Постанова № 89961702, 22.06.2020, Автозаводський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
22.06.2020
Номер справи
524/3214/20
Номер документу
89961702
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 524/3214/20

Провадження 3/524/1356/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.06.2020 року року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області

у складі головуючого судді : Олейнікової Г.М.

при секретарі Хім`як І.М.

за участю прокурорів Кравченка Я.Ю.,Михайлова М.Ю.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Кременчука Полтавської області адміністративний матеріал, який поступив з Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого ГМ «Нова Лініня» водієм, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

В протоколі про адміністративне правопорушення, складеного 19 травня 2020 року старшим оперуповноваженим Полтавського управління ДВБ Національної поліції України підполковником поліції Солтан А.М., зазначено , що ОСОБА_1 , обіймаючи з 27.10.2017 року по 26.01.2018 року посаду поліцейського роти № 2 батальйону Управління патрульної поліції у м. Кременчуці Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобіганню корупції» - поліцейським, суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст. 45 «Подання декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно подав декларацію після звільнення.

ОСОБА_1 з 27.10.2017 року по 26.01.2018 року проходив службу в Національній поліції України.

Встановлено, що наказом начальника Департаменту Патрульної поліції Національної поліції України підполковника поліції Жукова Є.О. № 447 о/с від 27.10.2017 року ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у м.Кременчуці ДПП НП України.

30.10.2017 року ОСОБА_1 письмово ознайомився із зобов`язанням поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при прийнятті на службу.

Про ознайомлення ОСОБА_1 із Законом України «Про запобігання корупції» та вимог антикорупційного законодавства, свідчить підпис останнього у відповідній відомості.

Встановлено, що наказом начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України підполковника поліції Жукова Є.О. № 41 о/с від 24.01.2018 року рядового поліції Компанійця М.А. ( НОМЕР_1 ) звільнено з посади поліцейського - роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у м. Кременчуці ДПП НП України, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 77 ЗУ «Про Національну поліцію України».

26.01.2018 року ОСОБА_1 при звільненні, під підпис, було ознайомлено та він отримав витяг з наказу і повідомлення, де були зазначені вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Також попереджений про адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання у встановленому порядку, без поважних причин декларації.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 р. за № 3 «Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» роз`яснює суб`єктам декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1 звільнившись з посади поліцейського роти № 2 Управління патрульної поліції у м. Кременчук Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, будучи суб`єктом декларування, відповідно до підпункту «з» п. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поліцейським, був зобов`язаний подати декларацію після звільнення до 01.04.2019 р..

Слід зазначити, що ОСОБА_1 , був завчасно ознайомлений із нормами чинного законодавства щодо недопущення корупційних проявів, в яких також наголошувалося та роз`яснювалося щодо термінів та своєчасності подання декларації відповідно до ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та вимоги інших нормативно-правових актів з питань запобігання корупції, а також про відповідальність, передбачену за неподання, несвоєчасне подання та внесення недостовірних відомостей до електронної декларації.

Отже, ОСОБА_1 достовірно знав вимоги антикорупційного законодавства та інших нормативно-правових актів, в тому числі і фінансового контролю, а також усвідомлював про можливу кримінальну, адміністративну, відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації перед звільненням.

Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 25.04.2019 № 05/36168/19 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування » (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до реєстру.

Відповідно ч.1 ст.4 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агентства з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику.

Однак, згідно інформації, яка розміщена на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію після звільнення о 11 годині 19 хвилині 14.06.2019 року , тобто несвоєчасно.

Згідно листа Національного агентства з питань запобігання корупції № 05/36168 від 25.04.2019 року ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2019 року по 14.06.2019 року згідно відповіді останній не здійснював дій у реєстрі.

ОСОБА_1 мав можливість своєчасно, тобто в установлений законом термін, подати електронну декларацію після звільненням, перевірити її фактичну наявність у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, як можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визначене, як малозначне.

Таким чином, ОСОБА_1 обіймаючи з 27.10.2017 року по 26.01.2018 року посаду поліцейського роти № 2 батальйону Управління патрульної поліції у м. Кременчуці Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»- поліцейським, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 «Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію після звільнення о 11 годині 19 хвилині 14.06.2019 року , тобто після встановленого терміну (до 01.04.2019 року ), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією слід вважати дату граничного терміну подачі декларації перед звільненням, а саме - 01.04.2019 року

Дата виявлення правопорушення: є початком обчислення строку виявлення адміністративного правопорушення є момент, коли уповноваженою особою на складання протоколу про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією зібрано та проаналізовано фактичні дані, на підставі яких можливо зробити висновок про наявність в діях особи складу адміністративного правопорушення. Такий висновок виражається в процесуальній формі протоколу про адміністративне правопорушення.

