
Справа № 346/5335/17
Провадження № 2-а/346/2/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2020 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
в складі: головуючого судді Беркещук Б.Б.
секретаря: Матушевської Г.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Коломия справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов"язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ, та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» . Вказує, що Постановою КМУ від 11.11.2015 р. № 988 встановлені посадові оклади поліцейських. Відповідно до ст. 43,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ( в чинній редакції) пенсія , призначена особам начальницького та рядового складу органів УМВС України перераховується з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських .
З метою подання документів до пенсійних органів для перерахунку його пенсії, він звернувся до відповідача про отримання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії. Ліквідаційною комісією УМВС в Івано-Франківській області йому, позивачу надано довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до якої його грошове забезпечення складається з: посадового окладу 3600 грн.; оклад за спеціальним званням 2000 грн., надбавки за стаж служби (35 % ) 1960 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% ,премії (1.03%),що становить 83.43грн.
Не погоджуючись з даною довідкою звернувся до відповідача щодо надання йому довідки про грошове забезпечення з надбавками та премією, які були обчисленні йому під час призначення пенсії. Вказує, що відповідач листом конкретизованої відповіді щодо премії та надбавок не надав.
Оскільки при призначенні пенсії його премія становила 102 %, а також була призначена надбавка за особливо важливі завдання 50%, то вважає, що видана йому довідка без врахування вказаної надбавки та із зменшенням премії, незаконна.
Зазначає, що у грудні 2015 року він не працював і пенсія йому призначалась у редакції Закону України N 2262-ХІІ від 03.04.2003 року де ч.3 ст.43 даного Закону зазначає, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку встановленому КМУ.
Зазначає, що премія - це одна з форм заохочення успіхів, досягнутих в праці, науці, літературі, мистецтві чи іншій суспільно корисній діяльності, і відповідно до п.п.2 п.5 вказаної Постанови КМ України №1294 надається наказом керівника за особистий вклад в загальний результат служби. Тобто премія носить індивідуальний характер і надана йому, позивачу за особисті результати роботи, а тому вважає, що її зменшення є незаконним.
Відповідно до п.п.2 пункту 5 постанови КМУ №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Вказує, що отримував вказану надбавку під час проходження служби, тому вона має бути врахована йому , позивачу при перерахунку пенсії. Крім того, що Постановою КМУ №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, вони встановлені згідно постанови КМУ №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій. Враховуючи те, що постановою КМУ №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань, а виплата її врегульована відповідно до постанови КМУ №1294, то виплата вказаної надбавки повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки він отримував її під час проходження служби.
Вказує, що в додатку 2 Постанови КМ України від 13 лютого 2008 р. N 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393» графа -«надбавка за виконання особливо важливих завдань» з довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії не виключена. В довідці виданої йому відповідачем, дана графа навіть не зазначена. Абзац 7 п.5 даного порядку №45 передбачає , що порядок та умови виплати такої надбавки визначаються залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань. У разі несвоєчасного або низькоякісного виконання завдань надбавка скасовується або розмір її зменшується. Тобто надбавка за особливо важливі завдання, як і премія має індивідуальний характер, і надається з врахування від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань. Отже премії і надбавки були призначені відповідно до нормативних актів Кабінету Міністрів України не скасовані ,а тому повинні враховуватись при обчисленні перерахунку пенсії.
Подавши відповідь на відзив відповідача вказав, що твердження відповідача про те, що надбавки та премії для проведення перерахунку пенсії враховуються відповідно до постанови КМУ № 988 в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадовою в Національній поліції , є помилковими. Вказує, що надбавки, а також премія, яка як форма заохочення успіхів конкретного працівника у службі не може ставитись в залежність від результатів роботи інших працівників чи визначатись, виходячи з середнього показника, а повинні відповідати розміру фактичної за останньою штатною посадою, що бралась до розрахунку при оформлення пенсії , як це передбачено ч.15 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» .
Зазначає, що надбавки вказані у позові передбачені постановою КМ України від 07 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» , чинні та не скасовані, тому повинні враховуватись при перерахунку пенсії . Крім того, пенсія обчислювалась в діючій редакції ч.3 ст. 43 Закону України № 2262- ХІІ від 03.04.2003 з грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до ПФУ.
Просить суд визнати дії Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо надання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії без надбавки за особливо важливі завдання, за шкідливість та зменшенням премії -неправомірними та зобов"язати відповідача надати йому, позивачу довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 р № 988 та постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 і з врахуванням: посадового окладу 3600 грн, окладу за військовим ( спеціальним) званням 2000 грн, надбавки за стаж служби (35%) , надбавки за особливо важливі завдання 50%, надбавки за службу у умовах режимних обмежень 15%, премії 102 %.
