 червня жодних дій у Реєстрі не вчиняв, направлених на подання декларації.

Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє юридичної відповідальності.

Працівниками Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України не встановлено поважних причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік (після звільнення). Несвоєчасне подання декларації відбулося у зв`язку з не дотриманням порядку формування, ведення оприлюднення (надання) інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що не можна вважати поважною причиною несвоєчасного подання декларації.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності, на «кого поширюються вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 даного Закону, встановленого законом строку до першого квітня 2019 року, 23.07.2018 фактично припинивши виконання функцій держави, несвоєчасно без поважних причин, 12.06.2019 о 22:54 несвоєчасно без поважних причин подав в оновленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми на дійному веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру.

Прокурор ОСОБА_2 підтримав доводи, наведені в протоколі.

Заслухавши визнавальні пояснення ОСОБА_1 та вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність його вини у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення №195 від 19.05.20, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, його щире каяття і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA488999980314080542000026007, Назва отримувача коштів: УК у Печерському районі/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/38004897, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривні 40 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова