Постанова № 89952016, 19.06.2020, Дубровицький районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
19.06.2020
Номер справи
949/609/20
Номер документу
89952016
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №949/609/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 червня 2020 року м.Дубровиця

Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши об`єднані матеріали справи, за участю прокурора Азізова С.А., які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого депутатом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області, проживаючого по АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 23.04.1997 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області,

за ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на вебсайті "nazk.gov.ua" ОСОБА_1 виконав усі необхідні дії для подання декларації та подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 28 березня 2020 року о 14 год. 13 хв.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району, згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік. Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на вебсайті "nazk.gov.ua" ОСОБА_1 виконав усі необхідні дії для подання декларації та подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік 28 березня 2020 року о 14 год. 37 хв.

При складанні протоколів про адміністративні правопорушення, а також на розгляді справи в суді ОСОБА_1 свою вину у вчинених адміністративних правопорушень визнав повністю та пояснив, що будь-якого умислу на вчинення вказаних адміністративних правопорушень він не мав. Декларації за 2017-2018 роки він подав не вчасно, оскільки він не вміє користуватись комп`ютером та не має доступу до мережі Інтернет. Згодом він звернувся до сина його товариша, який вільно користується інтернетом та з його допомогою подав декларації.

В судовому засіданні прокурор Азізов С. ОСОБА_2 зазначив, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області та, згідно підпунктів «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом декларування, всупереч положенням ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки, які він зобов`язаний був подати до 00 годин 00 хвилин 01.04.2017 року та відповідно до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 року, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі, передбаченому санкцією статті.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора Азізова С.А., дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.

Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З довідки №512, виданої виконавчим комітетом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області встановлено, що з 18 листопада 2015 року ОСОБА_1 обраний депутатом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області (а.с.11).

Відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно Рішення НАЗК від 10 червня 2016 №3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» суб`єкти декларування подають щорічну декларацію у період з 00 годин 00 хвилин 1 січня до 00 годин 00 хвилин 1 квітня наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Отже, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік в термін до 00:00 год. 1 квітня 2018 року, а за 2018 рік в термін до 00:00 год. 1 квітня 2019 року.

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на вебсайті "nazk.gov.ua" ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 28 березня 2020 року о 14 год. 13 хв., а за 2018 рік 28 березня 2020 року о 14 год. 37 хв. (а.с.30).

З постанови про закриття кримінального провадження від 04 травня 2020 року встановлено, що кримінальне провадження №42020181200000097 від 17 березня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України закрито на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України (а.с.8).

Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП, та його вину у вчинених адміністративних правопорушення доведено повністю.

При накладенні адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1 , суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Як вбачається із характеристики виданої виконавчим комітетом Сварицевицької сільської ради Дубровицького району Рівненської області за №513 від 01.04.2020 року, ОСОБА_1 в громадських місцях та в побуті веде себе добре. Користується авторитетом серед односельчан, доброзичливий та є депутатом сільської ради (а.с.37).

Обставин, які відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , за скоєні ним адміністративні правопорушення, суд не вбачає.

Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.23, 33 КУпАП, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, є депутатом сільської ради, у зв`язку з чим суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім буде призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.

Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.

Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:

отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;

код за ЄДРПОУ: 37993783;

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП):

код банку отримувача 899998;

рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;

код класифікації доходів бюджету: 22030106

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700,00 грн. (одну тисячу сімсот гривень).

Суддя: підпис

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду

Суддя Дубровицького

районного суду Оборонова І.В.