
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Вн. №27/503
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12:53
15 червня 2020 року м. Київ № 640/16032/19
за позовомКомунального некомерційного підприємства "Міська лікарня №5" Одеської міської ради до 3-я особаАнтимонопольного комітету України Товариство з обмеженою відповідальністю "Дім медицини"провизнання протиправним та скасування рішенняСуддя О.В.Головань
Секретар І.В.Галаган
Представники:
Від позивача: Безродна О.В.
Від відповідача: Михальчук Н.О.
Від 3-ї особи: не з`яв.
Обставини справи:
Комунальна установа "Міська лікарня №5" звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Антимонопольного комітету України про визнання протиправним та скасування рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель за №10178-р/пк-пз від 26.07.2019 р. щодо зобов`язання Комунальної установи "Міська лікарня №5" внести зміни до тендерної документації.
В судовому засіданні 15.06.2020 р. оголошено резолютивну частину судового рішення про задоволення позовних вимог.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Комунальна установа "Міська лікарня №5" на офіційному порталі про публічні закупівлі України "Prozorro" було оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2019-06-27-000418-с на предмет закупівлі: ДК 021:2015: 85110000-3 - Послуги лікувальних закладів та супутні послуги (Послуги хірургічних стаціонарних закладів).
Рішенням тендерного комітету КУ "Міська лікарня №5" (протокол № 33/2 від 27.06.2019 р.) затверджено Тендерну документацію (оновлена редакція на закупівлю за кодом ДК України 021-2015: 85110000-3 Послуги лікувальних закладів та супутні послуги (Послуги хірургічних стаціонарних закладів) за процедурою відкритих торгів.
Згідно з р. V. Оцінка тендерної пропозиції 1. Перелік критеріїв та методика оцінки тендерної пропозиції із зазначенням питомої ваги критерію Тендерної документації встановлено, в тому числі, нецінові критерії за показником "вага пацієнта" та такими опціями та їх вагою:
можливість надання наступних послуг пацієнту вагою не менше 240 кг: Послуга балонна коронарна ангіопластика з імплантацією стента без лікарського покриття; Послуга з імплантація наступного стенту без лікарського покриття під час балонної коронарної ангіопластики зі стентуванням; Послуга балонна коронарна ангіопластика; Послуга тимчасова електрокардіостимуляція; вага опції 30%.
Можливість надання наступних послуг пацієнту вагою не менше 230 кг: Послуга балонна коронарна ангіопластика з імплантацією стента без лікарського покриття; Послуга з імплантація наступного стенту без лікарського покриття під час балонної коронарної ангіопластики зі стентуванням; Послуга балонна коронарна ангіопластика; Послуга тимчасова електрокардіостимуляція; Вага опції - 15%;
Можливість надання наступних послуг пацієнту вагою не менше 210 кг: Послуга балонна коронарна ангіопластика з імплантацією стента без лікарського покриття; Послуга з імплантація наступного стенту без лікарського покриття під час балонної коронарної ангіопластики зі стентуванням; Послуга балонна коронарна ангіопластика; Послуга тимчасова електрокардіостимуляція; Вага опції - 0%.
Згідно з додатком 3 "Вимоги щодо технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі" п. 4 "Вимоги до учасників" учасник повинен забезпечити наявність щонайменше одного автомобіля/лів швидкої медичної допомоги, який/які у разі необхідності буде/будуть задіяні для перевезення/транспортування хворих до місця надання послуг відповідно до предмету закупівлі та у зворотному напрямку (Учасник повинен надати довідку у довільній формі про наявність власних автомобілів швидкої медичної допомоги або залучених на підставі договорів оренди, транспортного обслуговування тощо - надати копії відповідних договорів). Зазначений/ні автомобіль/лі швидкої медичної допомоги не повинен/ні бути задіяні в жодних інших проектах Учасника, зобов`язаннях Учасника за будь-якими іншими договорами, у його поточній господарській діяльності тощо (Учасник повинен надати гарантійний лист із вказанням реєстраційного номеру кожного автомобіля, який буде задіяний для виконання послуг, що є предметом цієї закупівлі). Зазначений/ні автомобіль/лі швидкої медичної допомоги повинен/ні бути задіяні виключно для перевезення/транспортування хворих за укладеним відповідно до цієї процедури закупівлі договором. Учасник повинен надати копію/ії свідоцтва/в про реєстрацію транспортного засобу. Замовник має право перевіряти задіяність вказаного/них Учасником відповідного/них автомобіля/лів швидкої медичної допомоги у будь-яких інших проектах, укладених договорах, поданих документах до будь-яких інших процедур закупівель тощо. У разі виявлення задіяності вказаного/них Учасником автомобіля/лів швидкої медичної допомоги у будь-яких інших заходах, Замовник визнає тендерну пропозицію Учасника як таку, що не відповідає тендерній документації.
