
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №766/8021/20
Пров. №3/766/4092/20
16.06.2020 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Смирнов Г.С.
за участю секретаря – Тимошенко Ю.О.
представника митниці – Бабільова І.І.
розглянувши матеріали, направлені Чорноморською митницею Держмитслужби ДМС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Філіппін, уродженця м. TUPI S COTABATO (Філіппіни), працюючого капітаном т/х « ОСОБА_3 FINLAND», прапор Сінгапур, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 - у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, -
встановив:
29.12.2019 у зону митного контролю митного поста «Миколаїв-морський», в Миколаївському морському порту, причал №11, при здійсненні митного контролю та оформлення т/х «BULK FINLAND» прапор Сінгапур, який прибув з Індії, капітан вказаного судна громадянин ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) до початку проведення митного огляду судна задекларував в переліку суднових записів (IMO DECK STORE DECLARATION) від 29.12.2019 дані про наявність на борту судна товару: «розчинник» (marine thinner) в кількості 158 літрів. В подальшому при проведенні огляду судна т/х « ОСОБА_5 » прапор Сінгапур, а саме приміщення боцмана в носовій частині судна, виявлено, що фактично на судні знаходиться товар «розчинник» (marine thinner) в кількості 212 літрів, що на 54 літри більше, ніж було заявлено капітаном до початку митного огляду судна. Таким чином 29.12.2019 при здійсненні митного оформлення т/х «BULK FINLAND» прапор Сінгапур, капітан даного судна громадянин ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) не заявив за установленою формою точні та достовірні відомості про кількість товару на борту судна, а саме: «розчинник» (marine thinner) в кількості 54 літрів вартістю 5400 грн. при переміщенні через митний кордон України, чим вчинив порушення митних правил, передбачене ст. 472 МК України.
Представник митниці підтримав протокол на підставах у ньому викладених, просив притягнути ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу та конфіскації предметів, які є об`єктами порушення митних правил, а також просив стягнути витрати за зберігання вилучених предметів правопорушення.
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений в установленому порядку. В матеріалах справи є заява про розгляд справи без його участі, провину визнає повністю. За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника митниці, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.
Частиною 1 статті 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини першої статті 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст.472 МК України відповідальність настає за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто не заявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Згідно ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, я також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Відповідно до п.57 ст.4 МК України, всі будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі, валютні та культурні цінності, електроенергія, крім транспортних засобів комерційного призначення, відносяться до категорії товару.
У відповідності до ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби, які переміщуються через митний кордон України.
Відповідно до ст. 335 МК України під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають митному органу в паперовій або електронній формі такі документи та відомості: генеральну декларацію, декларація про вантаж, декларація про припаси (суднові припаси), яка містить, зокрема, відомості про найменування суднових припасів, що є в наявності на судні, та їх кількість, декларація про особисті речі екіпажу судна, тощо.
Порядок здійснення митного контролю та оформлення суден закордонного плавання регламентується МК України, Конвенцією про полегшення міжнародного морського судноплавства 1965 року (набула чинності 24.12.1993), Типовою технологічною схемою пропуску через державний кордон України осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, Типовою технологічною схемою здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затверджених Постановою КМУ від 21.05.2012 №451 та Порядком виконання митних формальностей на морському транспорті, затвердженого наказом Мінфіна України від 10.03.2015 №308.
Відповідно до підрозділу «А» розділу 1 Конвенції, «приписи» - це товари, призначені для споживання на судні, включаючи продовольчі товари, товари, що підлягають продажу пасажирам і членам екіпажу судна, пальне і мастильні матеріали. Сюди не входять предмети суднового спорядження і суднові запасні частини.
Пунктом 2.4 розділу 2 Додатку до Конвенції встановлено, що основним документом про суднові приписи, який містить відомості, що вимагаються державною владою при прибутті і відбутті судна, є Декларація про суднові припаси. Державна влада приймає Декларації про суднові приписи, датовану і підписану капітаном або якою-небудь іншою особою суднового командного складу, належним чином уповноваженою на це капітаном і особисто поінформованою про суднові припаси.
Згідно п. 48 ст. 4 МК України, до «припасів належать»: а) товари, призначені для споживання пасажирами та членами екіпажів (бригад) на борту транспортних засобів, незалежно від того, продаються ці товари чи ні; б) товари, необхідні для експлуатації і технічного обслуговування транспортних засобів на шляху прямування та у пунктах проміжних стоянок чи зупинок (у тому числі пально-мастильні матеріали), крім запасних частин та устаткування, які знаходяться у транспортних засобах на момент прибуття на митну територію України або доставляються на них під час перебування на цій території; в) товари, які призначаються для продажу на винос пасажирам та членам екіпажів (бригад) транспортних засобів і знаходяться у цих транспортних засобах на момент прибуття на митну територію України або доставляються на них під час перебування на цій території.
Факт скоєння ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) правопорушення підтверджується: протоколом про порушення митних правил №0150/50800/19 від 29.12.2019, актом про проведення огляду 29.12.2019, генеральною декларацією від 29.12.2019, деклараціями про судові приписи від 29.12.2019, службовою запискою від 02.01.2020, висновком експертизи №1420003600-0115 від 12.02.2020, квитанцією № 0.0.1571116549.1 від 02.01.2020.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) винний в скоєні правопорушення передбаченого ст.472 МК України, що виразилась в незаявлені за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
У відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Так, ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в сумі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 40-1, 265, 283-285, 287, 289, 290 КУпАП, ст.ст. 472, 511, 520, 527-529 МК України, Законом України «Про судовий збір»,-
постановив:
Визнати громадянина ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості товару в сумі 3551,08 грн. з конфіскацією вилученого товару, а саме: розчинник (marine thinner) з маркуванням «NIPPON MARINE THINNER» в кількості 54 літрів.
Грошові кошти у загальній сумі 3551,08 грн., які VINSON ОСОБА_6 ( ОСОБА_2 ), згідно з квитанції № 0.0.1571116549.1 від 02.01.2020 в рахунок забезпечення стягнення штрафу були перераховані на рахунок Чорноморської митниці Держмитслужби, перерахувати до державного бюджету.
Решту грошових коштів у загальній сумі 1848,92 грн. повернути громадянину ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ).
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь Чорноморської митниці Держмитслужби витрати за зберігання вилучених предметів правопорушення в сумі 234,50 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 10 днів з дня її проголошення.
СуддяГ. С. Смирнов