
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
22 червня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2221/20 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О, перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області в особі ліквідаційної комісії (місце знаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Партизанська, будинок 16) про визнання неправомірною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду 05 червня 2020 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі-позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області в особі ліквідаційної комісії (далі-відповідач, ГУ МВС в Луганській області в особі ліквідаційної комісії) про зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 10.06.2020 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
До суду 16 червня 2020 року позивачем надано уточнений адміністративний позов, вивченням якого встановлено, що позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
З урахуванням уточнених позовних вимог позивач просить:
1) визнати неправомірною бездіяльність відповідача щодо відмови у визначенні позивачу з 01.01.2016 надбавки за вислугу років у розмірі 40%;
2) зобов`язати відповідача визначити позивачу з 01.01.2016 надбавку за вислугу років у розмірі 40%, надіславши про це оновлену довідку про розмір його грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з 01.01.2016 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, а також надіслати таку довідку і позивачу.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач з 10.12.1997 є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України. При виході на пенсію позивач отримав ІІ групу інвалідності, тому основний розмір пенсії згідно пункту «б» ст.21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-12 від 09.04.1992 року» склав 60% від суми грошового забезпечення.
На день установлення позивачу пенсії грошове забезпечення складалося із посадового окладу, окладу за спеціальне звання, надбавки за вислугу років 35%, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та 33,3% премії.
Позивач зазначає, що з 01.01.2016 відповідно до додатку 11 до Постанови Кабінету Міністрів України № 9988 від 11.11.2015 «Про розмір грошового забезпечення поліцейських» розмір надбавки за вислугу років при вислузі років понад 19-22 роки складає 40%.
При перерахунку позивачу пенсії з 01.01.2016 розмір надбавки за вислугу років у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ліквідаційною комісією був установлений. - у розмірі 35%.
Позивач неодноразово звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, до ліквідаційної комісії про допомогу у визначенні йому з 01.01.2016 надбавки за вислугу років у розмірі 40% проте постійно отримував від них відповіді в яких було зазначено не згоду із зазначеним, оскільки будь-які документи які б могли бути підставою для підтвердження мені строку календарної вислуги років у них начебто не збереглися.
Позивач 28.03.2020 надіслав до ліквідаційної комісії копію відповіді заступника начальника УМВС України в Луганській області від 22.04.2005 № 9/496 з додатком на 2 аркушах та вважав, що її буде достатньо, щоб комісія надіслала до ГУ ПФУ в Луганській області оновлену довідку про розмір мого грошового забезпечення з 01.01.2016 із зазначенням у неї надбавки за вислугу років у розмірі 40%.
Однак позивач отримав від відповідача відповідь від 22.04.2020 № 33-лк, що документи позивача не підписані і не завірені, а тому підстав для визначення надбавки у розмірі 40% у комісії не має.
На підставі зазначеного просив зобов`язати відповідача визначити позивачу з 01.01.2016 надбавку за вислугу років у розмірі 40%, надіславши про це оновлену довідку про розмір його грошового забезпечення для перерахунку його пенсії з 01.01.2016 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, а також надіслати таку довідку і позивачу.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв`язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин (пункт 20 статті 4 КАС України).
Відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Зазначена справа не є справою у спорах, що відповідно до приписів частини четвертої статті 12 КАС України має розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною п`ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем заявлені такі клопотання: про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.
Щодо клопотання про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, то вирішення даного клопотання на стадії відкриття провадження в адміністративній справі КАС України не передбачено. Зазначене клопотання буде вирішено за наслідками розгляду справи.
Позивачем у позовній заяві зазначено як третю особу Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області, тобто по суті позивачем заявлено клопотання про залучення цієї особи до участі у справі, як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Згідно із частиною другою статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
Статтею 167 КАС України визначено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Так, відповідно до пунктів 4, 5, 7 частини першої статті 167 КАС України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вивченням позовної заяви встановлено, що у ній позивачем не наведено будь-яких мотивів, з яких Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області має бути залучене до участі у справі як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, яким чином рішення у даній адміністративній справі може вплинути на її права, інтереси або обов`язки.
За таких обставин, суд вважає зазначене клопотання необґрунтованим та відмовляє у його задоволенні.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з`ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 12, 77, 80, 160, 171, 248, 256, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відмовити у залученні Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі надати до суду відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов`язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області в особі ліквідаційної комісії подати до суду у строк до 06 липня 2020 року такі докази:
- документи щодо призначення (обрахунку), перерахунку пенсії позивачу, у тому числі: грошового атестату,
Роз`яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію адміністративного позову разом з доданими до нього документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяК.О. Пляшкова