Фактичні дані, одержані особою, уповноваженою на складання протоколу, про адміністративне правопорушення, до моменту його складання можуть свідчити лише про окремі ознаки правопорушення, проте факт наявності у виявленому діянні ознак складу адміністративного правопорушення констатується виключно під час складання протоколу, тобто від 19 травня 2020 року.

Місце вчинення правопорушення в даному випадку слід вважати фактичне місце офіційного працевлаштування ОСОБА_1 , а саме Управління патрульної поліції у м. Кременчук ДПП Національної поліції України, що знаходиться за адресою: м. Кременчук, проїзд 40 років ДАІ, буд. 3, що територіально відноситься до міста Кременчук, оскільки обов`язок у останнього, як суб`єкта декларування та суб`єкта відповідальності за адміністративні правопорушення пов`язані з корупцією в обов`язковому, визначеному законом порядку, подавати декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави, виник після прийняття Присяги працівника Національної поліції України та зарахування до лав Національної поліції України.

Особа , яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав повністю, від дачі показань по справі відмовився, на питання суду пояснив, що він був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції», але не подав декларацію з 26.01.2018 року до 01.04.2019 року , після звільнення , оскільки забув, поважних причин не подання деклараціїї у нього не було .

Прокурор в судових дебатах пояснив, що вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. ст.172-6 КпАП України, його вина підтверджується зібраними у справі доказами, зазначеними у протоколі про адміністративне правопорушення та приєднаними до матеріалів справи, а тому просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення вказаних дій із накладенням стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Суд заслухавши доводи прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до наступних висновків:

Згідно ст.172-6 ч.1 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пунктом 2 ч. 2 статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

У частині 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено , що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

На аркуші справи 13 є витяг із наказу начальника Управління патрульної поліції Національної поліції України Жукова Є.О. від 27.10.2017 року № 447 о/с із якого вбачається, що ОСОБА_1 , прийнято на службу в поліцію за конкурсом та призначено з 30.10.2017 року поліцейським роти № 2 батальйону.

Із витягу з наказу начальника Управління патрульної поліції Національної поліції України Жукова Є.О. від 24.01.2018 року № 41 о/с , на аркуші справи 14, вбачається, що рядового поліції ОСОБА_1 , поліцейського роти № 2 батальйону , із 26 січня 2018 року. звільнено із служби в поліції на підставі п. 5 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» .

З урахуванням викладеного , згідно вимог підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом , на якого поширюється дія цього Закону, так як у період з 30.10.2017 року по 26.01.2018 року проходив службу в поліції на посаді поліцейського роти № 2 батальйону.

Пунктом 8 ч. 1 ст. 11 Закону "Про запобігання корупції" визначено, що до повноважень Національного агентства належить, поміж іншого, здійснення в порядку, визначеному цим Законом, контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 3 ст. 12 цього ж Закону встановлено, що у разі виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, уповноважені особи Національного агентства складають протокол про таке правопорушення, який направляється до суду згідно з рішенням Національного агентства. У разі виявлення ознак іншого корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення, Національне агентство затверджує обґрунтований висновок та надсилає його іншим спеціально уповноваженим суб`єктам у сфері протидії корупції. Висновок Національного агентства є обов`язковим для розгляду, про результати якого воно повідомляється не пізніше п`яти днів після отримання повідомлення про вчинене правопорушення.

Стаття 49 Закону України «Про запобігання корупції» визначає, що державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права зобов`язані перевіряти факт подання суб`єктами декларування, які в них працюють (працювали або входять чи входили до складу утвореної в органі конкурсної комісії, до складу Громадської ради доброчесності, відповідних громадських рад, рад громадського контролю, утворених при державних органах), відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку. Національне агентство перевіряє факт подання відповідно до цього Закону декларацій особами, зазначеними у пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону. Якщо за результатами контролю встановлено, що суб`єкт декларування не подав декларацію, Національне агентство письмово повідомляє такого суб`єкта про факт неподання декларації, і суб`єкт декларування повинен протягом десяти днів з дня отримання такого повідомлення подати декларацію в порядку, визначеному частиною першою статті 45 цього Закону. Одночасно Національне агентство письмово повідомляє про факт неподання декларації спеціально уповноваженим суб`єктам у сфері протидії корупції, а також керівнику державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, їх апарату, юридичної особи публічного права, вищому органу управління відповідного громадського об`єднання, іншого непідприємницького товариства про факт неподання декларації відповідним суб`єктом декларування.

Таким чином, здійснення контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема, щодо достовірності і повноти відомостей, зазначених суб`єктом декларування у декларації, належить до виключної компетенції Національного агентства з питань запобігання корупції.

Полтавське управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України не відноситься до суб`єктів, які наділені правом перевірки як декларацій, так і повідомлень про суттєві зміни у майновому стані суб`єктів декларування. Такими повноваженнями наділені виключно працівники структурного підрозділу апарату НАЗК, діяльність яких пов`язана зі здійсненням такої функції.