08.07.2019 р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Дім медицини" подано скаргу UA-2019-06-27-000418-c.a1 до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель щодо порушення Замовником порядку проведення Процедури закупівлі, яка рішенням Колегії від 11.07.2019 р. № 9299-р/пк-пз була прийнята до розгляду.
Скаржник зазначає, що у п. 1 р. V Документації встановлений неціновий критерій оцінки пропозиції - вага пацієнта. Питома вага цінового критерію встановлена у розмірі 70%. Питома вага критерію "вага пацієнта" насправді залежить від характеристик обладнання. Неціновий критерій застосовано замовником у цій процедурі виключно з метою обмеження конкуренції і недопущення перемоги ТОВ "Дім медицини".
Також скаржник повідомляє, що умова п. 4 д. 3 Документації про забезпечення наявності щонайменше одного автомобіля/лів швидкої медичної допомоги, який/які у разі необхідності буде/будуть задіяні для перевезення/транспортування хворих до місця надання послуг відповідно до предмету закупівлі та у зворотному напрямку, не просто має забезпечити транспортування пацієнта від установи замовника до місця надання послуг і назад, а фактично має вилучити такі автомобілі із господарської діяльності і на весь час дії договору закріпити їх за відповідною установою для надання послуг за відповідним договором. Тобто учасник фактично має "заморозити" використання таких автомобілів в інших цілях та проектах, окрім цієї Процедури, хоча за цією процедурою може не бути пацієнтів по кілька днів підряд.
За результатами розгляду скарги постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель прийнято рішення за №10178-р/пк-пз від 26.07.2019 р. щодо зобов`язання Комунальної установи "Міська лікарня №5" внести зміни до тендерної документації за процедурою закупівлі - "ДК 021:2015: 85110000-3 - Послуги лікувальних закладів та супутні послуги", оголошення про проведення якої оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2019-06-27-000418-c, з метою усунення порушень, зазначених в мотивувальній частині рішення.
Згідно зі змістом мотивувальної частини рішення замовник не довів та документально не підтвердив, що предмет закупівлі має складний або спеціалізований характер, а також не довів, що для предмету закупівлі не існує постійно діючого ринку. Тому встановивши додатковий критерій оцінки, Замовник порушив вимоги ст. 28 Закону в цій частині.
Замовник не довів і документально не підтвердив необхідність викладення умов Документації саме у наведеній редакції. Виходячи з наведеного, взяти участь у процедурі закупівлі зможуть суб`єкти господарювання, які зможуть забезпечити автомобіль/лі швидкої медичної допомоги, які не будуть задіяні в жодних інших проектах учасника, зобов`язаннях учасника за будь-якими іншими договорами, у його поточній господарській діяльності тощо, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб`єктів господарювання, у тому числі, скаржника.
Ст. 3 Закону визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Згідно з ч. 3 ст. 5 Закону замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Ч. 4 ст. 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Дії замовника в частині встановлення у Документації наведених вище вимог порушують вимоги ч. 3 ст. 5 та ч. 4 ст. 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також права та законні інтереси скаржника, пов`язані з його участю у Процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені ст. 3 Закону.
Враховуючи вище викладене, замовник повинен усунути наведені вище невідповідності шляхом внесення відповідних змін до Документації в цій частині.
Позивач - Комунальне некомерційне підприємство "Міська лікарня №5" Одеської міської ради - вважає вказане рішення протиправним та просить його скасувати з таких підстав.
