Постанова № 89952986, 19.06.2020, Інгульський районний суд міста Миколаєва (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Миколаєва)

Дата ухвалення
19.06.2020
Номер справи
489/1865/20
Номер документу
89952986
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа

№ 489/1865/20

Провадження

№3/489/938/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2020 р. м. Миколаїв

Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Губницький Д. Г., при секретарі – Андрієнко П. А., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши справу про притягнення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого керівником ВЛТОВ «Діагностична лінія технічного контролю транспортних засобів», номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі –КУпАП),-

в с т а н о в и в :

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серія БД №288594 від 16 квітня 2020 року: «20.03.2020 р. о 12:24 год. в м. Миколаєві, вул. Озерна, 9-Г, гр. ОСОБА_1 , будучи адміністративно відповідальною посадовою особою на ВЛТОВ «Діагностична лінія технічного контролю транспортних засобів» дільниці №8.1, здійснив видачу протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу №00981-00186 бланк серії ВР №339787 про технічну справність т/з БАЗ 22154 д.н.з. НОМЕР_2 з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме в порушення вимог підпункту 1 пункту 7 Порядку моніторингу, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.19 р. №928, на фото відсутній задній противотуманний ліхтар (фара)».

Дії ОСОБА_1 посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, були кваліфіковані як порушення п.1.5 ПДР України та за ч.1 ст.127-1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначив, що не заперечує, що на вищезазначеному т/з на задньому бампері був отвір, як потім з`ясувалося під протитуманний ліхтар. Але він вважав, що то отвір для тросу з крюком (буксиру). Документації щодо комплектності цієї моделі автомобілю немає.

Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП, суд враховує наступне.

Відповідно до п.п.1 п. 7 порядку проведення моніторингу інформації про результати обов`язкового технічного контролю, що передається суб`єктами здійснення обов`язкового технічного контролю до загальнодержавної бази даних, то Підставами для визнання уповноваженою особою центру МВС протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу (далі - протокол ОТК) недійсним є:

1) матеріали фотофіксації процесу проведення перевірки технічного стану транспортного засобу та інформація суб`єкта ОТК щодо результатів ОТК не відповідають вимогам Порядку проведення ОТК та Вимогам до перевірки, а саме: на фотографії перевірки гальмової системи методом стендових випробувань і загального вигляду транспортного засобу на гальмовому стенді, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано, що відсутні або не увімкнені сигнали гальмування, колір світлової дії ліхтарів гальмування не відповідає вимогам Порядку проведення ОТК, відсутній задній протитуманний ліхтар (фара).

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.127-1 КУпАП, підтверджується також:

- протоколом про адміністративне правопорушення серія БД №288594 від 16 квітня 2020 року ;

- листом Регіонального сервісного центру МВС в Миколаївській області від 08.04.2020 року №31/14-1226, згідно якого зазначено, що: у ході проведення моніторингу встановлено, що суб`єкт проведення обов`язкового технічного контролю транспортних засобів Випробувальна лабораторія ТОВ «АвтоГост», номер в реєстрі 01095, адреса: Миколаївська область, м.Вознесенськ, вул. Київська, 258А: 20 березня 2020 року о 12 год. 24 хв. видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №00981-00186-20 бланк серії ВР № 339787 на транспортний засіб: БАЗ 22154 д.н.з. НОМЕР_2 , VIN - код: Y6Р2214407Р000014, з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення обов`язкового технічного контролю, а саме в порушення вимог підпункту 1 пункту 7 Порядку моніторингу, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.19 р. №928, на фото відсутній задній протитуманний ліхтар (фара);

- копією наказу 01.07.2019 року ТОВ «Діагностична лінія технічного контролю транспортних засобів» про призначення на посаду керівника лабораторії (дільниця 8.1);

- копією витягу з Інформаційного порталу Національної поліції про складений ТОВ «Діагностична лінія технічного контролю транспортних засобів» протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №00981-00186-20 від 20.03.2020 року на транспортний засіб БАЗ 22154 д.н.з. НОМЕР_2 , згідно якого транспортний засіб після технічного контролю визнано технічно справним.

Дослідивши докази, долучені до матеріалів справи щодо їх належності і допустимості, оцінивши їх в сукупності, суд дійшов висновку, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.1 ст.127-1 КУпАП, а саме: видача документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов`язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу, оскільки відсутність заднього протитуманного ліхтаря було очевидним.

При визначенні виду адміністративного стягнення, суд враховує дані про особу ОСОБА_1 , а також суспільну небезпеку вчиненого ним правопорушення, обставини справи, та вважає необхідним з метою його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу у межах санкції ч.1 ст.127-1 КУпАП.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст.40-1, 127-1 ч.1, 221, 278, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень.

Грошові кошти перерахувати на користь держави на р/р UA 438999980313010149000014001, отримувач коштів: Миколаївське ГУК/Микол.обл., банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, МФО 899998, ЄДРПОУ 37992030.

На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у розмірі 420,40 гривень на користь держави, який перерахувати на р/р UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ/, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.

Суддя Д. Г. Губницький