Посадовці управління Департаменту ВБ НП України відповідно до п.4 розділу II «Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»,затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 144/20 від 15.04.2020 р., вправі, виключно, у випадку встановлення факту неподання декларації, або неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єктом декларування, після отримання письмового повідомлення із НАЗК, як спеціального уповноваженого суб`єкту у сфері протидії корупції, на підставі отриманих матеріалів, скласти протокол про адміністративне правопорушення.

На аркуші справи 44-45 міститься лист Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агенства з питань запобігання корупції відносно ОСОБА_1 та інших осіб , який Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції Полтавським управлінням був отриманий 06.04.2020 року .

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку , що департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції Полтавського управління був виконаний Порядок проведення контролю та повної перевірки декларації особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»,затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 144/20 від 15.04.2020 р. і складений протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч.1 КУпАП .

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується дослідженими судом доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення № 3 від 19 травня 2020 року ( а.с. 1-8), який суд відповідно до вимог ст. 251 КУпАП вважає доказом по справі, повідомленням про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 11.04.2019 року № 7398/41/4/03-2019 (а.с. 9), послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб , уповноважених на виконання функцій держави , або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (а.с. 10), рапортом старшого оперуповноваженого Полтавського управління ДВБ Національної поліції України Солтан А. ( а.с. 22) із якого вбачається , що працівниками Полтавського управління ДВБ Національної поліції України , під час виконання службових обов`язків , встановлено порушення антикорупційного законодавства котре допустив поліцейський роти № 2 батальйону Управління патрульної поліції у м. Кременчуці Департаменту патрульної поліції Компанієць М.А., а саме обіймаючи з 27.10.2017 року по 26.01.2019 року посаду поліцейського будучи відповідно до підпункту «з» п. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» - поліцейським, тобто суб`єктом відповідальності за правопорушення , пов`язані з корупцією , в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин , подав декларацію після звільнення о 11 год. 19 хв. , 14.06.2019 року, тобто після встановленого терміну (01.04.2019 року ), копією сканзнімку результату пошуку декларацій поданих ОСОБА_1 на офіційному сайті НАЗК( а.с. 23) , декларацією перед звільненням ОСОБА_1 за 2018 рік, роздрукованою з офіційного веб-сайту НАЗК( а.с. 24-29) та іншими матеріалами справи у їх сукупності.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 відповідно до пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не подав своєчасно,без поважних причин, декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП України.

Суд також вважає , що датою виявлення адміністративного правопорушення , пов`язаного з корупцією є не дата складання протоколу про адміністративне правопорушення – 19.05.2020 року , як це зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення , а 01.04.2020 року , оскільки саме 01.04.2020 року згідно листа в.о. керівника Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя ОСОБА_2 Національного агенства з питань запобігання корупції , який міститься на аркуші справи 44-45 , на ім`я Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України були Національним агентством з питань запобігання корупції направлені матеріали для прийняття рішення щодо складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення , пов`язаного з корупцією за ознаками ч.1 ст. 172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , які були отримані Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України згідно штампу 06.04.2020 року , але строк , передбачений ст.. 38 ч.3 КУпАП де зазначено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого частинами третьою - шостою статті 164-14 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення (зі змінами від 19.09.2019 року,яка набрала чинності 19.04.2020 року ) на час розгляду справи не закінчився .

При розгляді даної справи суд не може застосувати положення ст. 8 ч.2 КУпАП де зазначено, що закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають, так як справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 172 – 6 ч.1 КУпАП надійшла у провадження Автозаводського районного суду м. Кременчука 28.05.2020 року, після набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель" , який опублікований в офіційному віснику "Голос України" 19.10.2019 року і набрав чинності 19.04.2020 року, через 6 місяців з моменту публікації та як зазначено у ст. 7 п.1 вищевказаного Закону, внести зміни до таких законодавчих актів України:

у Кодексі України про адміністративні правопорушення статтю 38 викласти в такій редакції:

"Стаття 38. Строки накладення адміністративного стягнення

Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п`ятій цієї статті.

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого частинами третьою - шостою статті 164-14 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтями 204-1 і 204-2 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня їх виявлення, але не пізніше року з дня їх вчинення, а у разі вчинення таких правопорушень іноземцями або особами без громадянства, стосовно яких у встановленому законом порядку прийнято рішення про примусове повернення чи примусове видворення з України, - протягом часу, необхідного для їх виїзду з України, але не пізніше строку, визначеного законом для виїзду цих осіб з України чи забезпечення їх примусового видворення з України.

У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження".

З урахуванням викладеного , суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності,у скоєному щиро кається , ступінь його вини, вважає за можливе підвергнути його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 245, 280,283,284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,суд,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 420,40 грн. ( Стягувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106;)

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в розмірі 1700 (тисяча сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його законним представником, адвокатом, потерпілим, його представником в Полтавський апеляційний суд ,через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Головуючий суддя :