Позивач зазначає, що 15.03.2019 р. протоколом засідання робочої групи Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради з вивчення питання закупівлі медичних послуг з ендоваскулярної хірургії прийнято примірне медичне завдання на придбання послуг з ендоваскулярної хірургії, яке визначає певні вимоги до предмету закупівлі, зокрема, і щодо надання медичних послуг пацієнтам вагою не менше 240 кг.
Відповідно до вказаного протоколу було розроблено Тендерну документацію на процедури закупівлі за кодом ДК 021:2015: 85110000-3 - Послуги лікувальних закладів та супутні послуги (Послуги хірургічних стаціонарних закладів), в тому числі, і UA-2019-06-27-000418-с.
Позивач наголошує, що предмет закупівлі має складний та спеціалізований характер за своєю природою та складністю проведення; жодна з комунальних установ м. Одеси не має фізичної можливості надавати такі медичні послуги, більшість із яких ніколи не закуповувалась за бюджетні кошти.
Щодо р. V. п. 1 Тендерної документації Замовник також повідомляє, що відповідно до листа Мінекономрозвитку від 08.10.2018 р. № 3304-04/44053-06 "Замовником можуть встановлюватись і інші критерії оцінки разом із критерієм ціна, у разі якщо закупівля має складний або спеціалізований характер. Віднесення предмету закупівлі до такої, яка має складний або спеціалізований характер, здійснюється замовником самостійно у кожному конкретному випадку, керуючись обставинами і умовами такої закупівлі та виходячи із специфіки предмета закупівлі... Рекомендуємо замовникам використовувати можливості, передбачені Законом для встановлення крім ціни і інших критеріїв оцінки, у разі закупівлі послуг, які мають складний або спеціалізований характер".
Щодо п. 4 д. 3 Тендерної документації позивач зазначає, що на його балансі та балансі Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради відсутні автомобілі швидкої медичної допомоги, у зв`язку з чим у Тендерній документації було визначено, що учасник повинен забезпечити наявність щонайменше одного автомобіля/лів швидкої медичної допомоги, який/які у разі необхідності буде/будуть задіяні для перевезення/транспортування хворих до місця надання послуг відповідно до предмету закупівлі та у зворотному напрямку.
Посилання скаржника на Постанову КМУ від 21.11.2012 р. № 1119 "Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події" як доказ того, що скаржник може забезпечити, у випадку необхідності, прибуття до установи замовника у встановлені законодавством строки автомобіля швидкої медичної допомоги для транспортування пацієнта є хибним, оскільки зазначена Постанова передбачає звернення стосовно надання екстреної медичної допомоги за єдиним телефонним номером екстреної медичної допомоги 103 або за єдиним телефонним номером системи екстреної допомоги населенню 112 залежно від стану пацієнта, а нормативи прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події за зверненнями, що належать до категорії екстрених, становлять у містах - 10 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Однак скаржник є приватною компанією та не відноситься до центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Відповідач - Антимонопольний комітет України - проти задоволення позовних вимог заперечив, підтримавши висновки мотивувальної частини оскаржуваного рішення.
3-я особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "Дім медицини" - проти задоволення позовних вимог заперечила, підтримавши підстави, зазначені у поданій скаргі.
Зокрема, 3-я особа зауважує, що на медичні послуги, що є предметом закупівлі, існує постійно діючий ринок.
Аналогічні послуги (без врахування вимог до обладнання) у місті Одесі можуть надавати 3 приватні медичні заклади: "Клініка Святої Катерини" (ТОВ "Кардіка Асістанс", ТОВ "Свята Катерина-Одеса"), "Клініка Іntosana" (ТОВ "МЦ "Медікап") та "Медичний дім Оdrех" (ТОВ "Дім медицини", ТОВ "Центр медицини").
Однак, через певні вимоги до обладнання, встановлені у Тендерній документації, прийняти участь у закупівлі може лише один учасник, який був єдиним переможцем по всі попереднім процедурам.