Позивач в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності , позовні вимоги підтримує та просить їх задовільнити
Представник відповідача подав до суду відзив, відповідно до якого зазначив, що 29.12.2015 набув чинності Закон України № 900«Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» яким фактично прирівняно пенсіонерів органів внутрішніх справ до поліцейських.
Відповідно до ч. 3, ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною , розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам які мають право на пенсію за цим Законом є нижчим , зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Зазначає, що КМУ прийнято постанову від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», нормами якої встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Також затверджено схеми посадових окладів поліцейських та схеми окладів за спеціальним званням поліцейських .
Згідно з п. 1 Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженим Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 року, визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом або у зв язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно із дотриманням Порядку № 45 Ліквідаційною комісією УМВС в області підготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у ІваноФранківській області довідки, в тому числі і довідку позивача для перерахунку його пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988. Однак не погоджуючись із розмірами грошового забезпечення вказаних у довідці, позивач просить видати нову довідку із грошовим забезпечення, зокрема у наступних розмірах: надбавку за виконання особливо важливих завдань 50 відсотків; премія - 102 відсоток.
Вказує, що визначено перелік надбавок, доплат для поліцейських , серед яких відсутній такий вид надбавки як надбавка за виконання особливо важливих завдань. ,яка була передбачена постановою КМУ від 07.11.2007 року № 1294 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України(міліції). Відповідно надбавка за виконання особливо важливих завдань не може включатися до грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України(міліції) для перерахунку їхніх пенсій відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 № 988.
Вказує, що є помилковим обрахунок премії позивачем в розмірі 102 % так як п. 5 Порядку № 45 від 13.02.2008 року визначено, що розмір премії для перерахунку пенсії обраховується у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Відповідно, МВС України листом від 20 квітня 2017 року № 5551/05/22-2-2017 роз`яснено, що надбавки, доплати, підвищення та премії для перерахунку пенсії слід врахувати відповідно до Постанови КМУ № 988 в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою (посадами) в Національній поліції, при цьому надавши інформацію у вигляді таблиці про визначення середніх розмірів надбавок та премій , що фактично сплачені за грудень 2015 року , відповідно до якої за посадою начальник відділу поліції премія становить 1,03 відсотка , яка і вказана в довідці для перерахунку пенсії позивача.
Зазначає, що об`єднання позивачем грошового утримання (надбавок міліцейських) з новими видами грошового утримання надбавками, визначених для поліцейських є помилковим та не обґрунтованим, оскільки в ст.63 вищезгаданого Закону вказано, що у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам які мають право на пенсію за цим Законом є нижчим, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Відповідно даною нормою законодавець визначає, що внаслідок перерахунку пенсій, розмір пенсій військовослужбовцям може бути нижчим за розмір раніше призначеної пенсії. А отже виходячи із аналізу даної норми законодавець не передбачає об єднання раніше встановлених надбавок із грошового утримання (надбавками), які і призвели до перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців.
Просить у задоволенні позовних вимог відмовити.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник третьої особи подав до суду заперечення на позов, котрі є аналогічними поданому відповідачем відзиву, та вважає позовні вимоги безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню . Зазначає, що визначено перелік надбавок, доплат для поліцейських, серед яких відсутній такий вид надбавки як надбавка за виконання особливо важливих завдань, яка була передбачена постановою КМУ від 07 11.2007 року №1294 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції). Відповідно, зазначені надбавки не можуть включатися до грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції) для перерахунку їх пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988. Вказує, що безпідставними є позовні вимоги щодо включення в грошове забезпечення для проведення перерахунку пенсії премії в розмірі 102 %, яку враховано позивачу в грошове забезпечення при призначенні пенсії. Частиною 2 пункту 5 Порядку № 45 від 13.02.2008 передбачено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.
Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд, враховуючи заяву позивача, беручи до уваги відзив на позов, заперечення та відповідь на відзив, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, встановив наступне.
Позивач ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років (довічно) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідачем 07 липня 2017 року видано довідку № 3291/108/05/817 про те, що відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 № 988, наказу МВС від 06.04.2016 № 260 розмір грошового забезпечення за нормами , чинними на 01.01.2016 року за посадою начальник Коломийського МВ УМВС прирівняно до посади начальника відділу поліції (а.с.8)
Як зазначено в дослідженій судом довідці, розмір грошового забезпечення позивача становив : 3600,00грн. посадовий оклад; 2000,00грн. оклад за військовим (спеціальним) званням; 1960,00 грн надбавка за стаж служби (35%);540,00 грн. надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%); 83,43 грн. премія (1,03%). При цьому, довідка не містить даних про розмір надбавки за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач.