Закупівля здійснюється не за окремо розробленою специфікацією, а за переліком послуг, що звичайно надаються відповідними закладами охорони здоров`я. Найменування та склад медичних послуг не є унікальним чи неповторним, а об`єднання кілька різних послуг в один лот не дає підстави для визнання цієї закупівлі такою, що здійснюється "за окремою специфікацією" чи є "складною/спеціалізованою".
Замовником не зазначено у Документації з якої фактичної причини застосовується неціновий критерій, не наведено обґрунтування необхідності його застосування, зокрема не обґрунтовано, чому питома вага критерію "вага пацієнта" у розмірі 30% надається за можливості надання послуг пацієнтам, вагою саме 240 кг, а не іншої ваги. Замовник не обґрунтував і не підтвердив наявність підстав для застосування інших критеріїв, крім ціни, зокрема, що предмет закупівлі надають за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для якого не існує постійно діючий ринок.
За власною статистикою 3-ї особи, пацієнтів вагою понад 200 кг може і не бути взагалі протягом року.
Щодо п. 4 д. 3 Тендерної документації, на думку 3-ї особи, така умова Тендерної документації є безпідставною, оскільки жодним законодавчим актом не встановлено необхідність чергування автомобіля швидкої медичної допомоги. Строк їх прибуття після виклику/звернення обмежений постановою КМУ від 21.11.2012 № 1119 "Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події".
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення з таких підстав.
Згідно з п. 29-30 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі" № 922-VIII від 25.12.2015 р. (в редакції станом на червень 2019 р.) тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Тендерна документація не є об`єктом авторського права та/або суміжних прав; тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.
Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону № 922-VIII замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
П. 3 ч. 2 ст. 22 Закону № 922-VIII визначено, що тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). При цьому технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов`язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами. Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим, а специфікація повинна містити вираз "або еквівалент". Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.
На підставі ч. 4 ст. 22 Закону № 922-VIII тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 28 Закону № 922-VIII оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону.
У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм ч. 4 ст. 10 Закону № 922-VIII, проводиться оцінка лише тих тендерних пропозицій, що не були відхилені згідно з цим Законом.
Критеріями оцінки є:
у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна;
у разі здійснення закупівлі, яка має складний або спеціалізований характер (у тому числі консультаційних послуг, наукових досліджень, експериментів або розробок, дослідно-конструкторських робіт), - ціна разом з іншими критеріями оцінки, зокрема, такими як: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, експлуатаційні витрати, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів.
До початку проведення електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично розкривається інформація про ціну та перелік усіх цін пропозицій, розміщений у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменувань та інформації про учасників.
У разі якщо крім ціни установлені інші критерії оцінки до початку електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично, відповідно до методики оцінки, установленої замовником в тендерній документації, визначаються показники інших критеріїв оцінки та приведена ціна, після чого розкривається інформація про приведену ціну та перелік усіх приведених цін пропозицій, розміщений у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменувань та інформації про учасників.
Під час проведення електронного аукціону в електронній системі відображаються значення ціни пропозиції учасника та приведеної ціни.
У разі якщо для визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції крім ціни застосовуються й інші критерії оцінки, у тендерній документації визначається їх вартісний еквівалент або питома вага цих критеріїв у загальній оцінці тендерних пропозицій. Питома вага цінового критерію не може бути нижчою ніж 70 відсотків, крім випадку застосування процедури конкурентного діалогу.
Щодо р. V. п. 1 Тендерної документації
Як зазначено вище, за змістом п. 1-3 ч. 1 ст. 28 Закону № 922-VIII оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. Критерієм оцінки тендерних пропозицій є - ціна. Застосовувати нецінові критерії (приведена ціна) можна лише, якщо закупівля має складний характер (у тому числі закупівля консультаційних послуг, наукових досліджень, експериментів або розробок, дослідно-конструкторських робіт) та немає постійно діючого ринку. До таких критеріїв можна віднести, наприклад: умови оплати; строк виконання; гарантійне обслуговування; експлуатаційні витрати тощо.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 28.04.2020р. в справі № 904/1143/19.
Тобто, з метою застосування нецінових критеріїв оцінки тендерної пропозиції необхідна сукупність двох передумов 1) складний або спеціалізований характер предмета закупівлі та постійно діючий ринок аналогічних послуг.