Позивач 03.11.2017 року звернувся із заявою до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області в котрій просив надіслати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із врахуванням премії 102 % та надбавки за особливо важливі завдання 50 % (а.с. 5-6)
10 листопада 2017 року представник відповідача повідомив позивача про те, що у 2010 р. йому було виплачено матеріальну допомогу в сумі 2480,00 грн, та при звільненні по наказу УМВС в Івано-Франківській області виплачена одноразова грошова допомога при звільненні в сумі 54 062,82 грн. (а.с.7)
Позивач вважає, що у довідці неправомірно не відображена надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, яку він отримував. Крім того, премія зазначена, у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме 1,03 % замість 102 %.
Частина 2 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
Відповідно до частини 3, 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
З урахуванням абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45, суд зазначає, що оскільки надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії вже не виплачувалась, тому, ця надбавка правомірно не вказана у довідці про розмір грошового забезпечення.
Також, суд не може погодитись із доводами позивача про неправомірність зазначення МВС премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме 1,03% замість 102%.
Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Суд установив, що Міністерство внутрішніх справ України листом від 20 квітня 2017 року № 5551/05/22-2017 «Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій» головам ліквідаційних комісій ГУМВС, УМВС України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі доведено до відома інформацію про середні розміри надбавок та премії, що фактично сплачені за грудень 2015 року, зокрема середній розмір премії начальника відділу поліції становить 1,03%.
Отже, вказаний відповідачем розмір премії 1,03% є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій, у зв`язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 102%, як отримував позивач, немає.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд враховує, що 12 грудня 2018 року Великою Палатою Верховного Суду прийнято постанову у зразковій справі № 802/2196/17а (Пз/9901/1/18) за позовом Особа 1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов"язання вчинити дії
Вказаною постановою рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12 березня 2018 року, котрим у задоволенні позовних вимог відмовлено, ,залишено без змін.
Згідно з пунктами 21, 22 частини першої статті 4 КАС України:типові адміністративні справи - це адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб`єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги;зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
Згідно з ч. 1 ст. 36 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» (далі - Закон № 1402-VIII) Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України, який забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.
Частиною п`ятою статті 242 КАС України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Правило подібного змісту містить також частина шоста статті 13 Закону № 1402-VIII, відповідно до якої висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Крім того, згідно з ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Отже, в силу вимог чинного законодавства обов`язковими для врахування є висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду, тим паче за результатами розгляду зразкових справ.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 28 жовтня 1999 року у справі «Брумереску проти Румунії» (Judgment in the case of Brumarescu v. Romania) принцип правової визначеності є одним із фундаментальних аспектів верховенства права. Для того, щоб судове тлумачення відповідало вимогам Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод необхідно, щоб судові рішення були розумно передбачуваними.
Єдність судової практики є запорукою довіри громадян до судової влади, якщо суди у одних і тих самих правовідносини застосовуватимуть одні і ті самі норми законодавства, не інтерпретуючи їх на власний розсуд. Завдяки забезпеченню єдності судової практики реалізується конституційний принцип рівності всіх громадян перед законом і судом, гарантуватиметься стабільність правопорядку, об`єктивність та прогнозованість правосуддя.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору , судовий збір віднести на рахунок держави.
На підставі наведеного, Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 (набрала чинності 02 грудня 2015 року), Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 , керуючись ст.ст. 241- 246, 250,290 КАС України, п.3 Прикінцевих положень КАС України, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій щодо надання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії без надбавки за особливо важливі завдання, за шкідливість та зменшенням премії, неправомірними та зобов"язання надати довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 р № 988 та постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 і з врахуванням: посадового окладу 3600 грн, окладу військовим ( спеціальним) званням 2000 грн, надбавки за стаж служби (35%) , надбавки за особливо важливі завдання 50%, надбавки за службу у умовах режимних обмежень 15%, премії 102 %, відмовити .
Судовий збір віднести на рахунок держави.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Найменування та ім`я сторін, їх місцезнаходження та проживання:
ОСОБА_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 .
Ліквідаційна комісія УМВС в Івано-Франківській області місцезнаходження 76018 Івано-Франківськ вул. Академіка Сахарова, 15.
Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов"язання вчинити певні дії місцезнаходження м. Івано-Франківськ вул. Січових Стрільців, 15 код ЄДРПОУ 20551088
Суддя Беркещук Б. Б.