Спеціалізований та складний характер предмета закупівлі у цій справі підтверджується протоколом від 15.03.2019 р., складеним за наслідками проведення робочої групи Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради з вивчення питання закупівлі медичних послуг з ендоваскулярної хірургії, робочою групою Департаменту охорони здоров`я. Цим протоколом вирішено визнати доцільним закупівлю медичних послуг з ендоваскулярної хірургії; затвердити примірне медичне завдання на придбання послуг з ендоваскулярної хірургії.
Особливістю такого медичного завдання було те, що необхідно було закупити комплекс медичних послуг, серед іншого - Послуга балонна коронарна ангіопластика з імплантацією стента без лікарського покриття; Послуга з імплантація наступного стенту без лікарського покриття під час балонної коронарної ангіопластики зі стентуванням; Послуга балонна коронарна ангіопластика; Послуга тимчасова електрокардіостимуляція, які повинні були надавати будь-яким пацієнтам незалежно від їх ваги (відповідність параметрам ангіографічної системи, КТ-системи, МРТ-системи з відповідними вимогами щодо технічних характеристик, як то, зокрема: максимального навантаження на стіл не менше 280 кг (вага пацієнта - не менше 240 кг, реанімаційні дії та аксесуари - не менше 130 кг; максимальної ваги пацієнта не менше 210 кг; максимальна вага пацієнта для вертикального та горизонтального переміщення стола - не менше 230 кг відповідно).
Обґрунтовуючи наявність постійно діючого ринку послуг 3-я особа, з якою погодився відповідач, послалася на інформацію, що інші приватні заклади міста Одеси надають медичні послуги аналогічні предмету закупівлі за даним тендером.
Проте, сам факт надання вказаних медичних послуг не свідчить про наявність постійно діючого ринку аналогічних послуг, оскільки замовник визначив у Тендерній документації необхідність надання таких послуг будь-яким пацієнтам незалежно від їх ваги.
Враховуючи викладене, визначення замовником як цінових, так і не цінових критеріїв оцінки тендерних пропозицій, що відображено в розділі V Тендерної документації, при здійсненні закупівлі, яка, по суті, має складний або спеціалізований характер, узгоджується з приписами статей 22, 28 Закону № 922-VIII.
Щодо п. 4 д. 3 Тендерної документації
Висновок відповідача щодо дискримінаційного характеру вказаної вимоги не може бути визнаний обґрунтованим, оскільки не враховує специфіку предмета закупівлі та законодавчо визначених вимог щодо невідкладного та екстреного характеру таких послуг (норматив надання екстреної медичної допомоги в межах 10-хвилинної транспортної доступності в містах та 20-хвилинної транспортної доступності у сільській місцевості з урахуванням чисельності та густоти проживання населення, стану транспортних магістралей, інтенсивності руху транспорту).
Крім того, висновки відповідача про встановлення у п. 4 д. 3 Тендерної документації вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, у тому числі, 3-ї особи, не можуть бути визнані обґрунтованими, оскільки вимога про наявність власних автомобілів швидкої медичної допомоги або залучених на підставі договорів оренди, транспортного обслуговування тощо, пов`язана із відповідною специфікою предмета закупівлі.
Відповідач, констатуючи дискримінаційний характер вимоги, передбаченої п. 4 д. 3 Тендерної документації, виходив не з приписів п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону № 922-VIII, а обґрунтував своє рішення виключно неможливістю взяти участь у закупівлі скаржником та іншими учасниками.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 03.06.2020 р. під час розгляду справи №640/16054/19 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89598875
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З врахуванням викладеного у суду відсутні підстави для висновку про те, що оскаржуване рішення вказаним вимогам, зокрема, щодо обгрунтованості, не відповідає.
На підставі вищевикладеного, ст. 241-246, 255, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель за №10178-р/пк-пз від 26.07.2019 р.
3. Присудити до стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Антимонопольного комітету України на користь Комунального некомерційного підприємства "Міська лікарня №5" Одеської міської ради 1 921 грн. судового збору.
4. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
5. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Головань
Повний текст рішення
виготовлено і підписано 22.06.2020 р.